Skoči na vsebino

potres


igralec

Priporočene objave

....to je pa naredu včerajšnji potres na pokritem parkiriščem pod hotelom ALP v Bovcu.......

post-11-1089723325.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater :angry: bogi ljudje tam gor. Niti kreditou niso odplačali od 6-ih let nazaj k je treslo, marjo že nove jemat d spet poštimajo to "naravno" delo. Shit je še d zavarovalnice nečejo zavarvat nč v tistem območju :angry: :fight2: Pa naj mi še kdo omeni d bog obstaja, mu zarijem glavo do nafte... Smilijo se mi vsi tam gor, pa ne sam zaradi strošku k jih bojo meli, pač pa tudi zaradi strahu k se jim je sam še okrepil izpred let. Človek sploh nebo v miru spal tam gor :( :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater :angry: bogi ljudje tam gor. Niti kreditou niso odplačali od 6-ih let nazaj k je treslo, marjo že nove jemat d spet poštimajo to "naravno" delo. Shit je še d zavarovalnice nečejo zavarvat nč v tistem območju :angry: :fight2: Pa naj mi še kdo omeni d bog obstaja, mu zarijem glavo do nafte... Smilijo se mi vsi tam gor, pa ne sam zaradi strošku k jih bojo meli, pač pa tudi zaradi strahu k se jim je sam še okrepil izpred let. Človek sploh nebo v miru spal tam gor :( :cry:

Tastar ... tko pač je ... Eni žvijo tam, eni v mestih, eni kje na tretji lokaciji ... tko nas življenje razmeče ... in se spoprijemamo z njegovimi preizkušnjami ... Bog ni pri tem nič kriv ... in nič dolžen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, tako pač je naše živlenje...sam glede tistga boga ne, mi gre na jetra pa že mal na ledvice k so te stari ljudje vsi nekje v "oblakih" pa non-stop v cerkvah pa to in uno, pa bog gor, bog dol in na vsak način hočjo še tebi to usilit...mi je slučajno pred tistim postom eden to blodu, pa sm bil še mal na filingu od tega, pol sm pa mogoče mal zabluzu kukr že dostikrat :D v glavnem sm mu to glede potresa zabil nazaj pa je bil čist tiho <_< :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, tako pač je naše živlenje...sam glede tistga boga ne, mi gre na jetra pa že mal na ledvice k so te stari ljudje vsi nekje v "oblakih" pa non-stop v cerkvah pa to in uno, pa bog gor, bog dol in na vsak način hočjo še tebi to usilit...mi je slučajno pred tistim postom eden to blodu, pa sm bil še mal na filingu od tega, pol sm pa mogoče mal zabluzu kukr že dostikrat :D v glavnem sm mu to glede potresa zabil nazaj pa je bil čist tiho <_< :angry:

no, sam da si ti zadovoljen in da je un izpadu bedak...

upam le, da ne bo tebe kdo kdaj tako grdo "zabil nazaj", ko se ti bo svet sesuval in se boš oklepal še zadnjega kančka upanja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, tud američani so ga zapisal.....

:topic:

nekam čudna fotka je ... še zmer so v bratski domovini jugoslaviji ..... vse države okoli imajo meje razen EX YU ????? :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater :angry: bogi ljudje tam gor. Niti kreditou niso odplačali od 6-ih let nazaj k je treslo, marjo že nove jemat...

Zato pa letos vsi v posocje na dopust namesto na morje, Tolk pocakmo, da travo pokosijo, .) pa lahk tud kr nekam za soco kampirat v kak kamp, sej jih je dosti! Boljse malo slovenski turizem podpret, sej so Ljudje v posocju zlo prijazni in bo dobrodosel vsak tolar.)

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa letos vsi v posocje na dopust namesto na morje, Tolk pocakmo, da travo pokosijo, .) pa lahk tud kr nekam za soco kampirat v kak kamp, sej jih je dosti! Boljse malo slovenski turizem podpret, sej so Ljudje v posocju zlo prijazni in bo dobrodosel vsak tolar.)

to pa itak, sej sm skor vsak vikend tm okrog :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem sklenila, da grem za tri dni kampirat v Čezsočo enkrat v naslednjih 14 dnevih... :) :yea2:

p.s.

Sam še otroke morm prepričat. :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toplo vam priporočam camp SDS mladih. :naughty:

Sej če maš protipotresno zavarovano ti plačajo---al sploh nočejo (zavarovalnice) zavarovat????

A so res neke novogradnje čist popokale....kaj če bi tokrat raje malo poklicali Japonce---bi bilo na dolgi rok ceneje.

Jest upam, da jim/vam bojo tokrat prej porihtal, kot prejšnič in da bo boljša organizacija in usmerjanje/nadzor sredstev.

PS tisti zemljevid Evrope je res ,,ameriški,, še petokrako so kot ,,center,, potresa nalimal. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ozemlje Slovenije spada po številu in moči potresov med aktivnejša območja, saj leži na potresno dejavnem južnem robu Evrazijske geotektonske plošče, na severozahodnem robu sredozemsko—himalajskega seizmičnega pasu, ki je eden od potresno najaktivnejših na Zemlji. Na majhnem slovenskem prostoru se stikajo tri regionalne geotektonske enote: na severu in zahodu Alpe, na južnem, jugozahodnem in osrednjem delu Dinaridi in na severovzhodu Panonski bazen. Razlogi za nastajanje številnih šibkih, pa tudi močnih potresov so v zapleteni geološki in tektonski zgradbi našega ozemlja, ki leži na manjši Jadranski plošči, stisnjeni med Afriško na jugu in Evrazijsko na severu. Jadranska plošča se vrti v nasprotni smeri urinega kazalca, kar povzroča predvsem na severni in vzhodni strani različna premikanja.

