Skoči na vsebino

Prenosni trdi diski


Priporočene objave

Evo sem sprobal.

Kupiš tako..."kletko" za trdi disk (3.000) v standardni velikosti kot npr CD-RW ali CD-DVD enote, montiraš tako kot CD-RW ali CD-DVD enoto, mal pobrskaš po omari če si slučajno pozabil vreč v smeti pokvarjen trdi disk, ga priklopiš v "predal od kletke" in vstaviš v "kletko" kot navadno disketo, naštimaš particijo do okvare na disku in tako dobiš prenosni trdi disk za 3000 SIT (velikost odvisna od mesta okvare na disku). :OK:

Če pa ni kakega starega diska pa za 10.000 pa dobiš že kar konkreten navaden trdi disk z ogromno GB.

Ena bolj "šparovnih" pogruntavščin v zadnjem cajtu kar se tiče hardvera za PCje. Prenosni disk skoraj zastonj, pa še pri CD-Rih ali RWjih prišparaš, če češ dat frendu film/program/muzko.

Kje so cajti, ko smo diske iz PCjev ven odmontiraval in nosil h frendom, priklapljali, odklapljali in pol spet montiral... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so cajti, ko smo diske iz PCjev ven odmontiraval in nosil h frendom, priklapljali, odklapljali in pol spet montiral...

samo moraš pa priznat, da je čar tudi v tem, ko malo razstaviš kišto pri kolegu, pa živčkaš ko nastavljaš disk na slave pa master pa si že po 10 minutah celi živčn, ker si mogo kišto 5x resetirat v tem času... :D

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tole pa je štorasta varijanta, predvsem priklop diska.....

Bi blo pa fajn met kletko z USB vmesnikom in napajanjem (al pa kar preko USB).

Ker tole šraufanje.... :? ti vzame tolk cajta pa živcev :devil: , da spljoh ni varijanta

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja fajn bi blo. in bolj enostavno(za omenjeno izmenjavo HD morata imeti 2 računalnika tolo kletko in predal z diskom gor pa dol prenašaš) sam kaj k je prenosni HD z usb prec 70.000.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zunanji disk z 7200 rpm, 250 giga, USB priklop in FireWire---71.000 sit

dobijo se pa še manjši diski ki so tudi cenejši

dobi se pa tudi disk z tako kapaciteto in obrati, samo da je vgradni pa da ni na usb za čisto enako ceno, tako da tu ni neke razlike... :D

če pa hočeš res specialn disk, ki pa dela tak hitro da glava peče kupi SCSI disk (skazije po domače) 73 giga prostora, vrti se nad 10k obrati---136k sit je pa cena :yea2:

LP :yea2:

PS: SCSI disk lahko daš tud v tako škatlico pa je prenosni, samo se mi zdi da je škatlica malo večja, ker more imeti disk zaradi pregrevanja lastno hlajenje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena bolj "šparovnih" pogruntavščin v zadnjem cajtu kar se tiče hardvera za PCje. Prenosni disk skoraj zastonj, pa še pri CD-Rih ali RWjih prišparaš, če češ dat frendu film/program/muzko.

DVD-RW plošče so še cenejša rešitev ... poleg tega: okvarjen disk .... hja, a mu še zaupaš? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 GB hard drive z USB 2.0 in meter USB-kabla za piclih € 50.- pred pol leta. za "filmcke, spote in muzko" vec kot prevec. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DVD-RW plošče so še cenejša rešite

hm... samo koliko ljudi pa ima dvd-je? to jih ima kr nekaj kolikor opažam, samo koliko pa jih ima dvd pekače??? ne ravno dosti, zato ker tudi pekači niso ravno poceni... <_<

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gobec' date='5 Aug 2004 @ 16:26'] zato ker tudi pekači niso ravno poceni... <_<

je 18k SIT za dvoslojnega (9.4Gb) drago ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, kje todobiš za 18k? V sloveniji ti pride dober DVD pekač ala Plextor 100k, samo se dobi že za 50k tud kr dober. če pa kupiš dvd pekač ki peče na 1x ali pa 2x hitrosti, pa se ti bol splača,vsaj po mojem mnenju, da nabaviš disk, kot pa da čakaš 2 uri da ti zapeče dvd.... <_<

kak to misliš dvoslojni? ne zastopim tega.. :wacko:

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš tako..."kletko" za trdi disk (3.000) v standardni velikosti kot npr CD-RW ali CD-DVD enote, montiraš tako kot CD-RW ali CD-DVD enoto, mal pobrskaš po omari če si slučajno pozabil vreč v smeti pokvarjen trdi disk, ga priklopiš v "predal od kletke" in vstaviš v "kletko" kot navadno disketo, naštimaš particijo do okvare na disku in tako dobiš prenosni trdi disk za 3000 SIT (velikost odvisna od mesta okvare na disku). :OK:

...dej povej za kaj se gre... ...ti mislis Rack... :P

...v Comtronu (kjer mislim d dela ElBarto) pred nekaj mesci za 2.490 sit. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kak to misliš dvoslojni? ne zastopim tega.. :wacko:

LP   :yea1:

To je tak z kapaciteto skoraj za sedem CD-ejev se pravi z 4.7 GB x 2 = 9.4 GB :rolleyes:

Kar pa pol nanese 1DVD ze za 13 CD-jev :yea2:

DVD je (zaenkrat!?!) zakon! :notworthy:

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi se to: cenovno pride CD 79 SIT se mi zdi :huh: a so se tolk :grim :grrr

