Skoči na vsebino

Odvetnik za izplačilo odškodnin, zavarovalnin


mat

Priporočene objave

Evo še moje nesreče, ki se je zgodila 25.5.07, opisano v kratkih dejstvih:

vozim bulldoga skozi naselje po prednostni cesti, pred mano pelje avto, katerega vozi starejši možak in z rokami debatira s svojo ženo v avtu

vožnja avtomobila je počasna, neodločna ali celo nevarna za mene za njim. pripeljeva do križišča s stranskima cestama, desna zavija v vas, leva nakolovozno pot katera je v rekonstrukciji. Pred križiščem se avtomobil postavi na desni rob svojega pasu in zmanjšuje hitrost, smerokaza za v desno ni vklopil. V tem trenutku se jaz odločim za prehitevanje po levi strani, naslednji trenutek avto zavije v levo brez žmigavca na kolovozno pot, sledi močno bremzanje, poskus izogiba v desno, nato padec in zdrs z motorjem v zadnji desni del avta. Ko se postavim kljub težkim bolečinam od udarca na noge, vprašam voznika zakaj ni dal žmigavca oz. da se tako ne zavija v levo. On mi prizna da ni dal žmigavca. Sledi rešilec in policija in prevoz na urgenco. Na urgenco pride policist, kateri me gnjavi s svojimi paragrafi iz nekega zakona, da sem kriv za nesrečo, ker sem prehiteval v križišču, gnjavi toliko, da zaključi svoj primer in mi izda plačilni nalog ,jaz sem še vedno v šoku. Da ne bom nakladal na dolgo še dejstva:

- avto se umakne na desni rob svojega voznega pasu, s tem mi odpre pogled na vozišče ki je prosto, oz. mislim da bo zavil desno

- po trku mi voznik prizna da ni prižgal smerokaza

- pred prihodom policije publika umakne motor in avto iz kraja nezgode na kolovozno cesto, kraj se ni zavaroval

- ko me rešilec odpelje, voznik pove policistu da je prižgal levi smerokaz, skupaj z policistom izpolnita evropski obrazec

- v bolnišnici ko sem še v šoku mi policist da pihati (0,00) vsili plačilni nalog in naprti krivdo, imam občutek samo da zaključi primer

- naslednji dan se odpravim na kraj nezgode in vidim, pred križiščem je postavljen prometni znak prepovedano zavijanje v levo, razen za kmetij.meh. in vozila

gradbenega podjetja ki ureja kolovozno cesto

- tega prometnega znaka mi policist ni omenil z niti eno besedo, oz. mislim da ga je spregledal

zanima me ali sem res kriv jaz pri zgoraj naštetih dejstvih, ali rabim dobrega odvetnika?

Ali je dovoljeno prehitevanje v takih križiščih? ker to jim je zdaj največji trn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene vpraša, bi primer moral dobiti. Zakaj? Zaradi znaka samega, ki prepoveduje zavijanje v levo, je kriv čiča. Razen, če je bil s traktorjem. To križišče s stransko cesto.. Če so samo odcepi z glavne ceste (saj to je pri nas vsakih 20 metrov...), sploh ni križišče, razen če je označeno z znakom, ki opozarja na križišče s stransko cesto. Delikatna reč. Šofer pa normalno, da bo trdil, da je dal žmigavc.

Glede policaja pa... Saj ko je karambol, ti prvo dajo pihat, pa nekaj pišejo, pa to, šele potem pride rešilec. Sploh pa mislim, da zapisnik, ki ti ga je dal podpisati, ko si bil v šoku zaradi nesreče, ne bi smel veljati. Takrat sploh nisi sposoben trezno razmišljati, in lahko podpišeš vse, kar ti dajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOGGIE!!

Definitivno poslikaj kraj dogodka in vse možne znake in ostalo kar lahko, zberi vso dokumentacijo ki ti je na voljo in čimprej do odvetnika ,po nasvet kaj pa kako!!! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kdaj je dovoljeno prehitevati v križišču, če to sploh je(mislim dovoljeno)

Iz avto šole se spomnim, da je v določenih trenutkih dovoljeno prehitevati v križišču tudi po desni strani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po desni lahko prehitevaš, če stoječi avto čaka za zavijanje v levo. In če prostor to dopušča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kdo pove, kaj storiti v mojem primeru:

Peljal sem z mopedom po prednostni cesti, ko je s stranske ceste pred mene zapeljala ženska z avtom. Da bi se izognil trku v zadnji del avta, sem močno zavrl in pri tem izgubil ravnotežje in padel. Ženska krivde ni priznala!!! :eek: Prišli so policisti, vse premerili in rekli, da bodo primer odstopili sodišču, kjer se najini izjavi nasprotujejo, sicer pa je neuradno rekel, da dvoma o krivdi ni. Sicer mi ni bilo nič, tudi poškodba mopeda je bila zanemarljiva! Kaj mislite, da bo na sodišču, mislim glede kazni, itd...

