Skoči na vsebino

Nova svetovna ureditev


Komunist

Priporočene objave

Voda je skoraj zastonj, glede na ceno drugih dobrin. Po nekaterih vaseh, kjer imajo vaške vodovode, plačujejo za vodo v povprečju manj kot 5k na leto. Pa je vseeno v večini ne uporabljajo neracionalno. Zakaj pa bi jo. Uporabljaš jo pač toliko, kot jo potrebuješ. In nabijanje cen takim vrstam dobrin se samo polnijo določeni žepi in malhe, ekologija pa je za to izvrsten izgovor.

In da bomo ostali brez zraka in vode. Zakaj že? A ju bo kdo odnesel? Po moje malo podcenjujete naravo. In tudi industrija, ki je bila na dobri poti, da tu kaj pripomore, se je v zadnjih dveh desetletjih močno spremenila.

Mi smo samo delček v velikem mozaiku narave. In še zdaleč nimamo možnosti, da jo uničimo. Saj nismo bogovi.  .)

Zakaj trdiš, da vode ne zapravljamo neracionalno? Če ne zapravljamo neracionalno, potem jo pač zapravljamo racionalno!

Imamo dovolj vode, le da ni pitna. Ima preveč škodljivih nitratov in drugih škropiv. To pa ni moja krivda, naj obdavčijo tiste, ko te snovi uporabljajo!

Kar popenim, ko nekdo trdi, da onesnažujemo okolje. Jaz že ne, še pralnega stroja nimam.

Čudim pa se, da ne razumeš razlike med zaračunavanjem vode kot osnove za dobavo vode in pa med zaračunavanjem vode same. To pa ni kar tako! Tega ne bi smeli dovoliti!

Kdo pa pravi, da bomo ostali brez zraka? Le za uporabo zraka bomo morali plačevati, ker je tudi zrak državni in ne naš!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imamo dovolj vode, le da ni pitna. Ima preveč škodljivih nitratov in drugih škropiv.

H2O

torej

kler je na MSju nenadoma nastala taka panika okoli pitne H2O

ena mala tolažba:

uvod

v glavnem človeštvo pije talnico - to je voda, ki se nahaja na majhnih globinah pod zemljo, do katerih sežejo naša črpališča in katere nivo je hudo odvisen od padavin

dejstvo

talnica predstavlja le 10% pitne vode na našem planetu (vključno z jezeri in rekami)

na večjih globinah je ostalih 90% povsem neomadeževane vode

hja in zakaj je ne pijemo?

razlaga

zato, ker bi bilo treba vrtati kot za nafto, to pa je trenutno še nerentabilno, dokler talnica čisto in zares ni totalno zagiftana in ljudje niso za tako vodo pripravljeni plačati toliko kot za bencin - vsaj toliko

geologi vedo kaj nas čaka, pa zeleni tudi malo in zato se trudijo preprečiti nadaljne giftanje vode ... kar pa ne predstavlja fatalnega problema za človeštvo

info: Discovery C.

BTW - uporabo zraka nam pa takoalitako že zaračunavajo - madona kje pa živite, malo si oglejte razne postavke pri računih za nafto, bencin, plin itd - pa še kako nam zaračunavajo zrak :angry:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veste kaj so nasi pametni poslanci razmisljal ko so razmisljal o tem zakaj in kako zaracunat zrak. niti ni tezko BREZ ZRAKA NI ZIVLJENJA in kaj to pomen da ga noben ne bo pozabu placat. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veste kaj so nasi pametni poslanci razmisljal ...

a dej nehi, a resss

to da so uiberpametni, da nm usm škodje,

to sem vedu

da so pa enkrat v tem mandatu celo razmišljali

:blink:

ma dejdej ...

nemogoče ...

hecaš se ...

s čem so pa izvedli ta za njih nemogoč postopek,

če z vakuumom v glavudrah tega ne morejo delati ..

no, lepo te prosim, s čem?

