Skoči na vsebino

DAKAR 2002


Desmo

Priporočene objave

Na žalost, moram popraviti novico, ki sem jo prebral na Motosvetu. Miran Stanovnik je v skupni uvrstitvi še vedno "le" na 156.mestu z 1 uro 44 min in 39 s zaostanka (čas vodečega je 38 min 7 sek). Miran si je večino zaostanka nabral že v prvi etapi, ko mu Husqvarna zaradi težav z elektriko ni hotela vžgati in je zamudil na start. Seveda zaostanek ni velik in uvrstitev bo lahko popravil na težjih in daljših etapah po Afriki. Če bi le motorček deloval tako kot je treba.

Go Miran Go.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je več kot čudno, sem preveril in so tudi na uradni strani www.dakar.com zadevo spremenili --> še celo na prvi strani je bil objavljen kao kot tisti, ki je najbolj napredoval (best gainer)...

Po peti etapi je na skupno 152. mestu...

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bo bolje, makina mu je očitno prišla na delovno temperaturo, in ni zastonj Puščavski lisjak. Afrika ga bo istrelila naprej, če le ne bo motor naprej nagajou !

Najbrž Miran in ekipa nima časa prebirat Motosveta, ampak, Miran, kot vidiš smo in bomo s tabo do konca. Drži se !

Lojzi ma vas rad

Uredil - lojzi on 02/01/2002 11:35:37

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, odlično mu gre... jutri in pojutrišnjem pa maratonska preizkušnja... Uaaaa, to bo zakon!

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mislm da za Mirana ni potrebno skrbet,se mi zdi da če je bl za...a etapa, bolš je.

Me bl skrbi za tista jajca od huse če bodo zdržala.

LP

Leteči

Sem prepričan, da bo ta jajca crknila

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jebemu, ne klič hudiča

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

thats life.

sej mu prvošm da se dobr uvrsti, sam pr bogu.....zakaj tko podhranjen motor?? sej nima realnih moznosti proti KTM-u al pa BMW-ju (ce sploh je na dirki)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

... al pa BMW-ju (ce sploh je na dirki)...

Je, je, (1150GS, št.16,voznik Lundmark) na včerajšnji etapi je bil najbolje uvrščeni neKTM (10 mesto). Danes je trenutno na devetem mestu, Stanovnik pa enaindvajseti, cca. 27 min za Romo.

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

...a je tovarniski?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...a je tovarniski?

Mislim, da ne. Poglej na http://www.dakar.com/2002/us

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sem prepričan, da bo ta jajca crknila

Valjda bo vsaj mašina zdržala. Zato pa je več ali manj serijska , ker je kao zelo zanesljiva, čeprav ni ravno konjušnica.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kolikor jaz poznam huso vem da so z njo bl problemi kot ne.

Sploh če je zadeva serijska bo bl kriza.

Sicer bom pa drgač reku:

Kakšen motor zaboga je to da ob prvem nalivu (in to že na cesti kaj šele v blatu)crkne.Še moj Tomos je laufal, neka husa uštimana za Dakar pa prec crkne.

Mislm lohk bi se Italjani mal zamislili kakšno reklamo si delajo.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne vem, kolikor jaz poznam huso vem da so z njo bl problemi kot ne.

Sploh če je zadeva serijska bo bl kriza.

Sicer bom pa drgač reku:

Kakšen motor zaboga je to da ob prvem nalivu (in to že na cesti kaj šele v blatu)crkne.

Po Miranovih besedah (ko je bil v Twinu) se je sam odločil za več ali manj serijsko mašino, brez dodatnih friziranj. Stvar je v tem, da tovarniško pripravljena frizirana mašina nima dovolj prevoženih testnih kilometrov, tako da raje ni tvegal, čeprav je kao bila na voljo.

Crkne pa lahko prav vsak motor. Lani je favorizirani BMW s Sainctom crknil (zaribal), ko je vozil na prvem mestu v skupnem seštevku, in je moral odstopiti. KTM-mi pa tudi crkavajo, samo jih je toliko, da se niti ne opazi.

