Skoči na vsebino

Volitve 2004


KeC

Priporočene objave

Koga briga tisti kralj ... poanta je o pobijanju lastnega naroda, ki jim je bil komunizem vsiljen ... napredek pa tak. :SS

Polne kraške jame pobitih civilistov se ti ne zdijo nič slabega? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga briga tisti kralj ... poanta je o pobijanju lastnega naroda, ki jim je bil komunizem vsiljen ... napredek pa tak.  :SS

Polne kraške jame pobitih civilistov se ti ne zdijo nič slabega?  :?

bi blo boljš, če bi notr natrpali cigote, muslije, itd?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

REVOLUCIJA (slovar tujk): nasilen politični prevrat, v katerem se stari družbeni red umakne novemu višjemu.

REVOLUCIONAR :aktivist, bojevnik v revolucionarnem gibanju; bojevnik za napredek; kdor povzroči kak prevrat ali utira nova pota.

Ne vem kaj vidite v tem slabega. Kralj je tako ali tako pobegnil.

Bi rekel, da je tale definicija revolucionarja še iz časov ZKJ. Revolucionarji so bili tudi tisti, ki so pobili tisoče in tisoče SVOJIH ljudi v imenu neke ideje. Primer: Rdeči khmeri (da o YU revolucionarjih in kočevskem Rogu ne govorim). Takrat se pojem "revolucionar" izenači s pojmom "terorist". Ice, lahko navedeš definicijo revolucionarja iz kakšnega avstrijskega slovarja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga briga tisti kralj ... poanta je o pobijanju lastnega naroda, ki jim je bil komunizem vsiljen ... napredek pa tak.  :SS

Polne kraške jame pobitih civilistov se ti ne zdijo nič slabega?  :?

Seveda se mi to ne dopade. Ampak ve se kdo je vso to sranje začel, kdo je bil na kateri strani (ne mi vsiljevat prepričanja da so bili domobranci ubogi ljudje, ki so se zaradi nasilja krvoločnih komunistov zatekli k sovražniku) in kdo je na koncu vojno dobil. Bi bilo manj žrtev če bi vi zmagali??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi?!? Piše se leto 2004 - in jaz sem star 25 let. Od kje zdaj mi?? Tudi med predniki ni bilo nobenega ...

Bi bilo manj žrtev če bi vi zmagali??

Pojma nimam, lahko pa poskusiš narediti miselni preskok (če zmoreš) in pomisli: če ne bi nekdo hotel revolucije ne bi bilo državljanske vojne, samo okupator ... ta je pa imel prevelike oči in si je nakopal preveč sovražnikov. In front. Tam konec 1943 se je že videlo kam peljejo stvari ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:  :lol1:

Preberi - vsaj površno da čas ne bo izgovor - tole knjigo. Namesto trošenja takih neumnosti kor je zgoraj citirano ... Razlika bi bila kvečjemu v tem, da bi bilo malo manj pobitih talcev, ker nacistom ne bi bilo treba maščevati svojih izgub. Globalno gledano na našem ozemlju ni bila taka količina enot, ki bi lahko vplivala na potek vojne oz. sposobnost nemške obrambe tam, kjer sta bili obe fronti.

*sigh* ... pa kaj bluzimo o tem v temi o volitvah  <_<

Vsaj preglej knjigo, ti bo morda odprlo oči .... (ali pa tudi ne  :naughty: )

Smrk, smrk,

Nacisti so samo maščevali svoje izgube.... :SS

Beseda vredna cyca...

Kaj so pa počeli nacisti pri nas, da so imeli izgube??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg ostalih pizdarij in terorja so razseljevali inteligenco (učitelje itd.) v Srbijo, za začetek, je bil moj stari oče eden izmed teh žrtev. Je bil pa del pobojev ki so jih počeli direkten rezultat bockanja partizanov. In točno to sem tudi napisal ...

Ampak seveda ti ne bi bil ti, če ne bi skušal vsak stavek narobe razumeti. Bi ti lahko s čim opisal, pa ne bom, briga me :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ker vem da še vedno ne boš hotel razumeti: trdim, da v prvih letih delovanja partizani niso nobenega dela civilnega prebivalstva rešili, ker so bili enostavno prešibki. In boj v tistem času je imel za edini rezultat poboje talcev.

