Skoči na vsebino

SR versus DNA


jimi

Priporočene objave

Odlocil sem se da nabavim skuter....zanima me kaj priporocate, nagibam se k rabljeni Aprilii SR50...kaj je treba paziti pri nakupu rabljenega motorja - ce nimas pojma, tako kot jaz...

Zanima me pa se mnenje o Gileri DNA - a je to tudi uredu motor, ce upostevas da ga bom rabil bolj za krajse razdalje po mestu(v solo, itd.) in obcasno na kaksno daljso...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot prvo - ze naslov teme si zajebu - naslov mora povedat o cem se debatira v temi, drugac bi blo miljavznt tem z naslovom "pomoc" "help" "skuter" "motor" "what the fuck"; itd... ...kot drugo - teh tem je ze malo morje, pa se vse so ble do zdej zaklenjene. zakaj?? ker ti ne mormo prek foruma kupit motorja - odlocit se mors sam, poleg tega pa vse take teme vodijo v kreganje. preberi si pravilnik, nekdo pa naj to zaklene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SRko se splača kupt samo morš gledat da je kokr tolk ohranjena (da niso plastke preveč razbite, ne sme bit preveč rjasto okrog mašine in auspuha...)! Oblika je ful huda mašina je pa tud zlo dobra(mislm da ma minareli)!! Obstajajo pa še ene SRke k majo isto mašino k Suzuki Katana LC sam tiste pa nevem kolk je kej mašina dobra-minareli je za predelovat še zmeri najboljši!! Če seveda predelovat kj hočeš! DNA je pa tud kar hud skutr-o njem ti bo Roba lahko pomoje največ povedu! Če ga mislš predelvat se kar splača ker se dobi ful raznih kitov in tega!! Za vozt pa nevem kako je!! Za SRko ti lahko povem da se ful dobr obnaša na cesti!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa nebomo razpravlali kaj kupit ampak mu povemo na kaj naj pazi ne :)

dobro pogledaj plastike pa to če je že kdaj biu karamboliran, z skuterjem se pelji, ter spusti belanco in more it ravn drugače je nekaj narobe z vilcami <_< .....

najbolše da pelješ zraven nekoga ko se spozna da on pogleda skuter pa ti pove če je ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo Cikoboy :) se strinjam s tabo :D :naughty: respect to the Ciko :notworthy: :notworthy: :notworthy:

ma moras res pogledat ce je wse vredu z plastikami,motorjem samim,in armortizerje poglej :)

Zok ti pa ne sviraj kur*u :P samo nekaj gnjavis naj nekdo zaklene temo :D pusti ce te ne zanima al pa vsaj napisi kak pametn post :D ce bi sli tvoje brat bi bilo 90% vseh tvojih postov,samo pritozevanje itd. bzw :xx:

Lp,Slavko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me pa se mnenje o Gileri DNA - a je to tudi uredu motor, ce upostevas da ga bom rabil bolj za krajse razdalje po mestu(v solo, itd.) in obcasno na kaksno daljso...

Gilera DNA kaj je ze to?Hum...se ne... :lol1: Kupis mojega? Ti ga prodam :naughty: :naughty: Ce te kaj v zvezi z tem motorjem zanima vprasaj... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma moras res pogledat ce je wse vredu z plastikami,motorjem samim,in armortizerje poglej :)

to je tako ali tako prvo kar pogledas pri motorju ki gas gres gledat, se ti ne zdi?? :doze:

drugega dela tvojega posta raje ne bom komentiral. ze zarad tega k je to napisu en k se je sele prdruzu forumu... ...pa tud kr vem kaka je objektivnost pr cloveku k se prtozuje nad opozarjanjem na pravilnik & dosedanjo prakso. :doze:

jimi, kupi ZX12R!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok... :D

na tem forumu sem pomoje dlje casa,le z novim uporabnikom sem prijavljen :D

ti pa ne znas pisat postov..kr v 3 krasne se pritozujes....za bzw...

