Skoči na vsebino

Snežna freza


Anubis

Priporočene objave

sicer je še za kanček previsoka temperatura zunaj ampak ideja o snežni frezi sicer počasi ampak vztrajno najeda mojemu notranjemu nemiru.

A prakticira kdo od vas rokovanje s tovrstnimi zadevami in kolk močno je to smiselno kupit? Tadej, vem da je nekaj časa nazaj kupoval nekaj takega ampak v iskalniku nisem zasledil ničesar...

Mnenja? Predlogi? (ne pametovanja, čeprav bo do tega prej ali slej prišlo; kot tudi ne navijanje freze, prisilno hlajenje le-te in organizirana tekmovanja tudi odpadejo...kot tudi noči dragi ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mamo doma in lahka povem da pride kar prav ko je velik snega pa za veliko površino (pri nas = parkirišče za tovornjake). velika prednost je da sneg vržeš kamor ti paše ne kot če ga splužiš pa ti plac zasede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veliko delal s snežno frezo

- smiselno je za res velike površine

- dobro dela le, ko pade suh sneg

- če pada moker sneg je treba čistiti med sneženjem,

da se ne nabere preveč mokrega snega saj potem, ko se

"zaštofa" z mokrim snegom "crkne" in moraš stalno čistiti in vžigati

- za velike površine kupi tako z močnim motorjem,

kar bo tudi pomenilo manj težav z mokrim snegom

proizvajalcev je kar veliko, stroj pa ni tako kompliciran, da bi zelo odstopali glede na kvaliteto, tako da pozornost bolj usmeri na kapacitete, katere potrebuješ za svojo uporabo

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z nakupom freze se pripravi na nevoščljive poglede sosedov .)

mi jo mamo v lasti skupaj še z enim sosedom,se bolj splača. je pa res fina zadeva,edino pri mokrem snegu je drek,saj morš delat čisto počasi pa še vseeno se pogosto zabaše. naša je taka,da takrat ne crkne ampak samo neha metat

preden jo pospraviš,celo očisti, osuši in premaži z mastno cunjo ker potem dolgo stoji. .)

Popravljeno . Popravil batzajla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snežna freza je koristna, če imaš prostor kamor bo le ta odmetavala sneg, če pa imaš dolgo dvorišče med dvema hišama pe je to le ena vlka žalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur ti je lepo napisal pa še jaz ti dam eno idejo. Sami smo v namene pluženja imeli enga Tomo Vinkoviča in en star rjav plug in potem ko je padel sneg smo se najprej pol ure jahali da smo vžgali traktor potem pa smo še dve uri prerivali sneg po dvorišču. Če je bilo vse po sreči se je še kaj zlomilo ali pokvarilo.

Potem pa imamo zdaj že tretje leto zmenjeno z človekom ki tukaj pluži lokalne ceste da to storitev opravlja še nam, pride zjutraj najkasneje ob 6ih in odrine s konkretnim plugom in tudi strojem tisti sneg iz ceste in dvorišča.Tako ko zjutraj vstaneš pogledaš čez okno in vidiš sosede ki se zajebavajo z lopatami in frezami ki se jim mašijo ter si utirajo pot v civilizacijo.Ti v tem času v miru spiješ benko se vsedeš v avto in odpelješ novemu delovnemu dnevu naproti.

Cena pluženja za celo zimo je tam nekje od 10-15kSIT in če premisliš da se ti ni treba zjutraj pri 0°C zajebavat s pluženjem in odmetavanjem je to čist OK. Cene frez so pa tam od 250kSIT naprej s tem da rabi gorivo, vzdrževanje pa še celo leto ti plac odžira.

Če imaš velike površine se definitivno splača, če jih pa nimaš pol pa tudi freza ne pride v poštev ampak čist navadna lopata.

LP

Leteči

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snežna freza je dosti bolša od katerekoli lopate, saj meče stran sneg, tako kot ste že povedali ga lahko mečeš kam hošeč in kje imaš prostor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....ce imas prostor. ce hoces sneg metati se preko 2,2 m visoke ograje potem ali lopata (kljub frezi) ne bo zarjavela ali pa kupi frezo z najmanj miljavznt KW. :devil:

samo pazi, da hise ne odmeces. :naughty:

freza je kljub vsem pomislekom casovno najbolj ekonomicna resitev se znebiti bele svinjarije z dvorisca, dovoza in prikljucka na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma lopata je zakon,ni ga lepšga kot da zutrej ustaneš uro prej se dobr oblečeš in začneš kidat,k prideš na šiht sploh nisi nič zaspan odlična jutranja telovadba pa še za mišice je fajn ne rabiš nič na fitnes hodit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snežna freza je dosti bolša od katerekoli lopate, saj meče stran sneg, tako kot ste že povedali ga lahko mečeš kam hošeč in kje imaš prostor.

Moram takoj priznati, da sem star lopatar. In da o frezi sploh ne razmišljam.

Razmišljam pa sedaj, kako naj v prihajajoči zimi ravnam z lopato, če z njo ne moreš odmetavati kamor hočeš.

Ali imam pa le jaz tak specialen model, da je z njo moč po želji odmetavati sneg. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

njaha....... ce je tista ena ura prej vstati dovolj. lucky you.

ja no ma če vstanemo trije gre hitreje kot če en sam,ma delo si je treba razdelit pa stvar steče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaooooooooooo, jaooooooooooooooo

A za talno ogrevanje ni še nihče slišal :huh: :hmm: :hmm:

Lepo pritisneš na stikalo,greš mirno spat in zjutraj je vse kopno.

