Skoči na vsebino

Na daljša potovanja sam?


Twity

Priporočene objave

Ker nisem nič podobnega našel, sem si drznil odpreti novo temo..če je potreben klink, bom vsaj za že odprto temo zvedel, kje je.. .)

Na odprtje te teme me je navedel potopis Noise Data mislim da, ki je pičil sam proti Siciliji, čeprav do tja ni prišel, pa vseeno.. (očitno nisem samo jaz ta, ki gre rad sam okrog :) )

Jaz namreč obožujem potovati sam, vendar so to do sedaj bila le potovanja 3-4 dni največ..na dnevne vožnje se itak rad odpravim sam, ker nikoli točno sploh ne vem kam bi piču in pol se težko sploh s kom dogovorim za kakšno vožnjo, pa to je itak full težko uskladit,.. vsak ma 100 svojih problemov in zadržkov, tako so kakšne na hitr zmenjene popoldanske turce bolj izjema kot pravilo..kaj šele kakšna konkretna potovanja..ma skratka SOLO raiderstvo je praktično edina opcija..

Mene pa zanima kako ostali izkušeni popotniki (z motorjem seveda) gledate na to, da se odpraviš denimo na 10 dnevno potovanje nekam v tujino in to popolnoma sam, samo ti in kup prtljage ter seveda 'žena' (motor :wub: )? Kaj so te slabosti in prednosti takšnih solo potovanj, mogoče tudi nevarnosti?

LP,T :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prednost:

- nisi odvisen o nikogar.

slabost:

- ce se ti kje kaj zgodi si vecinoma sam. dobesedno.

vse ostalo so samo dodatni efekti v pro ali kontra, kateri zame ne igrajo pomembnejse vloge. odvisno od druscine ali okoliscin pac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadni sedež itak mora bit poln...pa tudi raje kam v družbi kot en sam motor...je bolj zanimivo....čeprav se moraš pač prilagodit še komu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iti sam je ulitmativna svoboda...kot jo pač na motorju lahko izkusiš.

Slabosti: Ice je že rekel, če gre kaj narobe si sam. Kar je slabo.

Počitki na kavicah so dolgočasni, noči so hladne(no..tu imam v mislih odsotnost sopotnice .)

Lahko pa razmišljaš, greš kamor ti srce poželi, se ne prilagajaš, je večinoma najceneje(če si tak tip človeka...ker če greš z žensko ali družbo...no, recimo da se več kupuje :)

Dolgo potovanje solo je nekakšno meniško romanje. Razen če si kupiš/najdeš vmes nekaj "zabave".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno pa soloriderstvo na dolgih turah sploh ne potegne, preveč dolgcajt, nimaš s kom delit občutkov "iz prejšnjega ovinka", včasih se je fino vozit kot drugi in tako lahko brez problema občuduješ okolico in ti ni treba skrbet kam zaviti pri naslednjem križišču :lol1: , zvečer je definitivno bolj živahno v družbi :OK: ,..itd. itd.

Je pa res da mora biti prava družba in da morajo vsi biti pripravljeni se malce prilagajat in pa seveda ni nič narobe, če se za kak km ali dva razidejo in se dogovorijo za meeting point čez nekaj 10km.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Solo na dolge ture vsaj zame ni preveč fajn, če maš kake pizdarije si sam s sabo, še posebej v kakih eksotičnih deželah.

Je preveč minusov in en sam plus (greš kamor ti paše). solirati pa je fino recimo popoldne ko se po šihtu vsedeš na svoj moped in narediš enih 50km tak da ti misli odplavajo drugam, da ti ni treba nikogar čakat ali lovit in zaviješ kamor te je volja tisti trenutek.

Drugače pa mora biti v skupini fajn folk da ni preveč siten in da se zna prilagodit, enostavno komplikatorjev in pametnajkovičev ne maram v svoji družbi, pa naj bo to ob pijači ali na motorju.

Za letošnji motosvetov Dubrovnik je bila tista taprava družba, da si boljše ne bi mogel želet, s takimi ljudmi grem povsod.

Če že nameravam it kam dlje pa ponavad Soddplaha rufnem, pa še tak tip je da ne komplicira dost kam bi šli, sam da se pelje :P

LP

Leteči

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolge ture vozim izključno v družbi (na zadnjem sedežu), kratke pa najraje sam.