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabo zraka nam pa takoalitako že zaračunavajo - madona kje pa živite, malo si oglejte razne postavke pri računih za nafto, bencin, plin itd - pa še kako nam zaračunavajo zrak :angry:

seveda nam zaračunavajo uporabo zraka...samo katalizatorje poglej na avtih in motorjih..čisti primer plačila uporabe zraka....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na večjih globinah je ostalih 90% povsem neomadeževane vode

radenska brez mehurčkov ... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW - ali je kdo opazil, da so nam sprivatizirali tudi prihranke. Za svoje prihranke v npr. EUR dobiš celih 1,5% obresti na leto (obdavčenih) ob 2% EUR inflaciji. Vse za razvoj gospodarstva in višanje BDP.

Tako bogate mamce s svojimi prihranki de facto financirajo bogate podjetnike in državo za njihovo enormno zapravljanje, ki ga imenujejo gospodarski razvoj.

to pocnejo v AUT, D itd. ze leta. kje je problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pocnejo v AUT, D itd. ze leta. kje je problem?

če to počnejo v teh državah to nikokor ne pomeni da je to ok

ali ti morda misliš, da je vse kar počnejo v D&A Co

zakon in ok za vse na Planetu Opic

:hmm:

poleg tega si SLO v končni fazi lahko dovoli imeti sem in tja kak podoben problem kot omenjeni državi, se mi zdi

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pocnejo v AUT, D itd. ze leta. kje je problem?

V čem je problem?

Baje si zelo varčevalno usmerjen (tudi jaz sem). To naj bi bilo pametno. Rezultat varčevanja je privarčevani znesek. Ta je včasih služil temu, da si dobil (pozitivne) obresti.

V socializmu se je temu reklo minulo delo in na račun le tega si dobil del plače.

Nareditev obresti za negativne je z drugimi besedami kraja minulega dela. Poudarek je na KRAJI. Dragiša Boškovič je v S.P. ta pojav imenoval "evtanazija varčevalcev". Od ekonomske evtanazije do fizične pa je seveda samo korak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komunist, jur, osama & co:

hvala za "poucne" odgovore: predvsem tistega o "Rezultat varčevanja je privarčevani znesek. Ta je včasih služil temu, da si dobil (pozitivne) obresti.

V socializmu se je temu reklo minulo delo in na račun le tega si dobil del plače." ne razumem. sorry, sem enostavno prebutast. ali pa je prevec protislovij ali nerealnosti zraven.

na minulo delo dobis placo od pozitivnih obresti? zakaj potem delati? obresti bi dobil tudi brez dela. ali sem samo vse skupaj narobe razumel. whatever.

ne, ne podpiram obdavcenja privarcevanih zneskov, po drugi strani lahko pa samo vprasam: zakaj je temu tako. in ne mi zaceti, da spet samo podpirajo vele-whatever. obstajajo se "postranski" problemi kot sociala, ceste, zdravstvo itd. itn. brez denarja necesa pac ne bo. socialno samouopravljanje je dokazano spodletelo, komunizem tudi, kapitalizem bo najbrz enkrat skrehiral, vendar trenutno pac nekako deluje. potrebno ga je oplemenititi z socilno smiselnimi dopolnili.

now, let the games begin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potrebno ga je oplemenititi z socilno smiselnimi dopolnili.

s krajšanjem delovnega časa,

progresivno obdavčitvijo kapitala,

krepko obdavčitvijo "umazane" industrije,

debirokratizacijo, antiglobalizacijo, ...

...težava je le v tem, da sistem tega ne dovoli!

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nareditev obresti za negativne je z drugimi besedami kraja minulega dela.

Pozitivne obresti so ena največjih neumnosti, kar si jih je človeštvo izmislilo! :angry:

Zaradi njih kapital zahteva dobiček (vsaj toliko kot ponujajo obresti), zato je bogataš vsak dan bogatejši in ko pogledaš malo bolj široko je zaradi njih revež vsak dan revnejši! :doze:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozitivne obresti so ena največjih neumnosti, kar si jih je človeštvo izmislilo! :angry: 

Zaradi njih kapital zahteva dobiček (vsaj toliko kot ponujajo obresti), zato je bogataš vsak dan bogatejši in ko pogledaš malo bolj široko je zaradi njih revež vsak dan revnejši! :doze:

opaaa batooo

to je pa novo v ekonomiji

matr res bi poznal rad tistega, ki je na svojem žepu občutil, da sem ys v banki "pokasiral" obresti za lansko leto

