Skoči na vsebino

Brezposelni so - kje pa so delavci??


Climber

Priporočene objave

Iščem davavca za delo na terenu, (postavljanje ograj, razna vzdrževalna in montažna dela, ... ) Po možnosti brez straha pred višino. Sedež je v Ljubljani.

Gledal na borzi, oglasi, njente :? Vsi bi bli šoferji, administratorji, ... ja kdo pa sploh še delal :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Študentov nas je k blata po mojem, sam prolem je v tem k ne bo glih vsak hotu it delat!!

Če pa se je možno kaj zmenit za šihta pa prosim PM. Se JAVLJAM!

LP BUrnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

terensko (vsakovremensko?) delo, fizikalc hm...

je možno vzrok v višini honorarja? -sam vprašam...

jest recimo primem za takle opisan deu če:

ni 12 urni delavnik (8-može - je kar kulturno)

je varianta, da se vmes vsaj kak sendvič pajsne (če si boguizanogu, pač ni mkdonaldsa na 500m)

1300SIT/h prek študenta. (pa po možnosti ne 2uri prevoz na teren, potem se ti začnejo ure štet (recimo 8h) in potem še 2 uri do doma-vseskupi plačan 8ur, odsoten 12)

tok mi pa mben ne bo dal. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

climber težko boš našel delavce za to, sploh preko študenta. pri vsej kobajagi brezposelnosti takšna dela niso najbolj popularna pa čeprav so kar lepo plačana.

ps: sumim na LDS zaroto .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst pa mislim, da bo marsikateri študent poprijel za tako delo če mu le ponudiš "normalne" pogoje...kaj so to normalni pogoji je veliko vprašanje...sam na našem študentskem servisu gredo fizična dela, ki so plačana po 550 sit/h takoj v promet....seveda je v postojni enako delo plačano manj kot v ljubljani....

1300 sit/h je v postojni nemogoče dobit...najvišje sem videl delo, ki je plačano po 1100 sit/h...pa še to se dvakrat na leto pokaže....pa še ful pogojev maš....

ena pol. stranka je dala 700 sit/h za lepljenje plakatov prejšnji teden...lasten prevoz/plačana kilometrina...regije notranjska/primorska.....delo so pograbli v 4 minutah.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz s poklicno izobrazbo in fizičnim delom zaslužim mesečno(174ur)200.000,00SIT+Regres+13.plača+Božičnica.Imam pogodbo za nedoločen čas.

Če mi nudiš enake ali boljše pogoje se takoj zaposlim pri tebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

climber težko boš našel delavce za to, sploh preko študenta. pri vsej kobajagi brezposelnosti takšna dela niso najbolj popularna pa čeprav so kar lepo plačana.

Mogoče je mal :topic: pa nej povem primer iz my life:

Ko sem na višji vpisal študenta sem šel delat preko štrudenta. 15 mesecev absolventskega staža s statusem študenta se da lepo izkoristiti. Delal sem v Pivovrani Laško (fural kamion na dostavi, fural viličarja, pometal skladišča,...), moj delavnik je trajal od 5:30 do 17:30, poleti, ko je bila sezona piva na višku tudi do 23 ++.

Moji sošolci s faksa so pa v absolventu videli drugo plat: status, še 15 mesece bivanja v študentu, pijanke, žurke, spanje do 12-stih.

Ko so me videli, da sem se začel na izpite voziti za novim avtom, kasneje z motorjem so bli pa fovš. Eni so celo "pogruntali", da so mi avto in motor doma kupili, ker sem pridno delal izpite.

V enem letu je iz naše višje smeri postala visoka, ampak ob delu. Tretji letnik je trajal dve leti. Kdor ni bil prijavljen na zavodu, je imel enak status kot redni študent. Pa sem še za dve leti podaljšal delo v Pivovarni Laško z enakim delovnim časom. Na predavanja, ki so bila popoldne sem včasih prišel, včasih ne.

Moji sošolci so žurali, spali do 12-stih, potem so počasi vstali, šli na kosilo za študentske bone in se do 16-stih privlekli do faksa.

Denar od tega dela je šel za stanovanje.

Hočem povedat, kakšna je bila takrat miselnost študentov in se verjetno ni spremenila do danes. Tko, da bo zelo težka, da bi šel kak gospod študent delat fizična dela.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je mal :topic: pa nej povem primer iz my life:

Ko sem na višji vpisal študenta sem šel delat preko štrudenta. 15 mesecev absolventskega staža s statusem študenta se da lepo izkoristiti. Delal sem v Pivovrani Laško (fural kamion na dostavi, fural viličarja, pometal skladišča,...), moj delavnik je trajal od 5:30 do 17:30, poleti, ko je bila sezona piva na višku tudi do 23 ++.

