Skoči na vsebino

Odvetnik za izplačilo odškodnin, zavarovalnin


mat

Priporočene objave

Torej, če malo potegnem črto pod vse skupaj in speljem na moj primer, je takole:

motor sem sam peljal na cenitev, cenilec je bil fair, kar v redu ocenil, tako da nisem pisal pritožb. Cenilca na teren mi takrat niso mogli poslati, so imeli gužvo zaradi druge toče in neurja. Bi mi pa plačali vleko, če bi jih najel.

Zdaj moram še urediti odškodnino za opremo, se mi zdi, da so jo dali na stranski tir. V redu, zdaj bom uveljavljal še svojo in ženino jakno.

Glede poškodb pa, če vse tole napisano kolikor toliko drži, gre pa nekako takole: če najameš odvetnika, on zaračuna svoje stroške zavarovalnici, če mu je to premalo, pa še tebi nekaj procentov vzame.

Če najameš odškodninsko družbo, vnaprej povedo, koliko procentov ti bodo vzeli, najamejo odvetnika (ga imajo že najetega), ta pa potem od zavarovalnice pobere stroške in dobi še nekaj od tistih procentov od odškodninske družbe (bolj za motivacijo). Saj itak, dokler gre za izvensodno poravnavo, nima bogve kakšnih stroškov.

Vse skupaj se mi zdi isti qr. Možnost izbire mi še vedno ostaja. A vsi odvetniki bi raje delali v kakšnem gospodarskem pravu, tam se da dobro zaslužiti, če obvladaš. V primerjavi z milijoni, ki se tam vrtijo, so tele odškodnine bolj bagatela, a ker jih je veliko... se zato bolj pavšalno ukvarjajo z njimi. Tako, recimo: vrat xx €, noga xx €, roka...

Aja, avto mi je izsilil prednost, ne uveljavljam AO+.

Šit, kaj pa nisem šel na pravo, danes teh težav ne bi imel. Pri odločitvi, koga naj izberem (sam kljub vsemu ne bom šel na zavarovalnico), mi pa tudi tale forum ni kaj dosti pomagal. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pač nism vedu kako se dela s temi stvarmi,,noben mi nč ni reku,,,v zapisniku sm pač zasledu kašna je škoda mororja in opreme in sm mislu da na te podlagi dobiš denar.......oćitno ni tako,,,kaj pa slike velajo kaj??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pač nism vedu kako se dela s temi stvarmi,,noben mi nč ni reku,,,v zapisniku sm pač zasledu kašna je škoda mororja in opreme in sm mislu da na te podlagi dobiš denar.......oćitno ni tako,,,kaj pa slike velajo kaj??

Zna biti, da boš imel težave, ker policijski zapisnik ni ocenitev škode. To bi lahko policist zapisal na podlagi tvoje ocene (imamo v službi take stvari, čeprav čisto :topic: ). Upam, da boš kaj iztržil s slikami, pa s tem, da si bil žrtev kaznivega dejanja.

Meni so pri motorju odšteli ocenitev razbitine, kolikor naj bi jaz še lahko iztržil za dele. Pa s klavzulo, da lahko preverijo, če bi zanjo dobil več, da bi mi poračunali (itak prodajaš preko posrednika ali pa vsaj na upravni enoti). Torej, če je razbitina vredna 50 evrov, uradno pa bi jo prodal za 200, bi me (lahko, če se jim ljubi za tako majhen denar) izterjali za 150 evrov.

Sicer pa, če imaš srečo z razumnim cenilcem, se da marsikaj zmeniti. Moj po evrotaxu ni bil toliko vreden, kolikor sem dobil zanj. In v tvojem primeru ti postavi neko oceno vrednosti, vrednost razbitine pa itak veš, tako da lahko kolikor toliko ugodno rešiš zadevo - če se ti ne bodo zapeli v prodajo pred cenitvijo (which may not do).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala ti za razlago,,bom pa vidu kaj se bo dalo rešit,,bom šau do zavarovalnice in se pozanimal kaj se da naredit....hvala

lp...hambi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri cenilcu čim bolj jamrat pa se bogega nardit :closedeyes:

In kaj mu to pomaga, če cenilec ne more videti motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej v tem primeru pa sem napisala, da je težko ;)

p.s. a ne krije zavarovalnica odvetnika (oz. sodnih stroškov) samo v primeru, ko imaš vplačano pravno varstvo na polici?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Lahko povem, da mi je zavarovanje koristilo v primeru prometne nesreče in tožbi za odškodnino. Stvar deluje 100% kot je opisano in obljubljajo. Postopek sklenitve zavarovanja in prijave škodnega primera pa hiter in enostaven.

