Skoči na vsebino

rabim nasvet- čim prej


dr.looney

Priporočene objave

a se da ta zakon prebrat kje na internetu slučajno? nisem vedel da je to z zakonom določeno, kakšna je pa kazen?

ZAKON O ZAŠCITI ŽIVALI

(Uradni list RS, 20/2004)

Popravljeno . Popravil bubamara
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se da ta zakon prebrat kje na internetu slučajno? nisem vedel da je to z zakonom določeno, kakšna je pa kazen?

dejanje tega človeka pa raje ne bom komentiral. če bi se to meni zgodilo bi bil verjetno že v zaporu, ker bi ga ubil...

tule je naslov

www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=15

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej, na podlagi tega zakona naj bi imela vsaka občina Odlok o o vzreji psov in obveznostih pri vzdrževanju čistoče javnih površin , ali pa je to zapisano v Odloku o javnem redu in miru....pa večina občin na netu tega nima...

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jure007: A boš ti potem domov vzel tiste sosedove pse. Sevede da ne. :BUA: :BUA: :BUA:

Se bo že najdu kdo, ki bi vzel tisto žival. Sej pomoje jih nima tip za ceu živalski vrt haloooo :angry:

Je pa bolš, da gre žival od tipa stran, kot pa da jo ( če jo sevede) muč, kot neznane pse. Navsezadnje je tut pes živo bitje, ki čuti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvomim, da je tisti človek hotel tvojega psa dejansko poškodovati...bolj me spominja na dogodek ko brani svojega psa....še posebej če je imel kaj manjšega kot ti pri sebi....namreč slišal sem že da je lastnik vrgel predmet v večjega psa ker je hotel svojega manjšega zaščitit...

ponavadi lastnik psa drugače opisuje obnašanje svojega psa kot ostali udeleženci....

seveda če pa ti praviš, da je bilo kot je bilo je pa res prasec...... :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvomim, da je tisti človek hotel tvojega psa dejansko poškodovati...bolj me spominja na dogodek ko brani svojega psa....še posebej če je imel kaj manjšega kot ti pri sebi....namreč slišal sem že da je lastnik vrgel predmet v večjega psa ker je hotel svojega manjšega zaščitit...

ponavadi lastnik  psa drugače opisuje obnašanje svojega psa kot ostali udeleženci....

seveda če pa ti praviš, da je bilo kot je bilo je pa res prasec...... :fight2:

psa sta iste pasme. psa se poznata saj se srečujeta vsak dan. nikoli se nista stepla ali kaj podobnega.

živali so veliko pametnejše kot si ljudje mislimo.

ta človk je popolno teslo brez manir in kulture tudi pri komuniciranju z ljudmi.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jure007: Verjetno si nisi ogledal še nobenega zavetišča za živali. Verjemi da so vsa polna (beri prepolna) takih in podobnih živali.

Vsi bi samo nekej pomagal in pametarl naredu pa noben nič. :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

psa sta iste pasme. psa se poznata saj se srečujeta vsak dan. nikoli se nista stepla ali kaj podobnega.

živali so veliko pametnejše kot si ljudje mislimo.

ta človk je popolno teslo brez manir in kulture tudi pri komuniciranju z ljudmi.

dr.looney :devil:

pol pa po njemu...ma ne psu...po lastniku.... :fight1: :chase:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Peco:

Ok, se vdam. Nism vidu nobenga zavetišča še, razn unga tam pr vrhnik ko je mela una babnca - po televiziji seveda.

Če pa veš, kako pomagat pr tej zadevi: ja pol pa prosm povej. Pomoje tle ni vse sam v špagi. Že res, da bi pes mogu bit na špagi, pa tudi če ni, glih kamnov se ne meče vanje. Jest sm pač samo predlagu, nč druzga. Zakonov ne poznam sam zdi pa se mi, da če tip meče kamne po psih, si ne zasluž, da ma doma psa.

