Skoči na vsebino

Žegen v Lešah


BEJBA

Priporočene objave

Ja, ja jst bi tud rada šla, pa ne bi nesla tja jajčka žegnat,vsaj ne kurjih. Očitno nobeden nič ne ve ali bo al ne bo. Leše so pa lepa gorenjska vas, kjer se pozimi dogaja motoskiring. Kaj je, al pozim motorje čist sklopte al kaj? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žegnanja so ponavadi v aprilu okoli velike noči... :hmm:

Sicer pa si lahko žegnan vsako soboto in to na prav vsakem zboru, ko se ga malo nacukaš :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledala na zemljevid.

Sem prebirala lanske teme na Motosvetu.

Sem se na pamet naučila koledar motodogodkov.

Sem vtipkala v najdi.si.

Sem poklicala Gregata na Bled.

Sem celo noč tuhtala.

Sem dala oglas, če kdo kaj ve o tem.

Sem klicala na Val 202, da bi Marjan Jerman kaj poizvedel o tem.

Sem šla na cesto, ustavljala mimoidoče in jih anketirala.

Nihče ne ve nič o tem.

Si prepričana, da se kraju res reče Leše in da je to žegen motorjev? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si prepričana, da se kraju res reče Leše in da je to žegen motorjev? :hmm:

da ni mogoče mislila Lašče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledala na zemljevid.

Sem prebirala lanske teme na Motosvetu.

Sem se na pamet naučila koledar motodogodkov.

Sem vtipkala v najdi.si.

Sem poklicala Gregata na Bled.

Sem celo noč tuhtala.

Sem dala oglas, če kdo kaj ve o tem.

Sem klicala na Val 202, da bi Marjan Jerman kaj poizvedel o tem.

Sem šla na cesto, ustavljala mimoidoče in jih anketirala.

Nihče ne ve nič o tem.

Si prepričana, da se kraju res reče Leše in da je to žegen motorjev? :hmm:

Ja sem, ker sem bila lansko leto tam. Tam je žegen, panoramska vožnja na koncu pa še hrana in pijača!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, BEJBA, pridemo. :yea2:

Sam kam? :hmm:

Pa še nekaj mi ne gre v glavo ...lej, žegen motorjev je po neki logiki vedno na začetku sezone...motoristične, seveda :) .... in se mi zdi, da je to zato, da so potem motorji požegnani za čez del pomladi in čez celo poletje in za čez del septembra in morda še nekaj dni oktobra ( na obali pa se Biba za božič menda vozi z rdečo kapco na okrog na svojmu požeganemu mopedu)...

Torej, za kaj za vraga bi žegnal motorje konc julija, če si se na nepožegnanem vozil že 3 mesece in je v bistvu pol sezone ( nepožegnane) že mim? :hmm: :?

V bistvu pa sploh ni treba, da kapiram, zihr bo fajn.... In če si bila lani tam, bemtiš, čist gvišno poznaš koga, ki bo vedel, kako in kaj je letos.... in te lepo prosim, da napišeš, če je to že to nedeljo, ker se bom zagotovo ustavila, že zaradi hrane in pijače, panoramske vožnje so pa itak tok redke, da je ne smem zamudit. :) :004 :OK: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pravjo, da je to rolk nevaren šport, da je treba žegnat 2x na let. Je pa res, da je bil župnik organizator zdaj pa so ga prestavili na Brezje. Upam, da bo novi prevzel tudi to zadolžitev. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o

Manuela..........

a prideš pa na prvi moj žegen, naslednje leto????

Pravjo da imaš preveč časa, tko da, upam, da mi ne boš odrekla :lol1: :lol1: :lol1:

O:-) O:-) O:-) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ste face,sem se pa res narežala ko sem to brala.leše je vas pri tržiču ,torej če se peljete iz tržiča v bistrico pod gorami proti begunjam ne morete zgrešiti.

na žalost pa je danes odpadlo in je prestavljeno za ne vem kdaj( no saj je bolje ker že celo popoldne pada dež)

žegen - sedaj ? ker je praznik sv. krištofa on pa je zaščitnik šoferjev , ja to bi pa lahko vedeli kajne ? torej se splača prit ker je menda fajn sam ne vem kdaj pol bo ko zvem vam povem . :notworthy: :notworthy: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

leše je vas pri tržiču ,torej če se peljete iz tržiča v bistrico pod gorami proti begunjam ne morete zgrešiti.

Kalimero, ti si faca, ki obvlada zemljepis :notworthy:

Nimaš zastonj na glavi polovico razbite jajčne lupine :lol1:

Zgleda, da tam ni lepga vremena, če še niste mel žegna :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je v Sloveniji več vasi, ki se imenujejo Leše :? . Ena je sigurno nad Prevaljami, na Koroškem. Je zelo lepa, mislim pa, da se tam ne dogaja kaj dosti - vsaj za žegnanje še nisem slišala.

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa je narobe z mojim zemljepisom ?

tradicionalni žegenj je danes ob 14 uri v lešah pri tržiču,s panoramsko vožnjo in žegnjanjem vozil ob 19 uri v hudem grabnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!