Moji sošolci s faksa so pa v absolventu videli drugo plat: status, še 15 mesece bivanja v študentu, pijanke, žurke, spanje do 12-stih.

Ko so me videli, da sem se začel na izpite voziti za novim avtom, kasneje z motorjem so bli pa fovš. Eni so celo "pogruntali", da so mi avto in motor doma kupili, ker sem pridno delal izpite.

V enem letu je iz naše višje smeri postala visoka, ampak ob delu. Tretji letnik je trajal dve leti. Kdor ni bil prijavljen na zavodu, je imel enak status kot redni študent. Pa sem še za dve leti podaljšal delo v Pivovarni Laško z enakim delovnim časom. Na predavanja, ki so bila popoldne sem včasih prišel, včasih ne.

Moji sošolci so žurali, spali do 12-stih, potem so počasi vstali, šli na kosilo za študentske bone in se do 16-stih privlekli do faksa.

Denar od tega dela je šel za stanovanje.

Hočem povedat, kakšna je bila takrat miselnost študentov in se verjetno ni spremenila do danes. Tko, da bo zelo težka, da bi šel kak gospod študent delat fizična dela.

Tadej

Se v celoti strinjam s tabo...vendar da se meni to dogaja danes...oz. ta leta...miselnost se ni kaj dosti spremenila...se vedno se enim ne da pol k... nic...tko da...

LP,Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja študent pride pol pa kar na enkrat ga ni več......časi so se močno spremenil in danes boš redko našel ,,pridnega in odgovornega,, študenta......glede na to, da je v firmi dost študentov pa gre za ,,paper work,, pa so taki... tko imajo samo pravice in on, ki študira ekonomijo že ne bo fax-ov oddajal :? (primer od letos)

Jaz tudi rabim službo...nujno.... od novega leta naprej........ne maram samo ,,akviziterstva, šanka, in zav. agenta ,,.

Torej če me kdo rabi :) ...znajdem se povsod in z vsem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en pripravniški biserček pri nas.... On bi vsak petek do konca pripravništva jemal dopust, ker hodi ven žurat ob četrtkih in je potem preutrujen, da bi hodil v službo..... :blink: :ph34r: Star je pa 29 let :kva2:

Mislim za zokat..... :cry: Pa folk enostavno ni več normalen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....tam okol BTC jih jemaš neki....me včeraj en model vprašu za dnar da nema dela - sm mu reku ti dam delo pol dobiš dnar - :D in to je bilo vse - poiskal je drugo žrtev...gremo dalje :? ....pr nas je isto - na zavodu jih je puhno-prideš dol in rečeš rabim tri za pol leta-pa prelista in se začne - ta ne želi tega dela,ta nima avta, ta že dela pogodbeno drugje, ta išče v svojem kraju.....in to je to ...dobijo pa podporo :cry: ....človeka morm pa sam iskat okol - kokr jurčke v hosti...... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@vsi: joj pametujete ... rajši poiščite Climbnerju kakšnega delavca ...

@tadej: ... se ti pozna, da življenja nisi zajemal s polno žlico, ko si bil mlad ... :devil: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Climber....sam ene par vprašanj....tko da vem kaj povedat

Redno?

Kakšna izobrazba?

Delavni čas?

Firma, sp..kaj?

okvirna plača?

A gre samo za ograje (motaža vzdrževanje) in kakšen strah pred višino?... :? plezanje na drogove al montiranje anten ali zgolj delo na terasi bloka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redno?

Kakšna izobrazba?

Delavni čas?

Firma, sp..kaj?

okvirna plača?

A gre samo za ograje (motaža vzdrževanje) in kakšen strah pred višino?...  plezanje na drogove al montiranje anten ali zgolj delo na terasi bloka?

Možno tudi redno.

Izobrazba??? Bolj pomembno je da zna delati z raznim ročnim orodjem (vrtalni stroji, brusilke, verjenje, kladu, mešalc, lojtra, kramp, vaservaga, plajba, ...)

Delamo v 90% 8h na dan, vikende prosto, izjeme so la sem ter tja objekti, ki so bolj oddaljeni od Lj.

Ljudi plačujem na uro in sicer tja do 1000 sit/h (odvisno od efekta). Višinska ura je jasno višja. Malica je plačana, prevoz na delovišče je tudi naš.

