Skoči na vsebino

Volitve 2004


KeC

Priporočene objave

To so bili kristjanarji, ki so partizane v drek porivali, ker so se šli vojno znotraj vojne......... saj pravim, te na sestanek povabim, ti bosta povedala.......

pupek, tvoj dedek je bil v dachau, moj pa v celju, mariboru in zagrebu. babica pa v celju in sevnici. po 1948. toliko o tem. na zalost te na sestanek z njima ne morem vec povabiti, lahko ti pa pokazem "sodbo v imenu naroda" in razne dokumente iz let po 1947, kjer sta oba omenjena kot izdajalca in subverzivna elementa, kljub aktivni materialni in logisticni pomoci partizanom med NOB.

upam, da z "ker so se šli vojno znotraj vojne" mislis na komuniste.

ker ze omenjas izraz "kristjanerje": cerkev mi je vse prej kot vsec. iz tvojega prispevka razbiram zelo pro-komunisticno drzo in selektivno priznavanje zgodovine. ko si ze omenila "partizane" (katere so tvorili med ostalim pripadniki krscanske, ljudske in komunisticne stranke),- katere spet meces v en kos; manjsina so bili komunisti - oni so se med NOB borili proti okupatorjem, komunisti pa so se borili za monostrankarstvo komunizma v povojnem stanju. kako so to dosegli upam da ves oz. priznavas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urbi in ostali - res ste pravi geniji, povsod znate ven neke domobrance potegnit :SS

Je pa Ice vse lepo napisal. Res je smešno, v preteklih letih je bilo polno očitkov Janši češ da je revanšist in pa "dajmo se raje s prihodnostjo ukvarjat". In zdaj ko to počne razni dedki s poapnenimi žilami ven ta NOB vlečejo pa jim nič ni prav ... :SS

Tudi jaz sem se včeraj lahko režal. Tako Rousu kot Tončku, ki je zgledal kot otrok ki mu vzameš igračo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ves kdo so bili domobranci?

zakaj so bili ustanovljeni?

zakaj jih je povojni rezim oznacil za fasiste?

samo vprasam....

ICE tudi mojmu dedu lahk prideš ti bo marsikaj razložu pa boš mogoče mal drugač gledu...

če ne bi bilo domobrancev bi se vojna dosti prej končala, brez partizanov bi pa ti danes govoril nemško!!

mogoče bi si pa to želel?? :SS

js sigurno ne!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urbi in ostali - res ste pravi geniji, povsod znate ven neke domobrance potegnit :SS

da, enako genialni ste vsi skupaj...

Kar se mene tiče - čakam, da vidim, kako se bo Janša obnesel... Morda pa le ne bo tako slab, kot nekateri verjamemo (tudi pod vplivom propagande)... ampak - obstaja velika možnost, da bo ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ice: nima smisla, vse argumente lahko nekaterim napišeš o razlogih za državljansko vojno, lahko citiraš Bajta, zaleže pa eno figo. <_< Ne ločijo razloga in posledic, prehud miselni zalogaj verjetno. Ali pa samo trma morda.

Skrokana sova bo pa verjetno odstavljena na kongresu LDS ... :unsure:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urbi in ostali - res ste pravi geniji, povsod znate ven neke domobrance potegnit :SS

Je pa Ice vse lepo napisal. Res je smešno, v preteklih letih je bilo polno očitkov Janši češ da je revanšist in pa "dajmo se raje s prihodnostjo ukvarjat". In zdaj ko to počne razni dedki s poapnenimi žilami ven ta NOB vlečejo pa jim nič ni prav ... :SS

Tudi jaz sem se včeraj lahko režal. Tako Rousu kot Tončku, ki je zgledal kot otrok ki mu vzameš igračo. :D

Ahhh. Mladost, norost... :P

Cyc, saj jih nisem jaz "ven potegnu", se vidi iz foruma.

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOraš pa biti ful faca, da jih vse poznaš in veš, da so taki debili. Verjetno si šel vstran od njih, ker z norci se pameten ne druži in prepira. Že zato ne , ker se lahko zgodi, da drugi ne bi opazili razlike. :OK:

Tud Esmeralda je spregledala  :D

volkec, poznavalec politične situacije v Sloveniji, prosim če mi poveš kakšno omembe vredno stvar, ki so jo Janšek in njegovi pajdaši skup spravli, razen tega, da znajo samo lajat in interpelacije vlagat?!

da jih zdej vidmo, ko bodo mogli nekaj pokazat,belčeki... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, saj jih nisem jaz "ven potegnu", se vidi iz foruma.

Je rekel, med tem pa vlekel povsem svežega domobranca iz podvrhnjega levega predala pisalne mize ... Ja, povsod jih vn vlečete :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

netopir1930: kaj točno bi lahko naredili v opoziciji - in neštevilčni? Sicer pa - a si kak visok državni uradnik in se za stolček bojiš da take izjave pišeš? Boš že videl kaj bodo naredili, kaj se sekiraš ... tudi če bo tako sranje kot LDS se ne bo svet podrl.

