Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

samo dejstvo da zakon 35kw velja EKSPLICITNO v Sloveniji je tudi debilno.

naprimer tudi z hrvaškim izpitom za čoln ne morem vozit čolna v slovenskih vodah. JEBENI ATLANTIK LAHKO PREČKAM Z BARKO in prepotujem obalo kostarike s hrvaškim izpitom... AMPAK PAZI, v Sloveniji, v tej luži od morja se ne smem vozit ker izpit ni veljaven... ma razpizdjen sem na to državo vred z politiki, gospodarstveniki in vso golaznijo od intelektualcev in pametnjakovičev. mrŠ!

pa še pičke so glupe.

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo dejstvo da zakon 35kw velja EKSPLICITNO v Sloveniji je tudi debilno.

Po Hrvaški se tudi lahko voziš z A2.

Če ste pridobili vozniško dovoljenje za novi kategoriji AM ali A2, vas obveščamo, da je vozniško dovoljenje teh dveh kategorij veljavno le na ozemlju Republike Slovenije in v drugih državah članicah Evropske unije ne bo priznano do 19. januarja 2013.

...in v drugih državah članicah Evropske unije... itd

Kakor vem, Hrvaška ni v EU. :)

Pa tudi sam sem se pozanimal.

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste pridobili vozniško dovoljenje za novi kategoriji AM ali A2, vas obveščamo, da je vozniško dovoljenje teh dveh kategorij veljavno le na ozemlju Republike Slovenije in v drugih državah članicah Evropske unije ne bo priznano do 19. januarja 2013.

le na ozemlju Republike Slovenije... Meni pa bilo rečeno na Upravni enoti da samo v Sloveniji pa pika. Ali lahko kdo dobi 100% odgovor? :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je bilo na upravni enoti za šalterjem rečeno, samo v Sloveniji.

Ko sem se pa menil z izpitnikom, mi je pa iskreno povedal, da o zadevi ne ve še kaj dosti in naj se pozanimam direktno na HAK (Hrvatski autoklub)

Našel sem seznam njihovih kategorij na spletni strani in jim tudi pisal mail (za ziher).

Tukaj si lahko vse pogledaš: KLIK

PS: še print screen

neimenovana.jpg

vir

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao vem da sem že bral tle, ampak ne najdem, zanima me kako je z uvozom motorja. Mal sem začel gledat na moto.it in vidm da so motorji kar cenejši + precej večja izbira je. Zdej me pa zanima kako je z uvozom in če se kej spremeni da bi lahko legalno vozu Z750, tut če ni tovarniško blokiran ?

Tole sem našel na drugem forumu:

525iX je napisal: Pripeljat motor iz Italije :

-rabiš račun o nakupu motorja (najlažje če kupiš motor na firmi)

-rabiš odjavljeno prometno dovoljenje

-rabiš ACI dokument ( pridobi ti ga prodajalec)

potem narediš Homologacijo ,katero delajo v Kopru ,mislim da je firma Avto Plus, potem pa ga normalno registriraš, pa motor mora izpolnjevati EURO2 normo.

DMV za motorje se NE PLAČA.

To je vsa umetnost.

Pa pripeljat ga moraš s kombijem , ker nimajo Italijani nimajo začasnih tablic.

In pa tole:

Točno tako

Stroški homologacije v Kopru:

ocena tehničnega stanja :26,04

potrdilo o skladnosti:10,02

identifikacija vozila:77,62

vse skupaj:113,68€ (27.241,32sit)

Pa preveri, da bodo pravi podatki v homologaciji

Zdej kako je z blokado na 25kw ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z750

Vrsta agregata:štirivaljnik, 4TProstornina:748.00 ccmMoč:81.00 kW (110 KM) pri 11000 vrt/min

Kaj ti pri rdeče označenemu in dejstvu, da z A2 ne smeš voziti motorja, ki ima izvirno moč večjo od 70kW (razen če je tovarniško blokiran in je v dokumentih navedena samo moč z blokado) ni jasno. Zakaj imam občutek, da je treba vsake tri strani vse še enkrat ponavljati? glare.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z750

