Skoči na vsebino

Politične zarote - črna bodočnost


Broj Jedan

Priporočene objave

Saj ste verjetno sami opazili. Tisti, ki zmerjajo Tita, nikoli ne omenjajo sebe, kako so živeli pod Titom. Če so imeli piknike, hodili na dopuste, brezplačno stanovanje, brezplačno šolstvo, so zidali lastno hišo itd.

TITO: Smisel vsake demokratične oblasti je v tem, da si prizadeva izboljšati položaj človeka.

Tone ROP: Smisel moje demokratične oblasti pa je v tem, da se trudim poslabšati položaj človekčkov. Že vidim, da mi bo uspelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A  )    ...Tisti, ki zmerjajo Tita, nikoli ne omenjajo sebe, kako so živeli pod Titom. ...

B  )   Tone ROP: Smisel moje demokratične ...

A ) v glavnem zato, ker ne znajo povedati ali je bilo za njih v Titovih časih bolje v levem ali v desnem testisu

B ) T. Rop: ... o smislu moje demokratične oblasti govori moj priimek ...

:lol1:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Here we go again........................verbalna mastrubacija

Ne ljubi se mi več...vse je že napisano po različnih temah o vsemu kar se je dogajalo od 1940-2004 in to iz te in iz one strani.....in prepričevati prepričane je bv.

Samo za orjentacijo...ali si že kdaj poslušal izpoved prič, oz si debatiral z očividci nečesa...vse so gledale isto stvar pa se vseeno zgodbe ,,kaj se je zgodilo,, različne in to včasih prav neverjetno različne.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1  Here we go again........................verbalna mastrubacija

Ne ljubi se mi več...

2  Samo za orjentacijo...ali si že kdaj poslušal izpoved prič ....

1 nooo, pa se enkrat le strinjava

:D

2 na živce mi gre prowzaprow sam to, da vsi vemo:

- kaj se je, se dogaja in se bo dogajalo v vojnah

- da so premaganci jebene stranke

pa ne zmoremo reči: VSI sodelojujoči so klavske qrcopizde,

ampak vehementno govorimo o enem samem krivcu za neke zločine ..

pozabljamo pa

na pravi izvor takih situacij, ker ocenjujemo samo POSLEDIČNE dogodke

&

obesimo krivdo posamezniku

gre pa izključno za to, da Opice nenavadno rade za svoje vodje izbirajo

shizofrenike/lopove&klavce, ki jih na tak ali drugačen način vodijo v bedo in celo množično smrt

bolezenPlanetaOpicpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Here we go again........................verbalna mastrubacija

Ne ljubi se mi več...vse je že napisano po različnih temah o vsemu kar se je dogajalo od 1940-2004 in to iz te in iz one strani.....in prepričevati prepričane je bv.

Samo za orjentacijo...ali si že kdaj poslušal izpoved prič, oz si debatiral z očividci nečesa...vse so gledale isto stvar pa se vseeno zgodbe ,,kaj se je zgodilo,, različne in to včasih prav neverjetno različne.

lp

Zanimivo je, da iz istih dejstev različni ljudje potegnejo ravno obratne zaključke.

Sem se tudi sam že dolgo spraševal zakaj, pa me je razsvetlil (pozabil sem ime) Hayek v knjigi USODNA DOMIŠLJAVOST (1988). Knjiga je sicer teoretična utemeljitev "neocons" in neoliberalne ideologije, avtor pa v njej tudi ugotavlja, da je levičarstvo ali desničarstvo predvsem stvar inteligence. Inteligentnejši ljudje se nagibajo k razsvetljenemu intelektualizmu, razsvetljeni intelektualci pa se nagibajo k levičarstvu. Navaja (zanimivo kot predstavnik ultradesnice) celo vrsto znanstvenikov, ki so bili ideološko vsi levičarji (razni Ajnštajni, Orweli, Russli in kup drugih). Njihovo levičarstvo odpravi z zamahom roke in pravi naj bi se držali stvari na katere se spoznajo. V celoti tudi zavrača sociologijo kot vedo, kajti stanje družbe je naravno in od boga dano, o tem je škoda razpravljati, vse spremembe pa so zanj zgolj "socialni inženiring".

