Skoči na vsebino

Zivljenski standard, kupna moc


Ice

Priporočene objave

..ker bi vlozili v studij nek kapital bi posledicno zeleli le tega cim prej nazaj in bi se cas "laganega" studija precej zmanjsal.

Ni sigurno. Večja verjetnost bi bila, da bi v veliki večini študirali samo še otroci premožnejših staršev. Ti pa se ne bi ravno prav veliko sekirali, kdaj bodo ta denar povrnili.

Manj ''srečni'' sloj ljudi pa bi potreboval kredit za tako šolanje. Si sploh ne predstavljam, da bi moral po študiju, ko najbolj potrebuješ denar za postavit se na lastne noge, še odplačeval kredit.

Pri vsem tem pa je najbolj žalostno to, da bo do tega sigurno prej ali slej prišlo. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bi se morala spremenit tudi miselnost...

firme..ki se jim gre za to, da imajo sposobne diplomirance (in ne nekih bogatih ,,maminih sinčkov,,) bi štipendirale une, ki pač niso bogati ampak imajo ,,potencijal,,--pamet, ocene če hočeš ...seveda bi morala držva taka podjetja stimulirati pri tem (davčne olajšave).

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uvedba solnin in danasnje stanje na podrocju solstva in potem iskanja zaposlitve preprosto ne gresta skupaj, ker je danasnje stanje solstva zavozeno in potem posledicno tudi prvo zaposlovanje. s tem razlogom govoriti to, da bi potem studirali samo premoznejsi ni primerno. recimo: z uvedbo solnin, bi se ljudje vprasali kaj si zelijo v zivljenju poceti in bi se s tem zmanjsalo stevilo studentov. s tem manjsim stevilom studentov bi se zmanjsal pritisk na privatne sobe in manjsa stanovanja in temu primerno bi se zmanjsali stroski bivanja v ljubljani v casu studija. ti stroski so danes nenormalno visoki in zal prizadanejo ravno tiste najrevnejse sloje z obrobja slovenije, ki si zelijo studirati. torej njih pravzaprav to ne bi zelo udarilo po zepu. to je samo primer. in drug primer: ogromno ljudi ne dobi mesta med rednimi studenti in si placajo studij na izrednem ali kaksni drugi obliki studija, pa ni nujno da so zaposleni. v kolikor bi bila uvedena solnina, bi se sprostilo toliko in toliko mest na rednih studijih, da bi enostavno druge oblike studija morali ukiniti. stvari s placevanjem studija pa se dajo resevati na razlicne nacine, enega sem ze navedel zgoraj (mencinger).

sem pa zagovornik sledecega: placilo solnine je samo vlozen kapital v sebe, ki se ti bo v zelo kratkem casu povrnil v casu po studiju. ce si okoli tega skepticen, potem ne studiraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni sigurno. Večja verjetnost bi bila, da bi v veliki večini študirali samo še otroci premožnejših staršev. Ti pa se ne bi ravno prav veliko sekirali, kdaj bodo ta denar povrnili.

Manj ''srečni'' sloj ljudi pa bi potreboval kredit za tako šolanje. Si sploh ne predstavljam, da bi moral po študiju, ko najbolj potrebuješ denar za postavit se na lastne noge, še odplačeval kredit.

Pri vsem tem pa je najbolj žalostno to, da bo do tega sigurno prej ali slej prišlo. :(

Ja, se popolnoma strinjam z zgoraj navedenim.

Prvič, milo rečeno imam poln k. tega čudnega termina "vlaganje kapitala v sebe".

Ali human resource management. Hja, očitno smo pač le še človeški viri, ki imajo svojo ceno v denarju in ki morajo v sebe vlagati, da lahko potem zaslužijo malo več in spet vložijo nekam (v sebe/v dobrine/v zrak).

Nadalje se kaže izprijenost tega postmodernega srednega veka ravno v ukinjanju druge generacije človekovih pravic, kamor spadajo ekonomske in socialne pravice. Ki so conditio sine qua non političnih pravic. Tako se demokracija spodkopava.

