Skoči na vsebino

Študentski status


gothmorg

Priporočene objave

je. izgubis eno leto. eno leto kasneje bos prisel do penzije. eno leto bos delal tisto, kar bi lahko naredil ze prej. eno leto brez maribora. eno leto brez partyjev. izgubis sosolce (vsaj tiste k so nardil).

Nič od tega ni res, če se vsaj malo potrudiš.

1. Lahko se zaposliš in pridelaš leto delovne dobe, tako da ti tudi penzija ne uide.

2. Lahko delaš preko študentskega servisa (eno leto tudi pavzerji) in služiš denar za Maribor, zabave in druženje s sošolci.

3. Lahko si najdeš mecena (starši?) in - čeprav nimaš statusa - obiskuješ predavanja za prihodnje leto. Seveda je to odvisno od fakultete, a kar nekaj profesorjev ti dovoli opravljati izpite za naprej, če imaš le predpogoje prave (npr. opravljen Predmet 1 za Predmet 2, ipd).

4. Lahko se usedeš na motor in zaletiš pri 275 km/h v zid, upajoč, da v posmrtnem življenju bolj gledajo skozi prste.

5. Lahko prodaš sestro v suženjstvo in do konca življenja živiš brez diplome kot lastnik plantaže v spodnjem Uzbekistanu, kjer prideluješ koruzo za žolne.

6. Lahko sediš za računalnikom in cele dneve bruhaš po Vomitoriumu.

Izbira je le tvoja, a nič od tega (razen mogoče točk 4 in 6) ni slabo.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst si letos rihtam za pavzirat :wacko: ...vglavnem občina plača osnovno zavarovanje...za dodatno se da za okoli 4000 sit zmenit....dela se lahko preko študentskega servisa....edini problem je izguba pravice do študentskih bonov..... <_<

predavanja v veliko večini lahko za naprej obiskuješ in delaš izpite...

le da je treba vsak izpit plačat....1 izpit 8000 sit...lahko pa vzameš paket 3 rokov za izpit= 16.000 sit... :D

mobitel študentski paket lahko če pavziraš vseeno obdržiš....adsl pa žal ne...ti avtomatsko prešaltajo na normalnega uporabnika(2000 sit več pri najcenejšem paketu)

a mogoče kdo ve če socialno kej plača če si pavzer(mislim da ne študiraš ampak tudi nisi na zavodu za zaposlovanje) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne plača. Če želiš kaj prejemati moraš biti prijavljen kot brezposelen. Takrat pa adijo študentski servis (razen če ne delaš preko napotnice koga drugega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sn pa neki slisu d ce pavziras, pol zoisove stipendije ne mors nazaj dobit... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst si letos rihtam za pavzirat :wacko: ...vglavnem občina plača osnovno zavarovanje...za dodatno se da za okoli 4000 sit zmenit....dela se lahko preko študentskega servisa....edini problem je izguba pravice do študentskih bonov..... <_<

predavanja v veliko večini lahko za naprej obiskuješ in delaš izpite...

le da je treba vsak izpit plačat....1 izpit 8000 sit...lahko pa vzameš paket 3 rokov za izpit= 16.000 sit... :D

mobitel študentski paket lahko če pavziraš vseeno obdržiš....adsl pa žal ne...ti avtomatsko prešaltajo na normalnega uporabnika(2000 sit več pri najcenejšem paketu)

a mogoče kdo ve če socialno kej plača če si pavzer(mislim da ne študiraš ampak tudi nisi na zavodu za zaposlovanje) :hmm:

Občina ti plača zdravstveno zavarovanje, ko podpišeš izjavo, da nisi prijavljen na Zavodu za zaposlovanje, niti ne delaš preko študentskega servisa. V drobnem tisku tudi piše, da s podpisom dovoljuješ, da podatke preverjajo na davčnem uradu ... To izjavo podaljšuješ vsake 3 mesece.

Adsl študentski paket res 'izgubiš', vendar se da rešit, če imaš brata ali sestro in imata status. V tem primeru le pošlješ njuno potrdilo o šolanju. Potrebujejo namreč le potrdilo o šolanju, nekoga s statusom, ki živi v istem gospodinjstvu.

