Skoči na vsebino

Stavka novinarjev


Nata

Priporočene objave

klik --- > da izveš zakaj se gre ?

od sobote od polnoči naprej smo lahko priča "medijskemu molku" ...

zakaj se točno gre prosim preberite v članku, ki sem ga dodala

temo odpiram zgolj iz radovednsoti - ker me zanima, v koliki meri razumete stavko in kako ocenjujete, da vpliva na vaš vsakdan, prav tako me zanima, ali podpirate način, ki ga je sindikat izbral za doseg svojih ciljev ?

bilo bi okej, če bi komentirali tisti, ki razumete za kaj se sploh gre ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst ne vem zakva se gre.verjetno majo novinarji dober razlog za štrajk da so tko pogumni... še dobr da mamo internet,iz Dela zutrej nism čist nič pametnega zvedu :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem je GZS šele DANES objavila "povabilo" novinarjem na pogajanja, med tem ko so novinarji že nekaj časa pozivali Združenje za tisk in medije da pričnejo pogajanja o kolektivni pogodbi, ki je sprejeta vendar je delodajalci ne spoštujejo. Dolgotrajno pozivanje novinarjev k pogajanjem in ignoranca Združenja za tisk in medije je tudi pripeljala do te stavke, ki jo osebno podpiram. Sramota za POP tv da kuje dobiček na račun kolegov.

P.s.: cel dan samo glasba na radijih :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa boli za vse..sam nekdo pa bi moral zjebat RTV Slovenija ker smo primorani plačevat naročnino k je tko program v kurcu sedaj pa še poročil ni!!!!kako pa se preživijo komercialne TV postaje dol z RTV :BUA: :BUA: :BUA: itak so sami zajedalci noter s podporo kur'eve državice :devil: :devil: :devil:

Popravljeno . Popravil directory
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam eno besedo imam za vse, tako novinarje, kot njihove kao delodajalce BARABE vrnite takoj denar od naročnin. :BUA: :fight2: :fight2:

Delo je še zmeraj 170 SIT čeprav je same reklame in vreme, TVS spet isto, sami stari filmi pa ista naročnina. Vem da imajo ljudje pravico do stavke, samo, gledalci/bralci jim je nismo dolžni financirat.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temo odpiram zgolj iz radovednsoti - ker me zanima, v koliki meri razumete stavko in kako ocenjujete, da vpliva na vaš vsakdan, prav tako me zanima, ali podpirate način, ki ga je sindikat izbral za doseg svojih ciljev?

sicer o stavki nimam pojma (24ur.com spet ne dela) ampak na moj vsakdan nima nobenega vpliva - ne berem časopisov, ne poslušam radija, televizije pa tudi premalo gledam, da bi opazil kakšno razliko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je svet RTV in pa ostali delodajalci drugo pa trenutna stavka. Dejmo se skoncentrirat na stavko ne pa kar tako na splošno o medijih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na radiu ves dan glasba, Finance še pišejo, internet dela, Delo me spravlja v smeh, ... :hmm:

Naj kar tako ostane :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, se je izkazalo, da RTV SLO pravzaprav nihče ne potrebuje ... :lol1:

Zadnja stran v današnjem Delu je carska ... vreme čez celo stran. Pa oglasi, mali oglasi, prva stran o stavki novinarjev in dva odstavka o rezultatih volitev :wacko: In to je to, cena je pa normalna :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo zadnja stran. Cela hiša je carska. :D

Smo danes od Dela že prejeli pisemce v Oni - letak z opravičilom zaradi okrnjene vsebine in z obljubo, da teh številk ne bolo upoštevali ob plačilu mesečne naročnine. Super poteza. :OK: :notworthy:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sjs, torej bodo le pametno ravnali? :) Včeraj je sodelavec besnel da če bodo pri naročnini šteli, da ne misli plačat :fight2: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej so se pa še novinarji pridružili policajem, zdravnikom in učiteljem. Drug tako ali tako pri nas ne štrajka. Ampak da ne bo pomote, stavko podpiram. Že dva večera sem gledel TV Slovenija! Lonely planet, Jebiga..... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker redno plačujem obvezno naročnino RTV mislim, da so z nasprotne strani tudi RTV-jevci obvezni izpolniti svoj del te "pogodbe".

Včerajšnja natega z DELO-m in Novicami pa je za 1.ligo. (za 130 SIT kup reklam). Ker se zavedajo, da jih danes ne bi v kiosku nihče kupil, jih raje niso tiskali (drugo pa je seveda z naročniki).

Stavka gor ali dol, najlažje se je opravičiti (nič ne stane in ne boli); stavkali bi lahko tudi pred parlamentom ali vladno palačo, metali jajca in paradajz v stare-nove poslance itd....

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pač tako, da pri stavkah v katere so vpleteni javni uslužbenci (tisti, ki jih plačujemo vsi državljani), vedno nasrkajo ravno tisti, ki to plačujejo - mi!

Enako je bilo s stavko dohtarjev...

Da bi se dalo preživet brez tiste ustanove za katero namesec plačujemo dobra 2,5K sit pa itak vsi vemo.

Stavko novinarjev sicer podpiram tudi jaz - tudi oni so le uslužbenci in imajo pravico do urejene (veljavne) kolektivne pogodbe.

