Skoči na vsebino

Politične zarote - črna bodočnost


Broj Jedan

Priporočene objave

je pa možno nekaj pri tej naši debati o primatih:

da je naša

ljubka in simpatična :004

Lina

O:-)

iz

kakega

drugega planeta - samo na

nekajdesetletnih počitnicah na Planetu Opic

in se le malo heca z Opicami v MS-ZOOju

:hmm:

samenaodmožnihteorijpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa možno nekaj pri tej naši debati o primatih:

da je naša

ljubka in simpatična :004

Lina

O:-)

iz

kakega

drugega planeta - samo na

nekajdesetletnih počitnicah na Planetu Opic

in se le malo heca z Opicami v MS-ZOOju

:hmm:

samenaodmožnihteorijpress

Potem ji pa etični kodeks zapoveduje, da naj oplemeniti našo inferiorno vrsto :naughty: :004 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ji pa etični kodeks zapoveduje, da naj oplemeniti našo inferiorno vrsto :naughty: :004 :OK:

ne "zapoveduje"

ampak

"prepoveduje"

alsemotim?press

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne "zapoveduje"

ampak

"prepoveduje"

alsemotim?press

Zapoveduje!

Če ji pa (slučajno res) prepoveduje, se pa jaz v imenu znanosti, napredka in občega blagra ponižno javljam, da se ponudim za prvi test(is)ni subjekt .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi dovoliš skromno razlago?

Pravzaprav si me hudoooo razočaral, ker ti jo moram sploh pisati, ker vse kaže, da VSI drugi to razumejo tako kot je mišljeno.

Izraze, ki te motijo, uporabljam fabulativno in splošno - ti pa to jemlješ osebno ... v principu si sam kriv, da se zagovarjaš in pregovarjaš o nečem, kar s tabo osebno nima nič.

Genetika in biologija bi seveda ovrgla tvoje menje, da z opicami nimaš nič in potrdila, da si (hočeš-nočeš in na tvojo žalost) samo, kot mi vsi, najbolj razvita vrsta opice - samo to ni bil nikoli "point" mojega pisanja, katerega si na svojo in mojo žalost povsem zgrešil.

"Opice" - pisano z veliko začetnico ni isto kot "opice" pisane z malo začetnico.

"Planet Opic" - isto, gl. zg.

Ideja uporabe teh izrazov v določeni kombinaciji izvira iz ZF zgodbe, po kateri je bil tudi posnet film "Planet Opic"

To so simbolni izrazi, ki maksimalno poudarjajo človeško (Opičjo) neumnost v neki situaciji na tem planetu.

Če te bo še kdaj obhajal kak dvom, ali česa ne boš razumel, pa PM, da ne bo zahtevani odgovor

:topic:

Seveda sem gledal Planet oopic in to kar trikrat.

Ne pristanem pa na trditev, da sem samo najbolj razvita opica, ker to nisem.

Nisem ateist, ki takšne trditve lansirajo. Mene je sam bog naredil in to po svoji podobi!

Torej sem tudi jaz bog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ateist, ki takšne trditve lansirajo. Mene je sam bog naredil in to po svoji podobi!

Torej sem tudi jaz bog.

Blagor ubogim na duhu,

zakaj njih je nebeško kraljestvo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blagor ubogim na duhu,

zakaj njih je nebeško kraljestvo. .)

Skrbi me, da bodo ob tovrstnem kriteriju nebesa prenatrpana :lol1:

Komunist: Ja če pa sam priznaš, da te je Bog ustvaril po svoji podobi in da si zatorej božanski, čemu potem odklanjaš Cerkev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skrbi me, da bodo ob tovrstnem kriteriju nebesa prenatrpana :lol1:

Komunist: Ja če pa sam priznaš, da te je Bog ustvaril po svoji podobi in da si zatorej božanski, čemu potem odklanjaš Cerkev?

Tvoja zaskrbljenost za nebesa je popolnoma upravičena in še simpatična.

