Skoči na vsebino

Drobni nasveti in zvijače


Broj Jedan

Priporočene objave

a ni Fubar=Fucked up beyond a recognition :hmm:  .)

Fucked Up Beyond All Recognition (or Repair) = FUBAR

SNAFU & TARFU .....anyone?! :devil:

hint: iskalnik. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

avtomobilsko vprašanje: na ščitnikih za sonce sem imel nalepljene ene grde nalepke, na katerih je bilo neko ISOFIX navodilo. Ker so po treh letih mučenja že lepo cvetele, sem se odločil, da jih odstranim in za njimi je ostal lep kupček lepila, za katerega pa ne vem, kako bi ga brez škode za senčnik odstranil.

svaljkanje odpade (ker ni "haska")...

hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avtomobilsko vprašanje: na ščitnikih za sonce sem imel nalepljene ene grde nalepke, na katerih je bilo neko ISOFIX navodilo. Ker so po treh letih mučenja že lepo cvetele, sem se odločil, da jih odstranim in za njimi je ostal lep kupček lepila, za katerega pa ne vem, kako bi ga brez škode za senčnik odstranil.

svaljkanje odpade (ker ni "haska")...

hvala za odgovor!

čisti alkohol, čisti bencin (oboje lekarna) - z bencinom previdno ... najprej prizkusi na kakem delu, da ni to kaka plastika, katero topi bencin - alkohol zanesljivo ne topi plastike, topi pa večino takih lepil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih pomaga olje za dojenčke.

ampak olje bi se znalo še dodatno poznat... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak olje bi se znalo še dodatno poznat... :?

Olje ne pušča madežev in se potem sčisti z vodo ali samo obriše. Probaj prej na skritem mestu.

Olje za dojenčke ni enako olju za kuhanje. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za nasvet, če pa še ima kdo drugi kakšno modrost, pa naj buhne:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za nasvet, če pa še ima kdo drugi kakšno modrost, pa naj buhne:

lahko čez staro enostavno prilepiš kako novo nalepko, ki ti bo bolj všeč

ali pa iz samolepilne tapete (Bauhaus) izrežeš primeren kos in prelepiš

:)

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jur, ne.

če mi gre katera stvar na živce, so to nalepke. razen motosvetovih, seveda.

:grrr

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avtomobilsko vprašanje: na ščitnikih za sonce sem imel nalepljene ene grde nalepke, na katerih je bilo neko ISOFIX navodilo. Ker so po treh letih mučenja že lepo cvetele, sem se odločil, da jih odstranim in za njimi je ostal lep kupček lepila, za katerega pa ne vem, kako bi ga brez škode za senčnik odstranil.

svaljkanje odpade (ker ni "haska")...

hvala za odgovor!

Poizkusi z redčilom "149" (mislim, da proizvaja Cinkarna Celje in ni nevarnosti, da bi ti poškodovalo prekrivalo senčnika), dobiš v vsaki trgovini z barvami.

Z alkoholom oz. čistilnim benz. bi tudi šlo, ampak je zamudno in ponavadi ne odstrani povsem B) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jur, ne.

če mi gre katera stvar na živce, so to nalepke. razen motosvetovih, seveda.

:grrr

koko pa nej to en tkole simpl čwouk kt ys, k hoče pomagat - ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avtomobilsko vprašanje: na ščitnikih za sonce sem imel nalepljene ene grde nalepke, na katerih je bilo neko ISOFIX navodilo. Ker so po treh letih mučenja že lepo cvetele, sem se odločil, da jih odstranim in za njimi je ostal lep kupček lepila, za katerega pa ne vem, kako bi ga brez škode za senčnik odstranil.

svaljkanje odpade (ker ni "haska")...

hvala za odgovor!

Neostik odstranjevalec lepil ... odstranjuje svašta ... seveda pa prej probaj, če reagira s tvojim materialom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neostik odstranjevalec lepil ...

hooočko

:eek:

neostik je vendar od nekdaj lepilo

glej

belinka

potem bo pa neostik moral čistit - ali ni bolje kr prec lepo z alkom, pa je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pod Neostik blagovno znamko tržijo tudi odstranjevalec lepil

ne

..........kopija vprašanja in odgovora s strani belmojster ................

kupec sprašuje - belinka odgovarja

Odstranjevalec lepila

Predmet: Odstranjevalec lepila

Pošiljatelj: Maks

Datum: 01.08.2002 17:09

Pozdravljeni!

