Skoči na vsebino

Zakon o rabi slovenščine velja


Codeine

Priporočene objave

Moj post se nanaša na Noisovo in Codeinovo trditev, da je stvar svobode govora poimenovati firmo kakor želiš in to ime potem izobesiti na ulici. S kakšno pravico se potem pritožuješ nad tem kaj piše na Avstrijski tabli, ki je tudi pravzaprav njihova last ? Kaj pa njihova svoboda govora ? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj post se nanaša na Noisovo in Codeinovo trditev, da je stvar svobode govora poimenovati firmo kakor želiš in to ime potem izobesiti na ulici. S kakšno pravico se potem pritožuješ nad tem kaj piše na Avstrijski tabli, ki je tudi pravzaprav njihova last ? Kaj pa njihova svoboda govora ?  :lol1:

Kdo pravi, da ne smejo napisati kar hočejo... :fight2: Če hočejo lahko zaradi mene prakticirajo svobodo govora kolikor hočejo in lahko pišejo kar hočejo.

In če boš nazaj prebral ves čas govorim o poimenovanjih firm in kaj koga briga, kako se imenuje kakšna firma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... koga briga, kako se imenuje kakšna firma.

Lastnika firme?

:hmm:

En alkoholik v fazi modrovanja je pred leeeti rekel:

" ..Ldi je treba j**at, da sami sep gole dajejo ... "

Kar je danes glavno načelo "Vampirske kapitalistične ureditve":

Vse sorte stvari, tudi najmanjše malenkosti, je treba skomlicirati do "amenabožjega", da ljudje nimajo časa ugotoviti s katere strani in kdo jih v resnici je*e.

:fight2: :fight2: :fight2:

O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ali bo EU tožila Slovenijo?

Sta / Kleine Zeitung: Slovenija bo morala zaradi jezikovnega zakona na zagovor pred EU! S slovenskim zakonom o javni rabi slovenščine se bo sedaj ukvarjala tudi Evropska unija, v današnji izdaji piše avstrijski časnik Kleine Zeitung. Evropski poslanec iz avstrijske svobodnjaške stranke (FPOe) Andreas Moelzer naj bi namreč "v dogovoru s koroškim Heimatdienstom" na evropskega komisarja za notranji trg Fritsa Bolkesteina naslovil pobudo, naj preveri, ali je slovenski zakon v skladu s pravnimi pravili EU. Po Moelzerjevih besedah "bo Slovenija morala sedaj razložiti, kako se uporablja zakon, in dokazati, do to ni diskriminatorno". Časnik še piše, da je Bruselj od Ljubljane že zahteval dodatne informacije. (Vir - Sta)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vestička v malem avstrijakarskem časopisu, da se je obskurni heimatdienstovski politikant vtaknil v nek zakon, še ni nikakršen dokaz, da je ta zakon res idiotski. To nam je menda bolj ali manj jasno.

Kleine Zeitung si pač na nek način skuša zvišati naklado.

In politikanti vseh barv, oblik in vonjev se grejo pač cirkus. Eni se trudijo sprejeti kopico čimtežje razumljivih zakonov, po možnosti s področja, o katerem ne vedo ničesar, drugi se trudijo, da bi taiste zakone velespoštovanih kolegov po hitrem postopku vrgli v kompost.

Kakorkoli, ob vsem zgoraj navedenem se mi zdi čisto možno, da je zakon res vsaj rahlo bebav. Kot xxx drugih zakonov, uredb, predpisov. Ki jih je treba pač upoštevati. Ni pa se jih treba držati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno ni jasno, zakaj bi moralo ime firme biti v slovenščini. Meni je čisto vseeno a mi minute v solariju proda sun d.o.o. ali sonce d.o.o..

In kaj če firmo s solariji ustanovijo trije podjetniki Sraka Raša, Ugrenovič Mile in Napast Rok. Pa rečejo dejmo mi poimenovat firmo po naših imenih, in rečejo, mi jo bomo pa poimenovali SUN d.o.o.... in čisto slučajno ta beseda nekaj pomeni v nekem drugem jeziku, konkretno v angleščini. In takšnega imena za firmo zaradi Dularja ne morejo dati svoji firmi.