Ni potrebno skoz lovit kolege, ki radi mal manj touring vozijo, pa še kot je bilo že rečeno, vsak ima svoje probleme in težave, vse skupaj sam za eno popoldansko furo uskladit, :hmm: 2 še, več je pa že umetnost.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men pa je tko da po sloveniji oziroma enodnevne ture lahko zvozim sama,kar pa je za več dni pa je fajn družba,oziroma po pravici povedano se sama, nebi upala odpravit recimo na enotednsko potovanje.Zato še enkrat SVAKA čast Benki Pulko :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepše je vozit sam, ker si določaš svoj tempo in smer ... vedno pa paše dobra družba na cilju. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je večinoma najceneje(če si tak tip človeka...ker če greš z žensko ali družbo...no, recimo da se več kupuje :)

če greš s sopotnico/sopotnikom si ponavadi deliš stroške potovanja z nekom...torej je ceneje če gre kdo na zadnji zic s tabo....tudi če greš po sobah spat je soba za enega dražja in bolj redka kot soba za 2 ali več.....

torej po mojem so stroški manjši če je sopotnik na motorju.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se na nekaj takega odpravo pa mi ni uspelo kaj dalec prit (300km) zarad problemov z motorjem, sem pac sel na silo kljub problemom pa bo kaj bo - wrong. Murphy pac. V zepu sem mel 150k za planiranih 10-11 po Balkanu. Ce motor nebi mrkno - nima ti kaj bit. Si sam s sabo, svojimi mislimi, na nikoga se ne rabis ozirat, ustavis kjer ti pase in kako dolgo ti pase, sicer pa je bil moj moto cimvec vozi in cimmanj stoj :P

Nikol nisem na motoru nobenga vozo in to pomeni manjsa odgovornost (= vecja sproscenost), pa stroski gor al dol. Med potjo pa itak obstaja velika verjetno da bos srecal kakega motorista in reko kako, mogoce bota del poti vozila skupaj...veliko ljudi lahko spoznas ce si sam, vsekakor vec kot ce gre skupina. Edini minus zna bit zvecer ce si sam brez druzbe pa ne ves kaj bi delal...ena moznost da spoznas koga na poti, v kraju ker se ustavis, ali pa se cez dan tak zmucis da kar pades v spanec. Mogoce zna bit minus tud to da ti noben ne more pazit na polno otovorjen motor medtem ko skocis na kak wc ali kaj podobnega...zato vse dokumente in kljuce obvezno pri sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če greš s sopotnico/sopotnikom si ponavadi deliš stroške potovanja z nekom...torej je ceneje če gre kdo na zadnji zic s tabo....tudi če greš po sobah spat je soba za enega dražja in bolj redka kot soba za 2 ali več.....

torej po mojem so stroški manjši če je sopotnik na motorju.....

Da, če si jih deliš..potem res. In če ti sopotnica/družba ne težijo kaj bi morali tu kupiti in tam kupiti. Torej, če kupuje vsak izključno zase in sta dva na motorju, ki delita stroške vožnje, potem je res ceneje.

Če se vmes ustavlja in žurira(ker je družba), potem pa kar pozabi na varčnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večinoma se vozim sam, od 35.000 km v štirih letih sem jih sam sigurno prevozil 32.000 km. Sem se na to že navadil, zamo mi tudi ni problem se sam odpravit na daljše potovanje.

Bil že dvakrat, letos sem se odpravil v tretje, vendar že prvo uro konec. Smola pač. Kot je nekdo že rekel, če si sam se ti ni potrebno nobenemu prilagajat, je pa jeba, če se ti kaj zgodi. Takrat vidiš, da bi ti nekdo še kako prišel prav. Se pa s tem ne obremenjujem, drugo leto jo spet odrinem po vsej verjetnosti sam. Ista destinacija kot je bila mišljena letos. Upam, da bo več sreče.

Drugače, pa se večinoma vozim sam tudi zaradi tega, ker drugi prijatelji niso pripravljeni na tak način preživet dopusta ali pa se odpravljat na daljše ture. No, letos sta se dva malo bolj opogumla, zato upam, da bom v prihodnje imel več družbe, mogoče tudi na kakšnem daljšem potovanju.

