Skoči na vsebino

Ukradeni skuterji


jay_zi

Priporočene objave

Enkrat bom kr enemu čapacu, ko ga bom vido na neregistriranem skuterju brez čelade, tiča okoli belance zamotal, pol se bom pa z njim vozo gor pa dol po Celovški, da bo plapolal zadaj ko Ameriška zastava pa me zanima, kak hitro me bojo policaji ustavli :hmm:

Zaradi prehitre vožnje seveda :lol1:

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm..kako nej začnem...za moj skuter so mi lopovi ponudili odkupnino..20.000 sit in potem sem ga šel lahko iskati. Bil je pa v zapuščenih halah Litostroja - v Šiški če kdo pozna...

Sm pa že na sledi lopovom, policija pa je bila obveščena.

Skuter pa je v žalostnem stanju- u bistvu so ga spredaj cist olupli, pa še klučavnico so vn vrgli, da ne omenjam strokovnost ko so hotli na žičke štartat motor in zato potrgali in precvikali vse kable vključno z unimi za luči, žmigavce! V glavnem težki frikozoidi, pa še luč so odmontirali.

No sej več pa na slikah(prve slike z mobitelom...)

Zdej pa obnova, pa Delta Team na telefon za kakšen popust...

Lp

post-2029-1107482267.jpg

post-2029-1107482278_thumb.jpg

post-2029-1107482291.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamahaaa plastik si ne kopuj novih je predrago.....Idi na e bay pa si tam vse plastike kupi za 100€ bos se vedno ceneje skoz priso kot pa pri nas.Vsaj mislim si...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pridem do garaže in vrata zlomljena in ni vec moje Yamahice!!!! :?

Smrk. smrk..

Očitno je res treba še doma v garaži ključavnico gor dat. Mislim, da je v enem izmed prvih moto katalogov članek, kako zaščititi motor pred krajo. V članku svetujejo, da si v garaži narediš nekakšno sidro v betonska tla, na katerega potem s pletenico ali verigo prikleneš motor.

A vi doma dodatno zaklepate skuterje? Jaz ne, bi bilo pa dobro (sam se mi ne da še vsakič zaklent, ap pol spet odklent).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, no da si le dobil nazaj! Sicer zgleda žalostno, ampak boljše to kot nič. Pa še drago računajo za nestrokovno delo. Nove plastike so pa tako... najdražji je osrednji del in tisti z lučjo. Računaj na ene 30.000sit za novega.

Kako si se uspel pogodit z lopovi za ceno in kako si prevzel stvar? In kje si jih sploh našel? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, okoli 30.000sit prideta obe novi. Problem bo pa z štromom.

Drugače se pa itak vidi po tem kako se zraven spravljajo, da možganov nimajo večjih od zrna koruznega storža.

Sledi še nauk predragim debilosom: za to, da odstraniš številko šasije ni potrebno rezati žic, ampak se jih da CELO odklopiti :lol1: Pizda ste fukjeni ko hendikipirani metljaji iz 500 let starega močvirja. Sej če tega niste razumeli boste takrat, ko me boste srečali in bom naredil zgoraj omenjeno tehniko (plapolajoča zastava patent). Upam, da imate za to dovolj dolge kurce, če že v glavi nimate pol pizde mrzle vode :slap: Aja, slovensko ne znate... Kdo bo prevedo, kar sem napisal? :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plastike plus luč pridejo pri Delti okol 65.000 (klučavnica 18K) sit!!! potem pa še posebej za štrom hočjo 25.000 - komplet elekrto inštalacija...kar mi je pa ogromno..tko da bomo s kolegom štromarjom probal sami kej zrihtat!

Tko da zdej iščem če se da po netu kje dobit pocen plastike za Yamahco!!

Kakšne ideje..mal sm že gledu po raznih scooter attack pa to sam ni glih kej preveč cenej kot na Delti pol pa še poštnina..Jao, Jao!!

Za te Moje Ćefurćine iz Šiške pa brez veze zgublat besed, sam, da bog da jih bo življenje močno teplo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

1. Znamke Gillera, št. okvirja ZAPM0800003021588, brez zaščitne plastike - LJ MOSTE

2. kolo z motorjem znamke PIAGGIO, ąt. ąasije ZAPC 3200000007108, REG. ŠT. 12X7J (Italija), črne barve. - PP SEŽANA

3. Skuter znamke APRILIA - PO ŠEMPETER

4. Znamke Piaggio Typhoon, rdeče barve, št. šasije DCM535460 MTEC1T*0161805 - PP DOMŽALE

5. Motorno kolo znamke Ducati, št. okvirja ZDMM3000AA1B018159 - LJ ŠIŠKA

6. Znamke Garelli, št. okvirja A069011 modro sive barve, brez nameščenih registrskih tablic. - LJ BEŽIGRAD

7. znamke Suzuki GT 125, štev. motorja 90379, štev. okvirja 79833. - PP MARIBOR 2