Bi bilo pa fino, če bi bila tista začetna Miranova smola res edina. Mislim da se zaradi tega ne sekira preveč, ker bi bilo lahko tudi tako kot pri nekem drugem tekmovalcu (ne spomnim se imena), ki je v prvi etapi prav tako zamudil na start, ker mu motor ni vžgal. Po kakšni uri šraufanja so ugotovili, da je imel zaprto pipco za gorivo. On se lahko jezi le nase, ne vem pa koga krivijo njegovi navijači.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ...

Prej omenjeni Lundmark je zdrsnil na 12. mesto:

http://www.dakar.com/2002/us/classementsDe...StageNumber=910

Lep URL, vem

Med prvimi 20 je 19 KTMov ... Pa Stanovnik napreduje, ce bo slo tako naprej, pride na kako 25-20 mesto, upajmo da bo masina mu delala

Na www.ktm.at ... tam ko pisejo o rallyju in imajo logotipe sodelujocih firm - Akrapovic je tudi tam

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

sploh nisem opazil, da je Stanovnik ze na 21. mestu

Ne vem kje si to opazil, 21. je bil v 9.etapi, skupno pa je 43.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne vem kje si to opazil, 21. je bil v 9.etapi, skupno pa je 43.

Umm ... sem bil preprican, da sm na www.dakar.com izbral kompletne rezultate ... no ja. Se pravi lahko Stanovnik se precej napreduje

--

Andraz, cyc

Uredil - cyc on 06/01/2002 13:34:17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kaj sem reku ga je husa že začela je..at.

Najprej ni motor dobil bencina potem mu je pa še akumulator crknu.

Kaj naj rečem,ko ma hudič mlade jih ma dost.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bodimo optimisti, mogoče se samo malo šali, zaj pa bo letela ko sneta sekira, upajmo naj se pelje možak zato je tam a ne

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem mel vendarle prav je že razneslo motor popizdiš škoda pa naslednje leto spet

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem napisal.Jajca so crknla.

Glede na to kako dober je Miran v vožnji in navigaciji,upam da ga bo do prihodnjega leta opazil kdo ki mu lahko ponudi konkurenčen motor.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja, kak*en KTM bi mu prav fajn sedel....

Kristus marija, samo to lahko rečem. Pa tako dober kot je Stanovnik... prekleta jajca...

Ce bi njemu prisel v roke KTM, bil zanesljivo med prvimi desetimi ... kaksna smola :( Ne razumem, kako da se ni pogodil se s KTMom, saj da je dober je ze zdavnaj dokazal, sploh glede na to da vse to dosega s tistimi jajci od motorja ...

Aja, pa opravicujem se za zmedeno obliko, trdi disk je kaputt in imam na voljo samo text mode na serverju :)

--

Andraz, cyc

Uredil - cyc on 11/01/2002 10:43:55

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Skoda, skoda da se je takole koncalo... Tudi jest upam, da mu bo naslednje leto uspelo dobiti kaksen resnejsi motor - ZASLUZI SI GA!!!

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Glede na to kako dober je Miran v vo*nji in navigaciji,upam da ga bo do prihodnjega leta opazil kdo ki mu lahko ponudi konkurenčen motor.

Ne razumem, kako da se ni pogodil se s KTMom, saj da je dober je ze zdavnaj dokazal, sploh glede na to da vse to dosega s tistimi jajci od motorja ...

Te stvari nam je Miran osebno razložil že na našem skupnem srečanju, in glede na povedano, se bojim, da se bo prvokategornik še naprej vozil z drugokategornimi motorji. Žal, res bi bilo zanimivo videti, do kam bi prilezel s konkurenčnim motorjem !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HANZI (ki trenutno uziva v toplicah in vas vse lepo pozdravlja!!! ) sporoca, da si jutri, v soboto ob 12. uri oglejte ponovitev Tednika na SLO1, kjer je prispevek o Miranu in njegovem "dogajanju" na Dakarju 2002.

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!