V tem primeru - če si ti zmagala - ta stvar itak ni bila potrebna, saj stroške nosi tisti, katerega si (iz)tožila. Če nisi bila uspešna, pa ... ;-)

Mimogrede - si zaposlena v podjetju ali le po naključju danes ustvarila profil in že takoj čutila potrebo po tem, da v zelo lepi slovenščini podaš tako polno, celovito in predvsem specifično informacijo?

Te smem vprašati, kateri motor voziš in kako dolgo že imaš izpit?

Kdaj se lahko z Vapotom oglasiva na kavici? blush.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He-he, tudi meni je kar hitro kapnilo, da bo kaj takega.. Nuša, pod spol pa moški. Prva objava in reklama.

Pa saj ni panike, da le vemo da obstaja tudi kaj takega pri zavarovanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na trgu obstaja zavarovanje, ki v primeru nesreče, prometnega prekrška, težav na servisu itd... krije vse odvetniške in sodne stroške. Paket se imenuje PROMET, zavarovalnica ki ponuja je ARAG. Mesečna premija je 9,99 EUR pa še brezplačen nasvet odvetnika vsak mesec za katerokoli področje je vključen.

Lahko povem, da mi je zavarovanje koristilo v primeru prometne nesreče in tožbi za odškodnino. Stvar deluje 100% kot je opisano in obljubljajo. Postopek sklenitve zavarovanja in prijave škodnega primera pa hiter in enostaven.

Priporočam vsem, ki so veliko na cesti: www.arag.si

Lep pozdrav,

Nuša

Krasna zadeva, tale zavarovanja, če ne veste kam s preko 500€/leto :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi kriv plača zavarovalnica od celotne vsote +15% še za advokata, čeprav ga sam najameš vsaj v mojem primeru je bilo tako.Skoraj tri leta sem se sam pogajal z zavatovalnico Triglav seveda brezplodno, nakar sem stvar dal advokatu v parih dneh je bilo vse rešeno. Pogodil se je za 4x-tno odškodnino od tiste za katero sem se sam pogajal in še njemu je morala zavarovalnica plačat +15 % stroškov od moje dobljene vsote! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Naj se še jaz vklopim v to debato. Leta 2009 sem imel hudo prometno nesrečo, pa so mi kolegi svetovali naj se obrnem na Zavod Varna pot. Pri njih sem se resnično počutil kot oseba. Ni jim bilo vseeno. Pomagali so mi prebroditi vse težave. Obenem so mi pa brezplačno uredili tudi odškodnino. Nisem rabil hodil k nobenemu odvetniku ali zapravljat dnar za pravne nasvete. Njihov predstavnik je prišel k meni domov, tko da so vse porihtal sami. Res so dobri, predvsem pa zanesljivi in pošteni. Upam, da nikoli več ne doživim prometne nesreče, ampak če jo, grem defenitivno k njim.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obenem so mi pa brezplačno uredili tudi odškodnino. Nisem rabil hodil k nobenemu odvetniku ali zapravljat dnar za pravne nasvete.

Načeloma ti naj noben odvetnik nebi nič računal, ker ga itak zavarovalnica plača in je potem zadeva načeloma zastonj.

Edino kakšni bolj uspešni si pa vzamejo še kakšen procent od vsote, ki jo dobiš, kar me niti ne moti, če mu uspe izpogajati ugoden znesek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma ti naj noben odvetnik nebi nič računal, ker ga itak zavarovalnica plača in je potem zadeva načeloma zastonj.

Edino kakšni bolj uspešni si pa vzamejo še kakšen procent od vsote, ki jo dobiš, kar me niti ne moti, če mu uspe izpogajati ugoden znesek.

Tud men je blo prav, da si je vzel procent, saj je bila zadeva zelo hitro urejena, poleg tega pa je predstavnik Zavoda, ki pozna vse haklce prišel k meni domov in porihtal vse papirje in to je blo to.

