Skoči na vsebino

Zaganjač


Leteči

Priporočene objave

Lep pozdrav vsem skupaj!

Imam eno majhno težavo na mojem KLE-ju in se obračam na vas, če ima mogoče kdo izkušnje na tem področju.

Problem imam z vžiganjem motorja, vendar le kadar je motor vroč!

Štarter preprosto niti ne mrdne niti ne spusti nobenega glasu,sicer se po nekaj pritiskih na gumb zadeva čisto normalno obrne.

Mislim da s stikalom na balanci ni težav.

Kaj mislite kaj naj najprej pogledam.

Hvala za vsa mnenja.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se to dogaja samo,ko je masina vroca?

mogoce se kaksen kontakt kje maje,se pri vrocini raztegne in se pola ne dotikata.mozno je tudi,da so "krtacke" (v AUT se temu rece "kohlen") obrabljene.poznam tudi primer,da je kaksen kontakt pri varovalkah bolj slab,pa enkrat prime drugic pa ne.ali pa cisto banalno,da nimas kontaktov na akumulatorju dovolj zategnjenih (vprasaj gregsa ); te se mora vedno z kljucem zategniti,ne samo z izvijacem!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej tudi rele...

Kolikor vem, je knof za vžig povezan z relejem in le-ta naprej s štarterjem... pa seveda je ponavadi varovalka tam nekje vmes.

Malce poglej varovalke (kontakte) in kontakte pri releju (majhna škatla ki naredi klik ko pritisneš gumb). Če naredi klik in mašine ne obrne, potem je rele OK. Potem pa pogledaš krtačke. Čeprav mislim da so štarterji pri teh motorjih žal bolj potrošni material.

Poglej če je štarter enak kot pri GPZ550. Za en tak štarter vem, pa lahko vprašam koliko bi hotel met model zanjga.

Vsekakor pa predno se spustiš v menjavo vseeno poglej, če se da priti do krtačk...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za mnenja.

Jutri začnem razdirat in iskat napako.Sam mislm da bo iskanje kar dolgotrajno ker zadeva včasih dela včasih ne,to mi gre pa najbolj na jetra.

Štarter pa mislm da je pa enak kot pri GPZ, tok da se bova še kej slišala če drugje napake ne bom najdu. Se bom zdejle med prazniki v zadevo poglobil.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štarter ima kolega, ki dela v Nostalgiji v stari LJ... malo večji, suh model ki sliši na ime Mare.

Če boš kaj po mestu hodil, ga lahko poiščeš, sicer pa pošlji mail (primoz.lah@ijs.si) pa ti sporočim tel. št.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mogoče so korodirali kontakti pri starterju(lastne izkušnje)zaradi pranja ali ...skratka zraven je prišla voda.Potem sem samo z WD40 našprical in dela kot ura.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem glih danes zadevo pogledal pa je vse tako narejen da lahko samo odšraufaš stran vržeš in novo gor.

Sem tudi vse kontakte našprical z WD sicer je pa treba počakat malo višjih temperatur pa bomo videli ali je to krivo.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš stikalo na sklopki ga preglej. Meni se je dogajalo podobno, pa sem moral zamenjati stiklalo na sklopki; je bilo znucano (brez stisnjene sklopke motorja ne moraš zagnati - vsaj Suzuki), lahko narediš kratek stik na stikalu in motor zaganjaš brez stisnjene sklopke.

Lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa stikalo na stranski nogi. Pri meni je tako, da če je motor na stranski nogi in menjalnik v prestavi, ne vžge, oziroma ugasne.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gpz 600r ma oboje. Če maš taco dol, pa daš v brzino, crkne. Pa še šaltar na sklopki.

Najlaže je, če najdeš kontakte pa nardiš qurcšlus.

Ampak dvomim da je to.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da kle taca nima veze, ker zadeva nagaja samo ko je motor vroč.Sem pregledal vse kontakte jih spucal in našprical.

Bomo vidli kaj bo.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!