Skoči na vsebino

ACV - HoverCraft


hoverboy

Priporočene objave

My Webpage

pol pa na probo k bo dan voženj v jesen ZASTONJ

Ej tole je pa čist hudo!!!!!!! :OK: Video kul... To bi blo neki zame... nikol ti ne zmanka ceste .) ... če te odnese s trave greš pač mal po vodi... :P

Ful všeč!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ke v postojno me je že mikal it enkat, tm zravn letališča sam na drugi strani, kva je tist polje k poplavla, tm bi pa res probu en dan... A poznaš lastnika mogoče tiste zemle? Če ga bi te prosu za kontakt.

ne vem kdo je lastnik...sam sej po cerkniškem jezeru lahko voziš po moje....ker tista zemlja nasproti letališča bolj malo poplavlja....gre za manjšo reko, ki ob močnem deževju naraste in poplavi del polja...vendar premalo, da bi ti nudila užitek ob vožnji....v zadnjem letu je zelo malo poplavljeno.....

Planinsko polje tudi poplavi kdaj...tam bi se dalo kaj več naredit....sam na to moraš čakat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZOK  ! ! !

ne blebeči no :angry:

si že kdaj slišal: "le čevlje sodi naj kopitar"

si ze kdaj slisal "najprej pred svojim pragom pometi"?? :rolleyes:

...bi se pa res su enkrat pelat s tem cudom... ...d vidim pospesek.. :devil: ...downloadam video, d vidim ce se splaca it tak dalec za en ride.. :D

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče mal mim  vprašanje... A za hovercraft velja prepoved vožnje po jezerih ali ne 

O tem bi se dal razplavljat, definiran je kot plovilo brez ugreza, vendar... če je brez ugraza je nad vodo... kar pomeni da ni v vodi... to pomeni da hm... leti.

Glede na to da plovna območja v sloveniji za hovercrafte niso določena z izjemo mislim da velenja, ti ne more nihče nič, če ni zakona ni kazni, hehehe Izjema so narodni parki, pa tudi tam nikjer ne piše PREPOVEDANO ZA HOVERCRAFTE.

Argument za prepoved vožnje s hoverjem je tožko navesti, ker ne dela praktično nobene škode, ne dela valov ki bi lahko uničevali nabrežine, sledi za seboj ne pušča, hrupnost je v mejah dovoljenega, izpuh vetra pa je po nekaj metrih primerljiv z malo močnejšim vetrom, ki se po nekaj deset metrih izgubi.

Kdor nizko leta, ne more nizko pasti. :yea2:

ZOK tabol video pa pride, v tistmu k je zdej na strani sm bl na izi vozu k nism mel čelade pa pol v vodi rešilnega jopiča. Sam še zmontirat ga morm.

Ma kdo predlog za musko v ozadju :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ql videi! B) vozis se pa tud tak ko da bi drift challenghe vozu! :P

prav zanimiva bi bla kombinacija platforme hovercrafta (zracna blazina) in impelerskega pogona (kot pri vodnem skuterju)... :naughty: ...sicer tist neb blo za po kopnem, bi blo pa zanimivo... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZOK

vse to so že pogruntal temu k bi ti izumu se reče SES, v pomorstvu plovilo z zmanjašnim ugrezom, k ga vsi menajo za prince of venece

SES so hitre ladje grejo k sam vrag, s pomočjo zračne blazine si zmanjšajo ugrez z dvema trupoma pa ravno da sta v stiku z vodo(zato da je ladja vodljiva) pogon je lahko v vodi ali pa ga poganja zračna turbina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro :yea2: :yea2:

Se prjavljam (če ti to resno) za test drive.

Loh bi en drag race nardil na kšni ravnici.

Kakšna je cena izdelave tega čuda. Kaj k bi kr od R1 mašino gor dal.

Kje si dobil kalup in načrt za izdelavo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj k bi kr od R1 mašino gor dal.

Rotax 503 je čez glavo zadost, da se pa tud kej močnejška dat gor, sam ne v razredu F2, ta je narejen za omenjen razred, če bi naprimer obesu 100 HP motor gor, bi ga prec mogu mal poširt, zaradi stabilnosti, pol je pa že narodn za okol vozet,

Načrt sm sam naredu, nato izdelal model in dol posnel negative - kalupe, zdej bi lahko teoretično začel s proizvodnjo par kosov na mesec sam.....

Pr temu športu je drag motor pa bencin ostalo ne tok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Svaka čast.

Zanima me sledeče:

kolko $$$ košta zadevščina,

na kolko časa moraš menjati gumjast (neoprenski) plašč (ona pizdarija ki luft drži al kak se ji že reče) Vem da je dosti spremenjlivk tu ampak tak, od oka...

A ima ta ista pizdarija - jaz ji bom kar plašč rekel - kake ojačitve, ta pravi hoovercraft (oni ko vozi GB- F) ima neke kovice se mi zdi noter?

Kje pol to kupiš ko ti guzne?

A se da poflikat če se ti samo vtrga? Navadni neopren se da...

Koji vrag te je pripravu do tega da si sam naredu?

Kje dobiš ventilator? A ma nastavljiv pitch ali se mani samo to zdi?

Če ima, kak to štelaš?

A je vroče kaj po soncu vozit, glede na to da ti 35 tolče v glavo in imaš zadaj veeelik ventilator?

Kje zadaj zajema zrak za dvig?

A je kalup neke vrste sendvič, da gre zrak kar po njem do plašča?

