Skoči na vsebino

Članarina EU


Komunist

Priporočene objave

V Večeru je članek o izračunavanju DBP. Pravi, da Slovenci uporabljajo eno metodo izračunavanja DBP, EU pa drugo, ki pa je mnogo višja, DBP namreč.

Avtor pravi, da pa ta metoda EU služi kot osnova za izračunavanje članarine EU in seveda tudi NATO paktu.

Slovenija torej plačuje članarino EU in NATO.

Ker ima po ustavi v Sloveniji ljudstvo oblast, to sem pa jaz, bi rad vedel, koliko sitekov plačuje članarine in po kakšni stopnji. Naj se javi tisti, ki kaj več ve, pred vstopom v NATO so sicer povedali, da nekaj milijončkov, nisem pa še slišal, koliko v EU, samo to, da bomo neto plačniki. Mene pa zanima bruto.

Bruto je članarina, neto pa tisto, kar ostane v Bruslju. Razlika pa je torej tisto, kar Slovenija dobi nazaj. In boga mu, torej tisto govorenje in hvaljenje, kako Evropa podpira razne projekte v Sloveniji, tisto je naš lasten denar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko prosim tudi poveš kaj je to DBP???????????????

Družbeni Bruto Proizvod....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

same shit. komunista (in tudi mene) zanimajo konkretne stevilke. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

same shit. komunista (in tudi mene) zanimajo konkretne stevilke. .)

Ni teh same shit! Tko kot avto ni tavo!

O cifrah pa smo na 77% EU povprečja!

Pa ta komunđija ne ve nič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Upam, da ste si pisci, predvsem Komunist na jasnem, da je bistvena razlika med članarinami (ki so omenjene v mojem postu višje) in prispevkom EU in Natu. Slednja nista pod nobenim pogojem članarine.

@Sheriff Trenutno je res stanje na okrog 77% Evropskega BDP ja v Sloveniji, vendar nam veljavna ''regionalna karta'', potrjena s strani EK do 2006 predvideva 68% BDP-ja in na osnovi tega lahko koristimo strukturne sklade, odstotke deležev državnih pomoči in podobno kot regija a in ne kot regija c (kar bi bili, če bi presegli 75%).

Če koga podrobneje zanimajo ti izračuni in pa opredelitev regij po a in c si jih lahko pogleda na straneh Evropske Komisije oz. pravila na straneh cc viste, kjer zdaj že večino najdete v slovenščini. Kjer lahko najde tudi o tem kako se računajo ''prispevki'' posameznih držav članic. Obilo zabave pri branju. :wacko:

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni teh same shit! Tko kot avto ni tavo!

O cifrah pa smo na 77% EU povprečja!

Pa ta komunđija ne ve nič!

Ta komunđija ve precej več, vsaj od tebe, zato tudi je komunist. Če bi si pa nadel nick name Kapitalist, bi me potem tudi zmerjal s kapitalistom, šerif moj?

Preden pa se s takšnim besom lotiš pisanja, prej poglej v kakšen iskalnik, da se prepričaš, če se slučajno nisi zmotil. Mogoče pa zdaj res že uporabljajo drugačno kratico in drugačno ime, saj je že katoliški vitez Kučan napovedal, da nič več ne bo, kot je bilo.

Ervina mi je napisala: Upam, da ste si pisci, predvsem Komunist na jasnem, da je bistvena razlika med članarinami (ki so omenjene v mojem postu višje) in prispevkom EU in Natu. Slednja nista pod nobenim pogojem članarine.

Prevedeno se to torej glasi: Prispevka za EU in NATO nista pod nobenim pogojem članarini! Gre torej za vsebinsko razliko. Ne plačujemo članarine, ampak za EU in NATO plačujemo prispevke! Članarino plačujemo, če smo člani, če pa nismo člani pa dajemo prispevke. Torej nismo člani EU in NATA!

Se mi zdi, da ima Šerif kar prav.

Ne razumem pa, zakaj tolišno razburjanje, saj bi rad vedel le, koliko v znesku, ali pa vsaj v % od BDP oz. BDP plačujemo prispevka EU in NATO v bruto znesku.