Shit ... še mandatar ni izbran pa so vsi že pametni in hočejo neke rezultate in vnaprej vsi vedo da ne bo nič ... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE tudi mojmu dedu lahk prideš ti bo marsikaj razložu pa boš mogoče mal drugač gledu...

če ne bi bilo domobrancev bi se vojna dosti prej končala, brez partizanov bi pa ti danes govoril nemško!!

mogoče bi si pa to želel?? :SS

js sigurno ne!!

"vojna bi se prej koncala, ce ne bi bilo domobrancev." yeah right. potem si se pa zbudil, kenede. :devil:

domobranci so igrali, evropsko gledano, enako vlogo kot KS spodnji lakos v sloveniji - zanemarljivo do nobene. priporocam ti prelistati kaksno knjigo o drugi svetovni vojni, ki ni bila napisana in izdana med 1945 - 1989 v FRJ ali SFRJ.

za konec vojne so bili "odgovorni" izkljucno veliki (usa) in mali (ussr) satan, ter gb. vsi ostali narodi, brez da bi omalovazeval njihove prispevke, globalno gledano niso igrali pomembnejse vloge.

ce pa ze insistiras: n.pr. F, DK, B, N, NL, GR so imeli bistveno vec zaslug kot takratna jugoslavija.

BTW so komunisticni "partizani" leta 1945 _kvazi izgubili_ 12.000 domobrancev in belogardistov v kocevskem rogu. tocno tistih, kateri so se v istem letu vdali britanskim silam na avstrijskem koroskem.

ime edvard kocbek ti je znano, domnevam.

in da te _potolazim_: govorim nemsko, "se kar zadovoljivo". tudi anglesko bi se "lahko sporazumel", italijan me vcasih razume in spanec bo tudi izvedel kaj bi jaz rad. se rusko in "arabsko" bi rad znal, samo za to zal ni (se?) casa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"vojna bi se prej koncala, ce ne bi bilo domobrancev." yeah right. potem si se pa zbudil, kenede. :devil:

domobranci so igrali, evropsko gledano, enako vlogo kot KS spodnji lakos v sloveniji - zanemarljivo do nobene. priporocam ti prelistati kaksno knjigo o drugi svetovni vojni, ki ni bila napisana in izdana med 1945 - 1989 v FRJ ali SFRJ.

za konec vojne so bili "odgovorni" izkljucno veliki (usa) in mali (ussr) satan, ter gb. vsi ostali narodi, brez da bi omalovazeval njihove prispevke, globalno gledano niso igrali pomembnejse vloge.

ce pa ze insistiras: n.pr. F, DK, B, N, NL, GR so imeli bistveno vec zaslug kot takratna jugoslavija.

BTW so komunisticni "partizani" leta 1945 _kvazi izgubili_ 12.000 domobrancev in belogardistov v kocevskem rogu. tocno tistih, kateri so se v istem letu vdali britanskim silam na avstrijskem koroskem.

ime edvard kocbek ti je znano, domnevam.

in da te _potolazim_: govorim nemsko, "se kar zadovoljivo". tudi anglesko bi se "lahko sporazumel", italijan me vcasih razume in spanec bo tudi izvedel kaj bi jaz rad. se rusko in "arabsko" bi rad znal, samo za to zal ni (se?) casa.

malo preveč nakladaš in določenih stvari še približno nimaš prav... :SS

bi tudi ti potreboval kakšno zgodovinsko knjigo, pa ne takšno, ki so jo pisali v bivši jugi!

preberi si kakšno tujo,prosim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veste kaj! Sicer sem po političnem prepričanju levičar, a v menjavi oblasti vidim (možne) pozitivne učinke. Manj korupcije, "svež veter" itd.

Sem pa zeeeelo skeptičen in previden. Janša je do sedaj igral na radikalno karto. Tudi v tem oziru je njegov prihod na oblast (morda) pozitiven, saj ga bo to (upajmo) primoralo, da so bo "unesel"...

Sem pa zeeeeelo proti nabiranju polituičnih točk s podpihovanjem sovražnosti, srtahu in agresije, česar se je Janša posluževal brez večjih pomislekov. Zadnji "obrat" k konstruktivni in "pomirjevalni", "združevalni" retoriki je še prekratkega veka, da bi mu verjel.

Bomo videli.

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte že mir s temi rdečimi, črnimi, belimi ...itd. vsi ki so bili v vojni imajo krvave prste !

pustite že enkrat te svoje dedke in babice na miru in naj bodo tam kjer so !

gremo naprej ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nima smisla, vse argumente lahko nekaterim napišeš o razlogih za državljansko vojno, lahko citiraš Bajta, zaleže pa eno figo.  <_< Ne ločijo razloga in posledic, prehud miselni zalogaj verjetno. Ali pa samo trma morda.

