Skoči na vsebino

Poraba kombija


Priporočene objave

Odpravljam se po moped v nemčijo in sedaj delam kalkulacijo ali grem tja:

-Z avtom in prikolico

-tja z avtom pa motor nazaj peljem

-tja in nazaj z najetim kombijem

pa se je ustavilo ker ne vem koliko lahko kaj pupe rabi en kombi recimo tipa boxer ali ducato na 100km.

Torej vsi ki ste že kdaj vozili in predvsem tankali kak kombi z infomacijami na plano, pa tudi če poznate koga ki jih za normalen denar daje v najem.

Lp

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm ti že povedal....pa bom tuki še enkrat, da me popravijo če se motim ;)

- lasten avto in prikolica: najceneje, vendar moraš vedeti da bo mel avto 800-1000 km več, tukaj nekaj stanejo tudi gume, kokr pa vem boš šel gor z đipom, bencinarjem, ki pa tud ne porabi lih malo.

Če se ti kaj zgodi, vse leži na tebi (pri najetem kombiju plačaš tisto zavarovanje in to je to)

- avto tja, motor + avto nazaj: hitro in z relativno malo napora si gor (ni prikolice, AC gaaaas...skor B) ), še vedno delaš 800 - 1000 km na avtu + km na motorju (dvojni stroški za nazaj, največ težav s začasno registracijo (kaj če ti ne znese, če se kej zakomplicira). IMHO najslabša varianta

- najet kombi: to varianto sem uporabil sam in bi jo še enkrat, če bi šel tja (no ja, najel bi boljši kombi ;)). Strošek nafta in najem, za ostalo se ne sekiraš. Si pa omejen pri hitrostih na AC, tako da recimo najdaljšega dela (AC v A) ne moreš tko hitro "preskočit".

V kombi sem nalil točno 48,61 l nafte v SLO (180,40 SIT/l) ter 26,92 l nafte v A (cena 0,91 €/l) = skupaj 75,53 litra, cca 15000 SIT za nafto

renault trafic, starejši letnik :xx: v nedeljo zvečer pač nism druzga dobu, v pondelk sem biu pa zmenjen gor :wacko:

koliko je imel porabe zračunaj sam (nevem koliko km sem naredil; relacija LJ-Pfarrkirchen (DE) - Kompolje - LJ -> vrži v autoroute)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cherokee je res bl huda varinata ker bo zadeva s prikolico zadej spila tam okrog 14litrčkov.

he he pa tisto ni bil kombi, tist je bla drvarnica na štirih kolesih kakršno srečaš kje v BIH ali pa v Albaniji :P

S takim ropotajočim strojem se ne bom odpravil na 1500 km dolgo pot, to je k bi sam sebe mučil.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa da bi šel gor z javnim prevozom, dol pa z motorjem :rolleyes:

Najceneje pa še motor boš takoj stestiral,edini problem zan biti zavarovanje in registracija motorja (preizkušnja??)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje dost nimaš za kalkulirat...če si se odloču za motor ne boš zdej na 20 litrov dizla šparal...po moje je kombi fajn tudi če je vreme slabo recimo maš motor pod streho....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa da bi šel gor z javnim prevozom, dol pa z motorjem :rolleyes:

Najceneje pa še motor boš takoj stestiral,edini problem zan biti zavarovanje in registracija motorja (preizkušnja??)

slabo v primeru da ogledan motor ni to, kar si pričakoval - pol pa iskanje povezav naprej .. itd

zavarovanje in registracija sta problem do te mere, da morjo bit uradi takrat odprti..in pa sevede €€€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje dost nimaš za kalkulirat...če si se odloču za motor ne boš zdej na 20 litrov dizla šparal...po moje je kombi fajn tudi če je vreme slabo recimo maš motor pod streho....

:OK: :OK: :OK:

procentualno gledano je ta strošek sitnica....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi kombi. Poraba kot že rečeno, je vsaj pri novejših TDIjih okrog 10 L. Ne bo težav zaradi vremena ali drugih zunanjih vplivov. Glede hitrosti si z vsakim vozilom omejen. A gre katero neskončno hitro?

Če voziš konstanto po AC 105 km/h, ne bo spet takšne hude razlike v času, kot če bi z avtom peljal 130. Na navadni cesti je pa itaq podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da je nakup motorja cenejši od najema kombija in poti do njega ??!! Mislim... a na stotine si boš izračunal ??!!

al pa boš teh 200 eur ki jih boš prišparal moral dati za pot !? :P .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je vreme slabo recimo maš motor pod streho....

ja res, ker motor pa na dežju res trpi ... :o B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da je nakup motorja cenejši od najema kombija in poti do njega ??!! Mislim... a na stotine si boš izračunal ??!!

al pa boš teh 200 eur ki jih boš prišparal moral dati za pot !? :P .)

200EUR je že skoraj pol registracije .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

200EUR je že skoraj pol registracije

Pa si popolnoma prepričan, da si nakup, vzdrževanje in uporabo motocikla lahko privoščiš?

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater se je težko kle na motosvetu držat ene teme, pa ja si lahko privoščim in to še kaj drugega kot en klinčev moped, sam ne vem zakaj nej dam za nekaj 200EUR več kot je treba.Vprašal sem pač glede porabe ker se mi niti sanjalo ni kolikšna je in zdej jih bo ene par kle skor doktoriralo na tej temi s filozofiranjem tja v tri prazne.

Če pa je kle večini 50 kSIT drobiž pa tud prav če vam gre tako dobro, očitno najbolje da grem kar v intereuropo pa naročim prevoz s šoferjem tam za ene 200 tisočakov eh če sem že motor kupil si bom pa ja tud to lahko privoščil. :devil: :devil:

Kdor ne vpraša ne ve, pa morda tud kako stvar preplača kot se velikokrat na motosvetu bere kako je ta pa ta serviser nekomu računal 20 tisočakov več za servis motorja kot bi mu en drug. Očitno se splača tiho bit pa prvo idejo izkoristit ki ti v glavo pade.

Jaz zmeraj najdem tri opcije oziroma tri ponudnike pol pa izbereš tisto oziroma tistega ki ti za določeno vsoto nudi največ, pa se da kar nekaj prišparat. Ostali pa kakor vam ljubo.

Lp

Leteči

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez zamere stari, ampak ... a danes si brez ostal? :P:P:P

:D

Edited: pa sorry za off topic O:-)

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zmeraj najdem tri opcije oziroma tri ponudnike pol pa izbereš tisto oziroma tistega ki ti za določeno vsoto nudi največ, pa se da kar nekaj prišparat.

In kaj si (boš) izbral če ni skrivnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma čist slučajno se je pokazala možnost da dobim kombi zastonj :D :D

Eh no ja cenej pa skor ne more bit :P

Če bo vse po sreči bo vara v soboto zvečer doma

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!