Ne podpiram pa RTV kot javne ustanove kjer me moti predvsem neusklajenost med obema TV programoma, saj se mi skoraj vedno (ko slučajno - bolj poredko sedem pred TV) zgodi, da je na obeh programih oddaja na popolno isto tematiko in je ponavadi taka, da me ne zanima.

Mogoče bi bilo potrebno ustanoviti sindikat plačnikov RTV naročnine, ki bi s stavko lahko prisilil to isto ustanovo k izbolšanju programske zasnove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa podpiram njihovo stavko.

Dlje kot stavkajo, bolj bodo ljudje spoznavali, da ne vedo, kaj jih je cele dneve pred TVji držalo... mogoče bo šel kdo celo na furo, na katero sicer ne bi šel.

Na radiju je cele dneve odlična glasba z nevsiljivimi premori, ki ti prinesejo edino pomembno novico na tem svetu... kakšno bo jutri vreme.

Ne vem kako je z vami ampak meni se ta njihov štrajk kar dopade in upam, da bo še nekaj časa trajal.

lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK veliko, da ne rečem večina novinarjev je troblja režima...zelo malo nepristranskih, neodvisnih in zato nimam preveč lepega mnenja o naših novinarjih..VENDAR vsak ima pravico do stavke in z nepodporo si to, tudi mojo pravico, odžiram ...hvala bogu, da je vsaj vsake tolk kakšen sindikat, ki doživi svojih 5 minut....ja, jest bi tut tak sindikat...pa ga nimam....imam nesposobne kimavce in jebivetre....Torej jih (SNS) podpiram (v upanju, da se bo tudi naš sindikat zbudil in da ne bodo novinarji rekli...mah nas to ne zanima.). Če je štrajk...naj štajkajo vsi..tudi Brniško letališče...

Najbolj neokusen se mi zdi FIDES...seveda, nisem zdravnik..no njim bo pa že tanova Ablast pokazala kako se dela zunaj in jim ta arogantni elitizem zbila iz glave :) upam

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr, stavkam ko idiot, in to še na delovnem mestu... :cry: sem od dolgcajta že cel motosvet prebral... :o

napisat pa tak nimam kaj pometnega... <_<

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK veliko, da ne rečem večina novinarjev je troblja režima...zelo malo nepristranskih, neodvisnih in zato nimam preveč lepega mnenja o naših novinarjih.

si prepričana, da to še velja ... .)

@. Mene pri novinarjih moti predvsem nestrokovnost, prevelika nagnjenost k pretiravanju, aferizmu ... seveda pa svaka čast izjemam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Všeč mi je post od Urbija. Urbi ti si car. Ampak za to so šefi ne?

Ima kdo naročeno Delo. :SS

In če pomislim, da to še plačam :SS :SS

In če pomislim na RTV :SS :SS :SS

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo naročeno Delo. :SS

ne boš verjel, ampak nekateri v Delu berejo samo osmrtnice in vreme. Kar nenkrat je to za njih idealen časopis brez odvečne navlake ... :unsure: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj se točno gre prosim preberite v članku, ki sem ga dodala

temo odpiram zgolj iz radovednsoti - ker me zanima, v koliki meri razumete stavko in kako ocenjujete, da vpliva na vaš vsakdan, prav tako me zanima, ali podpirate način, ki ga je sindikat izbral za doseg svojih ciljev ?

bilo bi okej, če bi komentirali tisti, ki razumete za kaj se sploh gre ...

Seveda mi je popolnoma jasno, za kaj gre pri tej zadevi.

Sicer pa - debate o organizaciji stavke so potekale na mailing listah sindikata novinarjev Slovenije oz. samostojnih novinarjev že par meseceve, imeli smo kar nekaj sestankov, ...

Vem tudi, da so POPTVjevci, Finance in še kdo, t.im. štrajkbreherji... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam eno besedo imam za vse, tako novinarje, kot njihove kao delodajalce BARABE vrnite takoj denar od naročnin. :BUA: :fight2: :fight2:

Delo je še zmeraj 170 SIT čeprav je same reklame in vreme, TVS spet isto, sami stari filmi pa ista naročnina. Vem da imajo ljudje pravico do stavke, samo, gledalci/bralci jim je nismo dolžni financirat.

lp

Rudi

ti si naročen na RTV/Delo kot medij, ne pa kot "novinarski izdelek". Ok? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

štrajkbrejkerji --- zakaj ??? - ker so se gospodje šefi odločili, da kolektivno odločijo namesto drugih!

je tudi v hiši Pop TV nekaj novinarjev, ki so se stavki pridružili, da jo solidarnostno podpiramo je po eni strani fajn, po drugi pa nam nič ne prinese.

vsi smo v istem dreku takorekoč po domače - od tistih, ki so člani sindikata in društva, do tistih ki so na avtorskih pogodbah.

da jemljete RTV kot edino ustanovo, ki ima novinarje in, da menite, da s plačevanjem naročnine financirate njihove plače je bedasto nepoznavanje razmer in stanja!

novinarski ceh nasplošno nima urejenih razmer ... razen seveda gosdpodov direktorjev in grelcev stolčkov, ki novinarsko delo kot tko niti ne opravljajo.

.... če bom štrajkala mi bo gospod direktor povedal tam so vrata!

hvala lepa na pravici!!! ... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!