Šele kasneje - proti koncu - ko so osvobodili del ozemlja, se je stvar spremenila. To so lahko počeli zaradi pomoči v obliki opreme s strani zaveznikov - in seveda slabenja okupatorja zaradi pomembnejših bojišč. Posledično nadaljne trdim, da bi na začetku veliko bolj smiseln pasiven odpor - ker žrtev okupatorja z aktivnim uporom ni bilo nič manj, pač pa več. Se sicer to lepo sliši in lahko se borci ponosno trkajo po prsih ... ampak ... no saj zgoraj piše.

Me že muči radovednost kako boš tele stavke okoli obrnil in videl kaka opravičila za okupacijo ali kaj podobnega :SS :SS Si pač ... genij. :)

Sem že velikokrat napisal da enačim nacizem s komunizmom, pa nič ne pomaga <_< S tem da je imel slovenski narod dosti boljše možnosti da je občutil gorje komunizma - v tolikokrat omenjeni knjigi se da prebrati, da so partizani pobili mnogo več slovencev kot pa okupatorske vojske.

Ampak zgoraj napisano je tako drugače od tistega kar so Damiana v šoli učili :(

O:-)

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fej in fuj tale bela propaganda. :SS .)

Če se ne bi upirali, bi nas manj pobili. (partizani so krivi, da so Švabi pobijali Slovence) :kva2:

In za Ruse velja isto, kajneda ? Aja, oni so meli komunizem, še dobro, da so jih Švabi tolk pobili.

Živel III rajh, heil Hitler ! :SS

Vse ki niso znami pa v lagerje! :SS

Ma ne, sej maš prav, Hitler je bil mož na mestu, holokavst je pa ena velika židovska laž... in Židi vodijo Ameriko... in vse sranje na tem svetu je posledica njihovih zarot... :wacko:

Cerkev je takrat izgubila kompas, oziroma pokazala svoje prave barve. Izobčili so komuniste, nikoli niso izobčili Hitlerja in njegovih. Nekateri jim pa še kar verjamejo... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi živeli leta 1941 (ne da bi vedeli za končni rezultat), bi se odločili za katero stran. Hvala za odgovor.

vprašanje je nesmiselno...zakaj?...zato, ker se je takrat malo kdo samostojno, brez prisile odločil na kateri strani bo...ljudje so bili pobrani s strani ali belih ali rdečih...tisti, ki je prej prišel tja so šli...lep dokaz naša žlahta...dva brata eden bil partizan drugi domobranc...zakaj?...zato, ker so v sredo prišli partizani in pobrali enega izmed njih(drugega ni bilo doma), v petek pa domobranci in pobrali med svoje vrste še drugega ki je med tem prišel domov.....

malo je bilo tistih, ki so se samostojno, brez pritiskov odločili za služenje na eni strani ali drugi...marsikdo je na eno stran prišel "kvazi" prostovoljno...čeprav mu je politični sekretar en dan prej zagrozil, da mu hišo požgejo če se jutri "samostojno brez prisile" ne javi k partizanom v hosto...true story....

tako da ne bit pametni...zgodovina ni črna in bela...je lisasta z veliko napakami na vsaki strani.....

pravi tito pa je itak 1917 leta bil ubit...in ga je nato nadomestil drug slovan ...ki pa ni bil jugoslovan....na prvem zasedanju Of ga sodelujoči sploh niso razumeli kaj je hotel povedat, ker ni še znal govorit po naše...potem so ga navadili v par letih....to so tudi povedali tisti ki so bili poleg njega tedaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fej in fuj tale bela propaganda.  :SS  .)

Če se ne bi upirali, bi nas manj pobili. (partizani so krivi, da so Švabi pobijali Slovence)  :kva2:

In za Ruse velja isto, kajneda ? Aja, oni so meli komunizem, še dobro, da so jih Švabi tolk pobili.