Za desnico piše, da je neintelektualna (tudi neinteligentna), dogmatična in tradicionalna. Za neocons je razsvetljenstvo (doba za srednjim vekom) posledica domišljavosti razumnikov in nenaravno stanje, ki se mora ukiniti, kajti kako si lahko eni kar domišljajo, da vedo bolje kot tradicija, ko pa se je tradicija oblikovala na tisoče let. Dogma je zato zakon in o njej se ne sprašuje, o njej se ne dvomi.

Ndeocons bi nas torej vrnili v (sicer tehnološko razviti) ideološki srednji vek (doba mračnjaštva), čarovnice bi pač zažigali z laserjem.

Edini motiv življenja za to ideologijo je zgolj služiti denar, o razlogih za karkoli ali o smislu česar koli se desnica nikoli nesprašuje. Razlog je pač dogma.

Temeljni motiv naveden na začetku knjige pa je biblijski - kapitalizem je zgolj sredstvo, ki uresničuje biblijske besede: PLODITE SE , NASELITE TO ZEMLJO IN SI JO PODREDITE.

O tej dogmi se ne dvomi niti v času, ko zemlja ječi pod težo 6 mrd ljudi, se sooča s toplo gredo, ko zmanjkuje pitne vode itd.

Najbolj intrigantno pri celi stvari je, da je knjigo prevedel SLAVKO GABER?!? minister za šolstvo (ali morda proti šolstvu?).

P.S.

V optiki te knjige je tudi popolnoma jasno zakaj Buš obračunava z islamom. Motivi so takorekoč biblični. Nafta je sekundarnega pomena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ste verjetno sami opazili. Tisti, ki zmerjajo Tita, nikoli ne omenjajo sebe, kako so živeli pod Titom. Če so imeli piknike, hodili na dopuste, brezplačno stanovanje, brezplačno šolstvo, so zidali lastno hišo itd.

TITO: Smisel vsake demokratične oblasti je v tem, da si prizadeva izboljšati položaj človeka.

Tone ROP: Smisel moje demokratične oblasti pa je v tem, da se trudim poslabšati položaj človekčkov. Že vidim, da mi bo uspelo.

smo hodili na piknike, na dopuste, hiso sta starsa sama postavila z lastnim pridelanim denarjem (hja, tudi kredit sta izkoristila, saj bi bila neumna, ce ne bi). razlika je v tem, da sta oba podpirala vsak vsaj po 3 lenuhe komunisticne, kateri niso delali nic drugega, kot solili pamet delavnemu narodu. in takih je bilo enostavno prevec.

tito in demokracija v istem stavku?! :blink: kaj je imel tito z demokracijo veze?!?!

demokracija bi naj bila "volja naroda"; mater, je moral biti YU-narod majhen takrat (ca. 30000 glav, vec ali manj par jurjev) ~ leta 1980.

o ropu ne bi; ima priimek zelo kocljiv. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tito in demokracija v istem stavku?!  :blink: kaj je imel tito z demokracijo veze?!?!

Spoštovani g. arch.,

še veliiiko hišic boste morali zgraditi,

še veliiiko sveta videti (naj Vam Bog požegna)

O:-)

da boste dojeli malenkost, katera Vam je trenutno še povsem tuja

in sicer, da

Opice na Planetu Opic presneto&totalka boliqrac za družebno ureditev, demokratijo in slične oblike raznih sistemov

dokler jim je fajn

& bilo nam je fajn, dokler je zadeve kolikortoliko po želji večine YuOpic urejal Tito.

Ko pa ni več mogel in so se Gorile&Šimpanzi začeli cufati za oblast&denar

pa ni bilo več fajn.

Niso vse razlage tako komplicirane, kot nekateri (opičji politiki) žele prikazati ... z enim samim ciljem ropati Opičja Krdela na različnih teritorijih Planeta Opic.

V upanju, da sem Vam kolikortoliko uspel odpreti očke, Vam želim veliiiko sreče

pri proučevanju korelacij med družbenim redom in reševanjem stanovanjskih problemov v različnih oblikah izživljanja gregarnega nagona med Opicami - imenovanega sociologija.

LP :) ;)

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hiso sta starsa sama postavila z lastnim pridelanim denarjem (hja, tudi kredit sta izkoristila, saj bi bila neumna, ce ne bi).

