Skoči na vsebino

Kačje Ride Gerovo (Hrvaška)


Burnout

Priporočene objave

Dirka je že bla. Vsako leto je približno 2. teden julija.

Asfalt dobro drži, sm šu 1 teden nazaj skozi, na poti nazaj z morja. Tista slikca s policaji je pa z dirke. Če se lepo zmeniš (pa če poznaš koga) ti dovolijo it en krog po ZAPRTI progi :)

Vsako leto se najde ene par motoristov k grejo probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je vmes tudi nekaj slabega asfalta, če gledamo relacijo Babno polje - Delnice, je pa kar fajn še vedno. Edini problem je nočna vožnja, saj so kar lepi štikli divjačine ob cesti. Še sreča da me ne marajo in skakajo stran od mene.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Tema bolj kot ne v umetni komi, in je skrajni čas, da jo malo obudimo. Mi lahko en malo bolj razloži, kako je z mejnih prehodom, ali je kakšna postojanka, ali se kar prečka na lepe oke. In vprašanje, kako je s cesto do delnic, je celotna v asfaltu? bi se dalo naredit lepo turo, potem še naprej skoz ob meji do metlike :D

Hvala, Jaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta Prezid - Delnice, katere odsek so tudi ti ovinki od Smrecjega gor je cela v asfaltu ja. Samo razen tega dela je cesta precej v razsutem stanju, ni pa nic slabsa od slabih odsekov v SLO.

Sem blizu doma in imam lep krog Cez Prezid - Delnice - Kocevje - Ribnica - Bloke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Tule na teh koncih je več varjant za prečit mejo, lahko greš iz Babnega polja čez mejni prehod in nadaljuješ prek Prezida na Crni Lug in nato levo do Delnic ali desno na vrh Jelenja(proti Grobniku). Druga varjanta je prek mejnega prehoda Trava-Čabar, tretja čez prehod Osilnica-Zamost, obe pa vodijo na cesto proti Crnem Lugu, čez tisti odsek, kjer so GHD.

Kot spomin na to turo pred par dnevi imam povite obe roki, v Gerovem mi je pod kolo skočil pes. Hvala bogu, da sem bil s kolesom....

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti prehodi so z izjemo Babnega polja malo obmejni in potrebuješ dovolilnico oz. jo "kupiš" za 0,84€ tam ... ampak je sitno čakat da izpiše.

Vsaj jaz sem plačal v Osilnici lani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti prehodi so z izjemo Babnega polja malo obmejni in potrebuješ dovolilnico oz. jo "kupiš" za 0,84€ tam ... ampak je sitno čakat da izpiše.

Vsaj jaz sem plačal v Osilnici lani.

Mejni prehod v Čabru, je normalen mejni prehod za katerega potrebuješ samo osebno iskaznico, kot v Babnem polju.

V Zamostu pa je potrebno plačati ~1€ (smer iz Slovenije), iz smeri Hrvaške 2 kuni, (€ ne jemljejo!!!!)

Z Kočevskega konca pa nastaja nova čudovita povezava do Osilnice.

Ko bodo naredili še par km prikljčuka do Osilnice in s povezavo Gerovskih rid bo ena izmed lepših cest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mejni prehod v Čabru, je normalen mejni prehod za katerega potrebuješ samo osebno iskaznico, kot v Babnem polju.

V Zamostu pa je potrebno plačati ~1€ (smer iz Slovenije), iz smeri Hrvaške 2 kuni, (€ ne jemljejo!!!!)

Z Kočevskega konca pa nastaja nova čudovita povezava do Osilnice.

Ko bodo naredili še par km prikljčuka do Osilnice in s povezavo Gerovskih rid bo ena izmed lepših cest.

klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

tle nekje ... http://skrci.me/48Vix

Kot avtor videa potrjujem traso. Zelo lepa cesta, s katere se odpirajo pogledi na dolino Kolpe, Snežnik, Risnjak. Od Zg. Čačiča na začetku videa je do Osilnice sicer še nekaj km makadama. Na videu je sicer samo novi del te ceste.

Posneto pa je bilo na dan nogometne tekme Slovenija Anglija na SP v JAR, 23. junija 2010, malo po koncu tekme, zato je bila cesta čisto prazna in se je dalo malo bolj pritisniti na plin. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lep je še ta odsek: http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Unknown+road&daddr=Unknown+road&hl=en&geocode=FSYCtwIdaGbgAA%3BFRh0twIdYEvgAA&mra=dme&mrcr=0&mrsp=0&sz=14&sll=45.562381,14.704256&sspn=0.044829,0.111494&ie=UTF8&z=14

V celoti asfaltiran je od Bezgovice do Žurg (med Čačiči in Bezgovico pa je makadam). V Belci se splača iti še vzhodno nekaj 100 metrov do kraškega izvira, če je dovolj vode, je malo naprej od hiše na koncu ceste odlično naravno kopališče v tolmunu Belce. Žurge na koncu trase pa so po moji oceni najbolj odročna slovenska vas. Ko prideš v vas, te na začetku pričaka ogromen lesen medved, ti se po pripovedovanju redkih še tam živečih ljudi tudi sicer sprehajajo tik ob vasi. Nad vasjo je impresivna Taborska stena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!