Recimo kot izmišljen primer, za NATO plačujemo 1.9% BDP, za EU pa 4.1% DBP. Znesek pa si bomo s pomočjo kalkulatorja izračunali kar sami. Je to kakšna tajna, pa bi nas moralo biti sram?

Če bi nam pa povedala kar bruto znesek, za katerega prosim, pa bi mi prihranila mukotrpno računanje. Ali pa tudi, koliko smo plačevali EU, ko smo bili še samo pridružena članica? Je tudi to tajna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne imenujeta se članarini ampak prispevek ali transfer. Če te zanima točen znesek ga najdi na linku, kjer je proračun. Mislim, da je na postavkah MF-ja.

Ni pa članarina, ker članarine ne dobiš vrnjene. Ponavadi so članarine v raznih mednarodnih organizacijah kot npr. Organizacija za jedrsko varnost, OZN in podobno.

Če te pa zanimajo podrobnosti ti bodo na ta in podobna vprašanja (tudi o višini in izračunu BDP) odgovarjali v Sektorju za proračun ali v Sektorju za analize, metodologije in bilance javnega financiranja. Oba sta del Direktorata za proračun in javno računovodstvo. Lahko pa pošlji mejl na e-uprava@gov.si in definiraj vprašanje.

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne imenujeta se članarini ampak prispevek ali transfer. Če te zanima točen znesek ga najdi na linku, kjer je proračun. Mislim, da je na postavkah MF-ja.

Ni pa članarina, ker članarine ne dobiš vrnjene. Ponavadi so članarine v raznih mednarodnih organizacijah kot npr. Organizacija za jedrsko varnost, OZN in podobno.

Če te pa zanimajo podrobnosti ti bodo na ta in podobna vprašanja (tudi o višini in izračunu BDP) odgovarjali v Sektorju za proračun ali v Sektorju za analize, metodologije in bilance javnega financiranja. Oba sta del Direktorata za proračun in javno računovodstvo. Lahko pa pošlji mejl na e-uprava@gov.si in definiraj vprašanje.

Kaj me mučiš, če vse veš!

Tudi drugi bi radi vedeli, pa bi kar sama pogledala tam in nam povedala.

Pa ja ne misliš, da sem Računsko sodišče, da bi moral vse sam raziskati. Malo se napravi prijazna, pa nam potem povej, kaj si zvedela.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj me mučiš, če vse veš!

Tudi drugi bi radi vedeli, pa bi kar sama pogledala tam in nam povedala.

Pa ja ne misliš, da sem Računsko sodišče, da bi moral vse sam raziskati. Malo se napravi prijazna, pa nam potem povej, kaj si zvedela.

Hvala!

Jaz ne vem vsega. Tega nisem nikoli rekla.

Tudi tam nisem spraševala. :P

Nimam časa brskat po proračunu in iskat točne cifre. Zato sem malo više objavila link in...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Komunist; Transfer oz. t.i članarina je odvisna od višine BDP p.c. izražen v kupni moči, kar vzame v račun tudi nivo cen v državi. Tu smo že čez 75%.Torej bi morali plačevati.Pa ne zaradi izpogajanih rokov.

P.S. če bi vedel toliko veliko o komunizmu in o realnem rušenju komunizma in izprinjanju pod vplivom sebičnih nagnjenj posameznika bi nick name zamenjal...

Am I right or am I right?? :ph34r:

Torej povzetek za EU še ne plačujemo nič za nato pa je članarina že v igri...brskalnik!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, ce sem prav potegnil podatke ven (za drugo leto):

45 PLAČILA SREDSTEV V PRORAČUN EVROPSKE UNIJE 75.350.018

450 Plačila sredstev v proračun Evropske unije 75.350.018

4500 Plačila tradicionalnih lastnih sredstev v proračun Evropske unije 7.614.109

4501 Plačila sredstev v proračun EU iz naslova davka na dodano vrednost 9.097.377

4502 Plačila sredstev v proračun EU iz naslova bruto nacionalnega dohodka 51.617.728

4503 Plačila sredstev v proračun EU iz naslova popravka v korist Velike Britanije 7.020.804

Mislim,da kar tebe zanima je pod stevilko 4502. Procente si bos pa sam izracunal.