Socialne ne moreš dobit, če nisi kot brezposelen prijavljen na Zavodu za zaposlovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, potem se je pa z zdravstvenim spremenilo. Jaz sem moral prinesti potrdilo z davčnega urada, da nimam rednih prihodkov... Čeprav sem jih imel (le preko ŠS), so mi ga dali brez vprašanj. Drugače pa lahko, če zaslužiš nekje do 50.000 SIT na mesec, natveziš, da je to za učbenike pa vožnjo pa ne vem kaj še vse, kar potrebujejo študentje (namig: ne povej za pivo). Potem sem potrdilo nesel na občino in ta mi je plačevala zavarovanje do preklica - nobenih trimesečnih preverjanj stanja ali česa podobnega.

Kar se Zoisove tiče - nič te ne stane, če pošlješ prošnjo, kjer lepo ponižno prosiš in jokaš, da ti ne vzamejo štipendije in da ti jo le zamrznejo. Ne boš verjel, kako "moč" ima v rokah referent, ki vodi postopek. Meni je zmanjkal en ustni izpit za pogoje za ponovni vpis v tretjem letniku, tako da sem moral pavzirati. To sem napisal in se malce potožil nad tem, da dva pisna izpita brez ustnih ne štejeta za enega in da je naš faks kar se pogojev tiče zelo strog in podobno in štipendijo so mi preprosto zamrznili...

Lep pozdrav,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zok ne jokaj, pavziranje ni nobena tragedija, pač ne delaš izpitov ker so predragi za plačat .) in ti bone kupujejo drugi, ki so npr. v MB in jejo doma ti pa samo nalepkico na študentski ponarediš. vse ostalo je enako, razen obveznih predavanj in vaj :P :yea2: !

PS: če boš pa v stiski vseeno sestro prodajal pa javi, mogoče se kaj zmeniva, po potrebi plačam tudi v študentskih bonih :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, za obvezno zdravstveno zavarovanje prineseš samo potrdilo o premoženjskem stanju(ki ga mora pridobit sicer sam organ, ampak če želiš hitrejši potek, si ga sam zrihtaš...na davčni) in en osebni dokument.....to je vse

drugač pa ne vem kaj delate panike glede pavziranja...hvala bogu, sej dela je dost, bo keš, pa izkušnje in povrh vsega še nagrada...kako potovanje al karkoli.....

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občina ti plača zdravstveno zavarovanje, ko podpišeš izjavo, da nisi prijavljen na Zavodu za zaposlovanje

To pa ni res. Vsaj v Novogoriški občini ne :grrr

niti ne delaš preko študentskega servisa

to pa je res. Pa saj jim ni treba vsega povedat :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da niste vi nekaj pomešali? obvezno zavarovanje je brezplačno in si ga urediš na centru za socialno delo, če si prijavljen na borzi. LAHKO delaš preko študenta, pogodb itd. če NE prejemaš pomoči, ČE prejemaš pomoč pa ti ostane delo na črno.

evo tak je to blo pred kakim letom pa pol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lapsus... O:-) osnovno.... :grim

za ene osnovno za ene pa obvezno :devil: , plačaš pa vedno (razen če si brezposelni pavzer .) ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da niste vi nekaj pomešali? obvezno zavarovanje je brezplačno in si ga urediš na centru za socialno delo, če si prijavljen na borzi.

Ne vem zdaj kdo meša ... moje obvezno zavarovanje v preteklem letu vsekakor ni bilo brezplačno! Imel sem status pavzerja.

Lahko ti ga sicer plača občina, vendar le v primeru, ko nisi na Zavodu oziroma nimaš nikakršnih prihodkov. Seveda lahko tudi ob vsakem podaljšanju sveto zatrdiš, da nič ne delaš, čeprav delaš preko študentskega servisa, vendar je to stvar posameznika ...

Glede socialne se pa strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Plus pavziranja je gotovo v tem, da eno leto kasneje koncas faks, kar pomeni, da si eno leto kasneje nezaposlen in se eno leto kasneje sprasujes zakaj nisi denimo sudiral medicine, ker s svojo izobrazbo nimas nobene sanse, da bi te kdo kdaj zaposlil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!