In še, ali lahko od te ženske, ko bo spoznana za krivo, zahtevam kakšno odškodnino za npr. psihične ali kakršnekoli posledice!? Bila je namreč zelo arogantna in namesto da bi mi takrat pomagala in vprašala, če je vse ok, je začela vpiti na mene!!! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moje nesreče, ki se je zgodila 25.5.07, opisano v kratkih dejstvih:

kot prvo hitro poslika kraj nesreče in ZNAK ker ga lahko odstranijo! kot drugo ti nič ne pomaga če je čiča priznal da ni dal žmigavca če je potem v zapisniku da ga je dal.

glede na cene odvetnikov bi jaz prvo počakal na obravnavo, da vidiš kaj bo na sodišču in če si kriv se pritoži z "novimi" dejstvi (tabla, ustno priznanje voznika, kakšne priče,...), če ti pritožba pade pa hitro do odvetnika in pisat novo pritožbo. če imaš kakega poznanega odvetnika, ki ti ne bo takoj zakasiral ure pa isto vprašanje naslovi na njega že na začetku.

bobbyx: jeba je ker te lahko obtožijo prehitre vožnje ali vožnje neprilagojeno razmeram (kako ljubim ta izraz :SS). idi k zdravniku po potrdila da si poškodovan in poslikaj in oceni škodo. če bo ženska spoznana za krivo lahko zahtevaš škodo za poškodbe vozila in tebe, za psihološke pa bo brez odvetnika težko.

prvo počakaj kaj bo reklo sodišče in se potem pritoži ali pa glede da ni velike škode pozabi vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bobbyx: jeba je ker te lahko obtožijo prehitre vožnje ali vožnje neprilagojeno razmeram (kako ljubim ta izraz :SS). idi k zdravniku po potrdila da si poškodovan in poslikaj in oceni škodo. če bo ženska spoznana za krivo lahko zahtevaš škodo za poškodbe vozila in tebe, za psihološke pa bo brez odvetnika težko.

prvo počakaj kaj bo reklo sodišče in se potem pritoži ali pa glede da ni velike škode pozabi vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot prvo hitro poslika kraj nesreče in ZNAK ker ga lahko odstranijo! kot drugo ti nič ne pomaga če je čiča priznal da ni dal žmigavca če je potem v zapisniku da ga je dal.

glede na cene odvetnikov bi jaz prvo počakal na obravnavo, da vidiš kaj bo na sodišču in če si kriv se pritoži z "novimi" dejstvi (tabla, ustno priznanje voznika, kakšne priče,...), če ti pritožba pade pa hitro do odvetnika in pisat novo pritožbo. če imaš kakega poznanega odvetnika, ki ti ne bo takoj zakasiral ure pa isto vprašanje naslovi na njega že na začetku.

znak in križišče sem poslikal več krat, tako da dokazi so, sliko znaka sem priložil tudi k pritožbi na plačilni nalog,

jezi pa me nastop oz. odnos policaja, kateri je obravnaval primer, ki me je že takoj zapečatil kot krivca. Ko sem mu povedal, da so tak ali tak vse krivi motoristi, mi je dejal da je on motorist že petnajst let in da ve kdo so krivci nesreč. Firbcev po nesreči je bilo kar nekaj, vendar ko si v šoku z močnimi bolečinami in te rešilec odpelje ne najdeš več nobene priče. Moti me tudi da so premaknili oz. postavili motor na stojalo pred prihodom policije.

Policaj čiči ni izdal plačilnega naloga za noben prekršek, čeprav ga je prometni znak(prepovedano zavijanje levo) dregal v glavo.

Odvetnika iščem v Ljubljani ali Mariboru, ker so v domačen kraju policija in odvetniki preveč skorump...ni. Košta naj kolko košta.

Za policiste prekršek ne dajanja žmigavca in ne upoštevanje znaka prepoved zavijanja avtomobila nima takšne teže, kot nepravilno prehitevanje motorista,

čeprav sem dal žmigavec in prehiteval po predpisih in nikjer nisem zasledil da je prehitevanje v križišču prepovedano.

Zanima me ali lahko kazensko odgovarja policist, ker čiči ni naprtil nobenega prekrška.

Popravljeno . Popravil doggie
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

v začetku septemba sem imel prometno nesrečo. Me je en stric od zadaj nabasal na križišču. Šel sem k zdravniku... in podal prijavo škode na zavarovalnico.

