Skoči na vsebino

Priprava avta za Drag Race


uross

Priporočene objave

Da lahko gres tekmovat ti ni treba nic predelat. in ko nekaj casa z nepredelanim tekmujes in se tako ali drugace pojavljas na dragih, izves, vidis, spoznas toliko, da je samo vprasanje denarnice, ali se bos predelave tudi lotil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na slovenskih Dragih je pravilo, da mora bit avto registriran, torej kake konkretne dodelave niso dovoljene (razen ce mas pol registriranga kot tekmovalno vozilo -=> strooooski!).

drugace pa ce te zanima bolj teoreticno - povecat moras moc motorja (tuning - the more, the merrier :P), zmanjsat maso (weight reduction - sedeze, ozvocenje, rezervno kolo, in kaj je se takega vn vrzes, pa skoraj prazen tank mas), in pa izboljsat trakcijo pri pospesevanju (vprasanje gum in vzmetenja - najbolje se ze kar v osnovi lotit avtomobila s 4x4 pogonom). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj vse lahko predelaš oz. kaj moraš da lahko greš tekmovat ??

najboljš da probaš s serijskim...po ljubljani je dost tega.....zadnjič je on kolega čist naključno od sošolca zvedu da grejo trije mal probat pa je šu še on....s pežo 106....

če bi pa rad kaj več oz. te zanima to moraš predelat veliko...odvisno kakšen avto maš sedaj, koliko denarja na razpolago in kaj pričakuješ od tega...če obiščeš kakšno drag dirko boš dobil ideje in šanso da prečekiraš konkurenco in izveš kaj imajo oni predelanega.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lohk greš pa na kak avtomobilističen forum, kjer boš dost več zvedu....

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale stran, ki si jo napisal, je žal v ZNANJU hudo uboga :unsure:

Najbolje je iti na forum znamke tvojega avtomobila.

Katero znamko voziš???

Lahko pa prideš v nedeljo v SG na drag in boš tam marsikaj videl, izvedel,... lahko pri vhodu povprašaš tudi zame. Ti bom predstavila par pravih ljudi na tem področju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče pridem v SG, sem pa zadnjič bil v Murski pa sem se zelo navdušil, pravzaprav še samo povprašujem malo o tem kako in kaj!! a če nimaš avta registriranga nemoreš tekmovat??malo sem gledal avte opel corsa,... te bolj majhne!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče pridem v SG, sem pa zadnjič bil v Murski pa sem se zelo navdušil, pravzaprav še samo povprašujem malo o tem kako in kaj!! a če nimaš avta registriranga nemoreš tekmovat??malo sem gledal avte opel corsa,... te bolj majhne!! :hmm:

Avto mora biti registriran... drugače žal res ne moreš tekmovati :unsure: V MS "trgajo" s temi Opli :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V MS "trgajo" s temi Opli :P

enga sosolca mam k je v Opel Tuning Klubu, pa mi je pravu ka vse delajo z avti... ...js sm se sam za glavo drzu... ...calibra turbo s 300+ konji + 4x4 pogon - to gate trga - venturija atlantica je dol poknala!! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej kokr jst vem se tadva(calibra turbo 4X4&venturi atlantic)že od vekomaj bojujeta za naj avto na dragih,kej ni taku :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

kokr sm vidu majo calibre 205konjev kje dobijo pol se tistih 95 gledu sm 2.0 T 4*4pogon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr sm vidu majo calibre 205konjev kje dobijo pol se tistih 95 gledu sm 2.0 T 4*4pogon

calibra turbo + chip tuning = 285 HP. kaj delajo pol se ostre odmicne gredi, vecji kanali, lazji ventili, lajsan vztrajnik, itd., si lahk pa sam predstavlas. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Fantom iz Opel Kluba MS (Opel klinika) kapo dol!

se strinjam :notworthy: :notworthy: :notworthy:

a mogoče kakšnega poznaš od njih?

no pa še en hrvaški kadett c za drag race :OK:

post-1406-1100021508_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tisti D kadett turbo pa "trga gate" :kva2: :kva2: :kva2:

sem ga videl na drag raceu v SG in sem bil navdušen nad njim :notworthy:

Jaz zdej rihtam enga C kadetta, sam ne za drag race, bolj tko za vozit, pa rabim še neki delov (motor 1.2, odbijače, sprednjo levo luč in žmigovec,masko) tko,da če jih poznaš bi bil zelo vesel,če bi jih malo povprašal,če imajo kaj od tega :)

Aja je pa 77.letnik, tko da ma že ta novo masko (žmigavci ob lučeh).

Bo pa kar dober zgledal po moje. Rumene barve je s črno mat haubo,ki je rahlo podaljšana čez luči, feltne bom dal gor od rally Yugota razširjene, imam tud od Irmscherja spreden spojler,sam še ne vem če ga bom dal gor,pa mogoče ga bom tud znižal drug let enkrat :) Žal še nimam nobene slike od avta,ko jih bom imel jih bom sigurno sem gor dal :)

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Sam sem navdušenec za cestne dirke, še posebej za drag, zato sem naredil to temo za vse druge navdušence, tko da pišejo o idejah, iskušnjah, vozilih in kar koli vam se pride na pamet o tem!

Upam da moderatorji tokrat ne zbrišejo zanimivih odgovorov zaradi nenatančnega ustrezanja temi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: hehe, si le odpu temo na nou... :grim

Jst bi se pomeru stabo, ko pridm kej na ribičijo u Koper,... :hmm:

Sam mi puvej, kok maš ti tahud avto, da vem, kako si ga nej prpravim...

Maš široke gume, dobr aspuh lonc, kake nalepke, pa spojler odzad, ker če da, to ni pošten pol do mene.. :cry:

Jest mam Wartburga selespeed... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si upaš it z mano?

Imam nalepko na pokrovčku od tanka, reze na haubi, modre pozicijske pa A3m nastavk za auspuh.

Vse skupi nanese se cca. 20KM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!