Skoči na vsebino

Marihunana & cops on the road


motomanijak

Priporočene objave

Evo en nov topic, za ene zanimiv za druge ne.

Zanimajo me vase izkusnje s policaji, ko ste (bili) zadeti, oz. ko ste bili normalni pa je policaj mislil, da ste zadeti. Pac vsi vemo, da ce vozis pod vplivom sumljivih substanc (mamil) ti brezpogojno odvzamejo voznisko dovoljenje.

Problem je tudi v tem, ker ni nujno, da si trenutno high, THC ti ostane v krvi in urinu vsaj se 1 mesec.

Torej

1:ali ima kdo izkusnje s tega podrocja, oz. ali je ze kaksen policaj koga povabil na test,

2:ter kaj naredit ko ti ponudi test?

Moj problem je tak, da si vcasih kaksnega pokadim, tako, da imam non-stop THC v krvi. (Skoda, ker se ne dela non-stop : hec).

Razpisite se.

MM

------------------------------

Never surender!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam bolj izkusnje s cariniki in preiskavo kot s policaji in testi.ceprav,tolikokrat kot sem zraven,ko se rakete kadijo,bi se mi na testu skoraj sigurno kaj poznalo.pa se kadim ne!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem biu lani zraven, ko je imeu kolega manjšo prometno pri Savudriji. V živo ga je izsilil en hipik, policaji , zapisnik, tip čudn, muljav, zasanjan, alkotest 0.0. Pa jest policaja mal povprašam, če se jim ne zdi, da bi ga še malo za substance poslali testirat, pa pravi, da je to že druga zgodba, da tudi sam misli, da ima kej pod kapo, ampak da tega splošno ne delajo ipd. Res pa je, da je blo to na Hrvaškem. Možakar je biu očitno prekajen, al pa še kej drucga, tud policaji so to vedli, pa izgleda niso mogli kej pametnega nardit!

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam par ljudi, ki si radi v glavo disece palicice vtikajo, ampak se nikoli niso bili pod pregledom, tako da tudi z moje strani nobenih izkusenj/informacij.

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nasi vrli policaji "urijo" par posebnih enot, ki bodo kar na licu mesta ugotovili prisotnost "opojnih" snovi v telesu.

kako bodo to izvedli nimam pojma, se pa ze sola nekaj enot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam rešitev za vse tvoje probleme glede thc-ja NEHAJ KADIT!!!

Kar se tiče pa policije, pa kot vejetno veste če obstaja sum, (alkotest lahko 0.00) da oseba vozi pod vplivom drog ali kakih drugih substanc policist odredi strokovni pregled v bolnišnici, kjer ti zdravnik odvzeme kri, urin daš sam, prav tako pa zdravnik opravi pregled. Strokovni pregled lahko tudi odkloniš samo potem vozniška bajbaj. Kar se tiče skupin, ki naj bi se šolale, pa kolikor vem je nekaj policistov bilo na nekem kao tečaju za te zadeve, vendar tega na terenu ne smejo opravljati, ker ni zakonske osnove da, policist opravil tak pregled. Predno pa bo to v zakonu, bo minilo še kakšno desetletje.

Skratka toplo ti odsvetujem, da voziš ko kadiš (saj veš kaj)razen če imaš preveč denarja in izpita ne potebuješ, ker verjami slej ko prej boš naleto, pol pa bojo spet policaji p..... Jebi ga biznis je biznis.

Če maš kako konkretno vprašanje pa vprašaj!

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

nasi vrli policaji "urijo" par posebnih enot, ki bodo kar na licu mesta ugotovili prisotnost "opojnih" snovi v telesu.

kako bodo to izvedli nimam pojma, se pa ze sola nekaj enot

Duh, glede "nehaj kadit",.

Glede posebnih enot in urjenja, pa se mi zdi, da se je nekaj govorilo o "kontrolah s pupilometrom" (reagiranje zenic na svetlobo)na osnovi katerega bo lahko "organ" odredil nadaljne preiskave. Samo, so po moje ugotovili, da bodo morali na MNZ v te namene zaposliti medicinsko izobražen kader, ker je postopek za "organe" prezahteven!

