Skoči na vsebino

Odvetnik za izplačilo odškodnin, zavarovalnin


mat

Priporočene objave

Kar se tiče odškodnine za utrpljene telesne poškodbe (nepremoženjsko škodo) podaš zahtevek pri zavarovalnici, ko je zdravljenje zaključeno. Za določitev višine odškodnine namreč potrebujejo vso zdravstveno dokumentacijo. V kolikor boš zahtevek uveljavljal prej, ga bodo zavrnili kot preuranjenega. Do odvetnika pa, če meniš, da ga potrebuješ seveda, lahko stopiš že prej tako, da nasloviš svoj odškodninski zahtevek na zavarovalnico že preko njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nedelo me izsilu en str ata ( 1935 letnik ) cez polno crto zavil pred mene, zaviral, izognil avtu, guma spodnesla, padel v travo,

BTW....pod materialno škodo spada tudi opraskana čelada, strgane kavbojke, poškodovan kombinezon itd.... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

frips a to nej cenilcu pokazem za opremo ob ogledu mopeda al kuko al morm podat ksn zahtevek k se cakam cenilca pa me se ni poklicov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cenilec pride pogledat vso nastalo škodo in ne sam moped, tut gate mu lahk pokažeš če si jih strgal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim Sam tam okol čelade se da zataknit.....ker bojo hoteli odbiti armotizirano vrednost. Čelada je pa itak za v smeti, če je poknla po tleh.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Potreboval bi dobrega odvetnika iz LJ ali okoliceza uveljavljanje zahtevka iz AO+ zavarovalne police. Zanima me če se mi splača zahtevek predati kakšni firmi, ki se z tem ukvarja npr. poravnava ali rajše odvetniku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval bi dobrega odvetnika iz LJ ali okoliceza uveljavljanje zahtevka iz AO+ zavarovalne police. Zanima me če se mi splača zahtevek predati kakšni firmi, ki se z tem ukvarja npr. poravnava ali rajše odvetniku?

tiste firme mi ne dišijo. Se bo treba potrudit pa najti dobrega pa ne preveč oderuškega odvetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tiste firme mi ne dišijo. Se bo treba potrudit pa najti dobrega pa ne preveč oderuškega odvetnika.

Pokliči 031/675-707(Milan) ODVETNIŠKA DRUŽBA JERNEJČIČ - KRAPENC TRŽAŠKA CESTA 216 A

1000 Ljubljana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima pred enim mescem sem imel nesrečo motor je totalka sesut tako piše v policijskem zapisniku,zdej me pa zanima kako je s cenilcem pa kako gre to naprej,,sam problem je pa da sm jst motor prodal že razbitga,,,,,a mi lahko kdo kaj pove glede tega...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo kaj je, da moraš večini zavarovalnic prijavit nesrečo v roku treh dni. Če si ga prodal z zavarovanjem vred bi lahko nov lastnik kaj zahteval, ampak... sej pravim, odvisno od zavarovalniške tolerance.

Popravljeno . Popravil Sharona05
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima pred enim mescem sem imel nesrečo motor je totalka sesut tako piše v policijskem zapisniku,zdej me pa zanima kako je s cenilcem pa kako gre to naprej,,sam problem je pa da sm jst motor prodal že razbitga,,,,,a mi lahko kdo kaj pove glede tega...hvala

Dokler se škoda neoceni,motorja nemoreš(nesmeš) odtujiti saj ga mora najprej zavarovalnica videt(cenilec) in oceniti škodo,nato pa se odločiš(sporazumno s cenilcem) ali ga boš popravljal ali prodal.Sam policaj in njegov zapisnik,pa nima nikakršne povezave z zavarovalnico,cenitvijo cenilca in se mnenje policaja SPLOH neupošteva. :whistle:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval bi dobrega odvetnika iz LJ ali okoliceza uveljavljanje zahtevka iz AO+ zavarovalne police. Zanima me če se mi splača zahtevek predati kakšni firmi, ki se z tem ukvarja npr. poravnava ali rajše odvetniku?