Sej se niti ne nameravam vmesavat v tole cudovito besnenje, ampak kolkor vem ta zakon velja za drustva vsaj tam nekje od leta 99 in za firme vsaj od 01. Nas je naceloma na to tudi opozoril nas odvetnik, zato je polno ime nase firme Druzba za razvoj interaktivnih vsebin - Sinister systems d.o.o.. S tujino lahko poslujemo kot interactive content developers - Sinister systems oz. v Sloveniji in v tujini lahko uporabljamo skrajsano ime, ki je Sinister Systems (d.o.o.) Natancno isto velja za drustvo, ki je Zdruzenje za razvoj interaktivnih vsebin Sinister Systems oz. Zdruzenje sinister systems oz. sinister systems association . Vse to je seveda navedeno v ustanovnih aktih. Seveda bi se z veseljem preimenovali v zlohotne sisteme d.o.o. (za uporabo v Sloveniji) ampak sumim, da to ne bo potrebno. Upam, da je jasno, da lahko v tujini svoje ime trzis natancno tako kot vedno?

Hocem rect, da ne razumem kaj se je v resnici spremenilo?

Tudi redna predavanja morajo biti ze od nekdaj v Slovenscini (to je pa zagotovo res ze vsaj od leta 89, pa da ne bom o tem preobsirno razlagal - smo mel neko taksno zgodbo z anglesko govorecim profesorjem na srednji soli). Jasno je, da se nek tuje govorec profesor ne bo sel ucit slovenscine za eno predavanje, je pa tut zelo preprosto organizirat simultanega prevajalca. Druga opcija pa je da recemo a vidis drzava kaka prasica si, zdej bomo pa odpovedal predavanje. Upamo, da se sekiras. In drzava v jok pa na drevo.

Ravno tako je ze skoz res, da ne mores svobode govora mesati s tem da lahko govoris karkoli, kar je izdatno dokazala Amerika, pa tudi pri nas ni tezko najti argumentov za mojo trditev npr. Nekdo, ki na televiziji (ali pa privatno) trdi da sem pedofil, me kleveta (dokler ne producira dokazov, ki jih bo v tem primeru zaradi njihovega neobstoja precej tezko najti) in to ni zasciteno s konceptom svobode govora, ker ga jest vseeno lahko tozim. Ergo ze zdaj ne moremo govorit karkoli in to je povsem OK.

Druga plat tega grozljivega zakona je pa to, da lahko moja babica, ki ne zna nobenega tujega jezika racuna na to, da se bodo v banki, univerzi za tretje obdobje, trgovini ipd z njo pogovarjali slovensko, kar se mi zdi cisto v redu. Sej jest znam anglesk, ampak ne vidm nobenga razloga zakaj bi morala znat tut moja babica. V svetu mednarodnega biznisa pa bodo tudi povsem brez tezav preziveli brez njenega feedbacka in se vedno mirno govorili anglesko.

V glavnem zakona, ki v bistvu nic ne spremeni ne vidim kot nek konec sveta. Lahko pa se seveda motim.

Kot zanimivost pa se tole: Marsikatera beseda, ki jo uporabljamo ni slovenska pa vseeno mislimo da je. Npr. Team ali behaviourizem (obe se previlno slovensko piseta tim oz. bihejviorizem) in na nasem faksu ne bi naredil seminarja ce bi ju uporabljal, kar se mi spet zdi povsem ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in... mene ne moti nihče. Tisti, ki pa jih take stvari motijo, pa potem sprejmejo takšen debilen zakon.

V bistvu te motijo ljudje, ki sprejemajo take zakone. (ironicno > vsakogar nekdo moti, ampak vsi trdimo, da nas ne moti nihce)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu te motijo ljudje, ki sprejemajo take zakone. (ironicno > vsakogar nekdo moti, ampak vsi trdimo, da nas ne moti nihce)

Podrobno si preberi zakon. Zakon je prvovrstna bedarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podrobno si preberi zakon. Zakon je prvovrstna bedarija.

Tukaj

se za spremembo delno strinjam s tabo ... mogoče bi dodal le to, da je Slovenski ta ali drug zakonik prepoln takih in podobnih navideznih bedarij, s ciljem postaviti čimveč nekih "luftomejitev", s katerimi lahko potem dodatno polnijo blagajno kurbinskedržaveprasice.

Če

na zadevo gledaš s tega stališča (tudi najmanjša kazen = čisti dobiček države) je postavljanje tega "bedastega" zakona s strani povampirjenih politikov še kako smiselno.

Zatorej

bi tvoj izraz "bedarija" bilo primerno zamenjati z "barabarija".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale zakon menda nekaj tudi Evropi ni všeč. Se jodlarji nekaj bunijo in bo mislim da EU parlament o tem razkladal.

(ČeSemPravMimogredeNaDnevnikuUjelPress)

Imaš res.......je bilo celo na PoP-ovem 24 kur rečeno!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!