Skoči na vsebino

Avtoakustika


simonsi

Priporočene objave

Danes sem končno odkril, zakaj so zvočniki spredaj napol mrtvi. Vzroka sta 2:

Sprednja vrata so tam, kjer pride zvočnik bolj plitka kot zadnja, zato zvočnik spredaj na distančniku precej bolje igra kot pa brez njega. Distančnike sem vzel od orginal zvočnikov, samo problem je, ker so zaliti skupaj z zvočniki. A z uporabo kladiva, ostrega izvijača in alfa noža (z njim sem zrezal membrano ven) je šlo na dvoje... :whistle:

Drugi, še večji vzrok pa je bila napačna polariteta zvočnika. Jaz sem mislil, da je vseeno kako priklopim in da bo potem kvečjem zamik 0,01s. Vendar kot kaže radio ne oddaja zrcalne sinusne krivulje, ampak so amplitude v + drugačne kot v -, to je edina razlaga. Ko sem probal obrnit kable, sem bil čisto presenečen, kako nizko zna usekat ta zvočnik, prej je pa samo nekaj brenčalo. Mogoče sem imel celo prej prav priklopljeno, pa sem dal zdaj na rikverc, samo špila vsekakor mnogo bolje. Končno imam sedaj spredaj celo glasnejši sistem kot zadaj :whistle:

Torej sploh ni bil vzrok v prevelikem volumnu sprednjih vrat :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mislite da to uredi špila:

STEALTH-BFS-500

Zdaj imam woofer 250W RMS v kompresijskem ohišju. A bi ta bandpass woofer imel boljši izkoristek, oz. se splača kupit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj to je problem, ker imam ojačevalec 300W, ampak bi mogoče zamenjal za cenejši ojačevalec in kupil ta 150W bandpass. Skratka iščem woofer s čim manj moči in dobrim izkoristkom, ker sem ugotovil da se z ohišjem več dobi kot z močjo.

Ohišja nisem še nikoli delal, zato dvomim da bi naredil kaj pametnega. Če bi že delal ohišje, potem bi woofer pustil ta ki ga mam zdaj (250W, 91dB, 30cm), samo ne vem kaj točno bi mogu nardit da bi dobil občutno boljši zvok, oz. ne vem kaj manjka kupljenim ohišjem. Vsi pravijo, da so kupljena ohišja zanič, samo nevem zakaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kupi kar ti je runner predlagal. Pa naredi zaprto škatlo litraže ene 28-31L pa imaš mir. Glej da zadnjo stran škatle nagneš pod kotom kot je zadnja klop pa imaš za tvoja ušesa več kot dovol. Stavim glavo da boš sistem pokvaru s tem, da ne boš dobro zatesnil useh vogalov, zato se ne obremenjuj s to glasnostjo ker ne boš imel nič od tega. Bandpass pa more bit narejen kot se spodobi. Za 110€ ne bo bohve kaj. Tako da, naredi kar je napisano.

Z GZ v kompresiji ne boš razočaran. Pa pazi pri tesnenju škatle pa je. Za tvoja ušesa več kot dovol

:yea1:

Pa še to. Če bi rad da ti igra bol trdo pol pusti prazno kišto, v obratnem primeru naredi malo večjo (govorim na vsaki strani 1cm več) pa stene obleči s polnilom (taka akustična pena bele barve v roli) pa bo igralo malo bol mehko. Če bi rad pa ekstreme iz 12" potegnu pol rabiš pa BR škatlo, kar se ti ne splača. Drago je pa še narobe bo narejeno. :D

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupljena ohišja pa niso vsa "kar neki". Vedet moreš kaj češ imet. Akustika ni kot pranje posode. Tle je potrebno marsikako znanje in praksa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da bom nabavu en ultradrive od calibra k so zdaj v akciji, to je bivši racing 12, ker precej pohvalijo. Sem pa naredil iz orginal ohišja od blaupunkta enih 40l kompresije bass reflex, oz. sem dal port noter, ker je precej velika škatla za kompresijo. Zdaj bom pa dal noter drug sub v isto škatlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

lp. jst mam pa en problem oz. uprašanje imam dva avtoradija in pri nubenem ne dela več bralec cd-ja,! kok bi prbližno prišlo popravilo :closedeyes: pa če seveda kdo od vas to dela ali se s tem ukvarja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mam js isto fuč :D Če nista neka huda radia, raje kupi nekega novega čist navadnega na mp3 in CD, jih maš že od 50€ dalje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma vem ja sam me tko info. zanima kok pride to kej popraviu!?