Ja seveda....košta pa elektriko :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cestar, schnauze. enako lahko vprasas: " a za crnce ni se nihce slisal? enostavno jim das lopate in gres spat." :devil: :lol1: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Freze sem čist slučajno gledal v soboto v Merkurju. Same "mojstrovine" zmašene skupaj z vseh vetrov (tko kot kosilnica, ki sem jo pred leti kupil v Baumaxu v Avstriji - topic že obstaja).

Mašina Teckmunsen ali Briggs&straton made in USA, vse ostalo made in kdove kje. Vijaki so eni metrski, eni colski. Cena je ugodna, samo ne daj bože, da moraš kaj pošraufat....

Kot je rekel Anubis, sem pred kratkim razmišljal o frezi in sem prišel do sledečega zaključka:

Bolje kupiti motokultivator Tomo Vinkovič in nastavek za frezo. Rezervni deli so na zalogi, stvar je profesionalna. Lahko pa dokupiš še ostale priključke: za kosit, za orat, za plužit,....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Freze sem čist slučajno gledal v soboto v Merkurju. Same "mojstrovine" zmašene skupaj z vseh vetrov (tko kot kosilnica, ki sem jo pred leti kupil v Baumaxu v Avstriji - topic že obstaja).

Mašina Teckmunsen ali Briggs&straton made in USA, vse ostalo made in kdove kje. Vijaki so eni metrski, eni colski. Cena je ugodna, samo ne daj bože, da moraš kaj pošraufat....

Poznam ta sistem k imamo doma eno levo kosilnico pa so gor vijaki malo colski, malo metrični, potem se pa lotiš kej šraufat k crkne pa so v momentu vse glave vijakov okrogle.

Jebem jim njihov standard.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi imamo doma eno tako vrtno frezo.. pol pa foter vsako zimo namesto.. hmmm :hmm: onih zadev, ki frezajo... kolesa gor namontira, pa improviziran (beri: homemade) plug priklopi in pluži... pač sneg moraš na rob potisnit... ampak je pa bolje kot lopatanje :D

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaooooooooooo, jaooooooooooooooo

A za talno ogrevanje ni še nihče slišal :huh:  :hmm:  :hmm:

Lepo pritisneš na stikalo,greš mirno spat in zjutraj je vse kopno.

Ja seveda....košta pa elektriko :naughty:

...pri sosedih in na cesti pa drsališče :D (voda more nekam it)

Popravljeno . Popravil batzajla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Freza je pri hiši sam ne da se mi vstajat toliko prej, da bi očistila sneg...Dobre-(samo profil je važen) gume pa gremo.

Če je moker sneg...maši, Ne pobira uredu če je shojen, zvožen......v glavnem .... če hočeš imet spucan tko kot trebaq ti lopate ne gine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi imamo doma eno tako vrtno frezo.. pol pa foter vsako zimo namesto.. hmmm :hmm:  onih zadev, ki frezajo... kolesa gor namontira, pa improviziran (beri: homemade) plug priklopi in pluži... pač sneg moraš na rob potisnit... ampak je pa bolje kot lopatanje  :D

lp alena

:OK: :lol1: matr to si pa tko dobr opisala, oz. napisala, kot da si kakšno strojno šolo zaklučla :lol1: . Predvsem se mi dopade tisto..."onih zadev" :lol1: , pa "na rob potisnit" :lol1: :lol1: :lol1:

pa brez zamere, pač imam dan k mi gre vse nasmeh, tko simpatičnega branja že dolgo nism vidu :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil SHARKi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
ma lopata je zakon,ni ga lepšga kot da zutrej ustaneš uro prej se dobr oblečeš in začneš kidat

pozabla si napisat, in ko prideš do konca si spet na začetku (vsej pr men je tko)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

ker je vecina :topic: bom pa jaz probal malo bolj konkretno ti odgovort:

Imam izkusnje s frezo kanadskega proizvajalca MTD, stvar je narejena kvalitetno ima Tecumsehov motor 8 KM, elektro starter in gosenice. Tezave, da se je sneg zabasal, so se pojavljale zato sem odstranil varovalo proti seganju roke v izmetne "lopatice", sedaj ko tega varovala ni se freza ne zabase tudi pri zelo mokrem snegu, moci ima vedno dovolj in ne crkava zaradi prevelike kolicine snega, gosenice opravljajo svoje delo korektno in po mojem mnenju nudijo veliko vec pogona kot kolesa. Izkusenj s frezo na kolesih nimam. Ta kombinacija kot sem jo opisal deluje vsekakor odlicno, cena je pa nekje <300k SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi imamo tudi doma Muto s 300ccm Lombardinijevim bencinskim motorjem. Stara je kakšnih 20 let.

Kot so že drugi opisali. Južni sneg se v izmetni cevi zabaše in jo je potem potrebno čistiti. Njen problem je, da ima premajhno hitrost vrtenja izmetnih lopat (je enostopenjska - polž, ki grabi sneg in lopatice, ki ga izmetavajo so na isti gredi). Oni dan sem opazoval nekoga s Stigo. Imel je dvostopenjsko. Polž je počasi mlel, izmetne lopatice so pa norele in popolna plundra je veselo letela preko 2m v višino.

V glavnem je pa tako, da smo po toliko letih ugotovili:

- da ker je za frezo itaq potrebno še z lopato do asvalta, kljub spuščenem rezilu

- menjava olja enkrat na sezono

- prostor za skladiščenje

- gorivo

, da se s sosedi družno dobimo in udarniško očistimo okolico z lopatami. Če so še mične sosede zraven, je pa itaq veselo.

Popravljeno . Popravil Leon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!