Skoči na vsebino

Pri visokih hitrostih se procesi upočasnijo


Lowrenc

Priporočene objave

Zadnič sem si dokončno odgovoril na vprašanje zakaj se tako rad vozim z motorjem!!! En model mi je povedou, d je Einstein dokazal, da se pri visokih hitrostih vsi procesi upočasnijo!!! To pomeni, da se model, ki se veliko vozi z motorjem počasneje stara? Jaz si to tako razlagam!!! Torej:˝vozim se zaradi samoohranitvenega nagona-ostati mlad˝! No, saj ne da bi mi že sive lase rasle...

Mimogrede zdaj tudi vem zakaj takrat ko se vozim z motorjem grem samo enkrat dnevno srat!

Al potem cestni motorji po počasneje rjavijo kot čoperji??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap,glih dons sm neki okol tega poslušal na predavanju :D

dejmo ga tiščat-za dobro motorja in sebe :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je jasno kot beli dan - počasnost pohitri proces.

Kdo ima hemeroide - tisti, ki se po pol ure napenja na WCju ali tisti, ki gre parkrat na dan ekspresno?

Ok, anomalije sfinktra zaradi insertiranja česarkoli ne štejejo.

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to je res, pa pri svetlobni se kao nehaš starat.

Zato je pa un ata u reklami za suzukijevga štromarja čedalje mlajši. :grrr

Pri 200kmh, naj bi se "pomladil" za kak delček sekunde. Baje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob avtocestah ni dreves, tako da ostaneta samo še zid in avto :OK:

Ne piši neumnosti! Kaj pa varovalne ograje? Te ti definitvno v trenutku zaustavijo staranje...dokončno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 300 km/h se staranje upocasni za 7,71 * 10^-16 %. stari, sam se res splaca divjat!! ;) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pozabite da letimo okoli sonca s cca. 37000km/h ... vsaka hitrost, ki se jo gremo na zemlji vpliva bolj en lolekbolek na upočasnjevanje česarkoli ... .) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....wir düsen düsen düsen düsen im sauseschritt,

und bringen die liebe mit,

von unserem himmelsritt....

:afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej nasvet tistim, ki še nimate izpita za ta fajn motorje. Čist pr mir bodte, pa se boste hitrejš postaral.  .)

Jest pa mislim da morjo ponoč na zahod dirkat. Se bojo še hitrej postaral!!! :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 300 km/h se staranje upocasni za 7,71 * 10^-16 %. stari, sam se res splaca divjat!!   ;) :grim

Ja samo pri taki hitrosti se ti tudi lahko naenkrat orenk ustavi.

Popravljeno . Popravil YZFR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno včeraj sem spet vzel v roke Vesolje v orehovi lupini.. govora tudi o tem hecu (dasiravno sem včeraj požrl poglavje o Zvezdnih stezah)

priporočam bukvo, čeprav je še pol povsem ne razumem :doze: (ostala polovica pa je fenomenalna O:-) )

bajdevej: a ta teorija pomeni, da bo Schumacher še veliko let na sceni :BUA: ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....wir düsen düsen düsen düsen im sauseschritt,

und bringen die liebe mit,

von unserem himmelsritt....

und die liebe liebe liebe liebe

die macht viel spass

viel mehr spass

als irgendwas...

:afro1: :OK:

Popravljeno . Popravil Furioso
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj se pogovarjal z dvema študentoma fizike 4. letnik glede te predpostavke o hitrosti in času...

teoretično zadeva stoji vendar je stvar zanemarljiva....med tem ko sem jima razlagal to misel s foruma sta mi rekla, da sem zgubil več sekund svojega življenja(z izdano energijo/delom, da sem to povedal) kot pa jo pridobim z več letno vožnjo pri takšni hitrosti kot je omenjena...

tako da nič ne bo..... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Eh, malce preveč posplošujete tole relativnost... zadeva se pozna šele pri ZARES visokih hitrostih - ja, celo več kot zmore najhitrejši Suzuki :-)) Torej takrat ko se bližamo zadnje procente proti c (svetlobni hitrosti, torej bližamo 299,792,458 m/s - pazi na sekundo(!), torej vse kar znamo danes naredit tu na naši mali, nepomembni Zemljici je dobesedno BV...

Če koga zanima kaj več, priporočam npr tole (in še milijon drugih):

http://www.hawking.org.uk/lectures/lindex.html

(odlične Public Lectures, Physics Colloquiums pa naj se lotijo res le poznavalci zadeve, sicer se bojim da boste omagali).

Veselo branje!

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je blo nek na netu kakor kalkulator da si utipkov tvoja leta pa ti je prikazal s kolkšnim procentom svetlobne hitrosti bi se moral furat da bi se pomladil na 0 let :kva2: ...men je pršlo neki mn kt 99%!

Drgač ti pa cel življenje dirkanja z motorjem doprinese kašen delček sekunde...mogoče 2!

So pa zračunal kolk so astronavti k so nevemkolk časa(mislm da prb. 1 tedn)krožil okol zemlje pa delal te raziskave pri fulllllll veliki hitrosti(to so hitrosti močno preko 20.000km/h)pridobil na podaljšanem življenju pa so ugotovl da neki čez sekundo :D

Predstavlite si kolk mlad zgleda šele človek k je pristaju na zemljo z najvišjo do zdej doseženo hitrostjo ki jo je dosegel človek(to je blo pristajanje Apolla 10)-malenkost pod 40.000km/h :kva2: :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je blo nek na netu kakor kalkulator da si utipkov tvoja leta pa ti je prikazal s kolkšnim procentom svetlobne hitrosti bi se moral furat da bi se pomladil na 0 let :kva2: ...men je pršlo neki mn kt 99%!

Drgač ti pa cel življenje dirkanja z motorjem doprinese kašen delček sekunde...mogoče 2!

So pa zračunal kolk so astronavti k so nevemkolk časa(mislm da prb. 1 tedn)krožil okol zemlje pa delal te raziskave pri fulllllll veliki hitrosti(to so hitrosti močno preko 20.000km/h)pridobil na podaljšanem življenju pa so ugotovl da neki čez sekundo :D

Predstavlite si kolk mlad zgleda šele človek k je pristaju na zemljo z najvišjo do zdej doseženo hitrostjo ki jo je dosegel človek(to je blo pristajanje Apolla 10)-malenkost pod 40.000km/h :kva2:  :yea2:  :yea2:  :yea2:

to je tist k je meu en astronaut dvojčka ki je ostal na zemlji, pol je pa postau "starejši".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je tist k je meu en astronaut dvojčka ki je ostal na zemlji, pol je pa postau "starejši".

Možno...nism siguren .) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!