DVD pa je tam okol 500-600 SIT :naughty:

Torej za sedem CD-Rjev das 553 SIT :afro1:

Da ne govorim o travmaticni logistiki ko isces neko zadevo in moras menjat 7x CD. :wacko:

Med tem, ko lahko udobno preisces z vsem tem samo 1 DVD. :grim :004 :OK:

No pa prijetno razmisljanje B)

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da da, thundercat se strinjam, toda z nakupom DVD pekača moraš biti pozoren še na eno stvar. branje dvd-jev in cd-jev. vsak dvd rom ne bere vseh dvdjev, kaj šele da bi vsak dvd pekač pekel vse dvd-je(pri tem so mišljeni različni proizvajalci cdjev-smarbuy, traxdata,.... ) zato ti povem ceno takšno kot je(~50k sit) ker če imaš namen uporabit ta pekač zato, da boš prenašal filme pa muziko, se moreta v teh znamkah cdjev pekač in rom usklajevat(vsaj v eni) kajti drugače ti ne bo nič koristilo, če dvd rom ne bere tega kaj dvd pekač napiše na dvd. ponavadi pa je tako, da dražje kot kupiš, bolše je(razn če te nategnejo ko p****a :unsure: ) . pa če misliš uporabljat revritable dvd-je mora imeti pekač še posebno funkcijo da zna izbrisat dol iz dvdja. aja pe še to, jaz nisem imel v mislih zgoj dvd pekač, ampak še cd pekač zraven. Zaradi vseh teh "malenkosti" in možnosti za ustvarjanje cena drastično poskoči in nam v primeru nakupa izprazni denarnico :cry:

LP :yea1:

PS: še vedno mi je bolj všeč, rack, pa disk noter, pa šibaš gor pa dol, pa še bolj poceni je, še posebaj zdaj ko se bojo cdji podražli... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi se to: cenovno pride CD 79 SIT se mi zdi

kje ti kupuješ cdje, in kake znamke?

smart buy ki niso med dragimi pridejo oni v tankem paketu ~110 sit, če jih kupiš v torti 50 komadov so ~3200sit , pa pride ~ 70 sit, samo so brez škatle, pa še smridjo ko mlade svinje v štali....

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gobec' date='5 Aug 2004 @ 22:50'] ...branje dvd-jev in cd-jev. vsak dvd rom ne bere vseh dvdjev, kaj šele da bi vsak dvd pekač pekel vse dvd-je(pri tem so mišljeni različni proizvajalci cdjev-smarbuy, traxdata,.... ) ...

:hmm: :? Naj te malo popravim...

Ne gre se za proizvajalce CD-jev ali DVD-jev... :rolleyes: :grrr

Proizvajalci pekacev in zapisljivih medijev delajo natancno po standardih,

kar si verjetno hotel povedat je, da eni pisejo samo v formatih

DVD-R ali/in DVD+R ali DVD+-RW.

Torej je stvar v tem, da moras povedat zeljo kaksen pekac zelis!

In ko smo prisli do bralcev posnetih plosck kmalu vidis, da znajo brati

vecino teh priznanih in se kaksen nepriznan format :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CD-je glede na porabo, vsaj pri nas je tako, več noben ne kupuje v škatlah ampah samo v tortah, smrad gor al dol, za tistih par tisoč CD-jev, ki jih imam niti v sanjah nimam toliko placa, da bi jih imel v škatlah.

Pri DVD-jih vam pa lahko zagotovim, da ni vse v standardih mamicu jim :kva2: :kva2: Pred 3/4 leta sem kupil BTC pekač DVD-jev (kao na testih zmagal pa tko :yea2: ), ni bil ravno kaka huda cena, no pa piše tako + kot - DVD-je, no naj bi jih, mamico jim. V bistvu piše samo posebne DVD-je (Fuji al pa tiste tapoceni od Big Banga), ostale pa niti v sanjah. :hmm: :xx:

Tehnologija naj bi sicer napredovala, je pa še vedno pred nakupom dobro malo po forumih pobrskat specifikacije pekača, saj je dosti pekačev še hujši podn in ne pečejo skoraj nič razen kakega hudo posebnega DVD-ja, da o firmwarejih sploh ne začnem.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu piše samo posebne DVD-je (Fuji al pa tiste tapoceni od Big Banga), ostale pa niti v sanjah. :hmm: :xx:

upgrade-aj firmware ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kak teden nazaj v comtronu v celju kupil 120 GB 7200 RPM disk za 19.990 SIT... ...men se ne zdi velik, no.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz tud bil v comtronu prejšnji ponedeljek, pa jim je diskov zmanjkalo.. <_< imeli so še samo neke za 35k. zdaj čakam še samo lepo vreme da se zapeljem do comtorma pa nabavim 120 giga.. :rolleyes:

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem ga kupil v Celju (v intersparu), imajo jih se kar nekaj. .)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Mene pa zanima tole:

sem si pred kratkim omislil USB ohišje in trdi disk 3,5" za v ohišje s 160 GB.

Lepo formatiram, naredim dve particiji, vsak diskec ima svojo črko (F in G), je priklopljen preko USB, ikonca za USB Mass Storage je prisotna...

No, potem hočem lepo zaključiti z diskom, ker ne bi hotel, da je stalno priklopljen, pa da je ves vroč, stisnem ikonco in mi sporoči, da ne more zaključiti z delom za varen odklop diska. Disk seveda nič ne dela...

Kako naj ga spravim spat, da ga odklopim? A moram kje drugje kaj nastaviti? :hmm:

Ideje? Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!