:lol1:

gotovo dobiš nobelovo nagrado, če to računsko dokažeš

:lol1:

predno se dejansko lotiš računanja, te bi le želel spomniti, da so hranilniške obresti vedno bile nižje od kreditnih ali zamudnih - tu privabljajo banke varčevalce

in s to razliko služijo - ČE si čisto slučajno pozabil na to ..

država pa hoče, kot povsod, tudi tu odcufniti svoj delež. Jasno, da je to lažje narediti svojim državljanom kot bankam, ker državljani ne morejo enostvno spokati in oditi drugam, kot lahko store banke.

No sedaj pa veselo na delo, da dobiš nobelovo za ekonomijo.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komunist, jur, osama & co:

, kapitalizem bo najbrz enkrat skrehiral, vendar trenutno pac nekako deluje. potrebno ga je oplemenititi z socilno smiselnimi dopolnili.

&co

Le koga vse imaš na tem seznamu :)

Da, verjetno je zaenkrat res najboljša rešitev, da se kapitalizem kastrira in se dobi bolj socialno verzijo. Jaz jemljem za vzor nekatere skadinavske države.

Po drugi strani pa se mora stremeti k oblikovanju novega sistemskega konstrukta, ki naj preseže zablode starih (vključno z kapitalizmom) sistemov, ter gradi na tem, kar se obnese(tu ne mislih nenehnje gonje za dobičkom, ki se kot ideologija odlično obnese) in hkrati vodi k ravnotežju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno bolj se mi zdi, da živim v štali in da sem prišel do zanimivega zaključka, da nas nekdo redi za zakol (izrabo).

Epohalna poved. Bojim se le, da bi tekom cele zgodovine našel ljudi (enkrat več, drugič manj), ki bi bili tovrsnih misli. Saj, jaz jih delim s tabo.

Ključna težava je, ker obstoječi grand narrative res deluje v tej smeri. Imaš velekapitaliste, ki so "klavci" in imaš rajo, ki je "živina".

K temu prispeva, kot je bilo že omenjeno, prenaseljenost. Zato vidim ravno v tem pomembno rešitev in orožje živine.

Ne imeti otrok!

Več kreposti zakaj ne. Prvič, prenaseljenost. Itaq se reveži v Afriki in Aziji preveč množijo.

Drugič, manj obveznosti, več svobode, več hedonizma, več kapitalističnega life style. In seveda, manj dela, zakaj ni toliko stroškov.

In tretjič, kar je ključno. Da, človečki so živina. A kaj je hujšega za kmeta, kot da se živina ne razmnožuje in je nekoč zmanjka. Ni živine, ni živinorejstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ni živine, ni živinorejstva.

Čš rečt:

Planet Opic brez Opic.

Peesda, kdo pi pa pol pisal na MS?

Krave?

Enkrat smo na MSju mel eno, kse je deklarirala za

vijolično kravo (čist res, no! Mislm, da je bla ena Stigma - al neki podobnga)

potem smo ji pa postavl dilemo:

kako hudiča s parklji tipka po tipkovnici?

pa je razložila, da tipka z jezikom..

nakar smo jo dobili na laži,

ker z jezikom ne bi mogla tipkati, saj bi z rogovi

praskala po ekranu

in ugotovili, da gre za navadno Opico, katero

so zabrisale halucinacije u podn, tko da

je bla žiiivo prepričana, da je

vijolična krava

:lol1:

vse je čista resnica in lahko preverite v arhivu MSa

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opaaa batooo

to je pa novo v ekonomiji

Ne, sploh ni nova! Negativne obresti smo včasih že poznali in taki sistemi so dosti bolj naravni in precej varnejši!

Primer negativnih (naravnih) obresti...

Recimo, da je plačilno sredstvo žito.

Ti bo, če ga boš dajal na kup, dajalo pozitivne obresti?

Ne, ker ti ga bodo sproti jedle miši, uničevala vlaga,...