slavko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niti ne mislim kaj prevec navijat in tunat - niti neznam :)...mogoce bi zamenjal edino izpuh...

robo: kako se ti pa zdi gilera dna prakticna recimo za krajse voznje(po mestu) itd. v primerjavi z navadnim skuterjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, na dna, je drža bol podobna motorju ne, na skuteru je bol ....tak pač no :)

vozne lastnosti pa so ziher ql, 1 razlog je že da ma 14colska kolesa, pa tud nižje težišče in to, pa še mašina je bolše od ditecha, sploh če boš kdaj slučajno hoto predelovat

če bi pa rad samo odblokiranega skutera pa čimmanjšo porabo samo da se pripelješ sem pa tja je ditech mogoče bolše, pač ker manj žere, pa za odblokiran skuter gre kr vredi (ne TAK vredi ko po števcu :lol1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robo: kako se ti pa zdi gilera dna prakticna recimo za krajse voznje(po mestu) itd. v primerjavi z navadnim skuterjem?

Ja meni je vredu sem se v solo vozo,mesto,igrisce..itd....Normalno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mi pa povej zkva mislš da ma DNA boljšo mašino! Dobr glede tuninga že! Samo to tud ni vse (mogoče je za nekatere)!! To je čist subjektivna stvar!! Nevem če ma nepredelana DNA sploh kej šans v pospeških proti nepredelanemu ditechu!! Pol k se pa stvari predelajo je pa druga zgodba ;) !! Če človek motorja ne misle predelovat se mu bolj splača kupt ditecha!! Če ne zarad druzga zarad tega ker bo na benzu pršparu!! Sej vem da vsi spet mislte da preveč zagovarjam ditecha ampak tole kar sm napisu je pa čista resnica!! :) Glede števcev pa čisto vsi (še posebaj tisti s številčnico do 120km/h) lažejo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej... čist brezzveze spraševat na forumu to. Ker sej vidiš, vsak kmet svojo kravo hvali.. :D :P

Glede modela se odloči tako, da se probaš peljat z obema in ugotoviš na katerem ti drža najbolj odgovarja. Sicer pa kolker slišim več al manj vsi hvalijo držo svojga skuterja na cesti, kar ti pa pove, da se še tako nerodnega skuterja lahko navadiš...

najprej pa dobro premisli kaj hočeš od skuterja. Ali rabiš poceni in uporabno prevozno sredstvo (SR DiTech) ali rabiš stvar za divjanje in predelovanje in podobno (DNA...).

Glede tega, kak videt, če je skuter fejst obrabljen pa ti ne znam drugega povedat kot pa priporočat star trik z belanco, ki ga je povedal že Čiko in pa seveda podrobno inšpeciranje plastike za morebitne razpoke ali sledi kita.

V motor sam sigurno ni možnosti pogledat (ti je prodajalec ne da), ubrabljenost zavornih ploščic tut ne gre kaj preveč (malo posveti v zavorne čeljusti, da vidiš kok je še oblog gor...

Aja. Probaj še belanco na skuterju, ki je na centralnem stojalu, tako da je belanca v zraku, pomikat levo desno, da vidiš če gre kok tok enakomerno. pa da nimajo ležaji v belanci lufta oz. so zanič..

LP, M|t3k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tisto da ma bolšo mašino je blo mišleno glede tuninga ne, drugače pa je odvisno iz kerega vidika gledaš

če gledaš na mašino glede porabe, ma ditech bolšo mašino, ker če gledaš pije pol tolko kot napr dna

če gledaš samo na zmoglivosti pa moč, ma bolšo DNA (odblokirana ma več kW po podatkih kot ditech, čeprav ni neka fulll vlka razlika), sploh za tunat pa to

glede pospeškov pa tega pa treba probat ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra cena. Samo res glej, da ne bo kaj narobe z njim. Ker DiTechi so občutljivi na to, če je kaj narobe z njimi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!