Osebno, ko sem na potovanju imam tako ali tako veliko dela z slikanjem, ogledovanjem, itd, tako, da sem čez dan zaposlen, problem je zvečer, ko se nastanim. Takrat bi družba še kako prišla prav. Grem pa raje sam, kot da sem doma.)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam? Ja, za en dan, max 2! Za ve č pa niti ne :grrr Sam pa se zapeljem kdr se odločim za furo na hitro:"OK, zdej se grem peljat" čez minuto sm že na cesti. In se peljem in noben ne narekuje tempa, noben ne vleče levo, ti bi šel desno...milina. Se čez 200-300km ustaviš...tuga, nobenga d bi poklepetal nobenga d bi ti kej pomagal (bog ne daj d bi blo treba) nobenga d bi...mah, sam si. V skupini....jaaa :grim Če se le da, pokličem Duhca, Schultza al pa kšnga primorca pa jo pičimo nekam. Glede stila vožnje se mi trije super ujemamo...zravn še Eos in viggen tudi sekata, sam kaj k sta zmeri polno zasedena. Se peljemo, žur, se ustavimo kje, še večji žur :yea2:

V večih je lepše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam? Ja, za en dan, max 2! Za ve č pa niti ne :grrr Sam pa se zapeljem kdr se odločim za furo na hitro:"OK, zdej se grem peljat" čez minuto sm že na cesti. In se peljem in noben ne narekuje tempa, noben ne vleče levo, ti bi šel desno...milina. Se čez 200-300km ustaviš...tuga, nobenga d bi poklepetal nobenga d bi ti kej pomagal (bog ne daj d bi blo treba) nobenga d bi...mah, sam si. V skupini....jaaa :grim Če se le da, pokličem Duhca, Schultza al pa kšnga primorca pa jo pičimo nekam. Glede stila vožnje se mi trije super ujemamo...zravn še Eos in viggen tudi sekata, sam kaj k sta zmeri polno zasedena. Se peljemo, žur, se ustavimo kje, še večji žur :yea2:

V večih je lepše

Se podpišem pod to objavo!!!! V večini je lepše (vožnja sevede!)

Se bom potrudil da bom drugo leto bolj prisoten na vaših popotovanjih! Letos sem mel pač probleme, kaj čmo, se zgodi!

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor berem na raznih straneh po netu, gredo hard core adventure riderji sami po svetu (na poti pa itaq koga srečajo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najrajši grem kam v skupini 2-4 ISTO (hitro) vozečih motoristov, a ker je pač vedno problem da več ljudi uskladi termine, želje, finance,....... navadno ostaneš sam, vseeno je boljše it sam kot ostat doma. najlepše je nekam it, če veš da te na cilju čaka dobra družba z pripravljenim kakim hladnim pivom :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se odpravim kam sam, vedno spoznam veliko več ljudi kot jih sicer spoznam, če nisem sam na vožnji..enostavno, si prisiljen komunicirati več in si s tem dosti bolj dostopen novim poznanstvom..to se mi zdi velika prednost..spoznavaš avtohtono prebivalstvo, se jim prilagodiš in doživiš stvari, ki jih v skupini verjetno nikoli nebi..

Se pa strinjam s tem, da če gre kaj narobe da je velika j.. A obstaja kakšna varijanta pomoči na cesti tudi za motoriste? Like AMZS in razne druge asistence..

Se mi zdi, da me na poti (ko sem sam) še najbolj motijo vprašanja drugih: "a si kr sam?" Vse ostalo je čist OK in znosno za določen čas, če nisi skregan sam sabo.. .)

LP,T :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja kakšna varijanta pomoči na cesti tudi za motoriste? Like AMZS in razne druge asistence..

amzs ima pomoč tudi za motoriste...če se včlaniš.....sploh ni važno a maš avto al motor....neke specifične pomoči ki bi bila namenjena izključno motoristom pa ni.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amzs ima pomoč tudi za motoriste...če se včlaniš.....sploh ni važno a maš avto al motor....neke specifične pomoči ki bi bila namenjena izključno motoristom pa ni.....

Enostavno žalostno. Toliko motoristov nas je, pa niti enega samega programa specifično za nas motoriste nimajo. Da pa o tem, da niti ene avtovleke nimajo prirejene za prevoz motorja tudi žalostno. Vsaj v našem koncu je tako. To vidu letos, ko so meni peljali motor iz Udin. Kaj je tako težko naredit en kanal po sredi, namesto, da ti potem motor vežejo na vse mogoče načine, da stoji kolikor toliko na mestu. Hvala bogu je pri meni šlo vse okej, smo dobro zvezali, tako, da ni blo problemov. Vendar se je voznik ves čas bal, da se ne bi motor na vleki bolj poškodoval kot pri sami nesreči. Motor je bil drugače vozen, vendar jst nisem bil, zato bla avtovleka potrebna. Zdaj pa tudi noga že praktično okej, tako, da komaj čakam drugo sezono:)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavno žalostno. Toliko motoristov nas je, pa niti enega samega programa specifično za nas motoriste nimajo. Da pa o tem, da niti ene avtovleke nimajo prirejene za prevoz motorja tudi žalostno. Vsaj v našem koncu je tako. To vidu letos, ko so meni peljali motor iz Udin. Kaj je tako težko naredit en kanal po sredi, namesto, da ti potem motor vežejo na vse mogoče načine, da stoji kolikor toliko na mestu. Hvala bogu je pri meni šlo vse okej, smo dobro zvezali, tako, da ni blo problemov. Vendar se je voznik ves čas bal, da se ne bi motor na vleki bolj poškodoval kot pri sami nesreči. Motor je bil drugače vozen, vendar jst nisem bil, zato bla avtovleka potrebna. Zdaj pa tudi noga že praktično okej, tako, da komaj čakam drugo sezono:)

