Skoči na vsebino

Volitve 2004


KeC

Priporočene objave

P-syco, ti se genialec. Tacga uma pa še ne.

Tvoje (oz. kar si prebral) teorije pasivnega odpora so zlata vredne. Škoda, ker nisi bil rojen pred vojno, pod tvojim neverjetnim razsvetljenim poveljstvom bi se cedila med in mleko v deželi Slovenski.

Res škoda za vse one ljudi, udeležene v vojni. Tako pa, žal, lahko tukaj samo teoretiziraš pred računalnikom in razlagaš svojo zgodovino izpred 50 in več let nazaj.

P.S. Tele tvoje kao "provokacije komunjarjev" niso vredne omembe imena Provokacija. Boš moral še malo odrasti. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da je bila NOV kasneje izkošičena za komunistično revolucijo, tega ne spremeni!  <_<

@Ice; bolj ko pišeš, kako si "nevtralen", "da me ne bo kdo zdaj pobarval s kakšno politično barvo", bolj kot poudajaš "samo zgodovinska dejstva", bolj si mi sumljiv...  :hmm: 

Urbi

"kasneje"? kolikor mi je znano, so komunisticni aktivisti ze konkretno "cistili" partizanske vrste leta 1943.

Daj reci že bobu bob!

mogoce ravno to pocnem. :)

P-syco, ti se genialec. Tacga uma pa še ne. Še Ice

kaj spet mene mesas tle zraven. :blink: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammm en zblojen bolj kot drug, .... pa probajte predvsem prebrati do konca, ... nisem vsega bral ampak samo malega psihotika po imenu CYC nekako kot odvajalo uporabil (še za to njegovi teksti niso primerni BTDT). :BUA:

No ja en zblojen kot drug, oz. jebe lud zbunjenoga, ... se enostavno nanaša na vse, ki s "CYC"om sploh probate komunicirati o debatah, kjer mali pač samo zbuja pozornost, kot to počne že od prvega dneva na forumu.

Hvala bogu za rdeče ali kodrlajsaste PARTIZANE od 1941-1945, jap jeba je bila po vojni, ampak shit happens, pobil so eni in drugi tok in tok ljudi, ki jih nebi smeli. Ja?

OK, s tem naj se ukvarjajo zgodovinarji in sodišča, ker res ne vem kaj imam jaz iz belimi in rdečimi in mavričnimi, ki sem rojen leta 1973? .... sicer pa če tudi ene politične debate o letu 2004 ne morete zadržati v današnjem času, ... huh, ... se moram edino s TADEJ-em strinjat, namešajte vse paranoje ostala sranja z obilico nerazumevanja v eno temo pa naj bo to en lep odraz MENTALITETE prostora v katerem živimo.

In da ne bo kdo rekel da nisem bobu rekel bob: zaprisežen levičar in zaprisežen levim strankam tudi takrat, ko smrdijo, da bolj že nebi mogle (lastna medlost in neučinkovitost le teh).

ZtH! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imamo tri definicije, kaj so leve in kaj desne stranke.

Profesor Kreft trdi, da je leva stranka tista, ki sedi na njegovi levi strani. Desna pa je tista, ki sedi na njegovi desni strani. Če se stranki presedeta, postane desna stranka leva, leva pa desna. To pomeni, da so vse stranke v parlamentu iste. Vse so namreč desne.

Cerkev uporablja za zavajanje ljudstva drugačno definicijo. Desne stranke nasprotujejo splavu, leve pa ga dovoljujejo.

Originalni naziv pa izhaja iz angleškega parlamenta, ko so prišle v parlament po volitvah tudi stranke, ki so zastopale delavce. Plemiči in buržuazija se s predstavniki delavcev niso hoteli družiti, zato so se presedli na desno stran, predstavniki delavcev pa so zavzeli levo stran. Levičarji torej branijo pravice delavcev, desničarji pa interese kapitala, interese bogatih.

Zato je prav neverjetno, da delavec voli desničarja, svojega sovražnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imamo tri definicije, kaj so leve in kaj desne stranke.

Profesor Kreft trdi, da je leva stranka tista, ki sedi na njegovi levi strani. Desna pa je tista, ki sedi na njegovi desni strani. Če se stranki presedeta, postane desna stranka leva, leva pa desna. To pomeni, da so vse stranke v parlamentu iste. Vse so namreč desne.

Cerkev uporablja za zavajanje ljudstva drugačno definicijo. Desne stranke nasprotujejo splavu, leve pa ga dovoljujejo.

Originalni naziv pa izhaja iz angleškega parlamenta, ko so prišle v parlament po volitvah tudi stranke, ki so zastopale delavce. Plemiči in buržuazija se s predstavniki delavcev niso hoteli družiti, zato so se presedli na desno stran, predstavniki delavcev pa so zavzeli levo stran. Levičarji torej branijo pravice delavcev, desničarji pa interese kapitala, interese bogatih.

