Skoči na vsebino

Brezposelni so - kje pa so delavci??


Climber

Priporočene objave

Eni ga ne morejo dobit, drugi ga pa nočejo vzet - ker jim je prefajn na socialni... to je kar približen odgovor na vprašanje v naslovu teme a ne?! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brezposelnih ekonomistov kot smetja, jaz pa bi vsaj 2 takoj zrihtal delo pa nikjer nobenega.

Kje pa si ti bil pred pol leta, ko sem jaz na veliko iskala službo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa si ti bil pred pol leta, ko sem jaz na veliko iskala službo?

Mačica, sej je vedu, da si iskala službo, ne pa dela...če še ne veš, je to zelooooo velika razlika :lol1:

Preberi še enkrat, počasi: iskal je nekoga, ki bi mu zrihtal delo, ne službe!

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa si ti bil pred pol leta, ko sem jaz na veliko iskala službo?

kaj zdaj vi iščete SLUŽBO (redno z redno plačo, delovno dobo, zavarovanjem, itd.) ali DELO. DELA je ogromno, plačano je tudi dobro, ne nudi pa tiste sigurnosti, ki jo večina išče in če diplomiran ekonomist ne najde DELA, mi je to več kot sumljivo, za SLUŽBO pa ne dvomim, da jo je težko dobit.

SLUŽB ne ponujam, ponujam redno DELO, ki je dobro plačano ampak seveda odvisno od učinka. če se v enem letu pokažejo dobri učinki pa nebi smel biti tudi prehod iz pogodbe na redno zaposlitev težava. naj bo to dovolj, za vse ostalo so PM-i če koga zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem davavca za delo na terenu, (postavljanje ograj, razna vzdrževalna in montažna dela, ... ) Po možnosti brez straha pred višino. Sedež je v Ljubljani.

Gledal na borzi, oglasi, njente :? Vsi bi bli šoferji, administratorji, ... ja kdo pa sploh še delal :hmm:

Če še vedno iščeš delavca mi pošlji več informacij po PM svojo tel.številko pa se bova kaj dogovorila ali pa celo zmenila.

LP AtMD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdaj vi iščete SLUŽBO ali DELO.

Ma končno eden, ki je zadel žebljico na glavico!!

Več ali manj je tako povsod. Se opravičujem za posploševanje. Tudi Climber išče delavca. Takega, ki bo kaj naredil in na ta način zaslužil plačilo.

Veste, en tak primerček. Nedavno smo hoteli opraviti delo, pa smo hoteli to opraviti s študenti(650 sit/h za študenta namesto dražjih nadur naših deavcev). Fanta, ki sta se oglasila, sta se dela lotila, učinka pa ni bilo oz. je bil minimalen. Ko smo jima povedali, da bi želeli, da delo tudi opravita, ne le da, ga opravljata, sta si premislila in ugotovila, da imata drugo delo in študijske obveznosti :hmm:

OK Navalite.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

A je ta tema še aktualna? Če kdo rabi delavca za višinska dela se javim.

Lp.

Začni privat S.p. :prevoz,lojtre,kanto,belton + penzelj pa spomlad od hiše do hiše foršprunge farbat !!!

Ps.zelo majhna investicija,rabiš pa veliko volje in postaneš bogat privatnik !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začni privat S.p. :prevoz,lojtre,kanto,belton + penzelj pa spomlad od hiše do hiše foršprunge farbat !!!

Ps.zelo majhna investicija,rabiš pa veliko volje in postaneš bogat privatnik !!!

Dober in čisto realen predlog

Če si na borzi lahko dobiš še subvencijo za samozapolitev 4500€

Korajžno in srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober in čisto realen predlog

Če si na borzi lahko dobiš še subvencijo za samozapolitev 4500€

. . . . če priložiš konkreten projekt za delo, katero imaš v načrtu opravljati, ker do lani so to talali kot zastojn, sedaj ti to preučujejo v potankost . . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so barabe so... tud jst sm biu na zavodu in so oblublal keš za prvi mesec dela... ki ga nikol ne bom vidu . delodajalc je pa neki dobu, sm je meu tolk sitnosti in skoz je mogu klicart in se zanimat kdaj ,kje,kako.. drgač ne bi dobu še on nč...k se delajo neumne da nč ne vejo in podpisuješ 100 pogodb k ti jih dajo podpisat tazadno minuto da bi ja zamudu in ti ne bi blo treba nič dat.. uglavnem noben ti ne bo kr tk šenku nč!!! vse si morš zaslužt tako ali drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . . . če priložiš konkreten projekt za delo, katero imaš v načrtu opravljati, ker do lani so to talali kot zastojn, sedaj ti to preučujejo v potankost . . . .