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ghost.....ne kadim, nikoli nisem in tudi ne nameravam začet. Me pa vseeno zanima....THC je v krvi do enega mesca. Torej če je nekdo dva tedna nazaj puhal, in se policaju zdi sumljiv, ga ta lahko pošlje na pregled, ki bo pozitiven. Ali to pomeni, da bo odvzet izpit vsakemu ki ga za volanom dobijo, da je pred časom kadil?

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ghost.....ne kadim, nikoli nisem in tudi ne nameravam začet. Me pa vseeno zanima....THC je v krvi do enega mesca. Torej če je nekdo dva tedna nazaj puhal, in se policaju zdi sumljiv, ga ta lahko pošlje na pregled, ki bo pozitiven. Ali to pomeni, da bo odvzet izpit vsakemu ki ga za volanom dobijo, da je pred časom kadil?

mudi se mi v službo na kratko da bom pa kaj več napiso ko pridem iz službe

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo ko si napuhan po možnosti ne upravljaj z motornim vozilom, zlasti ne z motorjem...

Če že moraš, pa spij še eno pivo, da ne boš sumljiv.

Glede testiranja so mojega znanca zaradi videza policaji sumili da kadi travo (čeprav je ni kadil) in so ga ustavili večkrat na poti v službo in mu premetali žepe in avto. Ko niso našli ničesar, so ga poslali (nekajkrat!) na t.i. "strokovni pregled", ki pa ga je vedno gladko odklonil, ker ni imel časa. Končalo se je s 40 tisočaki kazni pri sodniku za prekrške.

Torej ti izpita ne vzamejo kar "avtomatsko".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V veljavnem ZVCP piše:

Če policist sumi, da je udeleženec pod vplivom mamil, psihoaktivnih zdravil, ..., ki zmanjšujejo njegovo sposobnost za vožnjo, odredi preizkus sposebnimi sredstvi ali napravami ali strokovni pregled (to je zdravniški pregled).

V predlogu sprememb in dopolnitev ZVCP (vladin predlog, EPA 382-III) piše:

Če so podani razlogi razlogi za sum, da je udeleženec v prometni nesreči pod vplivom mamil, ..., policist odredi in izvede postopek za prepoznavo znakov, oziroma simptomov, ki so posledica teh snovi v organizmu. V primeru prepoznave takega znaka, oziroma simptoma, ali če udeleženec odkloni sodelovanje pri prepoznavanju znakov ali simptomov ali če postopka ni mogoče izvesti, policist odredi strokovni pregled (to je zopet zdravniški pregled).

To pomeni, da policaje očitno res šolajo, da bodo znali prepoznati znake, vendar policaji še vedno ne bodo mogli dokazati zadetosti, temveč bodo to še vedno delali zdravniki.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto Maniac, Ghost je napisal: quote:veste če obstaja sum, (alkotest lahko 0.00) da oseba vozi pod vplivom drog ali kakih drugih substanc policist odredi strokovni pregled v bolnišnici, kjer ti zdravnik odvzeme kri, urin daš sam, prav tako pa zdravnik opravi pregled. Strokovni pregled lahko tudi odkloniš samo potem vozniška bajbaj. Torej, če se pojavi sum, pa četudi si kadil pred 14 dnevi, in te policist pošlje na pregled, bo ta pozitiven. Če odkloniš, je izpit preč, ker ne napišejo samo kazni, kot to trdš ti.

Seveda pa je tudi možnost, da se ugotavlja količina THC-ja v organizmu in se na podlagi tega ugotavlja, če je dotična oseba še "zadeta". Bo pa to Ghost vedel najbolje povedat.

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Evo en nov topic, za ene zanimiv za druge ne.

Zanimajo me vase izkusnje s policaji, ko ste (bili) zadeti, oz. ko ste bili normalni pa je policaj mislil, da ste zadeti. Pac vsi vemo, da ce vozis pod vplivom sumljivih substanc (mamil) ti brezpogojno odvzamejo voznisko dovoljenje.

Problem je tudi v tem, ker ni nujno, da si trenutno high, THC ti ostane v krvi in urinu vsaj se 1 mesec.

Torej

1:ali ima kdo izkusnje s tega podrocja, oz. ali je ze kaksen policaj koga povabil na test,

2:ter kaj naredit ko ti ponudi test?

Moj problem je tak, da si vcasih kaksnega pokadim, tako, da imam non-stop THC v krvi. (Skoda, ker se ne dela non-stop : hec).

Razpisite se.

MM

------------------------------

Never surender!!!