Zato je prav neverjetno, da delavec voli desničarja, svojega sovražnika.

A so mogoče slovenski kapitalisti levičarji ?

A so liberalci levičarji ?

Ti pojmi v SLO že zdavnaj držijo ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

levo in desno. zanimiva razlaga, komunist.

ce gremo se malo teoretizirati o tem:

levica ali levi ali levo usmerjeno izhaja iz osamosvescenja cloveka pred ~2-3000 leti, ko je clovek zacel razmisljati o razlogu svojega obstoja in ne samo "nagonsko" ziveti (ne to dobesedno vzeti). zacetki taksnega razmisljanja se najdejo (vsaj potrjeno in "overovljeno") v stari grciji pri prvih mislecih in teoretikih.

tedaj sicer stari grki se niso vedeli, da mozgani kot taki v bistvu sestojijo iz velikih in malih mozganov (na popolnost opisa se ne sklicujem). veliki (ali tista siva masa, katero splosno imenujemo za mozgane) je zadolzena za vse nagonsko in "avtomatsko" ("jaz"), mali mozgancki, ki se nahajajo pod velikimi v blizini prehoda mozganov v vegetativni zivcni sistem (hrbtenica) pa so zadolzeni za t.i. ratio ("nad-jaz") ali preudarnost (ergo zavestno preudarno razmisljanje). vse skupaj lahko spet delimo na dva dela po dolzini kjer je spet en del zadolzen za nagone in avtomatizme drugi pa za racionalno razmisljanje.

nagradno vprasanje: kateri del je zadolzen za kaj? :) leva stran je ratio, desna nagon. tega stari grki sicer se sanjali niso, a vendar je v njihovih pripovedih in sagah o bogovih in junakih odrazena ta bitka nad-jaz z jaz. enako lahko sklepamo o sagah boja "novih" bogov (zeus itd.) s titani (kronos itd.). na koncu novi bogovi, katere lahko smatramo za sinonim nad-jaz zamagajo nad titani in te prezenejo v podzemlje (clovek premaga svoje nizke instinkte). itd. itn.

to razlago zgoraj sedaj uporabljati za utemeljevanje obnasanja levice in/ali desnice v sloveniji (ali drugje) odsvetujem. ker ne ena in ne druga stran nista premagali svojega "jaz". :grrr

BTW zanimiva tema, te volitve v sloveniji leta 2004. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, ne nabijaj! B) :grrr

Beres, prepišeš, razlagaš...A za razlago si rabu cel dan, kokr KOMUNIST trditev, jao,jao.....!!!!

Sta pa kompatibilna! :OK: :OK: :grim :grim B)

P.S. ke pa je moj P'syco? :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nory Malar je malce hud!  :grim  :grim  :grim

Prejkone bo kaj posebno divjega namalal  :OK:

(upam, da ne bo spet kača  :ph34r: )

Mene je bolj strah, da spet kakšna nova Guernica....še ene ne bi prebavil :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mali mozgancki, ki se nahajajo pod velikimi v blizini prehoda mozganov v vegetativni zivcni sistem (hrbtenica) pa so zadolzeni za t.i. ratio ("nad-jaz") ali preudarnost (ergo zavestno preudarno razmisljanje)

Ice :blink: :blink: :wacko: :wacko:

Zdajle bi se pa kakšen zdravnik malo za glavo prijel ob tem tvojem nakladanju:

1. Kolikor je do danes uspela dognati znanost, so za racionalno razmišljanje zadolženi VELIKI možgani in ne mali (za male sem trenutno pozabila kaj je že njihova glavna funkcija, zato se tukaj ne bi delala pametno)

2. Ratio pa tudi ni nad-jaz, temveč po nevemkaterem filozofu oz. psihologu (Freud?) 'jaz'. Nadjaz pa je skupek duhovnih in moralnih vrednot, za katere pa so sicer tudi zadolženi veliki možgani, saj gre vendar za zavestno razmišljanje.

Matr, zdaj v temi o volitvah razpravljamo že o anatomiji. Kam je prišel ta svet. AJa, že vem: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, ne nabijaj! B)  :grrr

Beres, prepišeš, razlagaš...A za razlago si rabu cel dan, kokr KOMUNIST trditev, jao,jao.....!!!!

zakaj pa ravno jaz ne bi smel? nabijati namrec. ha? ha? :devil:

Ice  :blink:  :blink:  :wacko:  :wacko:

Zdajle bi se pa kakšen zdravnik malo za glavo prijel ob tem tvojem nakladanju:

1. Kolikor je do danes uspela dognati znanost, so za racionalno razmišljanje zadolženi VELIKI možgani in ne mali (za male sem trenutno pozabila kaj je že njihova glavna funkcija, zato se tukaj ne bi delala pametno)

2. Ratio pa tudi ni nad-jaz, temveč po nevemkaterem filozofu oz. psihologu (Freud?) 'jaz'. Nadjaz pa je skupek duhovnih in moralnih vrednot, za katere pa so sicer tudi zadolženi veliki možgani, saj gre vendar za zavestno razmišljanje.