Ti rečem, super stvar ta Zavod!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj se še jaz vklopim v to debato. Leta 2009 sem imel hudo prometno nesrečo, pa so mi kolegi svetovali naj se obrnem na Zavod Varna pot. Pri njih sem se resnično počutil kot oseba. Ni jim bilo vseeno. Pomagali so mi prebroditi vse težave. Obenem so mi pa brezplačno uredili tudi odškodnino. Nisem rabil hodil k nobenemu odvetniku ali zapravljat dnar za pravne nasvete. Njihov predstavnik je prišel k meni domov, tko da so vse porihtal sami. Res so dobri, predvsem pa zanesljivi in pošteni. Upam, da nikoli več ne doživim prometne nesreče, ampak če jo, grem defenitivno k njim.

Ne vem zakaj, ampak mi nekako diši na "reklamo" :rolleyes:(prva prijava in takoj 2 min za tem takšen post)

Lahko pa da imam samo voh pokvarjen.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj, ampak mi nekako diši na "reklamo" :rolleyes:(prva prijava in takoj 2 min za tem takšen post)

Lahko pa da imam samo voh pokvarjen.

men se tud tko zdi... enn.. povej s katerim motorjem in kje si imel to hudo prometno nesrečo ... malo več informacij,da vidimo, če je ta Zavod res tako super in preverimo "dejstva". Mogoče je pa vse res :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud men je blo prav, da si je vzel procent, saj je bila zadeva zelo hitro urejena, poleg tega pa je predstavnik Zavoda, ki pozna vse haklce prišel k meni domov in porihtal vse papirje in to je blo to.

Ti rečem, super stvar ta Zavod!

Ne more pa vzeti % in še plačila po tarifi.

Zavarovalnica plača samo po veljavni tarifi. Pomeni da je 2x pomalical honorar...

Razen če je od % odštel stroške, ki jih je plačala zavarovalnica.

Dajte si dopovedat, da ni nič danes gratis, vse je prefinjeni biznis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne more pa vzeti % in še plačila po tarifi.

Zavarovalnica plača samo po veljavni tarifi. Pomeni da je 2x pomalical honorar...

Razen če je od % odštel stroške, ki jih je plačala zavarovalnica.

Dajte si dopovedat, da ni nič danes gratis, vse je prefinjeni biznis.

sem glih imel na jeziku, polek sendviča :grim

mislim, da so tele "zastonj" svetovanja in pravne pomoči glede odškodnin dražja, kot pa tista, ki so plačljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Nikomur ne priporočam, da se obrne na odškodninsko družbo. Tu je moj primer. Poškodovala sem se in odločila, da izterjam odškodnino s pomočjo odškodninske družbe Povračilo d.o.o.. Tako sem se lani marca obrnila na njih. Nekje poleti sem začela spraševat, kaj je z mojim primerom. Konec julija sem od njih dobila dopis, da zaradi dopustov ne morejo dobit informacij od zavarovalnice. Pa pride jesen, pa spet kličem, pa kličem spet novembra, pa decembra. Njihov odgovor je vedno bil, da primer verjetno še ni rešen, zato ne dobim odgovora. Nikoli niso imeli spisa pred sabo, da bi pogledali, vendar me pokličejo nazaj ali mi pišejo. Ker se to nikoli ni zgodilo, mi je bilo vsega dovolj. Zato sem se januarja letos obrnila na zavarovalnico, kjer so mi povedali in dokumentirali, da je bila zadeva pri njih rešena že v začetku julija lani (že pred tem, ko sem od Povračila prejela edini dopis, da nimajo odgovora od zavarovalnice). Povračilo me o poravnavi sploh ni vprašalo ali se strinjam, niti obvestilo.

Ko sem se z dokazili odpravila na povračilo, je bil njihov odgovor spet ta, da primer verjetno še ni rešen, zato mi niso posredovali odgovora. Predložila sem dokumente iz zavarovalnice. Takrat so mi dali v podpis Izjavo, da sem bila o poravnavi obveščena. Na izjavi so izpolnili vse razen datuma, kdaj so me obvestili o poravnavi. Izjave nisem podpisala. Čez nekaj dni sem domov prejela obračun za opravljene storitve.

In sicer:

3.242,80 € odškodnine je zavarovalnica nakazala

- 369,00 € stroški zastopanja

- 73,80 € DDV na stroške zastopanja

- 457,20 € pog. o odv. tarifi

- 585,70 € provizija 25%

- 295,00 € izv. mnenje (ki ga zavarovalnica ni zahtevala in ni prejela)

- 158,57 € DDV 20%

Če vse to odštejete, ostane 1.303,53 odškodnine za mene.

