Skoči na vsebino

Državna pomoč


premza

Priporočene objave

Ne ljubi se mi več.......

Hvala, Ein! ;)

yesss Ein = kavalir

:notworthy:

oba pa si vzemita knjigo "Hobotnica" - pa vama bodo stvari takoj jasne

in vajin idealizem in zagledanost v "poštene" politike bo kmalu na realnih tleh

sami :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: od prvega do zadnjega

2 primera:

1 ital. mafija pobira od EU največje denarje z

oljkami (!!), ker I dobi za vsako na novo posajeno oljko 100€ pomoči

kako jim rata pobirati milione - preberita v knjigi

če bi rastlo toliko oljk, kot je I dobila pomoči

bi bila Evropa neprehodna

2 najvišja podkupnina izplačana nekemu EU komisarju (natančnejše info v knjigi)

za interne gospodarske podatke in pomoč pri luparijah je bila

pazite dobro

63 mio GB funtov (!!) - denar so s kamioni vozili ... blablabla

da ne začnemo o zatiranju kriminala, švercanju otrok iz Ria preko Irske (3000/leto), katere razkosajo za "rezervne" organe za presajanje

sami :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: se ne bi spomnili kaj takega

toliko o naivi državljanov, malih EU uradničkov in "poštenosti" katerihkoli politikov, komisarjev in podobnega podn-folka

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da nekateri v državnih in EU pomočeh vidijo samo goljufijo in korupcijo, se vprašam, če ne bi bilo smiselno te pomoči ukinit. Vsaj dokler ljudje ne bodo zreli za utopični barthojurcializem ali indijokoromandijo.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naivno? Zenska katere zadolzitev je tocno to, cez kar tolcete v temi, je po moje edini pravi naslov za informacije, vsi ostali pa samo svoja mnenja nabijate, ker mislite, da kaj veste...

AHA, seveda. Kot da veš, s čim se pa jaz ukvarjam.

Ne vem sicer natančno. s čim se Ervina ukvarja - predvidevam da je na kakšnem ministrstvu, kjer delijo te pomoči. Saj ne pravim, da vsa podjetja delajo tako, kot sem v postu prej opisal. Ampak, če bi vsi ti plani bili potem 100% realizirani, bi podjetja, ki so dobila pomoč, poslovala normalno, ne pa da se spet pojavljajo problemi pri njih.

BTW, prek mojih rok gre vsak mesec nekaj poslovnih načrtov, ki jih moram analizirat in ocenit njihovo realnost, in če se je v nekaj letih, od kar se ukvarjam s tem, uresničili 5%, jih je bilo veliko. Glede vmešavanja politike, vplivnih odvetnikov in kaj jaz vem kaj še v podjetja, pa tud od kriglu piva ne, ker ni konca ne kraja.

Pa brez zamere, še vedno mislim, da je resnica na sredini. V vsej temi je pa še najbolj pametno odgovoril Ice.

Popravljeno . Popravil Barth
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

utopični barthojurcializem

lp DTW

Sory DTW, sem poštekal, zakaj sem ti stopil na žulj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer natančno. s čim se Ervina ukvarja - predvidevam da je na kakšnem ministrstvu, kjer delijo te pomoči.

Narobe. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, prek mojih rok gre vsak mesec nekaj poslovnih načrtov, ki jih moram analizirat in ocenit njihovo realnost, in če se je v nekaj letih, od kar se ukvarjam s tem, uresničili 5%, jih je bilo veliko.

Barth,

precej nekritično ti ocenjuješ tele poslovne načrte, če jih samo 5% uspe ... :o B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še tukaj - da kdo ne spregleda

za vse zainteresirane:

Brian Freemantle, "Octopus"

SLO

"Hobotnica - Evropa v primežu organiziranega kriminala",

založ. Colibri 1996

:cry: :cry: :cry:

toliko o politikih & denarju

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A spet provociraš?