A je sploh vredno debatirat o tem na Motosvetu????

Moj odgovor: DRUGS - NO THANK YOU

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nimam teh izkušenj s policaji. Sam namreč nisem kadilec, kar pa še ne pomeni, da nisem puhal kanabisa. Nazadnje na EURO 2000. Seveda kje drugje kot v Amsterdamu. Štof, pa res 1A klasa s črtico.

Neglede na to, da je mehka droga na Nizozemskem legalna in jo dobiš v vsakem koffi shop-u, vendar, če si narolan in te ustavijo plavi, ko voziš motorno vozilo, si ga najebal ko velki. Nikakor pa ne, če to nisi in kljub vsemu odkrijejo v urinu THC. Nizozemski policaji imajo s tem največ izkušenj. Tako, da če si prejšnji večer puhal travo, se naslednji dan po prespani noči ne rabiš ničesar bat, ko sedeš za krmilo ali zajahaš jeklenega konjiča.

Sam sem pa mnenja, da ni nič slabega kdaj potegnit kaj zavitega, seveda z dobro robo. Ampak ne potem na motor ali za volan!!! Tega pa res ne odobravam. No roko na srce. Rocky raje spije butelko dobrega štajerskega vina..

P.S. Pa še namig. Rulandec dobro dane moškemu, še posebej, če ga pijejo ženske! Pa nazdravje! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ko niso našli ničesar, so ga poslali (nekajkrat!) na t.i. "strokovni pregled", ki pa ga je vedno gladko odklonil, ker ni imel časa. Končalo se je s 40 tisočaki kazni pri sodniku za prekrške.

Torej ti izpita ne vzamejo kar "avtomatsko".

Najprej me zanima če si videl odločbo sodnika za prekrške, da bi lahko videl, za kaj je dejansko šlo, ker v 99 % si vsak nekaj zraven zmisli in ...

Po zakonu, če odkloniš strokovni pregled bi sodnik moral izdat odločbo o prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja.

Ima sicer možnost da tega ne stori vendara so to redke izjeme.

Še posebaj, če je že večkrat odklonil, ne verjamem da je to čisto tako, pa še kazen je premajhna ?????? Reči mu, naj ti pokaže odločbo, da ne bomo prazne slame mlatili, da vidiš zaradi česa je sploh bil kaznovan.

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A je sploh vredno debatirat o tem na Motosvetu????

Moj odgovor: DRUGS - NO THANK YOU

Tadej, skoraj absoultno se strinjam s tabo.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absulutno in vedno, danes, jutri in v prihodnje, pa četud Slovenija postane Amsterdam...DRUGS NO THANK YOUDRUGS NO THANK YOU

DRUGS NO THANK YOU, DRUGS NO THANK YOU, DRUGS NO THANK YOU

Mislim, da pravi motorist po srcu in duši ne potrebuje in odkloni, kakršno koli drogo..mehko,trdo itd, ob enem pa mu motor pomeni užitek in odvisnost in ne statusni simbol.

Pravemu motoristu (racing, enduro ali čoper,karkoli že...) je droga in odvisnost, motor, hitrost, adrenalinnnn, božanski zvok iz mašince, zaviti ovinki, prelep grob asfalt in gaaassssssss......., naklon do kolena in naprej! TO JE DROGA..draga druščina, kanabisa, enkrat sam probala al pa kadi..isto sranje, značaj je potreben!

PA BREZ ZAMERE, TO JE MOJE OSEBNO MNENJE, MOGOČE ŠE OD KOGA?

Černi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...Pravemu motoristu (racing, enduro ali čoper,karkoli že...) je droga in odvisnost, motor, ...

Tako je !

Kljub nekaterim drugim postranskim odvisnostim(sorry sam droge gredo pa vseen bolj slabo tuki zraven, kvečjemu kak pir ali 15) smo se vedno najbolj odvisni od motorizma (ali pa je to mogoce to tank poln bencina pod nasimi celadami ???)

DDV in baterije ze vkljuceni v ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi samo tole dodal. Poglejte malo nazaj, kaj pišete. Večina raje kakšnega srkne, kot pa spuha. Itak, sam poglejte, kaj je najpogostejši vzrok nesreč. Ziher ne trava. Alko je opojna substanca par excellence, zato ne nabijajte raznih poučnih a la Drugs no thank you -- my ass! Lahko začnemo še o pomirjevalih, pa antidepresivih, pa kva jaz vem, kaj še naša družba konzumira v precej večjih koločinah kot travo. Travo sem probal, je ne maram, nimam pa nič proti tistim, ki jo uživajo. Prav tako ne proti tistim, ki ga cukajo. Samo, da taki ne sedejo za volan, pa je vse v redu.