Višnska dela so dela, ki jih opravljamo z vrvno tehniko (jamarsko-alpnistična). Kdor tega ne obvlada ga naučimi, ne sma pa ga biti strah višine in mora biti zdrav, kar bo pa tako povedal zdravnik. Je pa tega dela zadnje čase malo manj, tako da ta sposbnost ni ravno pogoj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nažalost je pa tko, da taki k bluzijo, dobijo delo, uni k so pa res pridni

pa k bi res radi delal, pa nikjer ne dobijo šihta. :cry:

bla bla bla :angry: že tisočkrat sem ponovil pa bom še enkrat, med bluzenjem in "bluzenjem" je velika razlika. nekdo ne hodi na faks in cel čas žurira, tak je po študiju v zelo slabem položaju. nekdo pa po mnenju večine "bluzi", v resnici ga sicer ni dosti na faksu, tudi diplomira ne v roku, ampak medtem dela še 1001 drugo stvar in ko konča faks ima še kaj več za pokazat kot samo diplomo (delovne izkušnje na različnih področjih in poznanstva ki jih je dobil z tem). tak dobi službo hitro ali se mu zgodi, da ima službo že preden sploh diplomira.

tisti piflarji, ki pa cel čas visijo na faksu in ne delajo nič drugega pa imajo potem resne probleme dobit službo. jasno če pa v življenju še ni počel nič drugega kot samo knjige prekladal in se lepo učil kar so mu naročili.

na začetku faksa sem hotel iti v delo kot ga ponuja climber (višinska dela). je bilo super plačano (takrat 200 dem na dan), ampak sem kmalu ugotovil, da to ni za mene. z lažjim delom sem sicer zaslužil manj (še vedno za tiste čase in takratne potrebe super), a pričel z delom, ki ga posredno opravljam še danes. mnogo (predvsem) sošolk je govorilo da bluzim in delalo po principu faks - prosti čas - spanje in sedaj jamrajo ker nimajo šihta. kdo jim je pa kriv?

brezposelnih ekonomistov kot smetja, jaz pa bi vsaj 2 takoj zrihtal delo pa nikjer nobenega. in da ne bo pomote, NI za nedločen čas, prvo se je treba dokazat in potem si lahko celo izbiraš kje te bodo zaposlili redno. ampak NE, vsak te prvo vpraša če je redna zaposlitev (da lahko vzame kredit) in koliko je fiksna plača. sorry, dokler se nekdo ne dokaže, zanj ne bom prevzemal rizika in ga zaposlil, če je tako prekleto prepričan v svoje sposobnosti bo sprejel tudi rizik. moj rizik je, da v njega vložim čas in delo da ga izučim, njegov pa da bo nekaj časa živel od provizij, ki so dobre, ampak treba je pa tudi nekaj naredit.

delo je pa trženje (pa ne prodaja knjig ali sesalcev), še zanima koga? večino ko to zvejo ne! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Climber: A res ti tega nisi mogel ponudit med počitnicami.

Sedaj sem se pa celo poletje zajebaval na šihtu za dobrega pol prešerna na uro, kupoval malico ter tankal motor s katerim sem se vozil na šiht 17 km v vsako smer. Za to dvoje nisem dobil nič.

ps: Ker "bimbo" noce jt delat za take pogoje ki jih ponujaš- vsaj študent.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

delo je pa trženje (pa ne prodaja knjig ali sesalcev), še zanima koga? večino ko to zvejo ne! :angry:

Uh, uh... tudi mi to iščemo, pa ni žive duše nikjer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, uh... tudi mi to iščemo, pa ni žive duše nikjer.

seveda ne, ker ne ponujaš redne zaposlitve za najmanj 1 leto, plače vsaj 180.000 neto + provizije in stimulacije (v štartu seveda), služben avto in telefon, dodatek za urejenost in še kaj kar bi vsak svež biznismen (ali biznis ženska) potreboval, da se nebi počutil ponižanega in izkoriščanega. konec koncev ima ja diplomo in je cel faks sanjal, da bo obračal miljarde, služil milijone, se gibal v jet-setu, bil častni predsednik (-ca) raznih društev, sedel v upravnih odborih in imel pisarno s svojo tajnico (tajnikom). sedaj pa bi ga ti tako ponižal :wacko: :angry: , to pa ne gre! pa še plačo bi mu vezal na uspešnost :blink: . neverjetno kako jim potem 99% pade samozavest po prvem mesecu in odnehajo. tisti, ki ostanejo pa kmalu začnejo služiti dober denar, a glede na to kakšno pomanjkanje tega kadra je pri nas je celo 1% dobrih mogoče preveč optimistična ocena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr si tole povedal...ampak pazi sad!

  ...naslednji...

žal zmanjkuje naslednjih in tudi energije. od 1000 pogovorov v zadnjih 2-3 letih, 50 interesentov po pogovorih, 10 ki so poskusili, je (koliko vem) ostal le eden pa še ta v prejšnji firmi :angry: . sedaj pa mu gre predobro (redna plača. dobra plača,...) in ima previsoko ceno, da bi ga zvabil drugam :xx: . toliko o tem, bo treba v vrtcu začet z vzgojo in podpisati ekskluzivne pogodbe kot pri mladih perspektivnih športnikih (10 jih propade, en pa služi miljone .) ).