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opice na Planetu Opic presneto&totalka boliqrac za družebno ureditev, demokratijo in slične oblike raznih sistemov

dokler jim je fajn

& bilo nam je fajn, dokler je zadeve kolikortoliko po želji večine YuOpic urejal Tito.

you don´t say. :blink: :hmm:

....in katere vecine YUopic? komunisticne? demokraticne? neopredeljene? zaprte? delavne? pobite? demagoske?

BTW....... arch. in spe.

@ premza: ne vem kako ti kredit odplacas, moji starsi so najprej nekaj zasluzili, da so potem lahko tisto "malenkost" vrnili. ti najdes denar ali ti ga kdo podari? :devil: sem pa res malce komplicirano napisal, mea culpa. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj napišem nekaj misli, ki so se porodile ob čitanju vašega poučnega materiala.

Svoj čas(nekaj let nazaj) sem bil udeležen nekih predavanj, kjer so visoke uradne osebe pljuvale čez komunizem. Zanimivo. Škoda le, da niso povedale, kako jim je slednji lepo omogočil kariere. Vsaj njim. Še to. Ko so takrat gradile kariero, so bile prokomunistično usmerjene. Bile so bolj marxistične od Marxa.

Toliko o oportunitetnem načelu.

Sicer pa danes sploh ni dilema med demokracijo in komunizmom. Ne smemo tako vse zmešati v isti lonec. Jaz sem pristaš strankarske demokracije. Za vzor so nam lahko skadinavske dežele. Moti pa me ekonomski sistem, ki postaja vse bolj povampirjen in ki bo verjetno slej ko prej zavladal tako državi, kot politiki, kot znanosti in vsem drugim pojavom družbene nadstavbe(če se to že ne dogaja).

Vredu, opice zaenkrat očitno res potrebujejo kruha in iger. Ali pa strahu pred šibo božjo. Vendarle pa bi morali vsaj tisti, ki imajo v sebi kanček filozofskega duha, to presegati tako v teoriji, kot v praksi. No, vsi silni instrumentistični družboslovci pa postajajo vedno bolj proameriški.

Na koncu se vse skupaj zreducira na temeljno vprašanje! Kaj je velika zgodba današnjega sveta?

Odgovor bi bil:"Pehanje za novci, dokler te smrt ne odreši."

Tako na mikro, kot makro ravni. Čudna so pota evolucije, očitno se vračamo nazaj k animalističnim koreninam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni tako da smo vcasih ziveli v socializmu in ne komunizmu h kateremu pa smo tezili???

res je tri komuniste sta podpirala s svojim delom, danes pa samo enega menedzerja, ki pa je se precej drazji od onih treh komunistkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

you don´t say. :blink: :hmm:

....in katere vecine YUopic? komunisticne? demokraticne? neopredeljene? zaprte? delavne? pobite? demagoske?

Saj sem Vam vse lepo napisal ... mogoče bi si vzeli trenutek več časa in se nekoliko bolj poglobili v moje ponižno besedičenje, spoštovani gospod.

Še enkrat naj omenim:

...še veliiko hišic bo postavljenih na osnovi vaših idej, predno ...

... mah, ni mi uspelo;

bo pa gotovo uspelo času - saj ste še mladi, polni želje po spoznanju in razumevanju ... bo že, kenede.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor ne razumem te vaše težke folozofije. Kaj imam jaz z opicami in planetom opic, mi ni jasno, moj oče namreč ni bil opica, pa tudi pradedi in pramame ne. Za vas pa res ne vem.

Vsak človek si želi le dostojnega življenja, nekateri pa bi radi imeli vse, tudi lastnino nad drugimi ljudmi.

Zdaj gradijo Novo svetovno ureditev, ki jo je Avatar malo prej opisal. Nič nas ne bodo, kot vedno, vprašali, narodni izdajalci na čelu z Ropom, Drnovškom in Kučanom, pa jo bodo sprovedli.

Za ljudstvo bo to katastrofa. Gobezdanje, da zagovarjajo socialo, je čisto zavajanje, kar se da razbrati iz njihovih besed, če pozorno prisluhnete.

Iz opisanega pa se da lepo razbrati, da je avtor Nove svetovne ureditve katoliška cerkev, da je napad na islam tudi zaukazala RKC, in še obratno sami trdijo, da je kapitalizem dan od boga, Novo ureditev pa izvajajo kar sami, in to po svoji zamisli!