Pozdrav od Roberta

Robert to se mi pa zdi znano..verjetno si že nekaj o tem pisal.?

A si bil takrat sam na potovanju?

LP,T :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se v glavnem vozim sam. Letos sem šel npr. po Srbiji, Bolgariji in Bosni za 13 dni, pa sem se prov fajn mel. Lani sem šel pa sam s punco za 30 dni po Turčiji, pa sploh nisem nikogar pogrešal zraven. V skupini pa se mi je lepo peljat na kak zbor po Jugoslaviji ( sploh po tisti dooooolgoooocajtni cesti ZG-BG ). Da je že po poti mal zajebancije.

Prednosti:

+ ustaviš se in slikaš karkoli hočeš kadar hočeš

+ če ti paše se pelješ ali hitro ali počasi

+ plan poti si mirne duše spreminjaš

+ sam prej spoznaš nove ljudi

+ bolj si v stiku s kraji in kulturo okoli tebe

+ odgovarjaš bolj kot ne zase

+ občutek samote na samotnih prostranstvih, ko se ustaviš in ugasneš motor

+ občutek svobode

Slabosti:

- če gre kaj narobe si u p***

- občutek osamljenosti med ljudmi ( v glavnem le v turističnih krajih )

- vse moraš rihtat sam ( kuhanje, šotor, ... )

Popravljeno . Popravil Rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert to se mi pa zdi znano..verjetno si že nekaj o tem pisal.?

A si bil takrat sam na potovanju?

LP,T :kva2:

Sam ja, kot vedno do zdaj in verjetno tudi v bodoče, čeprav mi prijatelji obljubljajo, da bomo vsaj v Dolomite drugo leto šli skupaj. Upam, da bomo tudi enodnevnih tur izpeljali več skupaj.

Ko nekomu rečeš, da bi šel za kakšno urco na potep, potem še nekoga dobiš, ko pa rečeš, da bo tvoja tura dolga več kot 400 km, ker so moje ture ble po večini takšne, ni več nobenega zraven.

Glih za info: V nedeljo bla na RTV ena oddaja, na kateri so prikazali v dveh minutah zakaj naj bi se odločali za motor. V oddaji so na hitro prikazali pot preko prelazov Furkajoch, Faschina,Flexenpass, Albergpass,Hochtann-bergpass, Silvretta Hochalpenstrasse, itd. Čudovita pokrajina. Drugo leto, definitivno se odpravim tudi tja. Če bo kakšen za zraven toliko boljše, drugače pa spet sam na pot:)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se v glavnem vozim sam. Letos sem šel npr. po Srbiji, Bolgariji in Bosni za 13 dni, pa sem se prov fajn mel. Lani sem šel pa sam s punco za 30 dni po Turčiji, pa sploh nisem nikogar pogrešal zraven. V skupini pa se mi je lepo peljat na kak zbor po Jugoslaviji ( sploh po tisti dooooolgoooocajtni cesti ZG-BG ). Da je že po poti mal zajebancije.

Prednosti:

+ ustaviš se in slikaš karkoli hočeš kadar hočeš

+ če ti paše se pelješ ali hitro ali počasi

+ plan poti si mirne duše spreminjaš

+ sam prej spoznaš nove ljudi

+ bolj si v stiku s kraji in kulturo okoli tebe

+ odgovarjaš bolj kot ne zase

+ občutek samote na samotnih prostranstvih, ko se ustaviš in ugasneš motor

+ občutek svobode

Slabosti:

- če gre kaj narobe si u p***

- občutek osamljenosti med ljudmi ( v glavnem le v turističnih krajih )

- vse moraš rihtat sam ( kuhanje, šotor, ... )

Sem enakega mišljenja :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!