Skoči na vsebino

Pivo, Pivovarne, Pivnice in Pub-i


elbarto

Priporočene objave

pred 49 minutami, Buschi pravi:

Najboljši pir je vedno tist, k ga maš trenutno v hladilnik:

 

20221022_184125.jpg

Tole ni P od pira  ..... bljak

 

Tole je pir

16664626964089208721447976769273.thumb.jpg.6bb64cf08a4d6d230deaedc3a5905917.jpg

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem pivopivec, in nekoč so me učili, da pijem Laško, ščijem union !

Drgač pa pijem sem tri sorte pira:

Laško 0.0-jebat ga, lokal patriot(vsaj ime je še naše)

Hainiken 0.0-pač je sponzor Championslige

Paulajnerja, svetlo ali temno-je sponzor najboljšega nogometnega kluba na svetu in ko le-ta špila, se pije ta pir. VEDNO!

Lahko bi dobil na hektolitre GreenGolda, pa mi je pregrenek.

Priznam pa, da bi poskusil Bolkstoff (glede na to da sem nemškogovoreč in še motorist, ne rabim razlagat zakaj):

 

vorbestellung-bolkstoff-wernerbier-in-der-bugelflasche-033l.jpg

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GreenGold ni glih pregrenak, sam mal čudn okus ima. Meni ni všeč. 

Nemci glih nekih dobrih pirov nimajo, vsaj kar se lagerjev tiče.

Men so pri srcu ipa piva , double ipa od O'hara pivovarne mi je zakon, pa Hallerjev s konopljo, pa porter od Fullers pivovarne, pa Bevok ima tut dobre ipe. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 10. 2022 ob 20:45, dr.looney pravi:

 

Nemci glih nekih dobrih pirov nimajo, vsaj kar se lagerjev tiče.

 

 

 

 To tvoja subjektivna ocena, verjetno nisi živela v Nemčiji ali pa jo prepotovala celo.

To je tko, kot bi rekla, da Francozi nimajo dobrih vin. 

 

V Nemčiji ima vsaka večja vas svojo pivovarno, tako da je različnih pirov na tisoče po Nemčiji. In da nimajo dobrih lagerjev še nisem slišal, pa sem malo starejši od tebe. 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemci imajo dobra piva! 

ta z zlato kapco mi prav posebej ostal v spominu :D 

image.png.cf338e04ac15177e5febf5cc43fb56c5.png

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

 To tvoja subjektivna ocena, verjetno nisi živela v Nemčiji ali pa jo prepotovala celo.

To je tko, kot bi rekla, da Francozi nimajo dobrih vin. 

 

V Nemčiji ima vsaka večja vas svojo pivovarno, tako da je različnih pirov na tisoče po Nemčiji. In da nimajo dobrih lagerjev še nisem slišal, pa sem malo starejši od tebe. 

 

 

Bom drugače napisala meni nemška piva niso všeč. Bo zdaj ok. Ne paše mi njihov okus. Leta s tem nimajo nobene veze. Bo zdaj ok. 😁

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, mladench pravi:

Nemci imajo dobra piva! 

ta z zlato kapco mi prav posebej ostal v spominu :D 

image.png.cf338e04ac15177e5febf5cc43fb56c5.png

To je eno boljših švabskih pirov, tudi za mene eden boljših lagerjev. Imam zelo pogosto gajbo doma.😉 

Imajo pa tudi odlično pšenično pivo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dr.looney pravi:

Bom drugače napisala meni nemška piva niso všeč. Bo zdaj ok. Ne paše mi njihov okus...

Imam občutek, da ti tudi sokrajani z nemškim priimkom nismo všeč.

Mogoče me boš mogla poskusit, da boš vidla, če ti paše okus...:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Kaldu said:

To je eno boljših švabskih pirov, tudi za mene eden boljših lagerjev. Imam zelo pogosto gajbo doma.😉 

Imajo pa tudi odlično pšenično pivo.

 

Se da to kje v bližini ljubljane dubit? 😄

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrhunsko uravnotežena IPA :OK:

ab7c4a735afbe464773941cb77abc7df_raw.thumb.jpg.d0814dc1a25d06664332fee76acdd54f.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da vas je tu gor kar nekaj ljubiteljev- entuziastov.

Pred leti sem bil v Pivovarni Laško, in si ogledal njihov mali interni muzej.

V Lj gremo občasno v Pivnico Union, kjer se vedno da kaj novega podegustirat...

V Črnomlju je Pivovarna Vizir, ki organizira vodene oglede in degustacije, in kamor bomo enkrat v prihodnje zasigurno šli pogledat...

