Skoči na vsebino

Drobni nasveti in zvijače


Broj Jedan

Priporočene objave

zvecilni v laseh - se se kdo spomne?! :naughty: :devil:

odstranitev je enostavna: niveo ali podobno kremo vtrete v lase okoli cigumija in ga potegnete z las (spolzkazadevapress).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mrežica za lovljenje peska na

vodovodni pipi se zamaši z

vodnim kamnom

odviješ, očistiš eventuelni pesek, katerega voda nese nekje do 3. nadstropja po vodvovodni napeljavi in cel komplet daš za čeznoč v kozarec s kisom in na zun. okensko polico, da ne smrdi v stanovanju.

Kis za vlaganje opravi isto delo v polovičnem času.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru bolečega zoba lahko uporabite klinčke (nagelnove žbice). Klinčke (2 največ 3) prežvečite na tisti strani kjer vas boli. Slino pomešano s prežvečenimi klinčki pretakajte minuto ali dve okrog zoba, ki vas boli. Nato ostanke izpljunite. Drži nekaj ur. Ponavljate lahko v nedogled, vendar raje priporočam obisk zobozdravnika. B)

Opozorilo: Okus ni prijeten.. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur,

bolš šus u glavo, kot pa taka dieta :BUA:

M.

ti rečem. D se bom js odpovedu odojku al pa marelcam...bog ne daj čokoladi (k jo po treningu pojem celo uno ta veliko od milke O:-) takoj cukr u kri) zaradi treh mozoljev. Ma rajš zgledam grd :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru bolečega zoba 

Ervina

:notworthy:

ravno pravi trenutek ...

:004 :004 :004 :004

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti rečem .... raj šus ...

peeeeeesdaaaa

če bi vedu, da bo ta opis zelo prijetne diete

sprožil celo verigo samomorov na MSu ...

torej

če hočete, da se s "šusom v glavo" pobije oz. naredi samomor

pol Motosveta

objavite še kako dieto

uspeh je neviđen - v bridko smrt se bo prostovoljno podala cela vrsta motosvetovcev z nekaterimi moderatorji na čelu.

zahrbtniinpodliteroristipress

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

:lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za odstranjevanje čigume (žvečilni gumi), je najbolše uporaba "hladnegaspreya" (keltespray) ... baje da se dobi po lekarnah itd... s tem se našprica zadevo, in gre dol brez problema.. se pravi, iz tal, kavča, hlač... itd... bolše ko kake kreme...

gledal po TVju... deluje super... a ja, pa ni bla to neka 080 reklama :)

LP

-matej

PS: kaj tista z pladni pa ni bla moderatorjem všeč?!? :) smo vsi tak resni pa to.. ccc...

Popravljeno . Popravil CrashOver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena zadeva, ki jo prakticira moja lubica :wub: ...ob nadležnih komarjih se kdaj kdo spozabi in useka po steni/stropu ter razmrcvari ubogo bitje na snežno belem beljenju....rešitev za zakrivanje sledi tovrstnih umorov je seveda v zelo uporabni že omenjeni zadevi Edigs(belilo)...malo pobelimo in zadeva je za silo rešena....vse to velja če so naše stene/stropi v beli barvi...v primeru drugih odtenkov je sledi umora lahko odkriti.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ob nadležnih komarjih se kdaj kdo spozabi in useka po steni/stropu ter razmrcvari ubogo bitje na snežno belem beljenju....

packa ubitega insekta na zidu

.... ys ta isti problem rešujem z navadno (belo za bel zid) kredo.

Fino je to, da se te krede sedaj dobe tudi v množici osnovnih barv (otroci imajo za risanje po asfaltu) in s pravo kombinacijo barv pa nekoliko "razmazovanja" s prstom tudi na barvnih stenah dosežemo kar v redu učinek.

Seveda je treba posušeno (!!) packo prej čimbolj - najbolje s staro zobno ščetko - očistiti.

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js to delam s srednje grobim brusnim papirjem. :D prav tako grejo dol vsi "grafiti" ki jih imam nad mizo, in ki mi niso vec vsec (narejeni s svinsnikom, kulijem ali flumastrom). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše gnojilo (ali kot dodatek gnojilom) za lončnice:

cigaretni pepel, ker vsebuje veliiko mineralov.

Priprava je nekoliko neprijetna, vendar si jo lahko olajšate s kako staro pinceto, ko pobirate čike iz pepelnika, da ostane le pepel.

Potresete ga okoli rožice tik pred zalivanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

voda v kleti

Ta je malo bolj zahtevna,

ampak najcenejša sanacija vlažne kleti.

Nekoč sem živel v hiši z izredno slabo hidroizolacijo sredi močvirnega terena.

