Skoči na vsebino

Amortizerji - razno


premza

Priporočene objave

vsekakor je simonsi-jeva ideja z dogbones-i boljsa kot zaganje ali drugacno igrackanje z amortizerjem, ce nimas orodja in izkusenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor je simonsi-jeva ideja z dogbones-i boljsa kot zaganje ali drugacno igrackanje z amortizerjem, ce nimas orodja in izkusenj.

Aha. dogbones..???? a so to tiste aluminjaste "ročke"? dve enaki, simetrični vsaka z ene strani amortizerja? priznam, de nimam pojma kako bi se dalšanja te zadeve lotil. najbrž bi rabil nove.? narejene po meri? CNC?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IPB Slika

To so dogbones.

Ni nujno, da daš na cnc, lahko dva kosa spneš skupaj in prevrtaš na dobrem namiznem vrtalniku. Najbolje je "letalski" aluminij, če ne pa jeklo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IPB Slika

To so dogbones.

Ni nujno, da daš na cnc, lahko dva kosa spneš skupaj in prevrtaš na dobrem namiznem vrtalniku. Najbolje je "letalski" aluminij, če ne pa jeklo.

Hudiča! :eek: tako simpl?niti pomislu nisem.....v soboto režemo hehehe

HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
Mene pa neki zanima. A je tuki cena komplet z vzmetjo in hidravlično nastavitvijo vzeti al ne?

Še link pripopam.

http://www.wilbers.de/2007/html/wilbers_641.htm

To je cena za komplet z cevjo(oblečenono z jekleno pletenico)precej dolgo in z izravnalno posodo(ausgleihsbechelter) z gumbi za nastavitev trdote blažilca(22 pozicij) vzmet,(trdoto)pa moraš nastaviti pred vožnjo(mehanično) s ključem.Ta izravnalna posoda naj bi bila tako namontirana,da je lepo dosegliva za šaltanje in da ima po možnosti tudi dobro hlajenje z zrakom. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na svojem mopedu sem zamenjal originalne vzmeti z vzmetmi HYPERPRO in to spredaj in zadaj.Za 240€ dobiš 4 progresivne vzmeti(spredaj-zadaj),plastenko primernega olja in osnovna navodila za "klikanje" glede na stil vožnje,težo,itd...Popolnoma drug moped!!!!.Toplo priporočam,vredno tega denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svojem mopedu sem zamenjal originalne vzmeti z vzmetmi HYPERPRO in to spredaj in zadaj.Za 240€ dobiš 4 progresivne vzmeti(spredaj-zadaj),plastenko primernega olja in osnovna navodila za "klikanje" glede na stil vožnje,težo,itd...Popolnoma drug moped!!!!.Toplo priporočam,vredno tega denarja.

Si menjal sam,al firma?Kdo,kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si menjal sam,al firma?Kdo,kje?

Spredaj moj mehanik v GO ob priliki rednega servisa,zadaj pa je popolnoma enostavno in zato sam z njegovim orodjem.Prednje vilice pa se nisem upal sam razkopat in zložit tako da bo tudi delovala kot vilica,zato mojster.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
lp obnoviti in utrditi moram zadnji amortizer pri hondi varadero pa ne vem kje obnavljajo te stvari :headbang:

Najboljše bi bilo, da vprašaš v TEJ TEMI, ti bodo fantje znali svetovat.

Ni ti potrebno odpirat nove teme, sploh če gre za dotični motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki vprašej-so sicer specijalizirani za avtomobilske sam po moje nebi smelo biti težav

http://www.amortizer.si/

Imajo strokovnjaka, ki obnavlja tudi motoristične amortizerje. Vendar se ne dajo vsi amortizerji obnovit, zato ti svetujem da ga demontiraš in neseš pokazat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Firma AMORTIZER; Videm - Dol pri Ljubljani = poleg JUB-a

lp hvala za info in še eno vprašanje ali ga tudi utrdijo ali pdložijo feder,ker je premehak in večinoma se vozima dva 120+63kg :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp hvala za info in še eno vprašanje ali ga tudi utrdijo ali pdložijo feder,ker je premehak in večinoma se vozima dva 120+63kg :worship:

Podlaganje vzmeti ni priporočljivo, raje zamenjaj vzmet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
www.hyperpro.com

S njihovimi sem jaz zelo zadovoljen.

Pa si jih naroču kar direkt pri HyperPro? A si lahko izbereš trdoto ali imajo samo 'kit'?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA kar direktno.

Kontaktiraj jih, če znaš angleško ni noben problem s komunikacijo. Ne vem ali imajo samo kit ali lahko tudi izbiraš, jaz sem menjal le vzmet zadaj in sem imel na izbiro dve opciji. Lahko da je za tvoj moped drugače, vsekakor ti bodo oni najbolje svetovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

JA kar direktno.

Kontaktiraj jih, če znaš angleško ni noben problem s komunikacijo. Ne vem ali imajo samo kit ali lahko tudi izbiraš, jaz sem menjal le vzmet zadaj in sem imel na izbiro dve opciji. Lahko da je za tvoj moped drugače, vsekakor ti bodo oni najbolje svetovali.

in se pozna pri voznji zamenjava zadnje vzmeti?je pozibavanja kaj manj?ali tega ne reši trša vzmet?

in se pozna pri voznji zamenjava zadnje vzmeti?je pozibavanja kaj manj?ali tega ne reši trša vzmet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi rad res rezultat kot treba je treba reskirat kakih 500 EUR ali več in zamenjaš komplet amortizer. MEni ni žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa montaža amortizerja od hornet 900 na hornet 600?hornet 900 ima nastavljivega ali ne?bi se poznalo kaj ali je tudi tisti amortizer kar neke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!