Skoči na vsebino

zvočniki za računalnik


Priporočene objave

sej baje bi naj bli super. jst mam zdj rač zvezan na 10 let star stolp in je zvok :BUA: . zdj bom pa to mal zamenju. TC kolk so pa tvoj močni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzemi tiste, na katerih pise 300 W!! :lol1: :lol1: :lol1: :P

najboljsa varjanta je po mojih izkusnjah glasbeni stopl (tud moj je star 8 let, pa sm zlo zadovoln), plus en aktivn vufi, da mal za base poskrbi. pa ne spet kaka kitajska varjanta, ampak najboljse doma narjen, da ves kaj mas, pa tud drago ni, glede na to kolk da od sebe. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm si zdej kupo logitech pa morm rec da ful lepo spila cena je bla 25k ful cist zvok :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm že naročil, sm pr enim kolegu vidu in slišal stvar in je zelo dober zvok :kva2: proti zdajšnemu :BUA: .

@Zok: sam moj stolp je reeeeeeeeeeeeees star.... skoz not šumi, basov ni, mal ropoče po njih ko daš naglas (sam ni nč odšraufan :hmm: )...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Jest pa ne vem kaj naj nardim..

Enkrat so mi začeli zvočniki (računalniški) hreščat, najbolj pri visokih tonih. To mi je šlo tolk na k...c,

da sem kupil druge, dražje. In pri teh je isto. Zdej pa ne vem a je s kšnimi kabli kej narobe al je zvočna

kartica kriva ? K to je že tko nevzdržno da samo pe v avtu musko poslušam :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa ne vem kaj naj nardim..

Enkrat so mi začeli zvočniki (računalniški) hreščat, najbolj pri visokih tonih. To mi je šlo tolk na k...c,

da sem kupil druge, dražje. In pri teh je isto. Zdej pa ne vem a je s kšnimi kabli kej narobe al je zvočna

kartica kriva ? K to je že tko nevzdržno da samo pe v avtu musko poslušam :?

Zvočna :yes: kup si dobro zvočno za vsaj 5.1 sistem; če hočeš kvaliteten zvok pri zvočni ne šparaj (šparaj pri zvočnikih) ;)

če se motim naj me kdo popravi)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

em... sam nekli bi vas prosu, ne zapravlat denarja za računalniške zvočnike, razn če so to samo osnovni zvočniki za pisarniško delo (max 5k sit), kar je dražje, ni vredno kupiti, rajši si kupite neke kvalitetne slušalke za 10-15k sit, kot pa zvočnike za 15k sit+, če pa mislite za zvočnike dati 25k sit+ si rajš kupte en glasbeni stolp in kabel za povezavo z računalnikom (kvalitetni stolpi se začnejo pri 35k sit + , kabel pa 1-2k sit) s tem da imate potem tudi popolna samosvoj audio sistem, ki ga lahko uporabljate tudi v druge namene......

...oznaka moči pri računalniških zvočnikih se šteje v moči P.M.P.O. katero vrednost deljite z 10 da dobite maximalno moč, potem pa še to deljite približno z 2 da dobite moč v RMS, pri stolpu za 35k sit predvidevam moč v RMS vsaj 150 W RMS, za tako moč torej morate kupiti zvočnike za računalnik z oznako 3000 W, cena takih zvočnikov pa je že kar visoka......

.... jaz imam povezan glasbeni stolp s skupno močjo 240 W RMS-a (cena stolpa je bila 50k sit) in vam povem, da za tako kvaliteten zvok računalniških zvočnikov ne dobiš pod 50k sit, zakaj bi potem metali stran denar za računalniške zvočnike ???

... to je moje mnenje, izkušnje in znanje.... odločitev je vaša...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japajade :P

Zvočniki Fujitsu Siemens Soundbird Cinema Digital PST (uf dolgo ime :)), 5.1 dolby digital, povezani na comp preko optike. Zvočna kartica je pa Soundstorm, ki vse nedolby kodira v dolby :). Zvočniki 18w, nizkotonec 30w(še tko se babica pritožuje :D). Dobil za darilo od očeta, na netu sem takrat najdu da naj bi bli okol 300-400eu, zdej so najbrš že cenejš :).

Češ slišat kvaliteto zvoka, prid do mene :P

Slikca zvočnikov skupaj, z neta, pa ena v moji sobi, zadnedva se seveda ne vidta :D

post-4351-1151431493.jpg

post-4351-1151431517_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri "računalniški" zvočniki so vedno cenejši kot primerljivi v HIFI trgovinah.

Razlogi:

- manjše marže v rač.

- dizajn običajno pri rač. zvoč. ni najboljši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japajade :P

Zvočniki Fujitsu Siemens Soundbird Cinema Digital PST (uf dolgo ime :)), 5.1 dolby digital, povezani na comp preko optike. Zvočna kartica je pa Soundstorm, ki vse nedolby kodira v dolby :). Zvočniki 18w, nizkotonec 30w(še tko se babica pritožuje :D). Dobil za darilo od očeta, na netu sem takrat najdu da naj bi bli okol 300-400eu, zdej so najbrš že cenejš :).

Češ slišat kvaliteto zvoka, prid do mene :P

Slikca zvočnikov skupaj, z neta, pa ena v moji sobi, zadnedva se seveda ne vidta :D

7-8k sit za slabih 50 W RMS-a, od tega kvečjem samo kvaliteta zvoka, zarad močnejšega nizkotonca ozr. dobre razporeditve, glasnost pa vsekakor ne, tud jst mam ene zvočnike 45 W RMS nizkotonc 25w RMS + 2 zvočnika vsak po 10 W RMS pa so bl za en k.... proti kvaliteti nimam nič, sam jakost je pa - ..... zj mam pa kot sem že omenil 240 W RMS (2xpassive radiator + 2x woofer + 2x tweeter), tko da se kar ti oglas pr men če hočeš slišat kvaliteto IN jakost zvoka .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri "računalniški" zvočniki so vedno cenejši kot primerljivi v HIFI trgovinah.

Razlogi:

- manjše marže v rač.

- dizajn običajno pri rač. zvoč. ni najboljši

1.) http://www.mimovrste.com/katalog/product.p...t_id=1140295628

2.) Vir: www. conrad.si

2-sistemski kompaktni zvočniki BB-1002

Št. izdelka: 300975

Cena: 13990.00 SIT

(€ 58.38)

Super ugodna ponudba za petje, ozvočenje diskotek in zabav! Zaradi opremljenosti z 10-inčnim Wooferjem z Bassreflex tehniko in Tweeter trobljo je zvočnik uporaben celo za živo glasbo! To je eden izmed najugodnejših kvalitetnih zvočnikov. Robustna zgornja površina iz klobučevine z zaščitno mrežico in vogali. Dobava v paru.Tehnični podatki: Obremenljivost RMS / maksimalno 120 / 300 W Impedanca 4 ohme Frekvenčno območje od 50 do 20.000 Hz Zvočni tlak 94 dB Velikost (Š x V x G): 300 x 390 x 200 mm (kos) Teža 7,6 kg (par).

Pa imaš res zelo prav .) <_< najprej preveri, potem govori :BUA:

pa, da ne boste mislili, da je to edini primer, kar pobrskajte malo po trgovinah in internetu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa imaš res zelo prav .) <_< najprej preveri, potem govori :BUA:

Hej hej dečko, če pa primerjaš traktor z avtom, potem imaš res prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

jz mam zvočnike 5.1 surround logitech z-5500 1000W po RMS merilih 505 rms naibolši zvočniki in najmočnejši res majka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!