Klet je bila stalno hudo vlažna in ob nalivih se je znalo zgoditi, da je voda tekla iz zidov kot iz odprtih pip.

Posvet z gradbenikom je pokazal izredno drago sanacijo hidroizolacije, ki poleg vsega ni garantirala 100%nega uspeha. Ker sem nameraval hišo v par letih prodati mi ni bilo do take investicije.

Tako sem se odločil za svojstveno rešitev.

V kleti sem izkopal 1m globok jašek in v njega dal betonsko cev - voda iz okoliškega terena se je kar hitro nabrala v njem. V vodo sem dal potopno črpalko in jo s cevjo povezal s kanalizacijo, priklopil elektriko in črpalka je začela delati - noč in dan ... čim se je nabralo dovolj vode v "vodnjaku" pod hišo jo je izčrpala.

Zadeva je delovala enostavno zato, ker voda vedno teče na najnižjo točko & jasno, če jo izčrpaš meter pod hišo, je teren nad to točko suh.

V nekaj tednih je bila klet povsem suha in 2 leti ni pokazala več znakov vlažnosti niti ob največjih in dolgotrajnih nalivih. Seveda sem kasneje kupcu pojasnil zadevo in bil je tako navdušen, da mi je brez problema poleg kupnine (do)plačal še investicijo za izsušitev, ki sicer ni bila velika (kakih 400 €).

Patent 3.241, Jur :lol1:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prevrtana vodovodna cev

katastrofa

ko sem montiral obešalnik za brisače v kopalnici, sem prevrtal vodovodno cev.

Cel hudič - vodovodar je filozofiral o odkopavanju cele stene na kateri so bile nove 3 tedne stare ploščice.

Izbil sem eno ploščico (3 rezervne sem še imel) in

okopal zid okoli cevi - relativno zamudno in natančno delo.

Z brusilnim papirjem očistil cev pri luknji in okoli cevi tj. tudi na drugi strani &

zalepil zadevo.

Z navadnimi cianokolom (ta deluje s tem, da veže vlago iz okolice in se tako strdi, tako da vlažni premeti drže še trdneje) sem prilepil prvo plast navadnega povoja za rane na luknjo. Potem pa v razmakih po 3 minute nekaj plasti okoli cevi.

24 ur za popolno trdnost - in odprl sem vodo.

Drži še danes ob upoštevanju, da sem to naredil pred 18imi leti(!!).

Cena sanacije 0,1% glede na vodovodarjev predračun.

==========================================

Cianokol

veliko bolje prime, če z dihom ("hušknete" na površino lepljenca) minimalno navlažite pov. katero lepite in med tisto minuto strjevanja dovajate vlago z dihanjem. Zaradi tega vezanja z vlago iz okolice se tudi tako trdovratno prime na prste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...je pa jeba ker rata bele barve, tako da ce lepis kake prozorne stvari - cimdlje vstran z vlago!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...je pa jeba ker ...

še večja jeba je, če se v "zanosu dodajanja vlage"

lepila dotakneš z ustnico in

ti na njej obvisi sveže zlepljen kozarec - zato previdno.

:(

lastneizkušnjepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce imate ustni zadah in ravno nimate zvecilnega gumija pri roki, potipajte malo pod stole ali mize, kar zajetna zbirka se jih najde na teh mestih :D

...aja ce vam pa pride na hlace ali srajco, podrgnite z kocko ledu, se lazje se odstrani :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... podrgnite z kocko ledu, se lazje se odstrani :P

še veliko bolje je pa "čikgumi"

zaledeniti s plinom iz "doze"

za polnjenje vžigalnikov ...

tako da utekočinjen plin usmerite na žvečko

sy veste da je hudoooo mrzel

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena preizkušena:

če imaš probleme z mazolji - nehaj jesti čokolado!! Deluje!!! :lol: :yea2:

(si nisem mogla pomagat - imam 6. mazoljev, ker zadnje čase preveč čokolade pojem .) ).

..pomagajo tudi redni odnosi..... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena preizkušena:

če imaš probleme z mazolji - nehaj jesti čokolado!! Deluje!!! :lol: :yea2:

ne pomaga samo proti mozoljem, tudi proti preveliki riti in ostalim nezaželenim mestom pomaga :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pomaga samo proti mozoljem, tudi proti preveliki riti in ostalim nezaželenim mestom pomaga  :devil:

ne pretiravajte

da se naslednja skupina

MSovcev ne odloči za samomor

:lol1:

drugače je pa za celoten efekt čokoladi treba priključiti še marsikaj iz cele vrste delikates polnih kemije, ki počasi in sigurno uničuje naše telo

:unsure:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te pečejo oči, ko lupiš čebulo, si daj v usta košček kruha. Nisem verjel, ampak precej pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!