VEDNO moraš vzeti svojega odvetnika,saj ga plača zavarovalnica.On sam istavi zavarovalnici račun - vsaj v mojem primeru je bilo tako. Te razne PORAVNAVE pa tebi VZAMEJO ca 10% in angažirajo dobrega ogvetnika,katerega plača vedno zavarovalnica,sami pa so lenuhi,ki od naivnežev zaslužijo brez kakršnega koli dela teh 10%,kar pa ti kot zavarovanec dobiš manj!!!!!!! :headbang: :headbang:

Ps.to kar sem ti zdaj napisal,kako je s temi poravnavami,je pisalo pred kratkim v financah. :whistle:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK-potem poravnava in podobne firme odpadejo. Bom v ponedeljek kontaktiral odvetnika.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VEDNO moraš vzeti svojega odvetnika,saj ga plača zavarovalnica.On sam istavi zavarovalnici račun - vsaj v mojem primeru je bilo tako. Te razne PORAVNAVE pa tebi VZAMEJO ca 10% in angažirajo dobrega ogvetnika,katerega plača vedno zavarovalnica,sami pa so lenuhi,ki od naivnežev zaslužijo brez kakršnega koli dela teh 10%,kar pa ti kot zavarovanec dobiš manj!!!!!!! :headbang: :headbang:

Ps.to kar sem ti zdaj napisal,kako je s temi poravnavami,je pisalo pred kratkim v financah. :whistle:

Tako je, odvetnika ti tako ali tako plača zavarovalnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvetnika plača zavarovalnica. Odvetnik račun isztavi zavarovalnici, ti pa dobiš kompletno odškodnino, brez kakšnih provizij itd :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvetnika plača zavarovalnica. Odvetnik račun isztavi zavarovalnici, ti pa dobiš kompletno odškodnino, brez kakšnih provizij itd :)

Tako je. Ampak v moj odvetnik si je vzel še 15% od iztožene vsote. Sem pa v mesecu in pol dobil denar na roko. :hmm:

Načeloma so uni stroški odvetnika, ki jih prizna zavarovalnica bolj skromni in mislim da so dodatni procenti kar dobra stimulacija za odvetnika da se malo bolj potrudi.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah js sm tudi preko Poravnave vse delal in sem dobil v cirka mesecu, mesecu pa pol. Vzel so pa 8 al 9 procentov. 400€ gor/dol :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam občutek, da so razne masovne firme so dogovorjene z zavarovalnicami, da ti zrihtajo samo navidezno visoke odškodnine... Pred leti so mi kar sami predlagali enega odvetnika iz okolice Ljubljane... Le zakaj ravno njega? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, odvetnika ti tako ali tako plača zavarovalnica.

Hola!

V primeru da uveljavljaš AO+ večina zavarovalnic ne krije stroškov odvetnika! (lastna izkušnja)

Še vedno pa so odvetniki na koncu cenejši kot odškodninska podjetja. Vsekakor pa se je potrebno na informativnem sestanku, tako z enimi kot drugimi, dodobra dogovoriti kako bodo zadeve tekle in kako je z poplačilom njihovih uslug. Tako pri podjetjih kot pri odvetnikih je treba povprašati po DDV-ju, odškodninske družbe si vzamejo 9% + DDV, kar pa radi zamolčijo.

Ker se velika večina odškodninskuh zahtevkov poravna izvensodno, odškodninarjem ni potrebno najemati odvetnikov. Za zastopanje pri zavarovalnici ni potreben pravosodni izpit in lahko zahtevke v, tvojem imenu, sestavlja vsak šalabajzer.

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler se škoda neoceni,motorja nemoreš(nesmeš) odtujiti saj ga mora najprej zavarovalnica videt(cenilec) in oceniti škodo,nato pa se odločiš(sporazumno s cenilcem) ali ga boš popravljal ali prodal.Sam policaj in njegov zapisnik,pa nima nikakršne povezave z zavarovalnico,cenitvijo cenilca in se mnenje policaja SPLOH neupošteva. :whistle:

aha kaj pol pomeni da nč nebom dobil nazaj,,,,motorju je pa poteklo zavarovanje,,,braz sem pa da po zakomu in tut rekli so mi da pač dobim nazaj vse v vrednosti motorja zato ker sem bil udeleženec kaznivega dejanja,,,in po zakonu ti pripada nazaj vse,,,,,,noben mi pa ni nč reku glede cenilca,,,nesreča je bla pa dobr mesec nazaj,,,,mal čudno vse skup se mi zdi,,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!