Skoči na vsebino

Tezave nemske avto industrije


Ice

Priporočene objave

Problem ni samo v avto industriji, temveč v nemški državi blagostanja nasploh. Socialna tempirana bomba (preveč) socialne države.

V Italiji v tem trenutku nemških turistov praktično ni. Čudno mi je bilo že začetka maja, ko ni bilo D motoristov. Sem mislil, da je vreme. Pa ni. Pa da ne bo pomote, tudi Italijanom gre slabo in cene so šle 10% gor, če ne še kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V D srednji sloj hitro izginja, kar se pozna na vseh področjih...tudi turizmu! industrija pa je itak občutljiva na vse spremembe v gospodarstvu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi Italijanom gre slabo in cene so šle 10% gor, če ne še kaj več.

In tudi mi smo vstopili v EU...torej...prognozirano stanje pri nas čez 5 do 6 let....Stavimo? :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Problem ni samo v avto industriji, temveč v nemški državi blagostanja nasploh. Socialna tempirana bomba (preveč) socialne države.

Se strinjam.

Mislim pa, da nemški avti (od VW pa do Opla) počasi izgubljajo zaupanje in vse kar je s tem povezano...

Na plan so prišli in po dosedanjih (3-4 leta) razultatih bodo vrh naskakovali japonci še dolg :notworthy: , ki vedo kaj delajo!

Če pogledaš novo Hondo Acord, Mazdo 6, 3, Toyote.... ma ni lepšga avta, pa še cena je prava za to kar dobiš (seveda ne malo!!).

Ma ja pr novemu golfuV za 5 miljončkov dobiš osnovno opremo, ki je res oskubljena pa naj kdo reče ka hoče.

Sodelavc ma golfa4 pa je z njim bil že ziher enih 3krat na servisu, ker je neki ropotalo v menjalniku.... dokler se ni mehanik peljal z njim in reko, da je pač to normalno :BUA:

JAPAN RULE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Grki jamrajo, pravijo, da je zmeraj manj nemških turistov. V Avto Bildu se sicer hvalijo, da nemci več izvažajo avtomobilov, samo je pa prodaja pri njih padla, tko da tudi ni ravno brilijantno. V glavnem, dejstvo je, da za ta denar Opel in VW Aster in Golfov ne bosta mogla prodajati.

Je prav zanimivo bilo v prejšnjem Avto Bildu brati primerjavo med Polom, Golfom in Touranom. In zaključek, Polo drag in s premalo opreme, če pa mu pri istem motorju daš golfovo opemo, potem sta ceni skoraj identični. Cena osnovnega golfa je ... pač golfova. So pa naredili tudi "konkurenco" avtomobilom golf razreda v obliki Tourana, ki se v Nemčiji sicer dobro prodaja, je pa absolutno predrag za povprečno Slovensko družino. V glavnem, po moje bodo nove VW kmalu imeli samo še bogatejši ljudje in pri tem mislili, kaj so kupili... no kupili so pa ljudski avto. :afro1:

Da ne nadaljujem z Mercedesom, kjer so že prerokovali najtežji poklic v tem in naslednjem mesecu v Nemčiji. To je prodajalec v Mercedes salonu, zakaj, zato, ker bo moral potencialnim kupcem razložiti, zakaj je nova serija A tko svinjsko draga, da pri malo dražji opremi cena naraste do kakega Jaguarja X. :kva2:

V glavnem, od mene ne dobijo pri teh cenah niti centa.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolje placani money-zeri v D: schrempff & co. natancne cifre nima pri roki (omenjeno je bilo ca. € 2,000.000,00/leto + doklade), sem vceraj prebral v casopisju. istocasno pa zahtevajo, da delavci delajo dlje na teden. :wacko:

novi bmw 3 cabrio bi naj stal v najcenejsi varianti € 35.000.- brez vsega. z malo opreme se cena takoj povzpe na € 38k! nova serija 5 € 52k. :blink:

itd. itn.

yep, je kriza v dezeli nemski. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se bojo še vedno našli japiji, ki bojo kupoval te avte, pa industrijo gor držal.

saj bi ga še marsikdo drug kupu, če bi si ga lahk prvošču ... pa si ga pač ne more ... pol pa išče napake v teh avtih, da bi upravičil svoj ne-nakup :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobili takšni in drugačni se razbijajo in starajo zato se novi prodajajo in se bodo prodajali! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobili takšni in drugačni se razbijajo in starajo zato se novi prodajajo in se bodo prodajali! :notworthy:

prišel je tiho in se zapisal v zgodovino..

... jaz bi pa dodal le še: "eni bolj, drugi manj..." :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prognoza korigirana navzdol

VW na poti v krizo?

EU raziskuje Audi

Stavke pri DaimlerChrysler

v nemscini.

Ko bom znal nemško, se bom udeležil celo kakšnega De foruma, zaenkrat pa težko komentiram na podlagi treh zelo kratkih povzetkov.... . Čeprav imam že nekaj časa nemške avte, s katerimi sem zaenkrat zelo zadovoljen.

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ne vem kaj se dogaja :hmm: sam po zadnjih podatkih je sašel v krizo še Porsche. Baje se mu sname strehe pri višji hitrosti :eek:

le kam to pelje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To če se določenim modelom Porscheja 911 cabrio letnik pod 2000 pri visoki hitrosti odpre streha še ne pomeni da je Porsche v krizi :slap: Porsche posluje odlično, kakor tudi BMW, MB in še posebej Audi, VW pa pač nima tako velikega dobička kot pretekla leta, kar pa ne velja za FIAT & CO.

Opla la ne bi smatral kot nemca...... :fredy:

Popravljeno . Popravil viggen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!