Skoči na vsebino

Drobni nasveti in zvijače


Broj Jedan

Priporočene objave

šopek v vazi

zdrži veliko dlje, če rožam prej postrižete konce pecljev (kjer se je že začel proces gnitja) in vodi dodate tabletko aspirina.

Acetisalna kislina, ki je glavni setavni del aspirina, upočasni gnitje peceljev in zato lahko roža dlje črpa vodo iz vaze, česar skozi nagnit pecelj ne more.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ključ v ženski torbici

Moja mama jih šteje krepko čez 70 in celo življenej (huh, koliko jo je oče presekiral za to) je prihod domov prekinilo histerično iskanje ključa vhodnih vrat po njeni, vse babje brkljarije polni torbici.

Pred tremi leti sem ji na ključ privezal 15 cm dolg rdeč štrikec. Jasno, da se je jezila in godrnjala. Prosil sem jo naj ima štrikec vsaj 14 dni na ključu, potem pa naj ga odreže, če jo bo motil.

Še danes je štrikec na ključu in od takrat naprej ključa ne išče več po torbici, saj takoj, ko seže z roko vanjo, že nekje zatipa štrikec in takoj izvleče ključ.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pretiravajte

da se naslednja skupina

MSovcev ne odloči za samomor

:lol1:

drugače je pa za celoten efekt čokoladi treba priključiti še marsikaj iz cele vrste delikates polnih kemije, ki počasi in sigurno uničuje naše telo

:unsure:

A pol nej jez tele haribo pa trolli kiss bonbone, manner napolitanke,...kr takoj raj stran zaženem :? :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nečeš met mozoljev :kva2: pole ja :grim

Prej sm mazu ketno na mopedu (avtomatik) in sm bil ves od šmira. Pomaga pasta k ma taka zrnca v milu, ma sm opazu d je ni blo več :unsure: o o, kaj zdej. Primem pest mivke (jo ma mama pr rožah :grim ) in detergent za pomivat posodo. Detergent je razmastil, mivka je oprala vse členke. Splahnu z vodo in evo čiste rokice :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se hočeš znebiti muh v stanovanju ....

....v prozorne vrečke naliješ vodo in jih obesiš po stropu.

Baje se muha ustraši svojega ogromnega odseva na vrečki :? :hmm: :wacko:

Če deluje ne vem, metodo sem opazil v neki istrski fast food restavraciji z morsko hrano.

Smešno, vendar muh pa vseeno ni bilo. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred tremi leti sem ji na ključ privezal 15 cm dolg rdeč štrikec. ... naj ima štrikec vsaj 14 dni na ključu, potem pa naj ga odreže, če jo bo motil.

Še danes je štrikec na ključu in od takrat naprej ključa ne išče več po torbici...

Jaz sem to isto naredil, sam zdej je pa strikec okol kluca zacela navijat, da se ji napota ne delapo torbici....po ga pa srota spet ne more najdet :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te pečejo oči, ko lupiš čebulo, si daj v usta košček kruha. Nisem verjel, ampak precej pomaga.

A tebe so zadolzil pri freisingih za cebulo ,za cevapcice lupit :unsure: ... :lol1:

Drugace pa , ce imate tezave z lasmi, si jih enostavno obrijte...kr na kuglo, se las obnovi, pride korenina malo k sebi, in cez leto , ali dve bo las spet za pogledat .) :D

post-11-1095364902.jpg

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ce imate tezave z lasmi, si jih enostavno obrijte...kr na kuglo, ....

glede na pogovore z zdravnikom in lastne izkušnje

to ne drži na splošno ampak samo v zelo redkih izjemnih primerih

ker

"normalno" izpadanje las povzroča "moški" hormon, ki ga žleza izloča v preveliki količini

tako so "dobri j***či" v glavne kmalu brez osnovnih pogojev za frizuro

:P

seveda obstajajo "protihormonski ukrepi", katerih stranski učinek je zmanjšanje "zajčje energije" in to občuutno, tako da se je do sedaj izredno malo naravnih (drugo so bolezni) plešcev odločilo za uspešno-protiplešno terapijo, ki pa nedvomno obstaja.

;)

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste slabe volje pa imate poln k.... vsega skupej, pejte ..

.... če pa ne morete, se pa "p'rštekejte" na MS.

:D

veliikozabavepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako jih pregnati.

Preprosto:

v limonino lupino cele limone (ali polovičke) napikajte luknjice in vanje potisnite nageljnove žbice. Če ima kdo fantazijo, lahko iz tega naredi lep namizni okras. Okoli limone lahko potresete še nekaj te začimbe in jo nekoliko nakapljate z limonovim sokom - ampak glavna je napikana limona.

Efekt je neverjeten. Tiste ose, ki so že na obisku takoj odlete in se presenečene še nekajkrat zelo na kratko vrnejo pogledat "kaj vraga tu naenkrat tako smrdi, če je še ravno prejle, tako lepo dišalo". Novinke pa se na daleč izognejo mizi z (za njih smrdečim) okraskom.

