Skoči na vsebino

Izginjanje evropskih zim


Alla

Priporočene objave

Motoristična sezona bo trajala vse leto ;) B)

Evropa se segreva hitreje kot ostali deli sveta. Tako so znanstveniki predvideli, da bi do leta 2080 zaradi globalnega segrevanja lahko zima kot letni čas iz

Evrope popolnoma izginila.

Najverjetneje bodo najpogostejši naravni pojav v Evropi postali vročinski valovi in poplave, s čemer bo najbolj ogrožen najstarejši del prebivalstva.

Študija, ki so jo izvedli raziskovalci iz EEA (European Environment Agency), je tudi predvidela, da se bo do leta 2050 stopilo okoli dve tretjini ledenikov v švicarskih Alpah.

Med drugim je študija tudi velik zbir dokazov o tem, da resnično živimo v času klimatskih sprememb in da bodo te spremembe imele močan vpliv na okolje, ekosistem in ljudi. Večji del teh vplivov pomeni visoke gospodarske stroške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wow... super....

Slovenci, zdej pa hitr otroke delat :naughty: , da bo lahko sploh kdo užival 12 mesečno poletje. Za nas najbl vzdržne pa nabavt klimo in čolne :P !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem jas že pred leti pravo, da se bo zgodilo. Hladni morski tokovi bojo iz severa zaradi taljenja ledu vdirali proti toplejšim, kar bo toplejše (zalivski tok) precej ohlajalo. To pomeni, da bo najverjetneje vse več padavin, ohladitev bo manj, bojo bolj nenapovedane, zimam se že zdaj krajša čas, poletja so včasih zelo vroča, včasih pa vroča z vmesnimi ohladitvami, ki za ta letni čas niso primerne (vsaj ne v takih kratkih periodah). Počasi se bojo pomoje tudi meje med posameznimi letnimi časi izbrisale. Torej pizze quattro stagione (sej ne vem če sem prav napisal) več ne bo na menijih v picerijah :lol1: Na spremembo bo pa ravnotako vplivalo tudi spreminjanje silnic na polih, ki že zdaj slabijo (večja morska valovanja - morje je pa vremenski ključ). In v parih 1000 letih bi se naj pola zamenjala. V zraku je še zmeraj preveč CO2 in feronov, prvi vpliva, zaradi odboja žarkov od tal v molekule, predvsem na toplo gredo, drugi pa za ožanje ozonske plasti. Nevihte so glavni vir "krpanja" ozonskih lukenj, če pa še teh nebo več, bo pa plašč popolnoma propadel (letos so zelo redke). Dejstvo je, da se bo treba prilagodit novim spremebam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti, zdaj bo pa konec romantičnih božičev :cry:

Bo Dedek mraz še simbolno prikazan na sankah, ali bo pod ritjo zdaj enduro, namesto žaklja pa zvrhan topcase dobrot?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počaaaaassss.... a ni mben gledu The day after tomorrow?..

za vsak slučaj ne še smučk stran vršt.... nkol ne veš kaj bo nasledntedn. sicer pa bi summer al year long zlo prav prišel... in pol bi lahko peli namesto originala "....life is a highway..i'm gonna ride it all year long...." :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako so znanstveniki predvideli, da bi do leta 2080 zaradi globalnega segrevanja lahko zima kot letni čas iz

Evrope popolnoma izginila.

Žal bomo mi takrat že tako pristarani (če bomo dočakali :? ), da bodo dobroto narave uživali naši potomčki. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal bomo mi takrat že tako pristarani (če bomo dočakali :? ), da bodo dobroto narave uživali naši potomčki. :cry:

Men se pa zdi, da ne bodo nič kaj uživali, če bo počasi prišlo res do takšnih klimatskih sprememb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je zdejle enkrat....1000 let plus minus...... :rolleyes:

ne, žalostno je da se to dogaja...lahko se šalimo kako bo celo leto sezona...sam kaj si predstavljamo kaj to pomeni za živa bitja okoli nas...pa tudi kdaj bomo pa se sankali...kdaj se bomo za radiatorjem greli medtem ko zunaj divja snežni vihar...nebi rad tega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2080 :wacko: bom slavila glih svoj 101 rojstni dan,pa vas že kar zdej povabim na žurko,nončkov in nonic :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bom takrat tud 101. pa k bo glih pozim(exzima januar) lahko pa še spominsko procesijo sprot naredimo...za spomin na zimo... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bom takrat tud 101. pa k bo glih pozim(exzima januar) lahko pa še spominsko procesijo sprot naredimo...za spomin na zimo... :yea2:

... in zapojemo ... fantič mlad prisanka se - šccc iza ovinka ... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja čisto tako btw: Ne upat da bomo meli nonstop enih prijetnih 27 C. Segrevanje po povzročilo predvsem porast ekstremnih vremenskh pojavov, tako da ko bo deževalo bo "orenk scalo" ko pa bo vroče bo pa peklensko. Nič od tega ne obeta ravno najbolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Segrevanje po povzročilo predvsem porast ekstremnih vremenskh pojavov, tako da ko bo deževalo bo "orenk scalo" ko pa bo vroče bo pa peklensko.

A si ti tudi gledu The Day After Tomorrow? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč kaj dost ne verjamem študijski literaturi. Sm svoj cajt mal na faks hodu in mel izpit tud iz meteorologije. Profesorca je bila Lučka Kajfež Bogataj, mogoče že kdo slišal. Ponavadi se pojavlja na nacionalni TV in pridiga o katastrofah, ki se nam bodo zgodile oz. se že dogajajo. Isto je bilo med predavanji. Ampak po moje punca mal pretirava. Še lansko jesen je jokala da se ozračje segreva, da ne bo padavin, snega pa sploh ne. Dva al tri mesce kasneje pa meter snega pa celo pomlad in poletje dovolj dežja, al pa še preveč. Tko da..

Pač, enkrat se zemlja in atmosfera segrevata drugič ohlajata. Pa zato še ne bo konc človeštva. Po moje je to eden zadnjih problemov s katerimi se je treba ubadat. Ima vsak zase dost drugih. In kakšno bo vreme čez 50 let me en k... briga. Važn da bo naslednji vikend suho! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, pa tud če bo konc človeštva zarad tega.....Zemlja bo s tem sam pridobila, ko se bo znebila najhujših škodljivcev.....al pa vsaj zmanjšala število na minimum. B)

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor sem jaz zasledil imamo še kar nekaj časa...ker vsake toliko tisoč let naj bi se regenerirala...pa sem nekoč bral da nam še vsaj 1000 let preostane...mogoče se ji je biološka ura pokvarla pa bo za težavo poskrbela malo prej....sej par sto let + ali -.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, bom pač pra-pra-pra-pra-pra-pra vnukom svetoval naj si raje omislijo najnovejšo HONDO-moto-amfibijo ali pa novi model Raketozakija ZK666-RRRRRRR. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, pa tud če bo konc človeštva zarad tega.....Zemlja bo s tem sam pridobila, ko se bo znebila najhujših škodljivcev.....al pa vsaj zmanjšala število na minimum. B)

Alla B)

In potem se zgodi najhujše.......

na svetu ostaneva le ti in jaz :xx: :xx: :xx: :xx: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!