Vrsta agregata:štirivaljnik, 4TProstornina:748.00 ccmMoč:81.00 kW (110 KM) pri 11000 vrt/min

Kaj ti pri rdeče označenemu in dejstvu, da z A2 ne smeš voziti motorja, ki ima izvirno moč večjo od 70kW (razen če je tovarniško blokiran in je v dokumentih navedena samo moč z blokado) ni jasno. Zakaj imam občutek, da je treba vsake tri strani vse še enkrat ponavljati? glare.gif

Na tem forumu sem bral, da če uvoziš iz tujine in na novo narediš homologacijo, da je nekaj drugače.. Sam nenajdem kje sem to videl. Vse ostalo mi je jasno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če v dokumentih nikjer ne piše izvirna moč, potem si legalen, v nasprotnem primeru pa ne. Če se je zadeva kaj spremenila z novim zakonom pa ne vem, ti pa lahko še vedno postaviš enako vprašanje na MJU in z nami deliš odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je bilo na upravni enoti za šalterjem rečeno, samo v Sloveniji.

Ko sem se pa menil z izpitnikom, mi je pa iskreno povedal, da o zadevi ne ve še kaj dosti in naj se pozanimam direktno na HAK (Hrvatski autoklub)

Našel sem seznam njihovih kategorij na spletni strani in jim tudi pisal mail (za ziher).

Tukaj si lahko vse pogledaš: KLIK

PS: še print screen

neimenovana.jpg

vir

ah hvala za odgovor :worship: :worship: :worship:

se počutim dosti boljše ko vem da nisem omejen samo na slovenijo :yea1:

tnx, bio

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah hvala za odgovor :worship: :worship: :worship:

se počutim dosti boljše ko vem da nisem omejen samo na slovenijo :yea1:

tnx, bio

Če je meni znano, Hrvaška (še) ni v EU. Sam drajsajte po Hrvaški, ni panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo dejansko od tuki izpit za kategorijo A2, in da ima motor, ki ustreza vsem tem pravilom? do 35kw oz. do 70kw z blokado? :surrender:

haha ja, 250ko ker se mi zdi škoda denarja kupovat večjo mašino pa potem še dodatno plačevat za blokado in homologacijo. Da se še ne omeni omejenost zaradi 70kw. Bog ve kakšne so želje 2 leti po tem ko dobiš A2 izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo dejansko od tuki izpit za kategorijo A2, in da ima motor, ki ustreza vsem tem pravilom? do 35kw oz. do 70kw z blokado? :surrender:

ispit mam..motor sm hotu kupet do 70kw pa ga blokirat sam se mi brez veze zdi kr so itak take kazni da te za prvem drevesem ostavjo pa ozamejo ispit

taku da zdej resnu tuhtam da bi nabavu SS600+ kobiko pa hodil po dirkališčih :D ker modreci čakajo na nas ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ispit mam..motor sm hotu kupet do 70kw pa ga blokirat sam se mi brez veze zdi kr so itak take kazni da te za prvem drevesem ostavjo pa ozamejo ispit

taku da zdej resnu tuhtam da bi nabavu SS600+ kobiko pa hodil po dirkališčih :D ker modreci čakajo na nas ;)

Pametno. To odločitev sem jst že sprejel! .) Škoda dnarja za policaje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo dejansko od tuki izpit za kategorijo A2, in da ima motor, ki ustreza vsem tem pravilom? do 35kw oz. do 70kw z blokado? :surrender:

Jp, 250r vozim, zame kot začetnico je dovolj močen, se poznam toliko in vem, da če bi imela močnejši motor bi me že kdaj kam odneslo, ker se včasih afnam, ta motor mi dopušča nekaj več napak, z močnejšim bi pač hitreje pristala v kakšnem grabnu :closedeyes:

No pa še resno, zaenkrat mi je dovolj, ker nimam od prej nobenih izkušenj z motorji, majhni stroški vzdrževanja, majhna poraba, poceni gume, pridem povsod, nisem v skrbeh, če me ustavijo, da kršim zakon kot nekateri... za kakšno leto bo, ko dobim službo in bom imela občutek, da kolikor toliko obvladujem ta motor bom šla pa na močnejšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pametno. To odločitev sem jst že sprejel!  .) Škoda dnarja za policaje.

itak pa greš parak tja se znoriš pa je :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm zdej ene govorice slišav da " ne rabiš opravljat vožnje".