Pa brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jure007: Jest tut ne vem kakšna je rešitev in zato tut ne pametujem kaj naj naredi, kako naj sosedu vzamejo psa........ <_< <_<

Vem pa samo to, da ljudji vse bolj in bolj skrbi za živali, medtem ko veliko soljudi, someščanov in sovaščanov živi v nevzdržnih razmerah za življenje. Raje pomagajmo njim. :OK: :OK: ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijavila pa ga bom društvu proti mučenju živali.

glavno je da je z našmu kužiju vse ok.

prjav še sebe, ker svojga psa nimaš vedno pod kontrolo in ga s tem posredno ogrožaš ...

sori za cinizem, ampak tako je. Če kaj, sem se od motosvetovih pasjeljubk naučil, da tisto dretje ni za džabe... Njegov namen je kontrola, da se psu ne bi pripetilo kaj neljubega ... svet je okruten ...

No, lepo je pa slišat ,da je z/s kužatom vse ok. To je glavno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz nekaj dodam...

ni opravičila, da psa nekdo kamenja :( tud če je kuža spuščen in s tem ne ogroža okolice, ga nima noben pravice kamenjat!!! :cry: Živali so živa bitja!

Je že res, da mora biti kuža na povodcu, ampak v tem primeru ni nikogar napadel :blink: pa še poznata se - zaradi česa pa bi ga lahko ta kao človek napadel s kamenjem???? S tem, da pa psa brez razloga kamenja, pa se očitno boji, da svojega psa ne bi zmogel obvladat....če se je tega bal, bi se pa obrnil in nadaljeval svoj sprehod v drugo smer in bi se spuščenemu kužku izognil! Vsaj jaz delam to in mi na kraj pameti ne pride, da bi se izpostavljala spuščenemu psu, povrh vsega pa bi ga še kamenjala! Pa kje smo - v srednjem veku????

S takim človekom se nima smisla ukvarjati, pusti ga raje na miru in ne spuščaj se na njegov nivo....ker na koncu boš itak ti tista, ki si najhujša, ker je bil pes brez povodca - valjda da je to najhujša stvar....druge plati se ne vidi, ker očitno je agresivnost nad živalmi čist normalna stvar :angry: sama se srečujem s totalnimi butci skoraj vsak dan, ko grem z mojo psičko na sprehod....ljudje so očitno preveč obremenjeni z negativizmom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kreten...če se psa poznata ga verjetno večkrat vidš...dej vpraši ga kaj mu šmelca po glavi in ali se mu to pogosto dogaja ? Tožba...glede na to, da je deljena krivda....traaaajalo bo celo večnost, pa odvetnike plačat....pa glede na to da je tip premaknjen zna še kakšno bolj podlo varjanto užgat..in očitno sam stvari rešuje po principu batine...pa zaigraj po njegovo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pasjelubci, pasjefobiki, jebivetri, vsi se srečujemo na javnih in privatnih površinah. Ker sto ljudi dvesta sisa, da o psih ne govorimo, se ta srečavanja regulirajo z navadami in zakoni. Ki pa jih večina pasjelubcev ne upošteva! Prihaja do medijsko odmevnih primerov napadov psov na ljudi, tudi starejše in otroke, ki so najbolj nebogljeni, do napadov spuščenih psov na privezane in podobnih neljubih stvari. Zato se nekateri psov bojijo, predvsem tujih, neznanih, za katere ne vedo kako se bodo obnašali. Pa čeprav so tudi sami pasjelubci.

Sam imam čez 20 let vedno psa pri hiši in vem, da vsi psi niso normalni. Pa ne zaradi njih samih, ampak zaradi vzgoje nenormalnih lastnikov. In ti so žal v ekstremnem porastu. In kakor se nikjer ne bojim normalnega psa, nikoli ne vem kako bo odreagiral idiotsko vzgojeni kosmatinec. In preden zgrize mene, moje drage in mojo psičko, da, si zasluži da ga odženem in če tega ne upošteva oz. sploh ne da te možnosti, posežem po ostrejših ukrepih. Najsi bo kamen, palica ali krogla. :cry:

Žal se potem dogajajo lažni alarmi in resnična ukrepanja. In vsem priporočam, da ne uporabljate idiotskih izgovorov "saj moj kuža nič ne naredi", ampak se obnašate preventivno. Tudi obisk kvalitetnih pasjih vrtcev in učenje bontona tako človeškega kot pasjega ni odveč. Še nikogar nisem grdo gledal, če je lepo vprašal ali sme spustiti psa v moji prisotnosti oz. ali sme priti bližje s svojim k moji psici in ali jo lahko poboža.