V poravnavi so mi ponudili vsoto na katero naj bojda ne pristanem. Ali ve kdo za kakšno solidno odvetniško hišo ali odvetnika, kateri bi mi pomagal rešiti problem??

Se vnaprej zahvaljujem za koristen odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v začetku septemba sem imel prometno nesrečo. Me je en stric od zadaj nabasal na križišču. Šel sem k zdravniku... in podal prijavo škode na zavarovalnico.

V poravnavi so mi ponudili vsoto na katero naj bojda ne pristanem. Ali ve kdo za kakšno solidno odvetniško hišo ali odvetnika, kateri bi mi pomagal rešiti problem??

Se vnaprej zahvaljujem za koristen odgovor!

Odvetniska pisarna Verstovske v Celju. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v začetku septemba sem imel prometno nesrečo. Me je en stric od zadaj nabasal na križišču. Šel sem k zdravniku... in podal prijavo škode na zavarovalnico.

V poravnavi so mi ponudili vsoto na katero naj bojda ne pristanem. Ali ve kdo za kakšno solidno odvetniško hišo ali odvetnika, kateri bi mi pomagal rešiti problem??

Se vnaprej zahvaljujem za koristen odgovor!

Samo v vednost,jaz sem se z Triglavom pogajal 34 mesecev za 160K sit bil na zavarovalnici v Nm ca 30X brez uspeha :headbang: . Nato sem dal vse skupaj advokatu Sitarju(gl.trg Nm) dobil v ca 14-tih dneh 650K Sit :whistle: .Nikoli več,če nisem kriv brez advokata.Pokliči PORAVNAVO sicer jim daš ca 10-15%vendar ti sigurno pomagajo in bodo tudi več iztržili OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v vednost,jaz sem se z Triglavom pogajal 34 mesecev za 160K sit bil na zavarovalnici v Nm ca 30X brez uspeha :headbang: . Nato sem dal vse skupaj advokatu Sitarju(gl.trg Nm) dobil v ca 14-tih dneh 650K Sit :whistle: .Nikoli več,če nisem kriv brez advokata.Pokliči PORAVNAVO sicer jim daš ca 10-15%vendar ti sigurno pomagajo in bodo tudi več iztržili OK.

NIKOLI na PORAVNAVA D.O.O ali odškodnina IN PODOBNI !!!!!!!!!!!!!!!! navadni lopovi in nesposobneži

to je kot da ti js nesem papirje k odvetniku in ti vzamem tistih 10% !!!!!!! to je vse kar nardijo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da nikakor brez advokata drži. Nimam izkušenj s kako prometno, pač pa iz službe. Za prvo poškodbo dal prijavo preko firme (nič hudega, 14 dni bolniške), pa so na koncu rekli, da sem sam kriv...

Za drugo poškodbo pa sem že imel malo pameti. Dal na odškodninsko agencijo. Čez mesec dni so hoteli še foto dokaaze, kje se je to zgodilo. Sem že par dni po poškodbi z gipsom in berglami se privlekel tja in poslikal. In, ko so pisali za foto dokaze, je- glej ga zlomka, mesto nesreče že bilo čudežno popravljeno in sledi povsem zabrisane... Torej, takoj poslikati, če drugače ne gre, vsak telefon že ima fotoaparat. Pa dve priči zraven, pa je zmaga tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Poučna štorija v razmislek.

Delavec od poslovnega prijatelja najprej napihal, sledil odvzem vozniške in lepa kazen. Med odvzemom (tretira se brez izpita?) povzročil prometno nesrečo. Naletel od zadaj. Na njegovem vozilo počena luč, na vozilu pred njim poškodovan odbijač. Škoda malenkostna. Pobota oz. takojšnjega plačila škode oškodovanec ni hotel, prišla policija. Spet napihal nad limitom, plačal ponovno močno kazen, .... Sedaj pa je dobil od zavarovalnice račun za dobrih 4600 EUR!!! Vso škodo, poškodbe za dve osebi, ki jih z ozirom na poškodbe vozil ni moglo biti. Kakšen je kriterij zavarovalnice? V takem primeru plačujejo vse kar si kdo zmisli, saj bodo bremenili naprej?

Mračne sile na pohodu!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je kriterij zavarovalnice? V takem primeru plačujejo vse kar si kdo zmisli, saj bodo bremenili naprej?

Mračne sile na pohodu!!!!