Zato pa glasno ponavljam: Največji sovražnik človeštva je Vatikan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komunist,

zdi se mi, da so neocons celo precej bolj vatikanarski od Vatikana. Kajti oni so ločina (sekta) in kot taki najbolj ekstremni. V tem primeru ne gre toliko za globalni napad RKC na islam, kot za sveto vojno sekte neocons, ki je z opico Bušem na čelu, revolucionarno, s potvorjenimi volitvami uzurpirala oblast najprej v ZDA, sedaj jo pa pospešeno uzurpira še po svetu.

Kar pa se opic tiče, so pa seveda najbolj simpatične tiste Buševe grimase, ki krožijo po mejlih, kjer so zdraven postavljene opičje grimase. Podobnost Buša s šimpanzem je res tako velika, da je to že kar tragično.

Tako lahko zgroženo ugotovim, da je vodja svobodnega sveta nekakšen preoblečen šimpanz.

In ker si pustijo od šimpanzev ukazovati samo opice, potem je ugotovitev, da gre za planet opic zelo pravilna, vsaj kar se tiče "svobodnega" zahodnega sveta.

Kaže pa, da islamisti niso opice, saj z vrhovnim šimpanzem nočejo nič imeti. Sedaj je stvar debate ali so zgolj gorile ali pa gre celo za poslednje ostanke ljudi...

Še najbolj mi je pa cinično, da svet, ki vsak dan gara od jutra do večera, imenuje sebe "svoboden". Le v čem je svoboden, v spanju mogoče?

O svobodi se namreč lahko veliko bolj kompetentno pogovarja kašen metulj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor ne razumem te vaše težke folozofije. Kaj imam jaz z opicami in planetom opic, mi ni jasno, moj oče namreč ni bil opica, pa tudi pradedi in pramame ne. Za vas pa res ne vem.

Ali mi dovoliš skromno razlago?

Pravzaprav si me hudoooo razočaral, ker ti jo moram sploh pisati, ker vse kaže, da VSI drugi to razumejo tako kot je mišljeno.

Izraze, ki te motijo, uporabljam fabulativno in splošno - ti pa to jemlješ osebno ... v principu si sam kriv, da se zagovarjaš in pregovarjaš o nečem, kar s tabo osebno nima nič.

Genetika in biologija bi seveda ovrgla tvoje menje, da z opicami nimaš nič in potrdila, da si (hočeš-nočeš in na tvojo žalost) samo, kot mi vsi, najbolj razvita vrsta opice - samo to ni bil nikoli "point" mojega pisanja, katerega si na svojo in mojo žalost povsem zgrešil.

"Opice" - pisano z veliko začetnico ni isto kot "opice" pisane z malo začetnico.

"Planet Opic" - isto, gl. zg.

Ideja uporabe teh izrazov v določeni kombinaciji izvira iz ZF zgodbe, po kateri je bil tudi posnet film "Planet Opic"

To so simbolni izrazi, ki maksimalno poudarjajo človeško (Opičjo) neumnost v neki situaciji na tem planetu.

Če te bo še kdaj obhajal kak dvom, ali česa ne boš razumel, pa PM, da ne bo zahtevani odgovor

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw, v ZDA, Italiji, pred kratkim tudi v Srbiji in mogoče še kje so katoliško usmerjeni aktivisti dosegli da se iz učbenikov za osnovne in ponekod tudi za srednje šole odstrani darwinova teorija evolucije. Ali potem še velja da nastali iz opic?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ali potem še velja da nastali iz opic?

še

...vprašanje časa je samo, kdaj bodo katoliki spet začeli trditi, da je zemlja ravna ... pa si potem menda no boš postavil podobnega vprašanja iz področja astronomije

palačinkapress

:lol1:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena malenkost: Nismo nastali iz opic. Naj bi imeli samo skupnega prednika z opicami.

Kateri pa je ,, vezni člen,, oz, pri kateremu ,,piteku,, se je to zgodilo pa ne vedo, ga še niso našli...(meni malce sumljivo--ker našli so starejša okostja od vsega mogočega ampak tega pa še ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena malenkost: Nismo nastali iz opic. Naj bi imeli samo skupnega prednika z opicami.