A je to res in če ni, kdo ve koliko ur moraš nardit pa teste?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm zdej ene govorice slišav da " ne rabiš opravljat vožnje".

A je to res in če ni, kdo ve koliko ur moraš nardit pa teste?

vožno moreš delat odvozit moreš pa 9ur če se še prov spomnim :D

teste pa nimaš kr maš za povečanje kategorije to se pravi sam praktičen del (vožna) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm zdej ene govorice slišav da " ne rabiš opravljat vožnje".

A je to res in če ni, kdo ve koliko ur moraš nardit pa teste?

jst sm lani delal prehod in je 10 ur vožne pa izpitna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm lani delal prehod in je 10 ur vožne pa izpitna

Jaz pa sem delal pred cca 3 meseci in velja enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo dejansko od tuki izpit za kategorijo A2, in da ima motor, ki ustreza vsem tem pravilom? do 35kw oz. do 70kw z blokado? :surrender:

Jaz tudi. Suzuki gsx 650 f. Dva dni nazaj prišel z morja. Motor je super, se da normalno peljat in prehitevat tudi če je moja boljša polovica gor :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zdaj zanima glede izpita.In sicer stvar je taka. Izpit za 125 ccm torej A1 sem naredil 5.9.2008 ko sem imel 17 let. Ko sem naredil izpit za avto, to je bilo 20.11.2009 mi je takrat gospa na enoti avtomatsko vpisala izpit za A2 čeprav sem imel izpit za A1 šele eno leto in je takrat prišel v veljavo nov zakon. Zdaj pa mi v izpitu piše da sem naredil izpit za A1 5.9.2008, za A2 mi pa piše isto da sem naredil 5.9.2008. Torej zdaj pa me zanima če lahko delam izpit za neomejeno letos septembra saj bom imel izpit za A2 že 3 leta če mi tako piše v izpitu. Star bom pa 20 let. Saj je blo govora da lahko delamo za neomejeno tisti ko imamo za A1 in A2 najmanj 2 leti izpit. A si jaz to prav razlagam? Torej lahko delam ali ne za A neomejeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zdaj zanima glede izpita.In sicer stvar je taka. Izpit za 125 ccm torej A1 sem naredil 5.9.2008 ko sem imel 17 let. Ko sem naredil izpit za avto, to je bilo 20.11.2009 mi je takrat gospa na enoti avtomatsko vpisala izpit za A2 čeprav sem imel izpit za A1 šele eno leto in je takrat prišel v veljavo nov zakon. Zdaj pa mi v izpitu piše da sem naredil izpit za A1 5.9.2008, za A2 mi pa piše isto da sem naredil 5.9.2008. Torej zdaj pa me zanima če lahko delam izpit za neomejeno letos septembra saj bom imel izpit za A2 že 3 leta če mi tako piše v izpitu. Star bom pa 20 let. Saj je blo govora da lahko delamo za neomejeno tisti ko imamo za A1 in A2 najmanj 2 leti izpit. A si jaz to prav razlagam? Torej lahko delam ali ne za A neomejeno?

Če ti tako piše v izpitu pojdi delat. Če pa kdo kaj reče pa se naredi šveda :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti tako piše v izpitu pojdi delat. Če pa kdo kaj reče pa se naredi šveda :D

A mi pa mogoče slučajno lahko kdo odvzame tam izpit če ugotovi da ga sploh ne bi smel imet al pa kaj podobnega? Ker pr policajih je do zdaj šlo vedno skoz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!