Dej poišči še članka na temo o Svili in Majšperku. B)

jest se spomnim podarjene dnevnice pred leti za luko Koper. je bila v rdecih stevilkah. potem pa se poberejo, zrastejo, talajo dividende meni pa nben ne vrne dnevnice. a je bilo tako, ali se jaz ne spomnim prav

in se nekaj. a ni smisel privatizacije, kapitalizma ... to da je vsak placan tok kukr je sposoben. torej meni so dali certifikat, ki je dostim propadu, sedaj pa mi vzemajo se denar za pomoc posameznim podjetjem. Zakaj? saj imajo ta podjetja lastnike. in zakaj, ko ti lastniki delijo dobicek, ali pa osnovna sredstva jaz ne dobim nic.

kdo bo meni pokril izpad dohodka, ker nisem pravocasno prodal delnic.

v tem kapitalizmu nic ne razumem. od pomoci kmetom, do vseh subvencij, vkljucno z kamionarji, busarji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barth,

precej nekritično ti ocenjuješ tele poslovne načrte, če jih samo 5% uspe ... :o B)

Jaz ocenjujem ali bi podjetje (oziroma projekt) sploh financirali. Veliko jih zavrnemo, ker niso nič drugega kot natolcevanje in prepotentnost (v tem primeru podjetje najde drug vir financiranja ali se odpove projektu). Ker pa imamo možnost spremljati uresničevanje projektov še naprej (konec koncev se to vidi iz zaključnih računov podjetij), čeprav se ne vključimo v financiranje, pa jasno da lahko vidimo tudi dejanski rezultat projekta.

Redki pa so poslovni načrti, kjer ni potrebnih modifikacij (in to velikih, jasno da večinoma navzdol). Če je torej 5% načrtov, ki so dobri že v štartu, jih je veliko!

Nekaj imamo seveda tudi kiksov, brez tega ne gre.

Jaz torej teh poslovnih načrtov ne pišem, če pa bi jih in da bi bilo uspešnih le 5%, bi se pa zamislil malo. Zato pravi, da od načrtov lepo živijo le podjetja in sp-jčki (to so razna poslovna svetovanja in podobne bedarije), ki jih pišejo drugim podjetjem.

BTW, v Sobotni prilogi iz še prejšnje sobote je članek o neki strategiji gospodarskega razvoja Slovenije, ki je davkoplačevalce stal cca 40 mio SIT. Koliko misliš, da je vsako leto takih strategij narejenih na EF v okviru raznih doktorskih desertacij, magistrskih del, diplomskih del, raziskav, člankov v Financah ...... in zakaj se ta potencial ne izkoristi in je potrebno plačevati neke kvazi stručkote. Celo strategijo ti dr. Kraljič pove v intervjuju v dveh odgovorih, mi pa zapravljamo take milijone za tuje strokovnjake samo zato ker imajo ime (primer Sachsa ki nam je hotel v 90. letih vpeljat fiksni tečaj - hvala bogu smo vsaj tle rekli ne).

Kaj Evropa zahteva, pa brez skrbi, imam tud te izkušnje predvsem s plasmajem EIB, ki je bil namenjen razvoju in pomoči malim podjetjem - se pravi da je namen plasmaja tudi malo bolj rizičen. Ker pa so sijajno zasolili z pogoji in potrebnimi poslovnimi načrti, je bil plasma precej neuspešen. To je bil tipičen primer, kako so lahko dobivala podjetja z optimističnimi in prepričljivimi načrti sredstva, koliko se pa je upoštevala njihova dejanska kreditna sposobnost, pa je vprašanje. In kam je šel plasma EIB kljub nadzoru evrope - Ker banke niso uspele plasirat malim podjetjem tolikšnega zneska, so ta zeloooo poceni denar dobila velika podjetja - in tem se smeje zaradi cene kreditov še sedaj.

Glede državnih pomoči - kje je Mura kljub temu, da je dobila nedolgo nazaj 10 mrd SIT, je kar splošno znano. Kar se tiče Novolesa - sem doma relativno blizu - kljub vnočenim poroštovom države kakega napredka ravno ni videti, s takim načinom poslovanja pa je lahko uspešen vsak direktor. Problemi pri teh podjetjih namreč ostajajo - kadrovska struktura, način dela, način vodenja. S pomočjo poplačajo stare dolgove, temeljni problemi pa ostajajo - zato ni perspektive.

Počasi se tud meni več ne da. Mogoče kdaj drugič. Če mislite, da samo nakladam. OK, pač mislite tako. Se pa v debato ne bi spuščal, če ne bi imel kakih izkušenj s tega področja.