Sploh ni res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni res.

Kaj je ptička sporočila, da ni res? Da so v preteklosti to talali kot po maslu ali da je do subvencije težko priti? closedeyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je ptička sporočila, da ni res? Da so v preteklosti to talali kot po maslu ali da je do subvencije težko priti? closedeyes.gif

Ne, pač pa oporekam tvojemu natolcevanju, da sedaj to "preučujejo do potankosti". Kolikor vem, je postopek enostaven, prav tako so enostavne tudi obveznosti. To področje sledim že kakih 10 let.

Greš tja, se prijaviš, greš 2 dni na seminar, na katerem ti malo razložijo o podjetništvu, oblikah podjetja, malce poveš, kaj bi rad delal. Potem greš nazaj na zavod, ko te povabijo, podpišeš pogodbo in počakaš na denar. Denarja ni prav veliko - 4500 evrov po osebi, porabiš ga lahko kakorkoli želiš (za nakup začetne opreme za delo, ali pač za prispevke plačevat sproti), pogoj pa je, da si 2 vsaj leti zaposlen. Komur ne bo ratalo, bo pač vračal in tako šel po možnosti v bankrot - kar je velika napaka takega pristopa. Država se v številnih primerih tako le za mali denar znebi uradno nezaposlenih. Kako bo pa komu uspevala "nova poslovna pot samozaposlenega" pa je pač prepuščeno vsakemu posamezniku.

Včasih so bila sredstva namenska, danes niso. 85% teh sredstev je iz EU - zato imaš edino obvezo, da imaš na mapi z računovodstvom tudi znak tega evropskega sklada, iz katerega se sredstva črpajo.

No, zdaj pa še ti argumentiraj, kako "preučujejo do potankosti", če imaš čas in argumente?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zdaj pa še ti argumentiraj, kako "preučujejo do potankosti", če imaš čas in argumente?

lahko jaz povem iz prve roke:

teh subvencij ni že od lani jeseni, za letos pa obljubljajo, da začnejo deliti v aprilu (upam), pa še za te bodo prvi prišli na vrsto tisti, ki že dlje čakajo oziroma so ostali lani brez.

So pa nova pravila, s.p. naj bi živel vsaj 1 leto (lani je bil pogoj 2 leti), zneski so približni isti, se pa bo podrobno preverjalo projekt, zato boš moral zelo dobro utemeljiti idejo in prepričati komisijo, da ti dodeli subvencijo. Torej ne bo več tako enostavno, da bi delili kar vsem, ki zaprosijo. Seveda pa moraš opraviti še nekajdnevno izobraževanje iz podjetništva (mislim, da bo 3 ali 4 dnevno, lani pa je bilo 2 dnevno). Izobraževanja se začnejo se mi zdi marca ali aprila, ta izobraževanja pa so tudi pogoj, da dobiš subvencijo. Vendar se pojavljajo resni dvomi, da boš dobil kar tako takoj po izobraževanju, in se bo menda čakalo par mesecev na denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zdaj pa še ti argumentiraj, kako "preučujejo do potankosti", če imaš čas in argumente?

No, jaz temu ne sledim, sem pa prišel do info. da se bodo pri temu postopku v letu 2010 (oz. v času trenutnega stanja države) začele delati spremembe na osnovi obravnav prošenj, katere se bodo nanašale na nove samostojne podjetnike in subvencije do njih.

Dejanski postopek do subvencij je podoben tvoji obrazložitvi ==> Samozaposlitev

Popravljeno . Popravil Port Folio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko jaz povem iz prve roke:

no "symru" pa nisem edini, ki napačno misli, pa čeprav je @barth povedal iz prve roke whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

barth je povedal prav!

za subvencije so zelo zakomplicirali pa to še ni vse!

na "seminar" ne moreš kar takoj ker lahko zavod na seminar pošlje omejeno število ljudi na termin. začeli bodo enkrat aprila, potem je odvisno kdaj si na vrsti. sledi preverjanje "poslovne ideje" in odločitev komisije. po tem lahko komaj odpreš firmo. če jo pred tem ne dobiš denarja ker za nazaj ne gre.

se pravi če imaš srečo boš lahko odprl firmo enkrat poleti, na denar pa čakaš od ustanovitve še tudi nekaj časa (minimalno mesec do 3). torej ti ostane čakanje, delo na črno ali ustanovite brez zavoda in državnega denarja če imaš posel in ne moreš čakat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!