Ne odklanjam boga, ampak vero!

Bog je samo eden, vere so pa različne in verski poglavarji so različni. In ti vodijo med seboj vojne za oblast nad ljudmi.

Jaz pa nisem krava, da bi se pustil voditi nekim vatikanskim ali drugim pedrom na pašo.

Človek je robot narejen iz mesa, je povedal največji um človeštva, Nikola Tesla. Robote pa je nekdo naredil, kdo bi pa naj naredil človeka drugi kot bog? Vsak robot pa ima vgrajen program, po katerem deluje. Ti programi pa so že vgrajeni v genih.

Verski poglavarji zahtevajo od vernikov, da se bogu zahvaljujejo od življenja do zadnjega koščka kruha. Bedarija. Tega bog ne zahteva. Si že kdaj slišal, da bi se superavtomatski pralni stroj zahvaljeval Gorenju, da so ga naredili?

Zadnjič je pritekel k meni šolar, navdušen, kako me bo spravil v zadrego, z vprašanjem, ki ga je slišal na izboru za misico: Kaj je bilo prej, kura ali jajce.

Ogovoril sem mu mrtvo hladano: "To je težko vprašanje za ateista. Jaz pa priznavam obstoj boga, ki je vse tudi ustvaril. Bog je ustvaril najprej kuro in petelina, ta je kuro naskočil, nato pa je znesla oplojeno jajce, ga valila, in tako se življenje nadaljuje. Kakšen Darwinov nauk neki.

Kajti vrhovni program, ki vodi vse živo, je ohranjanje in nadaljevanje življenja, in kar je še posebno pomembno, ohranjanje ISTE vrste. Kako pa prepoznati isto vrsto, pa je še lažje. Ti prepoznaš punco iste vrste preprosto po tem, da se ti dopade, da ti je simpatična, da je lepa. Da pa sem ti s tem odgovoril tudi na vprašanje, kaj je lepota, pa kar sam pogruntaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog je samo eden....

kako pa to spet ves tako sigurno prepricano? :hmm:

kaj pa indijanci? ali bushmani? ali maori? ali aborigini? so ta ljudstva kje zablodila?! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa to spet ves tako sigurno prepricano? :hmm:

kaj pa indijanci? ali bushmani? ali maori? ali aborigini? so ta ljudstva kje zablodila?! :blink:

Za istega boga drugačna imena.

Priznam pa, da sem res čuden tip. Vsi drugi komunisti, od Kučana, Peterleta, Janše, Pahorja in drugih, so razglašali ateizem, podpirali pa so vero. Jaz pa ravno obratno, priznavam obstoj boga, le duhovščine, ki zavaja narod in si s tem služi kruh, ne maram. Ti vedno stojijo na strani bogatih!

Bog me je izbral. Pa še to ni dobro, kar sem že povedal. Še ni čas za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog me je izbral. Pa še to ni dobro, kar sem že povedal. Še ni čas za to.

Prav skrbi me, da v tebi ne tiči kakšen zealot.

No, če te je bog izbral za kakšne destruktivne namene, bodi toliko dober in ne ubijaj z hladnim orožjem. (Nož na vratu ni prijeten)

Na vprašanje kaj je bilo prej, kura ali jajce, ni težko odgovoriti. Celo argument imam.

Prej je bilo jajce, saj so že kače in plazilci valili jajca. Slednji so na Zemlji živeli že pred kurami. Mislim, da je dilema rešena.

No, povej mi od kod veš za obstoj Boga? Se ti je to kar samo od sebe posvetilo ali si kdaj prebral kaj o tem v kakšnem verskem tekstu(ki ga je nekoč napisal kakšen prerok ali duhovščina)?

Morda pa Bog želi, da se ga hvali in zida v njegovo slavo templje. Kdo bi vedel kako je s tem.

Bog, religija...hmmm, kakšna je razlika?