Bi ga bil pripravljen posoditi brez obresti?

Seveda bi, saj je to bolje, kod ta ti ga pojedo miši,...

pa še primer pozitivnih (nenaravnih) obresti...

1 SIT naložen po 5% letni obresti meri v 1500 letih prinese...

60.806.303.788.322.473.625.842.111.541.097,70 SIT

ali drugače...

Dam danes na banko tolar in čez 1500 let bodo moji potomci kupili Zemljo! :OK:

...se ti ne zdi, da v takem sistemu nekaj ne štima :hmm:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...se ti ne zdi, da v takem sistemu nekaj ne štima :hmm:

definitivno imaš prow - nekaj ne štima

hmmmm

kaj že?

:hmm:

yesss,

že vem

B)

tvoja matematka&logika

;)

trnovajepotdonobelovepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

definitivno imaš prow - nekaj ne štima

hmmmm

kaj že  :hmm:

yesss, že vem B)

tvoja matematka&logika

Jur, na tvoj nivo se ne bom spuščal.

Če pa imaš kak argument, pa kar na dan z njim.

:P

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur, na tvoj nivo se ne bom spuščal.

Če pa imaš kak argument, pa kar na dan z njim.

:P

a ti to čist resno

ys sm se pa mal pohecow

no pa dajmo (logika):

argument št. 1:

a - žito je brezvezen primer netrajnega plačilnega sredstva

b - zakaj bi posojal žito če ga imam sam preveč

takrat ga dam lačnim ljudem - fertik

kje so sedaj naravne/negativne obresti ?

nikjer, razen v srcu

torej najprej se odloči za stabilno nepokvarljivo plačilno sredstvo

argument št. 2

1.500 let - kje pa je ta banka, ki drži toliko let :lol1:

predlog: izbrati eno malo zanesljivo bankico na Planetu Opic, ki živi v povprečku 100 let

ponoviti izračun na rok 30 let - kolikor recimo varčuje povprečna Opica

saj

če bi šli na tvoj štos s 1.500 leti, potem to narede vse Opice, vse Opice lahko kupijo cel Planet, zaradi prevelikega povpraševanja se dvigne cena Planetu, pade vrednost privarčevane vsote in tvoja logika je u qrcu - sorry

:?

kaj manjka tvoji teoriji:

dokaz, da je zaradi tvojega teoretičnega manipuliranja z bančnimi sistemi sploh kdo izgubil kak dinar, kaj šele obubožal

:rolleyes:

veš kaj - a ti povem nekej - pa ne se jezit, ker je napol hec:

faxi danes terajo hiper produkcijo ekonomistov, svetovna ekonomija je pa vsebolj v pički, qrcu&riti - samo zaradi te hiperprodukcije viberpametnih eknomskih "strokovnjakov" od katerih navaden kmet s svojo zdravo kmečko logiko več ve o življenju in delovanju trga

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še primer pozitivnih (nenaravnih) obresti...

1 SIT naložen po 5% letni obresti meri v 1500 letih prinese...

60.806.303.788.322.473.625.842.111.541.097,70 SIT

ali drugače...

Dam danes na banko tolar in čez 1500 let bodo moji potomci kupili Zemljo! :OK: 

...se ti ne zdi, da v takem sistemu nekaj ne štima :hmm:

In kolk bi to nanesl, če predpostavimo recimo 6 procentov realne inflacije na leto, kar bi se nekako skladalo s 5 procenti bančnih obresti. Ti povem brez kalkulatorja, da bi blo to 0.0000000000000000000000xxx česarkoliže.

S sem ne bi kupil ravnoi velikega posestva. :lol1:

Popravljeno . Popravil MotoManiac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... S sem ne bi kupil ravnoi velikega posestva. :lol1:

no ti si ga pa dotolkel

:D

prepričan sem, da nisi ekonomist - a = tko?

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jurija in Komunista za predsednika......

:lol1:

... Svinjske Farme na Planetu Opic??

mah ne ... naj bo kar Komunist predsednik, Damjan podpresdenik

ys bom pa raj zunanji vladni svetovalec ...

... slednji so manj izpostavljeni atentatom

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!