Ehh, ne bom več... skratka pazite na svoje kužke, da vam bodo dolgo v prijetno spremstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost je tako da si psa lahko omisli vsak pa četudi nima najmanjšega talenta za ,,biti dober lastnik,, da ne rečem celo vsaj malo poznavalec pasjega obnašanja, vse piše in treba se je mal pozanimat in kaj prebrat, potem pa svojega opazuješ--če pač nimaš nobenih izkušenj od prej; da ima psa nekdo, ki se jih boji :xx: .

(tko kot imeti motor...ima ga lohh vsak vse ostalo so pa zgolj pobožne želje).

Priznam, da včasih mal cviknem pred ,,nevarno,, spuščeno pasmo sploh pa da lastnika nikjer ne vidim....pa mi še ni na pamet padlo, da bi mu vrgla kamen al da bi sploh prva agresivno reagirala. Vedno si rečem..če je spuščen je verjetno prijazen če pa slučajno ni bi pa valda že prej srečal kakšnega psa in se stepel z njim--kje bi glih mene/naju najdu. Če gre za običajne pse si ne morta kar tako vratove pregriznit in noge potrgat. Poleg tega pa je dostikrat dovolj že resen in odločen nastop lastnika--brez orožja.

Sicer pa če vse to ne bi blo zadost in bi mojo pokico vseeno napadla kakšna nevzgojena zverina...ma mu vratno žilo lastnozobno ven potegnem. :huh:

No pa le pejte kdaj v gmajnice ali katerokoli zavetišče in peljite na sprehod tamkajšne kužke (sploh pa zdaj ko ni več moto. sezona in nimate kej počet/se zgovarjat ...boste vidl kaj se to pravi iskreno veselje.

SPREHAJANJE (gmajnice).. vsak dan med 15,30 in 17

Vikendi, prazniki med 12 in 13,30

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Če gre za običajne pse si ne morta kar tako vratove pregriznit in noge potrgat. Poleg tega pa je dostikrat dovolj že resen in odločen nastop lastnika--brez orožja.

...

Poznam primer, ko sta se stepla psa, brak jazbečar in nemški lovski terier. Brak je terierju potrl vse štiri noge, terrier pa praku ni mogel drugega, kot da ga je grizel za vratno gubo in mu ni prizadel nobenih resnejših poškodb. Terierja so morali uspavati. :cry: Brak je bil last človeka, ki se ponaša da zna s psi. Zna moj qrac! :devil: Brak je bil tudi tisti, ki je napadel.

Zdaj se pa zanesi na spuščenega psa, če ga ravno slučajno ne poznaš! :unsure:

Nimam problemov z normalnimi psi. Sem že sredi gozda srečal 2 letnega kavkaškega ovčarja, ki velja za iber mrcino in sva se prav lepo pogovorila in mi je na ukaz sedal in legal za brikete, ki jih običajno nosim po žepih, da bi pijanemu lastniku kmalu oči ven padle. Samo ne vem pa kaj bo s tem psom, ko bo starejši in bo trenutna goreča ljubezen lastnika uplahnila, ter ga bo začel zanemarjati. Kar se bo alkoholiku nedvomno tudi pripetilo.

In Lina, praviš da bi lastnozobno grizla vratne žile? Verjamem, a ne vidim razlike v tem in mojem odločnem nastopu in odganjanju ter na koncu brambo lastne psice najsi bo (ponavljam) s palico, kamnom ali kroglo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sorry looney ampak POPOLNOMA sama si kriva in če hočeš svojemu psu dobro pač pazi na njega!

imel sem bobtaila, ki je po velikosti približno enak nemškemu ovčarju, bil je v odlični kondiciji in za svojo pasmo zelo velik in močen in popolnoma nenapadalen pa je vseeno bil vedno na povodcu ko ni bil za ograjo hiše. zaradi svoje dlakave pojave je seveda močno izstopal in skoraj vsak pes, sploh pa nemški ovčarji in dobermani, ki v naših krajih predstavljajo 90% psov (tistih malih batarijskih ščenet ne štejem) ga je hotel napasti. to se je dogajalo tako na vežbališču pasje šole kot na cesti.