Za NATO pa je tole:

2380 Sodelovanje z Nato 5.039

402 Izdatki za blago in storitve 4.051

413 Drugi tekoči domači transferi 988

Seveda moras vse mnozit z 1000.

Smo pa se definitivno prejemniki (mamo plusa ene 25 mld tolarjev).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sprovociral kar člana državnega sveta s tem vprašanjem. Povedal mi je takšno številko, da še je mene vrglo! Potem pa res ni čudno, da do tega podatka ni mogoče priti! In niti malo čudno, ko javkajo, da ni denarja.

Teh 75 milijard izgleda točno in sprejemljivo za ljudi, toda proračun so obravnavali v državnem svetu, zato močno dvomim, če je to vse. Kajti, če še niste opazili,. slovenska vlada dela za hrbtom lastnega naroda. Prikriva ukrepe in laže.

Ervina mi razlaga, da EU ne plačujemo članarine, ampak prispevke, ker nam EU vrača del našega lastnega denarja nazaj. Smo neto plačniki, tako pravijo v EU, naši pa nam trdijo, da smo neto prejemniki. Ne vem, kaj je res, jasno pa je, da oboje hkrati ne more biti. Ali laže Evropa, ali pa meni laže moja lastna vlada.

Podobno je z denarjem za NATO. Če bi plačevali članarino, bi ves denar ostal v NATO. Ker pa Ervina trdi, da plačujemo prispevek, potem nam NATO del denarja vrača. Za kaj pa ga uporabljamo, če ga res dobimo. Tistih 5 milijard je samo za sodelovnje z NATO-m, 2 milijardi pa lahko najdete drugje in so namenjene za naše vojake, ki jih NATO pošilja po svetu na naš račun, v naše stroške.

Ameriški general je povedal, da NATO zahteva 2% od DBP samo za članarino. To pa je kar trikrat več kot znašajo vse socialne pomoči revežem v Sloveniji. Bo pa demokratična socialna oblast še te transferje skrčila, da bo več ostalo za NATO. Da bodo tisti, ki so nam delavcem pokradli tovarne uživali varnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ki so nam delavcem pokradli tovarne uživali varnost.

ne morem si kaj......

kdo pa je vam delavcem te tovarne sploh dal? so kar sam padle na slovenska tla?

ce bi bil hudoben bi lahko rekel "kakor prislo, tako odslo". :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Komunist: s tvojega odgovora sklepam, da se sploh ne gre za stevilke ampak hoces uveljavljat svoj prav. Tud prav ... samo drugic prej povej da ne bom zapravljav svoja casa za brezvezne stvari, ki te itak ne zanimajo.

@ Ice: se absolutno strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako torej.

Psi so me pogrizli samo zato, ker sem si upal prav nedolžno vprašati, koliko svojega denarja nakazujemo v EU in NATO.

Poleti sem stopil na osir, pa so me ose besno napadle.

Zdaj vsaj vemo. Tako torej delujeje demokracija v resnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svojega nic. svojega nakazujemo davkariji, ki je v lasti drzave. ko je denar enkrat tam ni vec moj/tvoj/nas. je samo se njihov.

in potem pac juhuhu paloma. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svojega nic. svojega nakazujemo davkariji, ki je v lasti drzave. ko je denar enkrat tam ni vec moj/tvoj/nas. je samo se njihov.

in potem pac juhuhu paloma. :blink:

Ehe, pa sva končno našla skupno točko, kjer se oba strinjava.

Ko boš pa od zdaj poslušal, da ni denarja, boš vsaj vedel, zakaj ga ni. Tretina proračuna gre ven. Smo pa zato poleg antiglobalistov dobili še globaliste, le te za polnjenje proračuna. V demokraciji ne poznajo več kazni, ampak plačevanje globe, na katero se ni mogoče pritožiti, podobno kot trdijo, da se ni možno izpisati iz katoliške cerkve, če je otrok bil krščen. Gre za cerkveni davek, ki ga bodo plačevali verniki, neverniki pa le prispevek! za vzdrževanje sakralnih objektov!!!

Ker bodo neverniki plačevali le prispevek, ne bo nič slabega, kajti po trditvah Ervine, bodo vendar ta prispevek neverniki dobili nazaj! Če bi pa morali plačevati članarino, pa ga ne bi. Tako Ervina, ne jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!