Ervina - brez zamere - kjerkoli delaš, sem prepričan da zelo uspešno - ampak glede nadzora Evrope nad sredstvi, ki jih plasira v SLO, pa si lahko malo bolj kritična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ocenjujem ali bi podjetje (oziroma projekt) sploh financirali....

Če prav razumem tvoje razlage, lahko sklepam, da si ekonomist.

Pa imam glede na tvojo stroko eno tako plebejsko vprašanje:

Najbolj "produktivni" so ekonomski faxi, ki producirajo neizmerne količine strokovnjakov, kateri so prepričani, da je njihovo poslanstvo popolna "rešitev" gospodarstva pred propadom ... idealistov s prepotentnimi in nerealnimi predstavami.

Torej, kljub nenavadno veliki količini ekonomskih strokovnjakov, pa je EU ekonomija iz dneva v dan bolj v riti in nič ne kaže, da bi obstajala metoda ali oseba, ki bi znala to potovanje vedno globje v rit, obrniti v drugo smer.

:lol1:

mal heca - ampek: that's it ... ali pa morda ti ne misliš tako?

Zaenkrat je v EU samo ena država, kjer brezposelnosti praktično NI (3%) in celo tujci brez težav dobe delo takoj - United Kingdom, Great Britain - ali nekaj podobnega se mi zdi, da se imenuje ta državabrez recesije.

:D

Ali je že kdo pogruntal v čem je čarovnija Anglije, kljub temu, da so masenprodukti njihove industrije, kvalitativno gledano med nanezanimivejšimi

(avti so recimo podn od kvalitete) na svetu.Edini podatek, ki mi je še na razpolago glede te globoke čarovne skrivnosti v Angliji:

GB davki so med najnižjimi v EU (zdi se mi, da se pri davkih na dohodek firme zahtevek financarjev konča nekje pri 30%)

Ne se jezit - ampak dilema je izredno resna in zanimiva, čeprav predstavljena humorno.

Ali misliš, da boš lahko razložil?

lp

:)

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj "produktivni" so ekonomski faxi, ki producirajo neizmerne količine strokovnjakov, kateri so prepričani, da je njihovo poslanstvo popolna "rešitev" gospodarstva pred propadom ... idealistov s prepotentnimi in nerealnimi predstavami.

Torej, kljub nenavadno veliki količini ekonomskih strokovnjakov, pa je EU ekonomija iz dneva v dan bolj v riti in nič ne kaže, da bi obstajala metoda ali oseba, ki bi znala to potovanje vedno globje v rit, obrniti v drugo smer.

:lol1:

Ja, bo že držalo, ekonomski faksi so res produktivni (pač, obnašajo se kot podjetja, ki hočejo čim več zaslužiti in to jim krasno uspeva), če pa producirajo ekonomiste, ki so potem v gospodarstvu tudi učinkoviti, pa je zgolj stvar debate (in gostilniških prerekanj). Niso pa zato vsi ekonomisti slabi in ne vsi dobri - Gaussova krivulja ;)

Zakaj bi imeli ekonomisti poslanstvo "rešiti gospodarstvo pred propadom" mi ni jasno od kod ti to - nekateri imajo nalogo storiti ravno to, zlom gospodarstva je za nekatere lahko tudi dobiček (npr. skorajšnji zlom valut leta 1997 - lira, funt - Soroš je takrat v enem dnevu zaslužil čez 1 mrd $). Rešiti gospodarstvo pred propadom je kvečjemu poslanstvo politikov in njihovih svetovalcev, če pa si zaposlen v neki firmi pa kvečjemu delaš za dobro svoje firme, ki (če) ti daje plačo in s tem možnost za preživetje. Če te zanima pa kako pridemo od sebičnih interesov posameznikov do kapitalističnega gospodarstva, pa si preberi kak ekonomski učbenik (makroekonomija, ali še bolje Marx-a).

Gospodarski cikli so realnost vseh ekonomij, kje pa je sedaj EU pa nimam pojma. Zate gre vse v maloro, za druge je ekspanzija. Imam pa občutek (glede na tvoje populistične izjave), da ti bo vse po vrsti celo življenje lezlo v rit. :devil:

Zdaj ti je menda jasno, da ne mislim tako kot ti. Saj je kar prav tako, drugače bi bilo življenje dolgočasno.

