Skoči na vsebino

ŠTARTER?? ITALJET


mirsi

Priporočene objave

Najprej vsem skupaj en lep pozdrav. Sem čisto nov v MotoSvetu in upam da mi boste lahko pomagali rešiti 1 oz. več problemov.

Zadnjič sem kupil Italjeta in ga delno (vso plastiko) razstavil, ker je nekaj nagajal.

Motor je "trokiru" ni hotu vlečt, no recimo da včasih je včasih ni... Sem zamenjal svečko, očistu "frgazer" in to je tudi vse kar sem znal :( Med lepljenjem počene plastike na Štarterju mi je nekaj (sek. lepila - cianokola) ušlo v samo notranjost ohišja (štarterja), sledi -> okvara le tega. Je možmo zadevo kje kupiti in koliko bi približno koštala ???

Problem imam tudi pri samem vžigu motorja. Včaih vžge brezhibno, včasih mi pa sploh uspe. Trenutno ga vžigam na žice, saj nimam kurbl nogice (treba novo kupit) ->> koliko pride in kje jih imajo?

To bi bilo od mene vse.. upam da nisem preveč zakompliciral.

aja pa še nekaj, je kje kakšen servis ki se ukvarja z Italjeti?

Hvala za odgovore

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, ti pa mas cudne probleme :D prvo kot prvo, kk ti je lahka lepilo kanalo na starter? predvidevam da mislis to "ajnlaser" po domače :) in kk se je lahko pri tem pokvaru?

kk ga lahka na zice uzigas ce ne dela starter? nogica...khm, to das gor neki da pse na tisto zvezdasto os pa je.... uhh... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa maš zdaj malo sranje, dele za italjete pa je baje zellooo težko dobit, če paše od kerega drugega skuterja gor tačka kr kupi, drugače pa ti lahko italjet dragster kaj več o italjetih pove, ma on tud :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plastika na štarterju ........ nožni, elektro :blink:

vžiganje na žice ...... ključ :kva2:

motor ti je trokiral ...... ti razšraufaš vse plastike :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da se mi razmišljat kakšne probleme maš k si tako nelogično napisu zdej vse skup. Skor sigurn sm, da ma italjet minarelli motor (aprilija sr50, malaguti firefox, yamaha aerox,...), tko da se mi zdi, da ti štarterja pa kurblna ne bo težko dobit....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da se mi razmišljat kakšne probleme maš k si tako nelogično napisu zdej vse skup. Skor sigurn sm, da ma italjet minarelli motor (aprilija sr50, malaguti firefox, yamaha aerox,...), tko da se mi zdi, da ti štarterja pa kurblna ne bo težko dobit....

Odvisno kater Italjet?

Če je formula 50 je morini, če je dragster je Minarelli.

Glej, serviserja za Italjet v Sloveniji NI. Nasploh gre firmi zelo slabo.

Edina možnost ti je da nabaviš štarter od Harglo preformance, ki bo delal dele za Italjete od letnika 90 dalje.

Zdej, spet je odvisno kater model Italjeta maš. Če maš Formulo 50 boš verjetno lahko naroču štarter.

Zdej, najboljše je da jih kontaktiraš pa ti bodo povedli al lahko naročiš.

http://www.harglo-performance.com/

LP.

Popravljeno . Popravil Italjet Dragster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj sigurno se tvoj problem nahaja v sitkalu zavorne luči. Drugače pa preveri vso napeljavo. Rele štarterja se nehaja nad sedežem zraven vžigalne tuljave. Štarter motor je po vsej verjetnosti ok.

Saj si mislil s tem da ti ne vžiga, to da ti neče štarterja obrnit. Drugače pa se na nekem primorskem motoservisu kupiti jeklen kick starter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

evo, jst mam popolnoma enak problem. (no ne vžigam ga glih na žičke :D )

rabim kurbl za italjeta formula 50. pri nas se ga itak nikjer ne da dobit, pa me zanima kako si rešil problem oz. če si ga naročil na harglo in koliko časa so ga pošiljali in koliko je stal, ali pa če si ugotovil da se ga da dobiti kje bližje kot naročiti iz anglije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaz sem tudi lastnik italjet formule... stvar je taka da pri nas nic vec ne dobis vsaj od rezervnih delov, probaj preko salamonovega ce kdo prodaja po delih scoota, drugace pa rossilandija(ITA) ampak pazi na cene... primer ojnica rocket2 240euro, pri nas pa polini 130euro :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš samo ročico od kurbla, potem daš lahko od kakšne druge firme gor.

Se pa spomnim, da se je tudi meni enkrat zlomila, ko sem še imel ta scoot. Takrat sem v Tim mg naročil original, bila je okrog 5-6000 SIT. Je pa tega že sigurno ene 4 leta. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zivijo jst sem tudi kupil ITALJET formula 50.In sicer bi ga rad peljal k nekomu ki bi naredil en velik servis(ga pogledal in zamenjal ce je kaj za zamenjat).A poznate koga ki bi bil pripravljen to storiti in ki to obvlada.

Kar se tice pa kosov me pa zanima kje v italiji (cim blizje slovenije) bi se dalo nabavit kose za ta model skuterja.

HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej dokler ti nic ne crkne ga ne vozit na servis brez veze, zaj ce se ti zdi cudno da gre brez blokad 65Km/h se pelji zraven kake aprilije al pa gilere pa bos vido kolk bo njemu stevec kazo 75-85 .) Drugace ce rabis kako pomoc me lahko kontaktiras mam ta skuter in ga mam v malem prstu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mam pa jaz tudi podoben problem glede vžiga. Ko je motor hladen mi vžge v prvo,..ko pa se mašina zagreje pa ko mislim štartat na ključ se suče "v prazno". Drugače pa ga lahko brez problemov vžgem na kurbl.

Btw, mam piaggio typhoona!

l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam pa jaz tudi podoben problem glede vžiga. Ko je motor hladen mi vžge v prvo,..ko pa se mašina zagreje pa ko mislim štartat na ključ se suče "v prazno". Drugače pa ga lahko brez problemov vžgem na kurbl.

Btw, mam piaggio typhoona!

l.p

ko je ze ogret ga vzgi tako, da privijes malo gasa zraven, pa bo isto vzgal v prvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!