Zanima me kje se da kupiti(in ali obstaja več vrst) odstranjevalca lepil.

Veliko delam z lepili in čeprav nosim zaščitne rokavice se nemalokrat polepim.

Lepo bi bilo imeti tudi tehnične papirje od teh proizvodov ker želim minimizirati strupene snovi v svojem delovnem okolju.

Hvala,

lp, maks

Predmet: Odg: Odstranjevalec lepila

Pošiljatelj: Marko

Datum: 05.08.2002 11:34

Odstranjevalca lepil ne proizvajamo, glede na tip lepil-a in na specifičnost površin s katerih želimo odstraniti madeže.

Splošno: odstranjevanje madežev s kože si boste poleg uporabe rokavic olajšali s tem, da pred delom uporabite zaščitno kremo za roke oz. ˝nevidne rokavice ˝ (vrsta zaščitne kreme) , ki zmanjšujejo oprijemljivost lepil na kožo in zmanjšujejo pronicanje nevarnih komponent skozi kožo v organizem. Z, na ta način zaščitene, kože boste madeže zlahka odstranili z vodo in milom.

V našem proizvodnem programu izdelkov, nimamo izdelkov, ki bi se skladno z Zakonom o kemikalijah razvrščali med strupe, kar pa je nevarnih kemikalij (pripravkov) so nevarnosti označene na posameznih embalažnih enotah, na razpolago pa so tudi varnostni listi za posamezne izdelke, v katerih je na voljo več podatkov.

Dostopnost, do varnostnih listov bo v kratkem urejena tudi preko naših spletnih strani.

Za dodatna vprašanja smo vam na razpolago.

..........konec kopije .....................

kaj pa sedaj - imaš druge info ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pejt u Bauhaus pa kup Neostik odstranjevalec lepila.

A če ga Belinka ne dela potem ne obstaja ?!.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pejt u Bauhaus pa kup Neostik odstranjevalec lepila.

A če ga Belinka ne dela potem ne obstaja ?!.

kolikor

vem je to registrirano ime Belinkinega produkta - možno pa da kaka druga firma dela kaj sličnega (CS; CRO, SRB) - kjer stik tudi pomeni "stik"

torej - ne vem, da bi ga še kdo delal - mogoče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

rešil

zadevo namazal z baby oljem, potem pa sem zmehčano lepilo preprosto "posvaljkal" in vse skupal obrisal z vlažno jelenovo kož(ic)o..

much better :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ženske, ki dnevno popijejo dve alkoholni pijači, so bolj zdrave, kot ženske, ki ne pijejo.

Na podlagi rezultatov znanstvenih raziskav so redne uživalke alkoholnih pijač tudi višje izobražene in več svojega časa posvečajo razgibavanju, kot ženske, ki ne pijejo.

Za ženske, ki dnevno užijejo več kot tri alkoholne pijače je bolj verjetno, da bodo kadilke, imele slabše duševno zdravje in da bodo v mladosti pogosteje posegale po drogah.

Dr. Anne Young z univerze Newcastle v Avstraliji je povedala: »Študija je pokazala, da imajo ženske pri 70. letih, ki so popile dve alkoholni pijači dnevno, manj možnosti, da jih doleti smrt, kot ženske, ki nikoli niso uživale alkohola.«

vir:svarog.org

drobni nasvet, kako preživet do 70-tega...seveda za ženske only :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ima gdo droben nasvet kaj podložit pod enostaven montažni bazen (gumica) , ki bo stal na tlakovcih ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima gdo droben nasvet kaj podložit pod enostaven montažni bazen (gumica) , ki bo stal na tlakovcih ?

Staro otavco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: Zdej še manj vem kot prej, ko nisem nič vedu ! :?

Kaj ne veš, kaj je otavca. To je mehka suha trava iz druge košnje. Zakaj?

Če boš skakal na glavo boš vsaj na mehko priletu. Mogoče bi bla dobra tudi mrva v kockah ali pa slama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!