Od kod ti pa taka predstava o GB pa mi ni jasno - verjetno si malo preveč bral danes Finance. Mogoče imajo res ugoden davčni (in birokratski) sistem za nova podjetja, ampak kakovost življenja pa v GB kar precej šepa. Nedolgo nazaj sem poslušal intervju ene Britanke, ki se je preselila v SLO. Govorila je da sploh mladi (pa tudi premožnejši upokojenci) bežijo iz GB ker so problemi z delovnimi mesti, ugoden zdravstveni sistem je prav tako v krizi, precej je kriminala - Anglija je precej podobna ZDA, kolikor boš uspel zaslužiti, tako boš živel. Le zakaj so se potem Britanci tako ustrašili vala priseljevanja iz novih članic - valjda so se bali za svoja delovna mesta. Glede "masenprodukte" al karkoli si s tem misli, a misliš, da delajo samo Roverje in na osnovi tega ocenjuješ celotno gospodarstvo?

ja, ja JUR vse gre v rit - kam bo tebi šlo, je stvar tvoje odločitve. Ma če bi jaz tako gledal na stvari, bi bil celo življenje totalno frustriran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ja, ja JUR vse gre v rit - kam bo tebi šlo, je stvar tvoje odločitve. Ma če bi jaz tako gledal na stvari, bi bil celo življenje totalno frustriran.

- ma ne zdej preterat (BTW ys osebno sm v giga-expanziji :rolleyes: - ni za verjet - kenede - odvilo se bo do jeseni :D )

- podatke o GB sem dobil iz prve roke od "našega" ekonomista, ki je pred mesecem dni dobil tam suuuper sljužbo, hišo, avto etc (skratka - bajka) - in je bil slučajno predvščerajšnjim pri meni na obisku

- podatke o drugih državah pa v glavnem iz TV (D - PRO7, A - ORF1), internet in časopisi - situacija je vse prej kot rožnata

hebatha ...

polpa čwowk tkole razmišla, a ne?

da mora biti nekje neka razlika - no ti vsekakor nisi prava oseba za te razlage, saj iz tvojega posta bolj veje neka psihoanaliza moje podzavesti (kje jasn čist mem) kot pa kak resen odgovor resnega ekonomista. Sem se pač zmotil, ker sem te precenil ... se zgodi

take care my friend

:)

pies: priporočam, da se kot ekonomist ne posvečaš preveč psihoanalizi, ker nimaš talenta

:lol1: (vic)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hebatha ...

polpa čwowk tkole razmišla, a ne?

da mora biti nekje neka razlika - no ti vsekakor nisi prava oseba za te razlage, saj iz tvojega posta bolj veje neka psihoanaliza moje podzavesti (kje jasn čist mem) kot pa kak resen odgovor resnega ekonomista. Sem se pač zmotil, ker sem te precenil ... se zgodi

take care my friend

:)

pies: priporočam, da se kot ekonomist ne posvečaš preveč psihoanalizi, ker nimaš talenta

:lol1: (vic)

Pa ja de. Saj iz citata vidim, da sem te zadel tam, kamor sem hotel. Provocirat znaš, to pa je tud vse.

kaj praviš na to psihoanalizo? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak glede nadzora Evrope nad sredstvi, ki jih plasira v SLO, pa si lahko malo bolj kritična.

O tem nisem nikjer na MS ničesar napisala. Zaenkrat. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj praviš na to psihoanalizo? :devil:

mem - nisi upošteval priporočila.

.)

Kaj bi pa rad vedel ... glede na

pripombo "provocirat znaš - to je pa..."

Mogoče bi se potrudil povedati bolj konkretno, da ne bi ispadlo kot da te provociram ...

tega

namena res nisem imel in mi je žal če si mojo šalo tako razumel.

:(

pies: SLO ekonomist v GB = pa moj bratranec - tolkotem

:)

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, v Sobotni prilogi iz še prejšnje sobote je članek o neki strategiji gospodarskega razvoja Slovenije, ki je davkoplačevalce stal cca 40 mio SIT. Koliko misliš, da je vsako leto takih strategij narejenih na EF v okviru raznih doktorskih desertacij, magistrskih del, diplomskih del, raziskav, člankov v Financah ...... in zakaj se ta potencial ne izkoristi in je potrebno plačevati neke kvazi stručkote. Celo strategijo ti dr. Kraljič pove v intervjuju v dveh odgovorih, mi pa zapravljamo take milijone za tuje strokovnjake samo zato ker imajo ime (primer Sachsa ki nam je hotel v 90. letih vpeljat fiksni tečaj - hvala bogu smo vsaj tle rekli ne).