Je to tako kot. Pojavi v stvarnosti in fizika?

Je brez slednje sploh mogoče spoznavati mikro/makrokozmos?

Povedati hočem, da je morda Bog konstrukt religije, ali pa je religija nujna, če naj spoznavamo Božje delovanje.

Kdo bi vedel. Jaz ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo je lepo poznojesensko popoldne. Sonce je prizadevno sijalo na štilček sončne ure in s tem potiskalo čas naprej.

Na lesenem štokrlu v zavetrnem kotičku vrta je sedel bradat starec. Ime mu je bilo On. Bezal je v kupček gline, ki se je kdoveodkod znašel na mizici pred njim. V bistvu se je namenil narediti opico. Opice so se mu dopadle. Imel jih je že cel kup. Ampak tistega dne mu ni šlo najbolje od rok. Spackal je nekaj, kar je bilo le približno podobno opici.

"Lej ga, zlodja..." je zamrmral starec sam sebi v brado.

"Aaaa??" se je zaslišal glas in iz bližnjega grmička je pokukala rogata glava.

"Šššššccc!" ja starec nejevoljno zamahnil z roko.

In rogač se je vdrl v zemljo.

Starec je bolščal v svoj novi izdelek. Ni mu bil preveč všeč. Resnici na ljubo je bil videti dokaj klavrn. Šaka jada...

On se je počohal za ušesom. To je vedno počel, kadar je bil zamišljen. Seveda si je z glino zasvinjal košate bele lase. Pa mu ni bilo mar. Še vedel ni. Tuhtal je namreč, kako bi zretuširal svoje novo skrpucalo, da bi bilo čemu podobno.

Skomandiral mu je eno zadevo, ki ji je kar mimogrede rekel "obleka". Pa eno drugo, ki ji je rekel "čevlji".

Dvignil je svojo bogato oblazinjeno zadnjico s štokrla, stopil korak nazaj in ocenjeval učinek.

Hmnja....

Počesal je skrpucalo na prečko in spet ocenjeval.

Hmnja.... (spet!)

Sedel je na svoj štokrle in ihtavo zakopal roke do komolca v glino. Z besno naglico je produciral nova in nova skrpucala. In zraven je produciral še hiške. In jadrnice. In BMWje. In japonske avtomobile. Z vinjetami in brez. In mopede. In rampe za zapiranje mej. In piksne pira. In mesni doručak. In kupe podobnih, bolj ali manj uporabnih zadev. In na koncu je bil tako zmatran, da se je hotel nasloniti nazaj in je skoraj padel, ker štokrle seveda nima naslonjala.

"Mensch...!" je zagodrnjal in tako se je skrpucala mimogrede prijelo ime. On je bil namreč germanskega rodu. Vsaj nekateri zatrjujejo tako.

In potem si je On odšel umit od gline zasvinjane roke. Opazno je šepal, ker ga je dajal protin. Mimogrede je opazil tudi, da si je bil z glino zapackal lase. Skrbno si jih je umil s šamponom z izvlečki koprive in se, dokaj zadovoljen, napotil nazaj na vrt. Žarki zahajajočega sonca, ki so prosevali skozi njegovo sfenano grivo, so njegovi pojavi dajali nekakšen gloriozen videz.

Ko je On stopil skozi vrata, ga je skoraj kap. Na vrtu je vladal totalni kaos. Cela horda "Mensch-skrpucal" se je besno pretepala za mesni doručak. Istočasno je par skrpucal veselo nabrisavalo drugih skrpucal soproge. Spet tretji so kradli (skoraj izključno nemške) avtomobile, se zaletavali z letali v stolpnice in tako naprej. Z eno besedo: yeba!

On je za hip obstal kot prikovan. Potem pa se je grozno razsrdil. Konec koncev so bila to njegova skrpucala...

"Kurc vas gleda!" je zarjovel, se obrnil na peti in odvihral v nastajajoči somrak. In pri tem popolnoma pozabil na nadležno putiko.