Mislim, da je za premislit, preden nasedete tako kot sem jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikomur ne priporočam, da se obrne na odškodninsko družbo. Tu je moj primer. Poškodovala sem se in odločila, da izterjam odškodnino s pomočjo odškodninske družbe Povračilo d.o.o.. Tako sem se lani marca obrnila na njih. Nekje poleti sem začela spraševat, kaj je z mojim primerom. Konec julija sem od njih dobila dopis, da zaradi dopustov ne morejo dobit informacij od zavarovalnice. Pa pride jesen, pa spet kličem, pa kličem spet novembra, pa decembra. Njihov odgovor je vedno bil, da primer verjetno še ni rešen, zato ne dobim odgovora. Nikoli niso imeli spisa pred sabo, da bi pogledali, vendar me pokličejo nazaj ali mi pišejo. Ker se to nikoli ni zgodilo, mi je bilo vsega dovolj. Zato sem se januarja letos obrnila na zavarovalnico, kjer so mi povedali in dokumentirali, da je bila zadeva pri njih rešena že v začetku julija lani (že pred tem, ko sem od Povračila prejela edini dopis, da nimajo odgovora od zavarovalnice). Povračilo me o poravnavi sploh ni vprašalo ali se strinjam, niti obvestilo.

Ko sem se z dokazili odpravila na povračilo, je bil njihov odgovor spet ta, da primer verjetno še ni rešen, zato mi niso posredovali odgovora. Predložila sem dokumente iz zavarovalnice. Takrat so mi dali v podpis Izjavo, da sem bila o poravnavi obveščena. Na izjavi so izpolnili vse razen datuma, kdaj so me obvestili o poravnavi. Izjave nisem podpisala. Čez nekaj dni sem domov prejela obračun za opravljene storitve.

In sicer:

3.242,80 € odškodnine je zavarovalnica nakazala

- 369,00 € stroški zastopanja

- 73,80 € DDV na stroške zastopanja

- 457,20 € pog. o odv. tarifi

- 585,70 € provizija 25%

- 295,00 € izv. mnenje (ki ga zavarovalnica ni zahtevala in ni prejela)

- 158,57 € DDV 20%

Če vse to odštejete, ostane 1.303,53 odškodnine za mene.

Mislim, da je za premislit, preden nasedete tako kot sem jaz.

Glede na to, da se vrtim v pravniških vodah ti po pravici povem, da je vedno boljše vzeti odvetnika kot pa neke odškodninske družbe. No upam da te je zdaj izučilo :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj o teh družbah se je že veliko pisalo.

Dejansko so v ozadju odvetniki, ki na ta način pridobivajo nelojalno stranke, ponekod celo ustanovitelji.

Če greš neposredno k odvetniku, ki je normalen :) , zavarovalnica pokrije tudi stroške njegovega zastopanja v skladu s tarifo (to so materialni stroški). Razen če se zmenita na %, kar pa se za manjše zneske niti ne splača.

Pri "odškodninskih" družbah, katerim zahtevke itak vlagajo odvetniki, pa še dodatno od odškodnine plačaš provizijo. Kot vidimo pri gornjem primeru, katastrofalen znesek 25% ...

V vsakem primeru si pri takšnih družbah na slabšem, ker imaš provizijo.

Glede primera:

---

3.242,80 € odškodnine je zavarovalnica nakazala

- 369,00 € stroški zastopanja (kakšni stroški so to?, saj so dobili provizijo, torej so bili 2x plačani za isto delo?)

- 73,80 € DDV na stroške zastopanja

- 457,20 € pog. o odv. tarifi (si podpisala pooblastilo odvetniku ali družbi? so ti morda tam podtaknili kaj v podpis?) če si podpisala družbi, mora družbi vložiti v svojem imenu, ne pa njen odvetnik za tebe, saj te sploh ni videl in takšno posredno "pooblastilo" nima veljave).

- 585,70 € provizija 25% (nenormalno, celo odvetniki imajo maksimalno 15% provizijo oz. plačilo na uspeh)

- 295,00 € izv. mnenje (ki ga zavarovalnica ni zahtevala in ni prejela) (zahtevaj da ti dajo mnenje, ki si ga plačala)

- 158,57 € DDV 20%

Skratka, odškodninske družbe "ne obstajajo", to so le odvetniki + dodatna provizija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi šel na varno pot pa naj mi iztožijo vse te jebe od povračila... pol pa da vidmo kdo je car...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!