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla bla bla :angry: že tisočkrat sem ponovil pa bom še enkrat, med bluzenjem in "bluzenjem" je velika razlika. nekdo ne hodi na faks in cel čas žurira, tak je po študiju v zelo slabem položaju. nekdo pa po mnenju večine "bluzi", v resnici ga sicer ni dosti na faksu, tudi diplomira ne v roku, ampak medtem dela še 1001 drugo stvar in ko konča faks ima še kaj več za pokazat kot samo diplomo (delovne izkušnje na različnih področjih in poznanstva ki jih je dobil z tem). tak dobi službo hitro ali se mu zgodi, da ima službo že preden sploh diplomira.

tisti piflarji, ki pa cel čas visijo na faksu in ne delajo nič drugega pa imajo potem resne probleme dobit službo. jasno če pa v življenju še ni počel nič drugega kot samo knjige prekladal in se lepo učil kar so mu naročili.

na začetku faksa sem hotel iti v delo kot ga ponuja climber (višinska dela). je bilo super plačano (takrat 200 dem na dan), ampak sem kmalu ugotovil, da to ni za mene. z lažjim delom sem sicer zaslužil manj (še vedno za tiste čase in takratne potrebe super), a pričel z delom, ki ga posredno opravljam še danes. mnogo (predvsem) sošolk je govorilo da bluzim in delalo po principu faks - prosti čas - spanje in sedaj jamrajo ker nimajo šihta. kdo jim je pa kriv?

brezposelnih ekonomistov kot smetja, jaz pa bi vsaj 2 takoj zrihtal delo pa nikjer nobenega. in da ne bo pomote, NI za nedločen čas, prvo se je treba dokazat in potem si lahko celo izbiraš kje te bodo zaposlili redno. ampak NE, vsak te prvo vpraša če je redna zaposlitev (da lahko vzame kredit) in koliko je fiksna plača. sorry, dokler se nekdo ne dokaže, zanj ne bom prevzemal rizika in ga zaposlil, če je tako prekleto prepričan v svoje sposobnosti bo sprejel tudi rizik. moj rizik je, da v njega vložim čas in delo da ga izučim, njegov pa da bo nekaj časa živel od provizij, ki so dobre, ampak treba je pa tudi nekaj naredit.

Jz ne govorim o piflarjih in tud ne o unih, ki bluzijo in ne hodjo na fax,....

Jz sm izredni študent, pa delam odkar sm na faxu, mam pač srečo oz. veze,....

pa lepo delam izpite sm oz. tik pred diplomo, ...

nekdo drug (pa nebom povedala imena) je lih tko izredni študent, ki dela izpite v roku in hodi pridno na fax, pa tud je delau od kar je na faxu, in kaj se je zgodil zdej na firmi, študentov ne rabjo več, lepo na cesto adijo,... Zdej že par mescev išče delo, študentsko, pogodbeno,... kakršno koli, pa ne dobi nič, sm pa ke kak odgovor, žal ne ustrezate,.... žal smo izbrali drugega......, al pa še to ne. :angry:

Pol pa zrihti kej če lohka, ne pa sam neki lajat :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, uh... tudi mi to iščemo, pa ni žive duše nikjer.

Hmmm, zanimivo, jaz sem pa mislil, da nas je takih, ki se ukvarjamo s trženjem preveč.

Jaz sem se zdajle eno leto ukvarjal skoraj izključno s trženjem spletnih aplikacij (CMS, CRM, webshop... ), zdaj pa grem nazaj na faks, da pridem do diplome.

Če bi kdo rabil pomoč --> P.M.

Popravljeno . Popravil Dirkac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in kaj se je zgodil zdej na firmi, študentov ne rabjo več, lepo na cesto adijo,... Zdej že par mescev išče delo, študentsko, pogodbeno,... kakršno koli, pa ne dobi nič, sm pa ke kak odgovor, žal ne ustrezate,.... žal smo izbrali drugega......, al pa še to ne. :angry:

Pol pa zrihti kej če lohka, ne pa sam neki lajat :angry:

žel se to dogaja, ampak ne morem pa verjet, da ne dobi NIČ in ja, lahko zrihtam brez problema, seveda v ekonomskem področju. ni nujno da je ekonomist, samo da ima nekaj izkušenj oziroma še to ni potrebno, samo da je komunikativen in delaven.

edini, ki lahko imajo res probleme so diplomanti raznih "neživljenskih" smeri, pedagogi, ki se odločijo da ne bojo učitelji in pravniki, teh pa tudi jaz poznam kar nekaj, ki ne dobijo službe. žal pa to ni moj problem, bi pa prej razmišljali kaj so študirali.

za vse ostalo konkretno glede dela pa lahko piše na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!