Tako ali tako so pa najbolj nevarni popolnoma prisebni in trezni modeli, ki si skušajo adrenalin pumpat na javnih cestah. Take bi bilo treba prepovedat, zaradi njihovega lastnega zdravja. Dans je šel že prvi motorist na Črnem Kalu.

Ne mi zamerit, ampak sem čist razpizden.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: --------------------------------------------------------------------------------

Ko niso našli ničesar, so ga poslali (nekajkrat!) na t.i. "strokovni pregled", ki pa ga je vedno gladko odklonil, ker ni imel časa. Končalo se je s 40 tisočaki kazni pri sodniku za prekrške.

Torej ti izpita ne vzamejo kar "avtomatsko".

--------------------------------------------------------------------------------

Najprej me zanima če si videl odločbo sodnika za prekrške, da bi lahko videl, za kaj je dejansko šlo, ker v 99 % si vsak nekaj zraven zmisli in ...

Po zakonu, če odkloniš strokovni pregled bi sodnik moral izdat odločbo o prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja.

Ima sicer možnost da tega ne stori vendara so to redke izjeme.

Še posebaj, če je že večkrat odklonil, ne verjamem da je to čisto tako, pa še kazen je premajhna ?????? Reči mu, naj ti pokaže odločbo, da ne bomo prazne slame mlatili, da vidiš zaradi česa je sploh bil kaznovan.

Grobnik, 1:39.317

Ko sem poskusil priti do odločbe se je izkazalo, da je bil obravnavan še po starem zakonu. Razen denarne kazni je dobil še nekaj mesecev prepovedi.

Po zdaj veljavnem zakonu je pa tako kot praviš, če odkloniš testiranje gre izpit v maloro...

Tudi če ti najdejo mamila v krvi je bolje kot če bi odklonil test, tako da ta možnost nikakor ne pride v poštev.

Problem pri THC je poleg tega da ostane dolgo v telesu tudi to, da nikogar ne zanima količina oz. ni praga kot pri alkoholu. Teoretično bi bil lahko kaznovan, ker si se pred dvemi tedni znašel v zaprtem prostoru kjer se je skadil joint in je THC v sledeh zašel v telo. Če se prav spomnim se je z nekim takim izgovorom(pasivno kajenje) izvlekel pred nekaj leti celo zmagovalec na ZOI v akrobatskem smučanju.

Naši sodniki pa najbrž ne bodo tako uvidevni.

LP MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar na Valu 202 poteka razgovor o odkrivanju prisotnosti drog ... pri (v) voznikih.

110 policistov se uri v Gotenici za odkrivanje simptomov. teh 110 policistov bo moralo opraviti izpit za usposobljenost za testiranje.

Preverjali (po spremembi zakona ZVCP) bodo takole:

-najprej pihanje za alkohol

-pregled drgetanja oči (horizontalno, vertikalno, usmerjenost pogleda), s tem lahko zaznajo vrsto mamila

-merjenje s pupilometrom (velikost zenice) (merjenje velikosti zenice in njene občutljivosti na spremembo jakosti svetlobe)

-hitrih testov na prisotnost posameznih mamil ne bodo izvajali, ker so nenatančni, ponekod v svetu pa jih uporabljajo

-strokovni pregled (zdravnik) je končna instanca, ki edina velja pri sodniku

Namen testiranja na licu mesta je, da te ne bi za vsako figo vozili na zdravniški pregled.

(Švedi imajo kaznivo tudi to, da je sopotnik v avtomobilu ruknjen, ne le voznik.)

Brrrm

Uredil - brrrm on 14/01/2002 10:17:41

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj na sovoznikovem sedežu naj ne bi sedel ruknjen, ker moti neruknjenega. naj gre na zadnji sedež in počiva.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enega od tistih dveh, ki sta razlagala, je bilo razumeti tako, da ne samo na sovoznikovem sedežu (to velja pri nas tudi za pijančke), temveč kjerkoli v avtomobilu.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!