Ker, študenti bodo spet neka priviligirana manjšina, katere status bo pogojen z premoženjem bodisi staršev ali njih samih. Vsa tista revna drhal pa naj živi na periferiji in opravlja svojemu nizkemu stanu primerna dela.

Kako lepi časi se obetajo.

Svoboda za aktivne (in blagoslovljene) in suženjstvo za pasivne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotavlja ravno to o čemer teče beseda tu po forumu, da je izgleda poraženec evolucije. Sicer pa smo skoraj vsi, razen trenutno tistih čudežnih dečkov, ki imajo ogromne plače (do 300 jurjev je treba delati kot črnc, pri višjih plačah pa imamo opravka z nekimi čudežnimi dečki, ki se smehljajo in imajo milijonske plače).

Danes je doba "znanosti" in "projektov". Če že nisva čudežna dečka, sva pa lahko strokovnjakarska preroka. Recimo, ustanoviva kakšen Inštitut za duhovne vede. Ali Fakulteto za cyber management.

Sicer pa saj veš: revež je delal enako veliko kot bogatin. Le da je prvi dobil kos kruha, drugi pa pečenko in vino .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič, milo rečeno imam poln k. tega čudnega termina "vlaganje kapitala v sebe".

potem se vrni v cas, ko smo bili vsi enaki in enakopravni. ni druge, cas te je povozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem se vrni v cas, ko smo bili vsi enaki in enakopravni. ni druge, cas te je povozil.

Aja. Zanimivo. Kdaj pa je bil čas, ko smo bili enaki in enakopravni :? :hmm:

Sicer pa je čas relativna kategorija in zato težko povozi karkoli. In baj de vej, sem premlad, da bi se mi lahko tožilo po preteklosti, ker je nisem niti izkusil.

Ti pa, si očitno suženj kapitala. Saj jaz sem tudi, samo s to razliko, da se tega zavedam in zato stresam nejevoljo.

Primerjava: Midva sva ovčici. Ko naju kapitalistični pastir drezne z svojo meseno gorjačo, se zgodi dvoje:

Ti verjetno milo in tiho zaječiš, stisneš zobe in rečeš, bo že.

Jaz pa krulim kot veper in poizkušam gospodarja ugrizniti v mošnjo.

Kajpak me po upiranju spet ukroti. Vendar ne duha.

Popravljeno . Popravil Avatar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava: Midva sva ovčici. Ko naju kapitalistični pastir drezne z svojo meseno gorjačo, se zgodi dvoje:

Ti verjetno milo in tiho zaječiš, stisneš zobe in rečeš, bo že.

Jaz pa krulim kot veper in poizkušam gospodarja ugrizniti v mošnjo.

Kajpak me po upiranju spet ukroti. Vendar ne duha.

Poduhovljena ovca - tkorekoč, kenede ... a si to mislu?

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poduhovljena ovca - tkorekoč, kenede ... a si to mislu?

:hmm:

Dal sem krščansko primerjavo. Mislil sem bolj na to, da nekateri stoično prenašajo, ali pa celo uživajo v tej maškeradi. Jaz po drugi strani nisem ravnodušen, še manj pa uživam. In na žalost nisem niti stoik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bi se morala spremenit tudi miselnost...

firme..ki se jim gre za to, da imajo sposobne diplomirance (in ne nekih bogatih ,,maminih sinčkov,,) bi štipendirale une, ki pač niso bogati ampak imajo ,,potencijal,,--pamet, ocene če hočeš ...seveda bi morala držva taka podjetja stimulirati pri tem (davčne olajšave).

se strinjam z tvojo miselnostjo, ampak........ Kdo ti lahko garantira, da v neki osebi prepoznaš potencial in na podlagi česa?

na podlagi ocen iz srednje šole? ma ja, sigurno, to ti garantira, da bo dobro naredil faks (če se mu ne zrola vmes), ni pa to noben garant, da ni mali knižnji molj ki se v realnem svetu na znajde! mnogi so se v srednji šoli komaj znajdli in so "zablesteli" šele pozneje, nekateri biseri pa so pozneje se izgubili v sivem povprečju.