A misliš, da naši profesorji, magistri, doktorji ... itd ipd ... bodo pa kar zastonj šenkavali svoja dela državi ... :kva2: :lol1:

Večina 40mio je šla prav njim !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pies: SLO ekonomist v GB = pa moj bratranec - tolkotem

:)

... pa naduvan do nebes ... in oba sta prepričana vesta vse ... in je vajina resnica edina zveličavna ... <_< :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Provocirat znaš, to pa je tud vse.

in še to slabo, agresivno, pod nivojem povprečnega intelektualca, neokusno ... <_< ... pa brez zamere (vic) :D ... NOT

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa naduvan do nebes ... in oba sta prepričana vesta vse ... in je vajina resnica edina zveličavna ... <_<  :lol1:

pa saj gre le za podatke - kje te je pa zabolelo?

:?

sploh pa je to človek, z nadpovprečno izobrazbo

za naše razmere (ne bom opisoval kaj, ker bo

potem njegova visokost Hočko spet užaljena) katerega zelo

visoko cenim ravno zaradi njegove "nenaduvanosti"

... tvoje pravo nasprotje v vseh pogledih

kar se pa nivoja tiče ...

veš, le nekoliko sem se poizkusil spustiti na tvojega - pa kaže da premalo ... :lol1:

jur : hočko = 1 : 0

:yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Premza: ura je 19.22 in vidim, da oba strmiva v to temo. :blink:

Predlagam, da raje polkličeva Hočkota in gremo na en metin čaj. :notworthy:

Z limono. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš, da naši profesorji, magistri, doktorji ... itd ipd ... bodo pa kar zastonj šenkavali svoja dela državi ... :kva2: :lol1:

Večina 40mio je šla prav njim !!!

Točno tako, teh 40 mio so pokasirali razni profesorčki po faksih. Žalostno je ponavadi to, da trobijo vseskozi eno in isto (na predavanjih, člankih.....) - torej to, kar so nekoč davno zapisali v svoji doktorski disertaciji. BTW, te disertacije so dostopne po knjižnicah, magistrska dela (saj tud ta niso noben čudež) pa imaš kar na internetu v celoti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, te disertacije so dostopne po knjižnicah, magistrska dela (saj tud ta niso noben čudež) pa imaš kar na internetu v celoti.

že mogoče, ampak knjižne avtorske pravice zapadejo šele po 70 letih ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj gre le za podatke - kje te je pa zabolelo?

:?

Mene nikjer ne boli. Ko te berem, imam ob tvojem pisanju pač tak občutek ... Saj ga smem imet a ne ? Ne vem kako funkcioniraš v živo, ampak v pisni obliki bolj slabo in zelo tako kot sem napisal ... vsevedno, samovaseprepričano, podnivojsko ...

Probaj manj smeškotov uporabljat, pisati v strnjeni obliki, s celimi stavki, kjer je sporočilo in tok misli tekoč in jasen. Tvoja vsebina me ne moti !!! Problem je v tem, ker tvoje vsebine NI ampak v glavnem navajaš knjige, znance, ... in sploh ne dopuščaš možnosti, da nimaš prav !!

sploh pa je to človek, z nadpovprečno izobrazbo

za naše razmere (ne bom opisoval kaj, ker bo

potem njegova visokost Hočko spet užaljena) katerega zelo

visoko cenim ravno zaradi njegove "nenaduvanosti"

... tvoje pravo nasprotje v vseh pogledih

tut prov ...

kar se pa nivoja tiče ...

veš, le nekoliko sem se poizkusil spustiti na tvojega - pa kaže da premalo ...

:lol1:

jur : hočko = 1 : 0

:yea2:  :yea2:  :yea2:

čestitam ...

P.S. pa brez PM-jev prosim

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že mogoče, ampak knjižne avtorske pravice zapadejo šele po 70 letih ...

Ne vem, kdaj, komu in kam zapadejo avtorske pravice diplomskih, magistrskih, doktorskih, ... del, ampak njihov cilj ne bi smel biti le ta, da se jih napiše, ampak predvsem da se jih bere. In bere se jih lahko zastonj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!