Skoči na vsebino

Novi virus na pohodu


Priporočene objave

NOV VIRUS OTEŽUJE ISKANJE

Virus pošlje svojo kopijo kot prilogo najdenim naslovom

V ponedeljek je hitro razširjajoči se računalniški virus otežil iskanje na več svetovno znanih spletnih iskalnikih.

Virus je s pomočjo spletnih iskalnikov, predvsem Googla, skušal zbrati čim več elektronskih naslovov. Zadnji napad je pokazal, da se je virus MyDoom spremenil in postal nevarnejši. Njegova prejšnja različica je bila sprogramirana tako, da je po trdih diskih računalnikov iskala elektronske naslove žrtev, novejša pa za to uporablja tudi iskalnike.

Virus potem pošlje svojo kopijo kot prilogo najdenim naslovom. Uporabnik, ki priponko odpre, s tem okuži svoj računalnik. Zaradi tako obsežnih iskalnih zahtevkov so uporabniki v ponedeljek imeli velike težave z iskanjem, saj jim je bila skoraj vedno javljena napaka.

Google je v izjavi za javnost zapisal, da je nekaj njegovih uporabnikov zaradi virusa imelo težave pri iskanju, vendar je bil vpliv virusa do poznega popoldneva že skoraj povsem odpravljen. Yahoo pa je poudaril, da je virus napadel samo njihov iskalnik, ne pa tudi drugih stvari, ki jih ponujajo na svoji strani. Proizvajalec antivirusnih programov Symantec pa je v dveh urah prejel 250 poročil o novem črvu, kar je podobno kot pri prvem napadu MyDooma januarja letos.

post-21-1090959139.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

En teden nazaj kupil nov comp in se priklopil na net brez antivirusnika.

Valjda že prvi dan fasal virus: vormF.

Danes sem si zdavnlovdav preizkusno verzijo NOD32,ki mi je omenjeni virus počistil.

Zanima me kateri antivirusnik mi priporočate in kolk kej stanejo.

Ali je bolj zdavnlovdat ali iti v štacuno in kupit-sorry v teh stvareh nisem še tolk poučen :unsure: :unsure: :unsure: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eheh, pozabil si se dodati, da tudi ne smes imeti windowsov... :D

Baje pa tudi Linuxa ni vec najboljsa izbira.... :?

Sicer je ze stara fora, ampak; edini varen racunalnik je tisti, ki je zaprt v nepredusnem sefu in ni priklucen na mrezo. (pa najbz tudi neuporaben)

Sicer je pa zivljenje en sam kompromis ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj zaj pubeci ... en virus gor al dol .... :lol1: Kteri je zdaj sploh ta zadnji??? :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morm verjet.Ta teden me je že dvakrat napadu virus in to med pregledovanjem Motosvet foruma :? :hmm: :unsure: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaa ti mas sranje na PC-ju. Caki bom pogledal za neki kar mogoce lahko delno odprav viruse. Oz jih zelo uspesno odprav. Dal sem pa 40evrov. Hm ga bom enkrat poskusu na mail spravt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!