A si celi sod smole porabil?

A misliš da bi mi lahko kdo kaj če bi se z tem po zasneženem smučišču gnal? :naughty: :naughty:

...se že vidim...

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svaka čast.

Zanima me sledeče:

kolko $$$ košta zadevščina, OD 10.000 EVROV DALJE Z NOVIM ROTAXOM

na kolko časa moraš menjati gumjast (neoprenski) plašč (ona pizdarija ki luft drži al kak se ji že reče) Vem da je dosti spremenjlivk tu ampak tak, od oka... ODVISN KJE SE VOZIČ ČE SE SAM PO VOD PA PO SNEGU NIKOL, ČE TI GA NI ŠKODA TKO K MEN PA NEKJE NA 50 - 150 UR PA ŠE TO NE CEVGA SAM DOLOČENE SEGMENTE

A ima ta ista pizdarija - jaz ji bom kar plašč rekel - kake ojačitve, ta pravi hoovercraft (oni ko vozi GB- F) ima neke kovice se mi zdi noter? TA VELIKI RABJO TA MALI NE

Kje pol to kupiš ko ti guzne? MATERIAL U ANGLIJI ZAŠIJE PA MI PUNCA :wub:

A se da poflikat če se ti samo vtrga? Navadni neopren se da... NAČELOMA SE NE SME STRGAT, KER JE NA VAROVALKAH TE SE TRGAJO ČE PA SE PA GA ZAŠIJEŠ ALI PA ZAMENJAŠ STRGANI SEGMENT

Koji vrag te je pripravu do tega da si sam naredu? DISCOVERY CHANEL :lol1:

Kje dobiš ventilator? A ma nastavljiv pitch ali se mani samo to zdi? U ANGLIJI AL PA V ITALIJI SAM SO ANGLEŠKI BOLŠI, PROV SE TI ZDI

Če ima, kak to štelaš? SAM ŠRAVFI M6 SO, VSE RAZŠRAVFAŠ NAŠTIMAŠ ŽELJENI KOT IN SEŠRAVFAŠ SKUPI, SAM TO ITAK SAM ENKAT NARDIŠ POL JE OK

A je vroče kaj po soncu vozit, glede na to da ti 35 tolče v glavo in imaš zadaj veeelik ventilator? :topic:

Kje zadaj zajema zrak za dvig? U TURBINI JE PREKAT

A je kalup neke vrste sendvič, da gre zrak kar po njem do plašča? V LUPINI JE ZRAČNI KANAL, IN ZRAČNI ŽEP, TKO DA SE NE MORE POTOPIT ČE TI ZMANKA BENCINA NA VODI, KAR SE MI JE NA MORJU ZGODILO

A si celi sod smole porabil? :topic: PORABIL SEM ŽE 3 SODE SMOLE V GLAVNEM ZA IZDELAVO KALUPA, LUPINA PA CELA TEHTA CCA 60 KG

A misliš da bi mi lahko kdo kaj če bi se z tem po zasneženem smučišču gnal? ZAKVA BI TI PA KDO KEJ

...se že vidim...

PRNES DENAR PA TE JEST TUD VIDM :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist odvisn od voznika, z dobrim voznikom gre praktično povsod.

Mislil sem na nepričakovane ovire :grim , a HC 'potone' s sprednjim koncem, ali te katapultira?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja mene je enkat, pa še to na mirni vodi, k sm ga stisnu kr dobr čez 100, k sm hotu zmanjšat pa sm mal preveč gasa spustu(premal izkušenj), zgubu blazino in naslednji trenutek je bila hitrost enaka nič. Spredi ni lih potonu ga je sam zalepl, jest pa itak da sm frču dol :yea2: Je blo noro hehe. Tud potopiš ga lahko spredi - tm na filmu sm ga v brzicah na izi potopu (blo je prvič pa sm mal cvikov, pa še jopiča nism mev), na temu filmu ka ga dej rihtamo pa mislm da kr orng. Drug tedn ga dobim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav prebral oz. razumel je HC sposoben premagovat ovire do 20 cm?

Kolk pa dejansko lebdiš nad površino?

A maš kakšen varnostni sistem za izklop ventilatorja?

thx

PS

Se dobi tut kakšen 'kit komplet'?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav prebral oz. razumel je HC sposoben premagovat ovire do 20 cm?

Kolk pa dejansko lebdiš nad površino?

A maš kakšen varnostni sistem za izklop ventilatorja?

thx

PS

Se dobi tut kakšen 'kit komplet'?

Hover premaguje ovire visoke toliko kot je visok plašč. Plašč je tisti ga da hoverju vozne lastnosti. Na mojemu je segmentin tip plašča, ki je sestavljen iz 58 neodvisnih vreč z vmesno prepono, dejansko lebdiš nad višino toliko kot je visok plašč, pri mojem je to 20 cm, če bi dal plašč visok npr. pol metra, bi lebdel pol metra, vendar bi izgubil na voznih lastnostih. Varnostni sistem je isto kot pri vodnem skuterju, varovalno stikalo, ki si ga zapneš za rešilni jopič ali zapestje.

Kit komplet?? Hm...sicr imam kalupe samo veš kako je pri tem, vsak po svoje čara naprej, pol pa ne rata to k bi mogl ratat, ljudje pa hit stigmo pol nardijo. Še na mojmu par fines fali k ni blo časa takat k bi ga rabu, pol pa tko ostane....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!