Živel III rajh, heil Hitler !  :SS

Vse ki niso znami pa v lagerje!  :SS

Ma ne, sej maš prav, Hitler je bil mož na mestu, holokavst je pa ena velika židovska laž... in Židi vodijo Ameriko... in vse sranje na tem svetu je posledica njihovih zarot...  :wacko:

sem prebral celotno temo in mi enostavno ni jasno od kje jemljes bilo kaksno insinucijo katere nastevas zgoraj.

torej:

- ali ne znas brati

- ali noces brati

- ali ne razumes napisanega

- ali noces razumeti napisanega

- ali pa vse skupaj ignoriras.

obstajata se moznosti, da enostavno ne mores povezati/si zapomniti izjav nekaterih clanov, ki so svoja mnenja obrazlozili/opisali v kaksni drugi temi ali pa se ti je kdo opd piscev tako zameril, da si apriori kontra njej/njemu nastrojen.

odgovor ni potreben. ker se ne zelin/mislim spuscati na tvojo raven diskusije te bom obravnaval po tem kar sem tvojega prebral in ne po tvoji barvi/vonju/dialektu/miselnosti/nastrojenosti.

da ti podam se nekaj podatkov:

da, posredno so partizani krivi za pobite slovenske talce. s tem ne odobravam bilokaksnega terorja, a si zatiskati oci nima smisla.

stalin je sam bi zadolzen za vec ruskih zrtev med drugo svetovno vojno kot hitler. ce primerjas stevilke ~50 mio mrtvih v WWII in od tega ~20 mio ruskih zrtev....

Vse ki niso znami pa v lagerje!

s to izjavo si jasno pokazal kje stojis - namrec tocno tam, kjer nekaterim podtikas da stojijo.

Cerkev je takrat izgubila kompas, oziroma pokazala svoje prave barve. Izobčili so komuniste, nikoli niso izobčili Hitlerja in njegovih. Nekateri jim pa še kar verjamejo...

prav imas. eden od razlogov zakaj cerkev zame nikdar ni bila opcija. seveda je tako povrsno in retrospektivno gledano zelo lahko obsoditi dejanja tega ali onega. koliko ljudi je cerkev resila, ali se drugace udejstvovala v boju proti fasizmu se mogoce lahko kdaj pozanimas.

pa da enkrat potolazim vse rdece pofarbane: nisem apriori proti komunizmu in/ali socializmu, sem samo proti obliki komunizma, katero je clovek rusije eksportiral v svet - ergo teror, monopolizem v strankarstvu, pomori, zatiranje svobod govora, miselnosti, dela, zivljenja itd. kot je rekel cyc se realni komunizem in fasizem sploh ne razlikujeta.

drugace povedano: nategnili so vas maksimalno z minimalnimi sredstvi v svojo maksimalno korist. rezultat je se vedno viden v vasem pridnem ponavljanju sloganov in vzvisevanju komunisticnega sistema.

najbrz sem samo naiven. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, lahko navedeš definicijo revolucionarja iz kakšnega avstrijskega slovarja?

klik: Wikipedia - Revolution

interesanten je predvsem tale odstavek:

Allgemein

Eine Revolution bezeichnet in der Soziologie einen meist gewalttätigen und immer radikalen Umsturz (-versuch) der bestehenden politischen und gesellschaftlichen Verhältnisse innerhalb kurzer Zeit, der von einer organisierten (nicht notwendig geheimen) Gruppierung von Neueren getragen wird und die Unterstützung größerer Bevölkerungsteile findet (vergleiche: Elite, Masse (Soziologie), Massenbewegung).

splosna definicija revolucije; podcrtano pravi, da dobiva revolucija med ostalim tudi splosno in vecinsko podporo med narodom ali deli naroda, kjer se zbiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi živeli leta 1941 (ne da bi vedeli za končni rezultat), bi se odločili za katero stran. Hvala za odgovor.

nacelno vedno na stran boja proti agresorju. vprasanje je, ce bi imel dovolj poguma to nacelo tudi aktivno sprovesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj? :) Si gledal tisti dokumentarec od Možine? So precej obremenilni citati Kardelja tam notri ... in se sploh ne nanašajo morda samo na domobrance, pač pa na vso prebivalstvo na splošno, ki je proti komunizmu.

Pri takih dejstvih bi rekel da imajo oni drugi še precej "bonusa", ker vsaj v vodstvu takih idej zgleda ni bilo - če ne bi nas že pitali s citati nasprotne strani. Meni se zdi za razliko od zgrešene prisege problematično to, da so na "lokalni" ravni padli na "partizanški" nivo: maščevanja, klanje ... <_< Reči skratka, ki jih vojska načeloma ne počne ... pride pa do tega, če dobiš "rajo" v svoje vrste. Tega so imeli pa oboji dovolj, saj je tudi Thundercat opisal kako so "nabori" zgledali.