Južna in zahodna ( :kva2: ) Slovenija ležita na severnem delu plošče, ki je zelo deformiran in narinjen na osrednji, manj deformiran del plošče. Zaradi premikanj

v različnih smereh prihaja med njimi do napetosti, ki so lahko vzrok za nastanek potresov. Premikanja plošč povzročajo na ozemlju Slovenije napetosti v smeri sever—jug , ki se sprošča v potresih ob prelomih severozahod—jugovzhod (dinarska smer) in severovzhod—jugozahod (prečnodinarska smer), ter ob narivnih strukturah, ki potekajo v smeri vzhod—zahod.

Iz zgodovinskih virov in v novejšem obdobju iz rednega beleženja in spremljanja potresnih pojavov lahko vidimo, da je bilo v preteklosti na naših tleh več kot 60 rušilnih potresov. Poleg gmotne škode so zahtevali tudi številna človeška življenja. Potresno najbolj nevarna območja v Sloveniji so poleg ljubljanskega, kjer se je v preteklosti sprostilo največ potresne energije, še idrijsko( :kva2: ), tolminsko in krško-brežiško. Potresna žarišča nastajajo na celotnem ozemlju Slovenije, najmanj jih je na skrajnem severovzhodnem delu. Samo v 20. stoletju je nastalo pri nas več kot 20 potresov, katerih največja intenziteta je bila ali je presegla VII. stopnjo po EMS, kar pomeni, da so povzročali večjo ali manjšo gmotno škodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste čutili? :)

Nič nisem čuto :) Pa sem bil v LJ takrat. Mater, nič mi več ne fukcionira od čutov ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če se gori organizira eno forumsko srečanje, seveda potem, ko se stvari malo normalizirajo ??

:010 :beer2: :beer1: :grupni: :music1: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

...PIVOVARNA LAŠKO je poslovnim partnerjem na Kobariškem in Bovškem namenila 3 kartone pločevink Zlatorog 0,5L......nekaj podobnega so izvedli tudi ob potresu leta 1998...lepa gesta....... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pol je pa res treba gor na en laški pir..sej kukr Šankrokovci pojejo "..kdor hoče najti v sebi mir, ta mora piti laški pir..." pa verjetn je v bovcu bl mrzl kot pa tuki v LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pol je pa res treba gor na en laški pir..sej kukr Šankrokovci pojejo "..kdor hoče najti v sebi mir, ta mora piti laški pir..." pa verjetn je v bovcu bl mrzl kot pa tuki v LJ.

Se strinjam. :P

Ker so Jazbecu ( očitno po napisanem sodeč ) odveč te trije kartoni piva, predlagam, da se jutri dobimo tam (sajvestekjeobcestitikpredkobaridompress) in mu pomagamo, da se jih reši. :devil:

Pridem. Pa še pol pice mi je obljubil. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ma sm študiru če bi te pive nesu znancu u Čezsoču k jema hišo zrukano.....ma se pole bojim da če b te pive rukal da se ne bi kej poznalo na obnovi hiške :cry: :cry: ...kej naj zdej nardim :? ..al naj jih nesem al ne.. :unsure: :unsure: ..po dolgotrajnem premisleku sm se odloču da mu jih budem nesu in prevzel odgovornost v slučaju njegovih slabih del :hmm: ...jst nimam cajta jih pit - je prevroče........

p.s.

pica te čaka že par mesecev...jo kr prekladamo iz ene poličke na drugo...ma u tej vročinci je itak vse dobro.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.

pica te čaka že par mesecev...jo kr prekladamo iz ene poličke na drugo...ma u tej vročinci je itak vse dobro.... :)

Jo bom jutr pojedla....

če je že par mesecev na poličkah, upam, da je vsaj z morskimi sadeži, da bo lepše dišala.... :kva2:

p.s.

Se vidimo jutri, pa otroka lepo obleč, ko me bo pršu pozdravt :) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jebiga....žena je mela spet prou....matr a moški nimamo nikol prou...še potres bolj čut kokr jst...jst sm slišu kao neko odaljeno bobnenje in to je vse...treslo??.babo ja..mene ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

...spet..danes....a je vzrok METALCAMP u Tminu??....mogoče so preizkušali opremo....luč se je cingala...by,by....drugač pa sončno in .....trese nas.... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... in .....trese nas.... :wacko:

Seveda te trese. :devil: :naughty:

.)

p.s.

Pa ni blo nič v medijih, da je bil spet potres. Zgleda, da so se odločili, da je to itak normalno za vaš konc in da se ne bodo več s tem ukvarjali... :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.

Pa ni blo nič v medijih, da je bil spet potres. Zgleda, da so se odločili, da je to itak normalno za vaš konc in da se ne bodo več s tem ukvarjali... :hmm: :?

:grim :grim blo blo ... v Primorskem dnevniku in v Primorski kroniki :grim :grim

Milan Štulc je vse lepo povedal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!