Skoči na vsebino

Sklopka


_OKI_

Priporočene objave

Problem je sledeč. Na moji org. sklopki sem opazil, da vseskupaj stoji malo postrani :hmm: Če primeš sklopko in je obrneš tako, da gledaš na njo od zgoraj navzdol (da je lamela obrnjena navzgor) opaziš, da tiste kovinske ročice na katerih so priterjene lamele in se ob centrifugalni sili širijo, stojijo postrani. Vpeti so pa na tri stebričke. Torej, tiste tri kovinske ročke so na eni strani vpete na stebriček, na drugi strani pa imajo luknico, kjer so vpete federce. In ta ročka bi morala biti vzporedna s tisto okoglo kovinsko osnovo, vendar ni. Pri strebričku je ok, potem pa je ročka zvita in ima na koncu že par milimetrov lufta do tistega kovinskega kroga.

Upam da ni preveč komplicirano :lol1: , tisti ki ste sklopko že kdaj imeli v roki pa tak np :)

To sem napisal predvsem zato, ker je pomoje to vzrok tistega problema, ki je bil omenjen že pred nekaj tedni (skuter na štartu ne potegne takoj, potem pa zategne) Je to možno?

Upam da nebom dobil federce v rit nepričakovano :wacko:

Je razpotegnilo sklopko zaradi obratov :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja daj, ker jaz nisem najdo nič primernega

Evo slike :) ne gledat lamel ker so bile zrtev metanja po cesti ampak glejte odstopanje lamele&zeleza.

post-27-1093642672.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

To se ti je naredilo zaradi obratov. prevec mas sfriziranga :P .)

Zato ima tanova Delta clutch se na uni strani neki čez da to drzi.

Men se je na Zipu to zgodil na eni dirki k sm mu se tastar Delta clutch pa ni mel se tistga gor ... in se mi je en tist "stebriček" odlomu :wacko:

evo tale nima tistga cez in pri taki se je men odlomil

52%207643.jpg

evo ta ma pa tisto zadevico cez ki preprečuje da se zgodi kej takkga kr se je teb

5211468.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... .)

ja spodno slikco nism pravo prpopov ampk sm sam to najdu k ma tisto zadevico cez ...

sam sj ste dojel v cem je poanta :)

oki ... itak nimas prevec zvito, lih tok da se opaz tko da mas kr neki casa pomoje to sklopko se loh not

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej mene par stvari zanima.. Mam polini evo 2g kulpungo zdaj, pa jo morem not dat.. Zanima me kak se stela? Prek onega inbusa ali prek one matice? Kako je najbolj priporocljivo met nastavljeno? Na visje obrate ali kako?

Skratka, nasveti dobrodosli..

Pa se opravicujem ce je offtopic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štela se preko matice, ki špana ono vzmet.

Probaš, kak ti paše.. ker ni isto, če non stop speljuješ pri full gasu, al malo čist obračaš..

Špilat se malo treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vem.. Jaz sicer tak vozim da ponavadi pri full gasu speljujem.. Je pa pol kurac za po mestu ko moram pocasi peljat.. Ja, bo treba igrat se jutri. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se mi je ta tema zdela najbolj sorodna bom kar tukaj vprasaj. Imam malagutija phantoma ac, imam avspuh zx in valce ki sem jih dobil zraven, bi se kaj pridobil ce bi menjal fedrce na sklopki, tiste ko sem dobil zraven?? :)

Hvala za odg. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor ti bo speljal v obratih ki bodo blizu ali v resonanci (to je dobro :D). Pravilno trdoto federc boš najlažje ugotovil s prenosnim merilcem obratov in preizkusi speljevanja. Kar je priloženo izpuhom v veliko primerih ni idealno, tako teža valjčkov kot trdota vzmeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Preprosto vprašanje. Koliko stane nova sklopka za Aerox-a? In koliko stane recimo Polinijeva za Aerox-a? Ter ali se splača za "normalno" vožnjo športna sklopka. Ker ponavadi speljujem in vozim tak s 3/4 gasa.

Mam zdaj prevoženih 24000 km, in se je orginalna obrabla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!