P.S.: Gregs, ti si bister fant in šolan človek - daj povej, kje bi ti dobil pomoč? Situacija: ogrožen si od partizanov, ki še zdaleč ne počno samo tistega kar naj bi, imaš pa v državi še okupatorja za katerega obstaja (konec leta 1943!) precej velika možnost, da se ga boš rešil v doglednem času?

Sicer pa ... s takimi debatami se lahko preseravamo še dneve in dneve ... grem kaj pametnega delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ti podam se nekaj podatkov:

da, posredno so partizani krivi za pobite slovenske talce. s tem ne odobravam bilokaksnega terorja, a si zatiskati oci nima smisla.

Ice lepo te prosim no. Ta je pa bosa. Za nemško pobijanje talcev so partizani krivi toliko kot sem jaz kriv za pobijanje ugrabljenih v iraku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@KeC: news for you: ta povezava je veliko manj bizarna kot se ti zdi. Tudi voditelji (KP) so seveda vedeli da okupator ne bo stal križem rok, ampak bo poskrbel da se bo znesel nad civilnim prebivalstvom.

In so potem to počeli čisto načrtno: tam, kjer jih ljudje niso marali, so načrtno fentali par švabov, potem pa jasno spizdili. Nastradalo je pa tamkajšnje civilno prebivalstvo.

Zdaj mi boš verjetno rekel da je par pobitih nemških vojakov smiseln dosežek in da se na posledice seveda ne gre ozirati :BUA:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksna razlika obstaja med posredno in neposredno? :)

ce gledas dogodke izolirano - kot nekateri to tukaj z uzitkom pocnejo - potem moja trditev drzi (primer: partizani iber alles, ne glede na nic).

ce gledas dogodke celovitno potem je jasno kdo je kriv za WWII. s tem seveda ni receno, da do vojne ne bi prislo ali da bi bilo stevilo zrtev manjse, ce je hitler ne bi zacel.

stricek stalin je imel namen napada na zahodno evropo, hitler ga je "samo" prehitel za kaksno leto najvec. torej tudi ce fasisticna nemcija ne bi startala z vojno bi sovjetska zveza to verjetno do leta 1942 zacela.

@ gregs: nagradno vprasanje - kdo je pomoril 12.000+ slovencev v kocevskem rogu? 2.000+ v teharju? itd. ......s takimi bedastimi vprasanji lahko nadaljujemo do sedme nedelje v mesecu..... :doze:

@ wobewt: najmanj kar bi rad je koga prepricati. probavam samo da se zacne razmisljati z lastno glavo in ne samo ponavljati tujih misli. ce slucajno se komu to ni prislo na pamet. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ cyc. Hvala da si me rasvetlil. Seveda ubogi nemci ki so nas prišli tako dobrohotno osvobodit niso imeli možnosti iti v gozdove za partizani in so zato morali pač malo sprostiti svoje frustracije in pobiti nekaj civilistov da so se bolje počutili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ ice

Mislim da obstaja. Nekdo neposredo pritisne na sprožilec. Kaj ga je do tega privedlo in ali je opravičljivo je drugo vprašanje. To je kot da bi rekel da je žrtev posilstva posredno kriva za to kar se ji je zgodilo.

Kaj bi bilo če bi bilo je dokaj prezpredmetno razpravljati. Ali bi rusija ali ne bi je vseeno ker se to ni zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ kec:

ce vse tako globalno gledas potem obstaja za planet zemljo samo ena resitev:

eksterminirati clovesko raso. ker pizdarije so bile, so in bodo vedno. narava cloveka to pogojuje.

zakaj samo ponavljate slogane komunisticne partije? med partizani so bili ti v manjsini, prvi v boju proti fasistom tudi niso bili in najvec zaslug za osvoboditev so imeli samo posredno. so se pa po vojni odlicno razmnozili in zasedli se med NOB vse politicne in administrativne pozicije.

se par linkov:

1.

2.

sem napisal posredno ali ne okoli krivde "partizanov"? ker ce ze razclenjujes na enostavne modele potem "ce ne bi partizani, ne bi nemci". obratno seveda tudi velja. in smo pri vprasanju: kaj bi bilo prej ce bi ko bi itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Ice. Tukej se ne spravljam v debato kakšen pomen je imela KP v času 2SV. Vse kar sem hotel reči je da nosi krivdo za pobijanje civilnega prebivalstva samo tisti (s tem ne ne mislim individualnega osebka) ki je te poboje storil. Govoriti o posredni krivdi je popolnoma nesmiselno in je metanje peska v oči.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!