8. znamke YAMAHA (AEROX?), kovinsko modre barve, št. okvirja 54D00000500627 - PP KRANJ

Tu sem izpisal nekaj najdenih predmetov... če kdo pozna kako stvar od teh :hmm: Nekateri podatki so tak skopi, da ni vredo razglabljanja :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj. :yea1: Prvič sem na forumu in upam, da nisem falil, ker bom na to mesto postavil vprašanje. :? Kupujem Gilero runner 50 pa sumim, da nekaj z letnikom ne štima. S šasije sem prepisal naslednje številke ZAPC14000*03012366 in motorja C141M*71001. Tip mi govori, da je letnik 2003, vendar sumim, da je letnik 2001 in da nekaj ne štima. :devil: Na nekaterih plastičnih delih sem našel celo letnice 97 in 98 :eek: .

Ali kdo zna iz navedene serijske številke razbrati kateri letnik je ta runnerca. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede platišč ne moreš nič sklepat. Ta so lahko bla narejena dosti let prej in potem nekje skladiščena, tako kot tudi drugi deli skuterja. Važno je kdaj je bil skuter skupaj sestavljen (modelno leto) in kdaj je bil prvič registriran.

Mam kolega ki ima DNA letnik 2001, pa ga je kupil leta 2003 popolnoma novega, samo je bil skuter pač v nekem skladišču. Torej je 2 leti pač stal.

Kaj ta prodajalec nima servisne knjižice ali pa računa nakupa? Pa je 1. lastnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede platišč ne moreš nič sklepat. Ta so lahko bla narejena dosti let prej in potem nekje skladiščena, tako kot tudi drugi deli skuterja. Važno je kdaj je bil skuter skupaj sestavljen (modelno leto) in kdaj je bil prvič registriran.

Mam kolega ki ima DNA letnik 2001, pa ga je kupil leta 2003 popolnoma novega, samo je bil skuter pač v nekem skladišču. Torej je 2 leti pač stal.

Kaj ta prodajalec nima servisne knjižice ali pa računa nakupa? Pa je 1. lastnik?

ima serivsno knjigo, ki pa ni ožigosana in je prazna. Ima tudi vse ostale papirje v italijanskem jeziku, vendar nobened od njih ni ožigosan. V slovenskih navodilih piše, da je uvoznik Mercator Trgoavto dd iz Kopra, nima pa računa, češ da ga je izgubil. Na števcu mu kaže prevoženih 130 km, sam pa trdi, da mu je v garaži ležala dve leti (mogoče tudi res glede na pajčovnino na njem in prah). Gume so originalne in z njih še resice niso odpadle. Ali se iz serijske številke res ne da razbrati, kdaj je bila runnerca skup spravljena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseskupaj je malo sumljivo :hmm: Za številko šasije poglej na policijski strani. Iste neboš našel, lahko pa najdeš podobno, saj so tatovi precej spretni pri preoblikovanju recimo 6-ke v 8-ko. Tudi prometno se da ponarediti. Kdo bi si kupil skuter, s katerim bi prevozil 130km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ukraden ni, preverjeno :OK: (tud na policiji sm preveril) pa z enim tipom, ki si zrajta na te zadeve. Sporen je še vedno letnik. Torej ali kdo ve, ali se da iz številke šasije razbrati letnico gilere runner. Po moje se gotovo da, verjetno pa je potrebno vedeti sistem šifriranja, ki ga ima piagio oz. gilera. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

dobil sem odgovor s firme piaggio in glej ga zlomka runnerca je letnik 98 :cry: v slovenijo uvožena leta 99 in v trgovini prvemu kupcu prodana 2001 :eek:

očitno si trgoavto dela prevelike zaloge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobil sem odgovor s firme piaggio in glej ga zlomka runnerca je letnik 98  :cry:  v slovenijo uvožena leta 99 in v trgovini prvemu kupcu prodana 2001  :eek: 

očitno si trgoavto dela prevelike zaloge

A motor si zdej kupu al ne???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ živ!

Če lahko kdo pomaga s kašno koristno informacijo oziroma, če malo naokrog uč vržete:

včeraj, 6. aprila je bil izpred bloka v Šiški pri kinu Šiška ukraden Tomos flexer, modre barve, bil je priklenjen na drog. Motorček ima ogledalo in predpripravo za števec.

Če karkoli veste prosim obvestite na mail: grega.gulin@gmail.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A motor si zdej kupu al ne???

sem, ker sem pridobil vse kar je potrebno, da mi dokazuje izvor motorja. je pa res kot iz trgovine pa še ceno sem mu zbil, ker sem mu dokazal letnik :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!