In nedolgo zatem je skrpucalo po imenu Richard W. že uglasbilo nekaj na to temo. Götterdämmerung ali nekaj podobnega.

Yst, vaš vdani narator, sem si pa po svoji stari navadi dovolil malce poblebetati. Kar tako, brez poante. Ali pa, če ravno sitnarite:

Konec koncev je tudi On zgolj človek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, recimo da indijacni res imajo samo enega boga, maori, aborigini in ostala "enostavna" ljudstva pa imajo teh vec. torej ne mono- temvec politeizem.

now what?! :blink:

BTW, je kdo gledal vceraj oddajo o e.kocbeku? tragicna postava NOB in slovenske zgodovine.

@ pepe: kaj bi forum brez Tebe. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, recimo da indijacni res imajo samo enega boga, maori, aborigini in ostala "enostavna" ljudstva pa imajo teh vec. torej ne mono- temvec politeizem.

now what?! :blink:

To lahko tudi razložimo v prid monoteizmu. Mnogi bogovi(božanstva) so le različni aspekti enega Boga .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komunist...čemu služijo meseni roboti......? Zakaj smo si tako različni?.........Gorenje naredi pralnemu stroju rezervne dele.....mene boli koleno...a bi se dal dobit novga...model: deklica, letnik 75, Lj......, zakaj pol rastemo in se razvijamo...in umiramo...čemu tak program?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komunist...čemu služijo meseni roboti......? Zakaj smo si tako različni?.........Gorenje naredi pralnemu stroju rezervne dele.....mene boli koleno...a bi se dal dobit novga...model: deklica, letnik 75, Lj......, zakaj pol rastemo in se razvijamo...in umiramo...čemu tak program?

Zato pa pravijo cerkveni očaki, da so čudna pota Gospodova .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komunist...čemu služijo meseni roboti......? Zakaj smo si tako različni?.........Gorenje naredi pralnemu stroju rezervne dele.....mene boli koleno...a bi se dal dobit novga...model: deklica, letnik 75, Lj......, zakaj pol rastemo in se razvijamo...in umiramo...čemu tak program?

Lina

Vidim, da nisi neumna, znaš si postavljati vprašanja. Postavljanje vprašanj samemu sebi, potem pa prepustiti podzavesti, da odgovori na njih, je osnova vsakega razumnega razmišljanja.

Dejstvo, da robota s programom naredijo, kot dejstvo, da je človek robot narejen iz mesa, samo pritrjuje obstoju boga. Zato je zgražanje cerkvenih veljakov neupravičeno. Le da Cerkev programu pravi duša, duša pa so le čustvene lastnosti človeka.

Še enkrat naj te spomnim na najvišji program živih bitij. Ohranitev in nadaljevanje življenja, ob tem ohranitev iste vrste. In celo znotraj iste vrste.

Ko so križali rdeči grah z belim, je nastal šekasti, rdeče beli. Čez nekaj generacij tega šekasteg graha, je nastal nazaj samo še beli in rdeči grah. Očitno je bog predvidel tudi to varianto.

Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko so križali rdeči grah z belim, je nastal šekasti, rdeče beli. Čez nekaj generacij tega šekasteg graha, je nastal nazaj samo še beli in rdeči grah. Očitno je bog predvidel tudi to varianto.

In kaj bi on imel od tega? Verjetno takšna tvorba, kot je nek "boh", ne čuti nekega pritlehnega "osebnega zadovoljstva ob lastnih dosežkih", zato ne vidim smisla v tem njegovem "predvidevanju ponovnega ločevanja belega in rdečega graha po mnogih generacijah rdeče-belih križancev, nastalih iz prvotnih osnovnih grahov"... :)

Mislim, si pa daste opravka s tem Bohom.

A se ne morte enkrat že sprijaznit s tem, da smo zgolj naključja v neki namišljeni eksistenci? Še dobro, da se ob tem lahko zabavamo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!