vsaj 10x sem se sprehajal z psom na povodcu ko se je od nekod vzel kak spuščen "prijazen" nemški ovčar ali kaj podobnega in se zakadil v mojega psa. takrat sem spustil povodec, da se je pes lahko normalno branil in počakal, da ga je moj pes podrl na tla in ga cotal dokler tisti pes ni pobegnil. če je mojemu psu kazalo, da bo imel malo bolj resno delo pa sem napadalca še malo zbrcal in mu zagotovil zmago. oprosti živali imam zelo rad, ampak da se skoraj nikoli nisem mogel sprehajati ne da bi imel kak podoben incident mi je šlo krepko na živce in ne boš verjela kaj vse sem slišal od lastnikov psov, ki so ponavadi bili v bližini:

"AH MOJ PES PA NIKOLI NOBENEMU NIČ NE NAREDI!", "JA VAŠ GA JE ZGLEDA PROVOCIRAL", itd......

seveda so na koncu napadali celo mene, češ kako je moj pes napadalen, kaj je naredil njihovem in seveda zakaj ga jaz brcam :angry: dostikrat ni dosti manjkalo pa bi tudi lastniki dobili kako brco.

popolnoma razumem tipa, ki je vrgel kamen, tudi sam sem navadno imel kakšen kamen pripravljen in sem bil zelo nezaupliv do vsakega spuščenega psa v bližini. A MOGOČE PSU NA ČELU PIŠE, DA JE PRIJAZEN IN KAKO NAJ JAZ TO VEM?!?!?!? MY ASS, SAMA SI KRIVA ZA TO, PAZI NA PSA PA NE BO PROBLEMOV IN SE ZAVEDAJ, DA IMAJO MNOGI SLABE IZKUŠNJE Z TAKŠNIMI PRIJAZNIMI KUŽKI KOT JE TVOJ.

sploh nočem razmišljati kako se šele počutijo vsi lastniki malih psov, ki jim večji spuščeni redno napadajo pse, ti pa jih panično dvigujejo v naročje in jih poskušajo zavarovati!

PES JE ODGOVORNOST IN TUDI TI JO PREVZAMI, DRUGIČ PA PREMISLI KAKO JE KO SE Z MOTORJEM PRIPELJEŠ IN OB CESTI STOJI SPUŠČEN KAK PES. MNOGI SO ZARADI TEGA ŽE PADLI TUDI ČE JIH PES NI NAPADEL AMPAK LE NAREDIL KORAK PROTI NJIM, SAM PA SEM ZARADI TAKŠNEGA PRIMERA TUDI ŽE SKORAJ LETEL V GRABEN, KO SE JE DOBERMAN ODLOČIL MALO ZALAUFAT PROTI MENI. POZNAM LASTNIKE IN NASLEDNJIČ SO MI ZATRJEVALI, DA NI MISLIL NIČ HUDEGA!!!! JA ZIHER, TO BI MI RES POMAGALO KO BI POLOMLJEN LEŽAL IN VEDEL, DA PES NI MISLIL NIČ SLABEGA.

in vi bedaki bi razbijali avte in lastnike? :fight2: ni problema, vam zrihtam 10 spuščenih psov, vi pa suvereno hodite med njimi in ugotavljajte kateri je prijazen in kateri ima takrat slučajno slab dan!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

perv, I´m with you. :grim

imam psico (10 kg ciste, trenirane in vzdrzevane lene navihanosti), poznam probleme predvsem z vsemi "pridnimi in nic-hudega-hotecimi" psi (sem mojo ze parkrat nesel) in sem tudi ze brcal pse, ki so hoteli cotati mojega.

kakrsen lastnik, taksen pes. cudno, a resnicno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakrsen lastnik, taksen pes...

10 kg ciste, trenirane in vzdrzevane lene navihanosti.. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakte mal........vsak bi svojega psa branil tako, da bi poškodavola napadalca..tukaj nimam kaj dodat. Vendar Kdaj začeti z obrambo?...valda ne takoj, ko zagledaš psa brez povodca začet skale po luftu metat. Ja jest sem mojga tudi dvigala, ko je bil majhen, in pes ima rešpekt pred človekom (te zaradi tega ker imaš svojga cucka v roki ne napade....skače proti psu in takrat ga pač brcneš ..če beseda ne zaleže). Mah se je brezveze. V glavnem tudi jest imam mojga največkrat spuščenga (ne hodim v gužvo oz. na turistične točke--tu je privezan) in se ne vsaja v nobenga psa in nobenga človeka in če bi mu nekdo..samo zato, ker je pogledal v njegovo smer, vrgel kamen in ga poškodoval...bi frajer tam našel svoje zadnje počivališče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!