Če je kdo že bil v kakšni izmed podobnih "malih" pivovarn (na področju Slo), pa naj vtisne svojo konkretno izkušnjo v smislu kje je to, kaj se da videt, probat... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@izibajker v Žalcu je mikropivovarna Flajs. Za degustacijo se je treba najaviti. Meni osebno je bil všeč najbolj njihovo temno pivo. Imajo pa eno posebnost, da imajo tudi žganje, ki ga skuhajo iz usedlin, ki ostanejo od varenja piva.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/24/2022 at 9:57 AM, Kaldu said:

To je eno boljših švabskih pirov, tudi za mene eden boljših lagerjev. Imam zelo pogosto gajbo doma.😉 

Imajo pa tudi odlično pšenično pivo.

 

Kje to kupiš? Prodajajo b SLO al je kontrabant? :D 


treniram, da me konc maja ne preseneti...

BB2A8926-2369-4557-B082-3122AB867A7C.thumb.jpeg.02e3629fe1585c80592c7f13a9d0be4d.jpeg

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, ChuckNorris pravi:

Vsakemu, ki so mu mikro piva pri srcu, priporočam obisk pivnice Sir Williams Pub na Miklošičevi v LJ.

Tenx za tvoj komentar. Ampak spraševal sem po malih Slo Pivovarnah, in ne pivnicah v Slo. Ker pivnic je na vseh koncih in krajih dovolj... Pa razne pivoteke in Beer shopi tudi niso redki, npr. Craft Room na Krakovskem nasipu. Kar se Pub-ov tiče, v stari Lj je kar nekaj zanimivih placov, zelo slikovit in živahen je Harat's Pub zraven zmajskega mostu (3x na teden imajo živo musko)...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, izibajker said:

Vidim, da vas je tu gor kar nekaj ljubiteljev- entuziastov.

Pred leti sem bil v Pivovarni Laško, in si ogledal njihov mali interni muzej.

V Lj gremo občasno v Pivnico Union, kjer se vedno da kaj novega podegustirat...

V Črnomlju je Pivovarna Vizir, ki organizira vodene oglede in degustacije, in kamor bomo enkrat v prihodnje zasigurno šli pogledat...

Če je kdo že bil v kakšni izmed podobnih "malih" pivovarn (na področju Slo), pa naj vtisne svojo konkretno izkušnjo v smislu kje je to, kaj se da videt, probat... 

Priporočam pivovarno Reservoir Dogs v Novi Gorici. Meni zelo dobro pivo, lahko degustiraš in tudi kaj poješ.

Reservoir Dogs | Craft Brewery (reservoir-dogs.si)

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, izibajker said:

Tenx za tvoj komentar. Ampak spraševal sem po malih Slo Pivovarnah, in ne pivnicah v Slo. Ker pivnic je na vseh koncih in krajih dovolj... Pa razne pivoteke in Beer shopi tudi niso redki, npr. Craft Room na Krakovskem nasipu. Kar se Pub-ov tiče, v stari Lj je kar nekaj zanimivih placov, zelo slikovit in živahen je Harat's Pub zraven zmajskega mostu (3x na teden imajo živo musko)...

Sir Williams sem priporočal ker točijo ponavadi 10+ raziličnih piv od mikropivovarjev in se da kaj različnega probat.

Drugače je pa v Arji Vasi pri Žalcu še ena zelo vredu pivovarna Clef. Njihovi zvarki so se mi vtisnili v spomin kot zelo dobri. Pa tudi degustacije nudijo.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, izibajker said:

Vidim, da vas je tu gor kar nekaj ljubiteljev- entuziastov.

Pred leti sem bil v Pivovarni Laško, in si ogledal njihov mali interni muzej.

V Lj gremo občasno v Pivnico Union, kjer se vedno da kaj novega podegustirat...

V Črnomlju je Pivovarna Vizir, ki organizira vodene oglede in degustacije, in kamor bomo enkrat v prihodnje zasigurno šli pogledat...

Če je kdo že bil v kakšni izmed podobnih "malih" pivovarn (na področju Slo), pa naj vtisne svojo konkretno izkušnjo v smislu kje je to, kaj se da videt, probat... 

Old Franz Brewery Poljčane, kreativna mikro pivovarna, za degustacijo se je potrebno najavit. 

 
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guinness je med (bolje) komercialnimi en in edini. Dasiravno sem bila nekoč (, ko sem bila mlada#sem furala Yamaho#so živeli še neandrtalci) popolnoma zvesta belgijcem. In takrat sem se namesto kapučina dopoldan praviloma družila s pirfenicami pa pila Kriek(breskev raje kot kirš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!