Skoči na vsebino

Organizirani motoristični dopust


Pervy

Priporočene objave

Torej kot je včasih vidno iz mojih "bruhalnih" izlivov in po stanju na števcu mojega motorja :angry: se je moje življenje spremenilo v delovno orgijo v kateri mi zmanjkuje časa celo za motor. Po skopih 14 dneh morja sem pričel planirati naslednji dopust, saj se mi obeta da bi od 10. decembra do 10.januarja lahko nekam zginil za max 1 mesec. Ker je težko najti ljudi z časom in financami v tem terminu in ker ne potujem rad sam, so mi na misel prišla organizirana motoristična potovanja kot jih ponujajo nekatere tuje agencije in tovarne (KTM naprimer).

Lepo bi bilo odleteti nekam z skupino istomislečih iskalcev avantur in preživeti lep dopust na motorju. S tem mislim ture kjer te nekje čaka najet motor, vodenje in vsa podpora. Po izkušnji z KTM 950 Adventure me mika kakšno srednje težko enduro potovanje po kakšnih puščavah, kot to ponuja KTM ali kaj podobnega v Aziji ali kje drugje na svetu. Je že res, da ima individualno potovanje večji čar, a žal čas ne dopušča, da bi sam splaniral zadevo in našel še vsaj enega somišljenika.

malo manj mi sicer dišijo kakšne ture po ZDA, a konec koncev to ni pomembno.

Zanima me če ima kdo kaj izkušenj z tem, če je že kdo bil ali vsaj bolj konkretno preučeval te zadeve, okvirne cene (denar sicer ni tako pomemben, a vseeno budget ni neomejen), ali se da najeti opremo (če gre za enduro trip ker nebi kupoval opreme samo za to). torej čim več info in idej za možne destinacije oziroma kakšne druge variante za preživet lep motoristični dopust medtem ko tu straši sneg. če le gre, svojega motorja nebi transportiral nekam ampak rajši najel.

hvala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se ne začne Dakar rano 1. Januarja. Malo prestavi začetek dopusta in se prijavi na Dakar. Dobiš vse željeno razen motorja. :P B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se ne začne Dakar rano 1. Januarja. Malo prestavi začetek dopusta in se prijavi na Dakar. Dobiš vse željeno razen motorja. :P B)

he he he joker, a ti bi res mene 1. januarja na motor spustil :wacko: . no dakar ni ravno srednje lahka enduro tura, ki sem jo imel v mislih :xx:

a se res noben ni nikoli igral z mislijo na tak dopust? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nasem klubu smo se, oziroma se tudi zanimamo za kaksno cezoceansko turco v prihodnjih letih, samo ne vemo se kam in smo zaceli malo poizvedovat v tej smeri. imamo ene prospekte v klubu za zda, avstralijo, novo zelandijo, skandinavijo in se nekaj destinacij in bom poiskal zadevo in sporocil kako in kaj je s tem. imam pa v spominu da so v teh prospektih olinkluziv variante, izbiras samo motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

..KTM organizira te dni tridnevno turco po Sloveniji...če nimaš motorja ti ga posodijo..LC4...poglejte si na njihovo stran...pod ADVENTURE TOURS ...TOUREN...št.13....

slučajno :P sm jih zjutri pred oštarijo vidu ko se tresejo na džku....pa ko so jemli lih cajt sm jih prosu še za fotko :P ...

http://www.ktm.co.at/frameset.asp

post-6-1096026991.jpg

Popravljeno . Popravil JAZBEC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
he he he joker, a ti bi res mene 1. januarja na motor spustil  :wacko: . no dakar ni ravno srednje lahka enduro tura, ki sem jo imel v mislih :xx:

a se res noben ni nikoli igral z mislijo na tak dopust? :(

Evo v teh zaj..ano mrzlih dneh sem se tudi jaz začel ukvarjati z enako mislijo.

Tako za občutek sem brskal po strani BMW-ja(mi je prva padla na pemet), kjer se tudi ukvarjajo z organizacijo takih potovanj.

Zadeva niti ni poceni, ali pač? Npr. 8 dni po Andaluziji v dvoposteljni sobi 1910 EUR v ceno je vključen najem motorja (serija F650) in prenočišča, ter hrana.

Podrobnosti na linku: http://www.bmw-motorrad.de/de/de/index.html

Verjetno obstajajo tudi kakšne cenejše variante. Ima kdo kaj izkušenj? Npr. na Kanarskih otokih (ni predaleč) zna biti takle čas prav prijetno toplo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

viharniki skupaj z eno turisticno agencijo pripravljamo program za sardinijo. problem je ker nujno rabis zraven vodica (vodicko), ki bi se po vsej verjetnosti vozil s kombijem, zaradi mozne okvare katerega od motorjev. no, ce bi sla pa vodicka, pol pa jebes okvare in kar na motor z njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

viharniki skupaj z eno turisticno agencijo pripravljamo program za sardinijo.

ko bo kaj več znanega se priporočam za obvestilo na PM ali v tej temi.

hvala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tip iz agencije je mocno zagrizel v delo in pripravlja program. prav njemu se nejbolj mudi, saj morajo biti programi za pomlad-poletje zunaj ze kmalu po novem letu.

o cenah za zdaj se ne morem govoriti, bo pa verjetno vodic(ka) s kombijem tako, da bodo motorji prakticno ves cas brez prtljage.

datum: verjetno konec maja, zacetek junija. dolzina: verjetno 10 dni ali pa kaksen vec.

post-473-1102947912_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gaber,

reci mu da obvezno vključi tudi cesto od CalaGonone proti jugu (skoraj ob obali), ki je prava pista in je nihče ne bi smel zamuditi ... :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gaber,

reci mu da obvezno vključi tudi cesto od CalaGonone proti jugu (skoraj ob obali), ki je prava pista in je nihče ne bi smel zamuditi ... :) :)

:kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to je ta. Od Cala Gonone proti jugu je cca. 50-60km ceste brez naselij in priključkov. Teče po narodnem parku in se dvigne tudi na 1100m visok prelaz. Ovinki na tem delu so res fantastični, kar ti lahko potrdi vsak, ki je tam že vozil. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

gaberkosir sem zelo za :kva2: ,da se vam pridružim sem iz kraja kjer so Viharniki doma .Upam da boste kaj imeli na vaših straneh,če ne pa sporoči po Grčarju ali Pačniku.Saj glažarja poznajo vsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jože Potokar je moje ime , partizansko glažar stanujem v Mojstrani ,danes sem govoril z Dragotom ,da mi bo sporočil ko bo kaj novega glede SARDINIJE, lohka pa mi tudi ti na tel;041-444-060 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!