Info: Galileo, PRO 7, preverjeno na domačem vrtu

:D

TRik je preprost in sem ga nekaj dni nazaj uporabil.

Moram priznati, da me je učinkovito branil proti vsem osam, razen proti približno 5-10 ki so nas vneto preletavale.

Nekatere so od neprijetnega vonja tudi omagale in počivale na pladnjih s hrano, ko so si opomogle, so nadaljevale izvidniški let med razstravljeno hrano in našimi glavami.

Vendar nas je pomirjala misel, kaj bi bilo, če ne bi uporabljali omenjenega recepta.

B) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TRik je preprost in sem ga nekaj dni nazaj uporabil...

Res čudno ...

pri nas je limona z žbicami delala 3 dni predno je efekt nekoliko popustil - delovalo je celo na čebele - na muhe pa ne (osa ni muha in obratno muha ni osa - tj težko zamenjati = pa mogoče).

:D

Žena pravi, da žbice s časom zgubijo vonj in aromo, če so v odprti posodi ... ali je bilo mogoče to krivo?

:hmm:

Drugače ne razumem zakaj bi to meni delovalo - tebi pa ne?

Razen, če se malce hecaš.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res čudno ...

pri nas je limona z žbicami delala 3 dni predno je efekt nekoliko popustil - delovalo je celo na čebele - na muhe pa ne (osa ni muha in obratno muha ni osa - tj težko zamenjati = pa mogoče).

:D

Žena pravi, da žbice s časom zgubijo vonj in aromo, če so v odprti posodi ... ali je bilo mogoče to krivo?

:hmm:

Drugače ne razumem zakaj bi to meni delovalo - tebi pa ne?

Razen, če se malce hecaš.

:)

Nič se ne hecam.

Ko sem vehementno zbrani družbi razložil da bodo tokrat za spremembo imeli mir pred osami, so nekateri z nejevero to sprejeli in z vsakim trenutkom dlje se jim je njihova nejevera stopnjevala v škodoželjno zajebavanje.

Zaključek je bil pa res tak kot sem ga navedel, da je stvar bila izredno učinkovita, izvzemši proti že navedeni jati os.

Dopuščam možnost, da je bilo kaj narobe z žbicami.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič se ne hecam....

res čudno

:wacko:

ys sm danes (spet jedli kosilo na vrtu) uporabil včerajšnjo, nekoliko posušeno "porcijo" limone&žbic, ki v začetku ni delovala kot bi bilo treba in priletelo je kakih 5 os.

Ko sem stisnil limono, da je na žbice priteklo nekoliko kapljic limonovega soka - so ose kot bi trenil & lepo vse naenkrat odletele drugam "težit" in jih ni bilo več nazaj

reees, no ...

:huh:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: jst sm tud to dons probu. pa so vsi hvalil. tam pa tam je še prletela kaka osa, sam je hitr odletela. pri meni je delovalo.

p.s.: a kej ve kdo če deluje tudi na sršene?? :hmm: včasih pride kak ob večerih mal strašit. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sršeni so bolj redki od os

&

za odpravo nadlege najbolje deluje

lopar za badbington & namesto žogice = sršen

preizkušeno nekajkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no, kaj pa kakšna stvar za afte??? kaj, kar se da direkt gor? ne grgranje, ker tega ne smem preveč zarad spuljenega zoba...

pleaseeeeeeeeeee :? :wacko: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, kaj pa kakšna stvar za afte??? kaj, kar se da direkt gor? ne grgranje, ker tega ne smem preveč zarad spuljenega zoba...

pleaseeeeeeeeeee :? :wacko: :cry:

Kleme in akumulator. Za tovornjake. Odpravi zagato permanentno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, kaj pa kakšna stvar za afte??? kaj, kar se da direkt gor? ne grgranje, ker tega ne smem preveč zarad spuljenega zoba...

pleaseeeeeeeeeee :? :wacko: :cry:

v lekarni dobiš zvarek, ki si ga naneseš na afto in potem ti po par mazanjih zgine, je sicer slabega okusa ma pomaga zihr...pejt v lekarno....tam ti bodo to zmešali.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kleme in akumulator. Za tovornjake. Odpravi zagato permanentno.

aha...zato si ti FUBAR ( f***ed up beyond all repair :hmm: )....ne hvala...

:devil:

@THC: hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v lekarni dobiš zvarek, ki si ga naneseš na afto in potem ti po par mazanjih zgine, je sicer slabega okusa ma pomaga zihr...pejt v lekarno....tam ti bodo to zmešali.....

Mislim da ti to zadevo zmešajo v lekarni, moja punca je to mela pa zadeva ti tud malo omrtviči tisti del ki si ga namažeš tak da ne čutiš nobenih bolečin.

SAmo opozorilo:

KO SI NAMAŽEŠ AFTO NE PRAKTICIRAJ POLJUBLJANJA. Mene je moja kušnila in sem mel kar ene pol ure malo čuden občutek na jeziku, k da ne bi bil moj .)

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!