Matr, zdaj v temi o volitvah razpravljamo že o anatomiji. Kam je prišel ta svet. AJa, že vem:  :topic:

macka, kot vedno: 100 ljudi 1000 nazorov in razlag. na popolnost se pa nikdar nisem skliceval. podajam samo, kar sem prebral in se mi zdi v kontekstu (katerega nekaj 100 strani tukaj ne bi razlagal) dokaj razumljivo.

tudi na splosno nisem nikjer napisal ali trdil, da je ravno moja razlaga tista najpametnejsa, univerzalna, dokazana ali karkoli. ain´t that right, mr. nory malar?! :devil:

hint:

ce gremo se malo teoretizirati o tem:

da da, obstaja razlika med branjem in "branjem". :naughty:

........aaaaaaaaaaaaaaaaaajm svinging in d reeeeeeeeeejn...... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....za male (možgane) sem trenutno pozabila kaj je že njihova glavna funkcija....

Mali možgani so pomemben kriterij za sprejem na določena delovna mesta. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sm mislil tukaj eno "brihtno" politično rečt, pa vidm da ste že pri anatomiji :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo ene solate tukaj.

:blink:

Kva je zdej, kdo je zmagu ?

Frančki domobrančki ?

Al smo ta rdeči še vedno ta glavni.

Končno smo dobili opozicijo kot se šika. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprej zastava slave

na boj junaška kri

za blagor očetnjave

gor na motorje vsi.

S stisnjeno desnico

privijmo gas do dna

naj sliši glas se groma

od ceste do neba

ovinki levi desni

nas prav nič ne skrbe

politika je kurba

na cesti lepše je.

prjatli ne se kregat

le vkup se zbermo vsi

politike v grmado

mi pa nazdravmo si!

Juhej! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: :blink: :blink:

Politika ni kurba.

Tisti, ki se z njo ukvarjajo, so pa res kurbirji.

(je reku neizvoljeni kandidat stranke AS, Vito Rožej)

:blink: :hmm: :huh: :o :unsure:

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tedaj sicer stari grki se niso vedeli, da mozgani kot taki v bistvu sestojijo iz velikih in malih mozganov (na popolnost opisa se ne sklicujem). veliki (ali tista siva masa, katero splosno imenujemo za mozgane) je zadolzena za vse nagonsko in "avtomatsko" ("jaz"), mali mozgancki, ki se nahajajo pod velikimi v blizini prehoda mozganov v vegetativni zivcni sistem (hrbtenica) pa so zadolzeni za t.i. ratio ("nad-jaz") ali preudarnost (ergo zavestno preudarno razmisljanje).

:blink: :blink: :blink:

Jao, jao, kaj bi rekla naša prfoksa za anatomijo človeka!!!! "NEGATIVNO, in prepoved opravljanja izpita na dveh prihodnjih rokih!!!" :P

BTW; - hrbtenica ni del ŽIVČNEGA SISTEMA, ampak OKOSTJA (mogoče hrbtenjača?) :?

- možgani so sestavljeni iz bele IN sive mase

- mali možgani NISO središče višjih duševnih procesov. So odgovorni za koordinacijo gibov, reflekse,...

- ...

Urbi

p.s.: kaj ima to veze s politiko, oz. volitvami 2004?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dobro no, saj vem da sem mimo vstrelil; bi sedaj bil kdo od totih veleumnih gnad tukaj vsaj toliko in prebral kaj sem sploh napisal preden se retroaktivno dela pametnega? :devil:

ce komu besedice TEORIJA, TEORETICNO, TEORETIZIRATI sploh se kaj pomenijo...... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da li me netko tražio ? :?

imam nekaj za rubriko mali oglasi:

prodam status eu poslanca za zunanjega ministra ! šifra: povsod je lepo, jaz sem sicer še lepši, a na zunanjem ministrstvu je najlepše! p.s. iščem tudi en glas v parlamentu !

zamenjam padalski tečaj za baletnega in kulturno ministrstvo ! vse v enem žaklju ! tudi maček !

sem doktor, vrtićkar in ćebelar. ne pijem in ne kadim, sliko traktorja imam v žepu ! če me kdo kjerkoli hoče ali rabi, ga nategnem samo enkrat ! drugače ne vzdržim preveč dolgo !

:ph34r:

dr.drle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!