Lahko probaš s "čistilnim" cd-jem ali pa zdreš pa laser spucaš z alkoholom in bobi palčko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko probaš s "čistilnim" cd-jem ali pa zdreš pa laser spucaš z alkoholom in bobi palčko.

bobi palčko??? :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bobi palčko??? :worship:

možno da ma kak svoj sistem :grim ampak je verjetno mislil baby palčko za ušeska spucat.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mislite da to uredi špila:

STEALTH-BFS-500

Zdaj imam woofer 250W RMS v kompresijskem ohišju. A bi ta bandpass woofer imel boljši izkoristek, oz. se splača kupit?

Kompresijski bas zvočnik lepše igra, samo moraš met pa kvaliteten ojačevalec pa kvaliteten sub ne pa kr ene piciklne, razen če sam štanco tolčeš. Npr. nabavi Treo sub, pa Aurora ojačevalc za woofer, pa bo sekal :yea1: . Sam prvo še obrni polariteto tako, da bo prav, ker si zgoraj neke bedarije pisal :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je tudi kompresija bolj všeč, je šlo tooooook nizko da joj :wacko: sm mel SLA1500 pa adire audio brahma 15colarja v 54L kompresiji :wub: zdaj mam pa GZRA5100 5-kanalca pa rainbow hammer 12ko v original kišti s portom pa sam prdi, ne gre niti približn tok nizko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Palčka ne una ne druga ti ne bo pomagala nč. Kr nes majstrom, pa bodo laser al pa mehanizem zamenjal pa bo.

poznaš kšnga mojstra al pa priporočaš kšn servis??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je tudi kompresija bolj všeč, je šlo tooooook nizko da joj :wacko: sm mel SLA1500 pa adire audio brahma 15colarja v 54L kompresiji :wub: zdaj mam pa GZRA5100 5-kanalca pa rainbow hammer 12ko v original kišti s portom pa sam prdi, ne gre niti približn tok nizko

Ja načeloma je kompresija za kvaliteto in bass-refleks za butat. Pa ojačevalc ni treba met pr bass-refleksu tak močan, da buta. Jaz odkar imam kompresijo, ne grem več na bass-refleks.

Za avto radio pa tak k je reku, Koci. Prvo povej kaj maš pa da vidmo al boš vrgu vse skupi al pa dal popravt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da je en na bolhi za 25€ daj tega v en traktor če ga imate, ali pa sam probaj zrihtat (odpri pa spucaj z alkoholom), kar bo pač bo...če ne pa po drugega, ker rihtat dat se ga ne splača

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da je en na bolhi za 25€ daj tega v en traktor če ga imate, ali pa sam probaj zrihtat (odpri pa spucaj z alkoholom), kar bo pač bo...če ne pa po drugega, ker rihtat dat se ga ne splača

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bobi palčko??? :worship:

možno da ma kak svoj sistem :grim ampak je verjetno mislil baby palčko za ušeska spucat.... :)

:lol1:

Ja une palčke za ušesa. Ne vem kje sem se spomnil na bobi palčke. Tiste so pa za v usta. :D

Ja načeloma je kompresija za kvaliteto in bass-refleks za butat. Pa ojačevalc ni treba met pr bass-refleksu tak močan, da buta. Jaz odkar imam kompresijo, ne grem več na bass-refleks.

Enako. V kompresiji mi je zvok mnogo bolj všeč, sploh na 15-ki. Ampak br ima pa tudi svoje čare, ko ti kar vid megli. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se če je dovolj moči kompresija tudi vid megli :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

jap.

Pod geslom v dvoje je lepše, celo oslepiš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!