štipendiranje je za firme rizična stvar, veliko boljše je počakati do 3-4 letnika ko se naredi selekcija in lahko študente že ločiš na perspektivne in ne-perspektivne. in zakaj bi vlagal v študenta, če pa ti pred vrati stojijo diplomiranci, ki iščejo službo. tako so štipendije smiselne samo za tiste poklice, kjer primanjkuje diplomantov. tako je to nažalost iz vidika firme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ti lahko garantira, da v neki osebi prepoznaš potencial in na podlagi česa?

Lini garantira Lina - pačesešetakočudnoslišipress

Popolnoma si pozabil na "žensko intuicijo"

naše prisrčne in mladostno zagnane Line ...

to je lastnost, katere nisem pri ženskah

nikoli zanemarjal in je veliiikokrat dala

bolj zanesljivo oceno človeka

kot karkoli

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........ Kdo ti lahko garantira, da v neki osebi prepoznaš potencial in na podlagi česa?

na podlagi ocen iz srednje šole? ma ja, sigurno, to ti garantira, da bo dobro naredil faks (če se mu ne zrola vmes), ni pa to noben garant, da ni mali knižnji molj ki se v realnem svetu na znajde! mnogi so se v srednji šoli komaj znajdli in so "zablesteli" šele pozneje, nekateri biseri pa so pozneje se izgubili v sivem povprečju....

Ma kakšen potencial? Kakšna bistrost? To danes sploh ni zaželjeno.

Danes se zahteva zgolj neko osnovno znanje in pa ubogljivost, to je pripravljenost posvetiti svoje življenje enemu in edinemu cilju, da povečuješ dobiček svojemu gospodarju - lastniku - delodajalcu (takjo imenovana kariera = adijo svoboda).

Inteligentni ljudje imajo s tem vedno večje probleme in so zato totalno neprespektivni. Zato delodajalci dejansko izbirajo buteljne (čim v kom začutijo sled inteligence, nima šans), ki se pustijo striči prostovoljno in z nasmehom na ustih.

In tudi tile posti to dokazujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Same teorije zarote :wacko:

Kaj dosti splošnega od študija ne morem reči saj že mnogo let študiram smer, ki je očitno precej specifična kar se tiče štipendij in dela.

Se pa strinjam, da bi bilo potrebno uvesti simbolične šolnine (cca 100kSIT) kot neko resnost. Študentsko delo je opcija za tiste najbolj revne, da lahko brez pomoči kogarkoli drugega redno študirajo in se preživijo. Ukinitev študentskega dela bi najbolj revne študente po mojem zelo prizadela. Se pa z obvezno akontacijo za delo preko študentskega servisa rešuje problem izkoriščanja študentskega dela. Saj zakoni že gredo v pravo smer, samo malo je treba napeti možgančke, da se to vidi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kakšen potencial? Kakšna bistrost? To danes sploh ni zaželjeno.

zanimivo zanimivo :hmm: v mojem poslu (marketing, mediji, organizacija,...) pa se redno srečujemo z kroničnim pomanjkanjem sposobnih ljudi, ki bi bili odprte glave, znali kakšno stvar narediti po lastni iniciativi in prevzeti kakšno odgovornost. začuda skoraj vedno najdemo ljudi, ki bi imeli delo od 8. do 16. in niti minute dalj, brez prevzemanja odgovornosti za svoje delo, s popolnoma izdelanimi sistemi dela in razdelitvojo delovnih nalog (zato da se lahko izgovarjajo, da nekaj ni v njihovem opisu delovnih nalog), služba ne sme biti stresna, mora biti primerna njihovi samopodobi in izobrazbi in seveda, plača bi morala biti najmanj 250 tisočakov neto mesečno.

saj se jih brez problema da zaslužiti, a ne na tak način kot zgoraj omenjeni pričakujejo.

nevem zakaj mnogi mislijo, da je že diploma dovolj, da lahko samo nekje sediš, vegetiraš in vlečeš mastno plačo? :hmm: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lini garantira Lina - pačesešetakočudnoslišipress

Popolnoma si pozabil na "žensko intuicijo"

naše prisrčne in mladostno zagnane Line ...

lahko zagnano na trenutke spremenimo v naivno :hmm: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!