God bless your blessed mind. B)

Syk - nadrazum. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo preveč nakladaš in določenih stvari še približno nimaš prav... :SS

bi tudi ti potreboval kakšno zgodovinsko knjigo, pa ne takšno, ki so jo pisali v bivši jugi!

preberi si kakšno tujo,prosim...

n.pr.?! konkretne primere prosim. vedno sem voljan se kaj nauciti. :)

samo ne mi zacet srat s nekimi bedastimi posplosevanji, kakor si tega izgleda navajen. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte že mir s temi rdečimi, črnimi, belimi ...itd. vsi ki so bili v vojni imajo krvave prste !

pustite že enkrat te svoje dedke in babice na miru in naj bodo tam kjer so !

gremo naprej !  .)

strinjam se. vendar.... (there always is a BUT)

najprej je potrebno zgodovino priznati; ne tisto prikrojeno in sfrizirano, temvec tako z vsemi dobrimi in slabimi stranmi. vcasih se lahko celo kaj nauci iz nje. pod pogojem seveda, da smo voljni se uciti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne bi bilo domobrancev bi se vojna dosti prej končala, brez partizanov bi pa ti danes govoril nemško!!

mogoče bi si pa to želel?? :SS

:lol1: :lol1:

BAJT, Aleksander

        Bermanov dosje / Aleksander Bajt. - Ljubljana : Mladinska knjiga, 1999. - 1345 str. - (Zbirka Premiki)

ISBN 86-11-15713-3

B 6526

COBISS-ID 103018496

Preberi - vsaj površno da čas ne bo izgovor - tole knjigo. Namesto trošenja takih neumnosti kor je zgoraj citirano ... Razlika bi bila kvečjemu v tem, da bi bilo malo manj pobitih talcev, ker nacistom ne bi bilo treba maščevati svojih izgub. Globalno gledano na našem ozemlju ni bila taka količina enot, ki bi lahko vplivala na potek vojne oz. sposobnost nemške obrambe tam, kjer sta bili obe fronti.

*sigh* ... pa kaj bluzimo o tem v temi o volitvah <_<

Vsaj preglej knjigo, ti bo morda odprlo oči .... (ali pa tudi ne :naughty: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepričati prepričanega :notworthy:

Ne upam si objektivno sodit in vrednoti koliko je kdo naredil in koliko je sposoben.

MOje subjektivno mnenje lahko sicer postavim na presojo. Se mi pa zdi, v veliki meri, glede na trditve forumašev in argumentacijo teh, to iracionalno.

Mimogrede, za poznavalce, kdo je vložil dopolnilo zakona, da se prva registracija novega vozila opravi šele po dveh letih ?

Interpelacija je legalna in legitimna oblika dela opozicije. Opozicija, ki ne gleda pod prste, kritizira in (tudi ) interpelira oblasti, ni Opozicija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno sem sprožil pravo polemiko, čeprav je bilo mišljeno moje pisanje v tej zvezi kot zajebancija. Sam sem premlad, da bi bil kakorkoli obremenjen z polpreteklo zgodovino, katera je bila, kakršna je pač bila. Naslednje vprašanje naslavljam na g. CYCa. Če bi živeli leta 1941 (ne da bi vedeli za končni rezultat), bi se odločili za katero stran. Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premalo točno vprašanje. Nisi navedel ali bi vedel za revolucijo ki so jo delali partizani. Vedelo se je za atentate, ki so jih delali KOSovci. Niso pa tega vedeli vsi. Samo govorilo se je ... tudi veliko partizanov tega ni vedelo, večina se jih je hotela boriti proti okupatorju. Zavedeni ...

Skratka: če bi vedel za revolucijo me zagotovo ne bi bilo k partizanom. Pa si mislite kar hočete ... Sicer pa takrat v večini primerov nisi imel kaj izbirati. Šel si k vojski ki je prej prišla novačit ... <_<

Ampak ... nekaj predlagam: naredite eno temo o povojnih pobojih, domobranstvu in Argentini, pa od takrat naprej take blodnje imejte samo in samo tam, ne pa da vedno znova na dan priplavajo te frustracije, tudi o navadni temi o volitvah :BUA:

P.S.: lahko je obtoževat prisego in takole pametovat ampak če imaš v državi dva mlinska kamna - en okupator in domača vojska ki veselo pod krinko boja proti okupatorju pobija dejanske in morebitne politične nasprotnike ... v tem primeru tudi prisega okupatorju postane obrazložljiva. Opravičljiva ne, ampak nekje so morali dobiti orožje, kajneda. In ne pozabite: je moral nekdo to začeti, če ne do tega ne bi prišlo.

Kot je že Ice napiisal - "Hint: domo branci".

Zdaj pa glodajte kost, upam da v kaki ločeni temi ... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka: če bi vedel za revolucijo me zagotovo ne bi bilo k partizanom. Pa si mislite kar hočete ... Sicer pa takrat v večini primerov nisi imel kaj izbirati. Šel si k vojski ki je prej prišla novačit ... <_<

REVOLUCIJA (slovar tujk): nasilen politični prevrat, v katerem se stari družbeni red umakne novemu višjemu.

REVOLUCIONAR :aktivist, bojevnik v revolucionarnem gibanju; bojevnik za napredek; kdor povzroči kak prevrat ali utira nova pota.

Ne vem kaj vidite v tem slabega. Kralj je tako ali tako pobegnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!