Skoči na vsebino

Zakon o rabi slovenščine velja


Codeine

Priporočene objave

Podoben kot performans, se mi zdi projekt.

Čim kakega kulturnika stisne in se napoti proti sekretu, že gre za nov projekt :rolleyes:

Povej, da boš naslikal novo sliko, izklesal nov kip, izdal novo ploščo, ne pa, delam na novem projektu. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

delam na novem projektu. :SS

jao jao ... na projekte sem pa tudi jaz 300% alergičen ... v glasbi sploh ni novih albumov ... samo še projekti ... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao jao ... na projekte sem pa tudi jaz 300% alergičen ... v glasbi sploh ni novih albumov ... samo še projekti ... :xx:

Ampak če dobro pomisliš, je vse skupaj res cel projekt!

In kaj projekt zajema?

...vržeš časopisom nekaj kosti, da začnejo pisati, upaš da boš med bralci spodbudil domišlijo, si omisliš novo pričesko, organiziraš koncert, ki načrtno parkrat odpade, na koncertu pokažeš košček riti, da časopisi spet pišejo, vmes se dvakrat trikrat skregaš z založnikom (spet načrtno, za reklamo), potem posnemeš album (kar je le del projekta), njegovo predstavitev pa nekajkrat (seveda načrtno) prestaviš, med ljudmi tako ustvarjaš napetost in albuma potem ne kupijo zato ker jim je glasba všeč, ampak zato, ker si jim prej uspešno opral možgane!

In zato to ni le nov album, ni le nov kip, ni le nova slika, ampak je cel PROJEKT! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to ni v dvojezičnosti....

To je kr v "piši kao što govoriš", malo po slovensko in malo po avstrijsko

Mal jih bo treba še naučit našega jezika :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja - to je tako, če prevajajo avstrijsko-koroški Slovenci.

S takim "znanjem" SLO jezika so me velikokrat presenetili celo na Slovenski Gimnaziji v Celovcu. V podobnem stilu je pisal ravnatelj kaka vabila na razne lutkovne predstave za višjo gimnazijo, kjer - ne boste verjeli - so se učiteljice oblečene v srnice in zajčke trudile govoriti Slovenščino namesto "vindiš" - take predstave gledajo pri nas otroci v vrtcu.

Na začetku sem na vse skupaj gledal, kot vi, z omalovaževanjem in zviška, dokler se nisem zavedel resnične nesreče teh ljudi, ki so se v skrajnem obupu na vse mogoče in nemogoče načine trudili obdržati Slovenščino na nekem razumljivem nivoju in jih zaradi te brezupne borbe trajajoče desetletja (če ne stoletja), ki jih včasih privede na rob obupa in v popolnoma neracionalne situacije (poročanje sorodnikov med seboj po vaseh - posledica: pol vasi ima isti priimek in zelo povečan procent raznih genetskih okvar) - danes visoko cenim ... ne zaradi znanja Slovenščine ampak zaradi njihove trdoživosti.

Mogoče boste kanček tega razumeli tudi vi - upam.

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ne smešno in ne žalostno, zgolj resnično.

Nemec, torej Avstrijec, je dal uradno besedilo v nemščini prevesti lokalnemu prebivalcu, Slovencu, in je naivno upal, da taisti Slovenec obvlada svoj materni jezik.

Ta ga očitno ne, čeprav se je delal, kot da ga, Nemec, torej Avstrijec, pa tega ni mogel ugotoviti, ker po naše pač ne zna.

To v bistvu ni sramota za Nemce, torej Avstrijce, temveč za naše ljudeke tam preko. :o

Tisti z beciklnom jasno kaže da je to spesnil eden naših. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tem, ko sem pisal svoj prispevek, je prispevek objavil Jur.

Ta je živel nekaj časa tam preko in je zapisal globoko resnico, ki jo razpoznaš, če si nekaj časa v njej.

Zato tisto o sramoti naših preklicujem in se jim opravičujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glede na to kako se ti ljudje trudijo obdržati slovenski jezik je taka tabla (če je resnična) sramotna in tudi nelegalna. Kot prvo, dvomim, da bi zamejski Slovenci tako slabo govorili slovensko in drugo, vsak tak uraden znak bi moral biti slovnično pravilen.

Tako je tudi pri nas (uradno). Potem se pa pripelješ iz Črnuč v Ljubljano in na križišču pri Smeltu vidiš table ''via ...''! A ne bi šlo ''smer ...'' :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..je taka tabla (če je resnična) sramotna in tudi nelegalna.

Avstrijci imajo glede takih tabel relativno "loker" predpise, glede na naše, ki so zelo strogi.

Zato te prosim, ne govori o "legalnosti", če pojma nimaš o A zakonodaji.

Za primer naj te spomnim - gotovo si opazil vozeč se po A, opozorilne table ob cestnih ovirah "delo na cesti", kjer delavci enostavno na velik kos kartona z roko napišejo opozorilo, da se nekaj dogaja od.... do.... in seveda navodilo kako se obnašati na cesti. Teh par nakracanih stavkov (!!) je po njihovi zakonodaji dovolj za vse - zakonodajalce in uporabnike cest. Nemalokrat sem naletel dobesedno na kolono, ko so vozniki lepo en za drugim čitali taka navodila.

:lol1:

No in kaj si moreš?

Tu se lahko jajcamo kolikor se hočemo, pri njih je to tako, pa

basta.

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je tudi pri nas (uradno). Potem se pa pripelješ iz Črnuč v Ljubljano in na križišču pri Smeltu vidiš table ''via ...''! A ne bi šlo ''smer ...'' :hmm:

Še dobro da piše VIA... saj se ne vozijo samo slovenčki po naših cestah... "via" je pa ja tak dober mednarodni izraz za to kar pomeni, a ni?

No, tole je že :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se še vedno zdi, da je tolo fotomontaža... :hmm:

Prijatelj je slikal ta vikend ko je kolesaril tam okrog... čakam da mi točno lokacijo pove...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry: :angry:

Ej, take zadeve me kar mal razbesnijo...Že tako nas j.... vsi sosedje, (Madžari :OK: ), na koncu pa se še sami. Mislim, da ne more avtor te table se mal potrudit, pa vsaj nekoga na to stran meje vprašat. ...emti no.

Kakšno bi Habsburžani zagnal, če bi pred Karavanškim predorom pisal FILAH, ŠPITAL AM DRAV, ne vem OSTERAJH..

Haider bi jih lastnoročno odstranu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry: :angry:

Ej, take zadeve me kar mal razbesnijo...Že tako nas j.... vsi sosedje, (Madžari :OK: ), na koncu pa se še sami. Mislim, da ne more avtor te table se mal potrudit, pa vsaj nekoga na to stran meje vprašat. ...emti no.

Kakšno bi Habsburžani zagnal, če bi pred Karavanškim predorom pisal FILAH, ŠPITAL AM DRAV, ne vem OSTERAJH..

Haider bi jih lastnoročno odstranu.

To bi blo za sprobat! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:fight2: :fight2:

Takoj bi bli na POP TV-ju kot provokatorji, Esad Babačič pa bi nas mel pri Tedniku.

Zgubo Jelinčič bi nas hvalil na vse usta, Ivek Vajglić pa bi dejal, da to ni v duhu nove Evrope.

Hajder bi pa šraufal dol. Definitivno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki se želite na lastne oči prepričati o obstoju table...

stoji na maloobmejnem prehodu 7 km od Zg. Radgone, na kolesarski progi R14...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se pizdiš Noise, tabla je njihova last in majo pravico nanjo napisat kar želijo, kaj to tebi mar. Ne bit no tak fašist! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!