Itak da....saj ne gre na njihov strošek. Naj bo raje tih in plača :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

pred kratkim sem imel prometno nesrečo in zanima me če kdo pozna kakšnega dobrega odvetnika ki mi bo iz te nesreče znal izmozgati največ.

za informacije: sem iz celja in povzročitelj je 100% kriv saj je obrnu na 1 smerni cesti in šel čez 2 polni črti.

tko da če kdo pozna kakega dobrega odvetnika iz celja bi se priporočal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se ti najbolj splača preko teh odškodninskih firm ala Poravnava itd. Poberejo par procentov, dobiš ziher več kot bi sam, pa najverjetneje ti poberejo manj kot bi ti plačal odvetnika. Vsaj svoj primer bom js nadaljeval preko poravnave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm se zapelov v Grosuple k odvetniški družbi Čeferin...

Zdej pa počakat mal pol se pa slišmo kk je blo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred kratkim sem imel prometno nesrečo in zanima me če kdo pozna kakšnega dobrega odvetnika ki mi bo iz te nesreče znal izmozgati največ.

za informacije: sem iz celja in povzročitelj je 100% kriv saj je obrnu na 1 smerni cesti in šel čez 2 polni črti.

tko da če kdo pozna kakega dobrega odvetnika iz celja bi se priporočal.

LP

Read my lips:"Verstovšek !"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele se mi ne da cele teme prebirat.

Jaz sem imel lani nesrečo, en čiča me izsilil - iz neprednostne zavil levo kjer se to ne sme. Zavorne poti 0 m, z nogo razbil njegovo luč in padel. Po dvomesečnem pregovarjanju o priznavanju krivde je pomagal šele naknadno spisan policijski zapisnik. Na zavarovalnici dobil (fer) odškodnino za motor, zaradi močnega udarca v gleženj sem tri mesece šepal in prek odvetniške družbe Jernejčič Krapenc tel (01) 244 37 00 (Tržaška cesta malo naprej od Dolgega mosta) dobil tudi odškodnino za fizične in psihične bla bla bla.

Njihova prednost je, da vzamejo 10 % od izterjanega zneska in nimaš dodatnih stroškov, če odškodnina ne bi šla skoz. Ukvarjajo se pa predvsem s tem, tko da obvladajo.

Sam mora ti pa neki bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se ti najbolj splača preko teh odškodninskih firm ala Poravnava itd. Poberejo par procentov, dobiš ziher več kot bi sam, pa najverjetneje ti poberejo manj kot bi ti plačal odvetnika. Vsaj svoj primer bom js nadaljeval preko poravnave.ž

Hola!

Rajši ne prek zgoraj omenjenih. Odvetniki so cenejši, pa več iztržijo.

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele se mi ne da cele teme prebirat.

Jaz sem imel lani nesrečo, en čiča me izsilil - iz neprednostne zavil levo kjer se to ne sme. Zavorne poti 0 m, z nogo razbil njegovo luč in padel. Po dvomesečnem pregovarjanju o priznavanju krivde je pomagal šele naknadno spisan policijski zapisnik. Na zavarovalnici dobil (fer) odškodnino za motor, zaradi močnega udarca v gleženj sem tri mesece šepal in prek odvetniške družbe Jernejčič Krapenc tel (01) 244 37 00 (Tržaška cesta malo naprej od Dolgega mosta) dobil tudi odškodnino za fizične in psihične bla bla bla.

Njihova prednost je, da vzamejo 10 % od izterjanega zneska in nimaš dodatnih stroškov, če odškodnina ne bi šla skoz. Ukvarjajo se pa predvsem s tem, tko da obvladajo.

Sam mora ti pa neki bit.

Kolsko si dobil za poškodbe če ni skrivnost? Lahko na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdrav. Še vedno jaz :krneki:

Naletel sem na tega odvetnika:

http://odskodnina.info/

Boljše zakaj? Ni provizije, ne vzame 10% kot večina odškodninskih družb.. zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z njim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

v nedelo me izsilu en str ata ( 1935 letnik ) cez polno crto zavil pred mene, zaviral, izognil avtu, guma spodnesla, padel v travo, ata priznal krivdo policajem, oba 0.00 promil, zapisnik obstaja -ata povzrocitelj in priznal krivdo in se kazenska ovadba ga caka

mam 4x zlomleno klucnco + sopotnica poskodovan kolen ...

zej me pa zanima kva morm še nardit oz če sm kaj pozabil še storit kar se pač da storit, trenutno čakam zav. cenilca za motor, kdaj morm pa uveljavljat odškodnino oz odvetnika k nekateri pravjo da bi mogu že it jamrat na zavarovalnco, eni pravjo da prvo se pozdravt ? ...

kdo kej ve oz se spozna na te stvari?

lp pa merkite se starih ljudi pred volanom, ker so slepi :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!