Skoči na vsebino

Avtoakustika


simonsi

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

Morda napačna tema toda vseeno,

pri naši alhambri se je na servisu resetiral cel avdio-navigacijski sistem ter zahteval kodo za vklop, ker sem bil neučakan sem enkrat ugibal (napačno seveda :whistle: ), potem sem poskusil še s pritiskom smo na OK (pač, če slučajno sploh ni kode) nakar se zadeva prestavi v SAFE oz. "Unit is locked" ter se ne odziva več na noben gumb, prav tako v navodilih nismo našli navodil za "reševanje situacije". Ima kdo kakšno idejo kako bi tole rešili?

Will be much aprriciated :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah neverjetno ampak smo že rešili, če bo kdo mel podoben primer,

pustite v avtu kontakt kakšno urico,

pri nas je potem prijelo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Mene zanima kakšen avtoradio mi priporočate do 100€.

Pa fajn je če ima USB, pa mogoče še za memory card.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja če češ kvalitetno robo glej alpine ali pioneer, poglej malo na TEJ strani, imajo kar v redu cene, če pa ne najdeš nič pametnega med tema dvema znamkama pa poglej za kakim blaupunktom, kaj drugega pa jaz že ne bi dajal v avto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 100€ ni pričakovat kvalitete. kvaliteta se začne tam pri 150€+

če bi jaz iskal kaj za 100€ bi iskal po firmah katere se še trudijo uveljavit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja če češ kvalitetno robo glej alpine ali pioneer, poglej malo na TEJ strani, imajo kar v redu cene, če pa ne najdeš nič pametnega med tema dvema znamkama pa poglej za kakim blaupunktom, kaj drugega pa jaz že ne bi dajal v avto

Clarion ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja če češ kvalitetno robo glej alpine ali pioneer, poglej malo na TEJ strani, imajo kar v redu cene, če pa ne najdeš nič pametnega med tema dvema znamkama pa poglej za kakim blaupunktom, kaj drugega pa jaz že ne bi dajal v avto

sony pravjo da dobr igra..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Clarion so vstopni modeli bolj kot ne slabi, Sony ima nadležne visoke tone, za nižji cenovni rang je Blaupunkt majka proti ostalim. Da pa nebo se kdo spotikal tudi BP bremen 78 je konkurenčen v višjem rangu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Imam radio,ki ima AUX vhod.O tem hecu nimam pojma. Kaj lahko priklopim tu gor? Garmina,Ipod,telefon? Kakšen kabel rabim,če želim priklopit gor Nokio? Na vsaki strani banana?

Če mi prilepite še kakšen link,kje naj nabavim kabel,bom :worship: :worship: :worship: :worship:

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam radio,ki ima AUX vhod.O tem hecu nimam pojma. Kaj lahko priklopim tu gor? Garmina,Ipod,telefon? Kakšen kabel rabim,če želim priklopit gor Nokio? Na vsaki strani banana?

Če mi prilepite še kakšen link,kje naj nabavim kabel,bom :worship: :worship: :worship: :worship:

hvala!

Načeloma lahko priklopiš karkol, kar ima priklop za slušalke ali 'LINE OUT' (MP3 player, telefon, prenosni CD player, ...).

AUX vhod ima ponavadi 3,5mm 'jack' konektor (tisto, kar je na večini navadnih slušalk), torej bi bil primeren tak kabel:

post-2208-126190542633_thumb.jpg

Ponavadi imajo audio naprave (CD playerji, MD playerji) t.i. 'chinch' oz. RCA izhode, čeprav na prenosnih napravah to ni ravno pogosto:

post-2208-126190593576_thumb.jpg

Nekateri telefoni imajo za slušalke manjši konektor z več kontakti (še za mikrofon). V tem primeru boš potreboval kabel, ki bo na eni strani imel 3,5mm priključek, na drugi strani pa 'Nokia' priključek:

post-2208-126190558396_thumb.jpg

Nekateri telefoni (se mi zdi, da predvsem starejši) imajo povsem nestandardne priključke za slušalke - za te je seveda potrebno imeti ustrezen pretvornik:

post-2208-12619058473_thumb.jpg

Možne so tudi druge kombinacije, kar je odvisno od modela telefona in nenazadnje tudi avtoradia.

Tiste bolj 'standardne' kable s 3,5 jack ali RCA priključki lahko nabaviš skoraj 'kjerkoli' (BigBang, se mi zdi, da sem jih videl tudi v Interšparu, pa tudi v računalniških trgovinah bi to znali imeti). Priključke oz. pretvornike za telefone pa v raznih 'GSM ' trgovniah...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma lahko priklopiš karkol, kar ima priklop za slušalke ali 'LINE OUT' (MP3 player, telefon, prenosni CD player, ...).

AUX vhod ima ponavadi 3,5mm 'jack' konektor (tisto, kar je na večini navadnih slušalk), torej bi bil primeren tak kabel:

post-2208-126190542633_thumb.jpg

Ponavadi imajo audio naprave (CD playerji, MD playerji) t.i. 'chinch' oz. RCA izhode, čeprav na prenosnih napravah to ni ravno pogosto:

post-2208-126190593576_thumb.jpg

Nekateri telefoni imajo za slušalke manjši konektor z več kontakti (še za mikrofon). V tem primeru boš potreboval kabel, ki bo na eni strani imel 3,5mm priključek, na drugi strani pa 'Nokia' priključek:

post-2208-126190558396_thumb.jpg

Nekateri telefoni (se mi zdi, da predvsem starejši) imajo povsem nestandardne priključke za slušalke - za te je seveda potrebno imeti ustrezen pretvornik:

post-2208-12619058473_thumb.jpg

Možne so tudi druge kombinacije, kar je odvisno od modela telefona in nenazadnje tudi avtoradia.

Tiste bolj 'standardne' kable s 3,5 jack ali RCA priključki lahko nabaviš skoraj 'kjerkoli' (BigBang, se mi zdi, da sem jih videl tudi v Interšparu, pa tudi v računalniških trgovinah bi to znali imeti). Priključke oz. pretvornike za telefone pa v raznih 'GSM ' trgovniah...

D.

Danci,hvala ti!!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ker avto? kabel če je je nekje pri luknji za zvočnike, če ga pa ne najdeš pa radio vzami ven in poglej če sploh so kabli na inštalaciji od avta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!