Kateri pa je ,, vezni člen,, oz, pri kateremu ,,piteku,, se je to zgodilo pa ne vedo, ga še niso našli...(meni malce sumljivo--ker našli so starejša okostja od vsega mogočega ampak tega pa še ne.

draga lina

lepo da se trudiš rešiti čast celega človeštva

:004

tvojo

malenkostno pripombo bom dopolnil v dveh podrobnostih:

1 če nečesa ni nekdo našel (recimo avto ključev) to ni ravno nek močan argument in dokaz, da to ne obstaja (avtoključi) kaj šele, da včeraj ali v davnini ni obstajalo (da se z avtom ni pripeljal včeraj ali pred letom dni v garažo)

kapiš?

:hmm:

2 genetika je novo zeloo močno dokazno področje, ki ga ti čisto očitno (namenoma?) zanemarjaš in se obnašaš, kot da so samo "rovokopači" tisti kompetentneži, ki zlagajo kosti po kleteh & lahko rečejo "ahaaaa"

:)

Vsekakor obstaja povezava (historično-genska) med človekom kot vrhom primatov in nižje razvitimi primati.

BTW - če svaže pri najdiščih:

a je že kakšen pop našel glino iz katere naj bi Bog naredil Adama?

Neeeeee, vidiš, niiiiiii našeeel.

Pa kljub temu Linčica draga, veliiiiko ljudi verjame, da je bilo tako - čeprav bi gensko povezavo med človekom in glino res blazno težko dokazali.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim, naj bi ta vezni člen našli (gledal na discoveriju pred časom). Kolikor vem je takrat to sesulo torijo da naj bi nastali iz neandertalcev, ker naj bi šlo za neko drugo vejo. Več pa se res ne morem spomnit, bi si blo treba dokumentarc še enkrat ogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena

od teorij zagovarja (seveda brez veznih členov in podobnih zadev)

nastanek človeka direktno iz nekaj pramajmunic z gensko-klonskim posegom malih zelenih, ki so zaradi okvare na Enterprajzu pristali na Totemplanetu nekje na Pohorju in se čakajoč na pomoč s svojega planeta igrali z genetiko, namesto da bi udarili par partij taroka ali šaha.

Druga podobna razlaga pa ne komplicira z genetiko, ampak govori o majmunolikem astronavtu, ki je ravno tako imel defekt na ladji in med tem, ko je čakal 72 let, da ga rešijo, je iz dolgega časa nabrisal nekaj brhkih pramajmunic in tako obogatil gensko osnovo pramajmunov ... mi moramo pa danes zaradi tega pohotneža Ropu plačevati davke, namesto, da bi še naprej v miru Božjem obirali banane z dreves.

Teorij kot listja in trave, takih in drugačnih, resnih & neresnih ...

na dokončni odgovor o vesolju in sploh o vsem, bo pa treba še malo počakati, čeprav je nek prenapet pc izračunal, da je to 42 - pa v konfliktu s samim seboj glede pravilnosti odgovora raje začel graditi drug, še bolj prenapet pc, ki naj bi potrdil njegov izračun

:rolleyes: .

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena malenkost: Nismo nastali iz opic. Naj bi imeli samo skupnega prednika z opicami.

Kateri pa je ,, vezni člen,, oz, pri kateremu ,,piteku,, se je to zgodilo pa ne vedo, ga še niso našli...(meni malce sumljivo--ker našli so starejša okostja od vsega mogočega ampak tega pa še ne.

Lina, ne morem pomagati, da ti ne bi dal komplimenta. S svojimi izjavami si tako srčkano simpatična.

Kje točno je razlika med opico in primatom? No, že dolgo nazaj so bile moje ure biologije. Recimo, da je iz ene vrste primatov(imenujmo jih praopice) nastalo več vrst primatov(opic, teh in onih pitekov, sapiensov in še kaj). Skupni prednik bodi praopica(če rečem poenostavljeno).

Lahko je tudi Marsovec.

Glina je pa definitivno naš prednik. To pa sploh ni dvoma. Itaq, da smo (posredno) ustvarjeni iz gline(in ostalih anorganskih spojin) :P

Kam točno bi uvstil glino(a je sploh anorganskega izvora?) ne vem, vendar je verjetno obstajala pred življenjem na zemlji, če pa ne, je pa vsekakor obstajala pred človekom. Tako lahko rečemo tudi, da se je človek razvil iz vode, zraka in ostalih primesi.

A vse skupaj je le malce šaljenja, tako da ne bodi zamer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!