Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

kolega je pred nekaj tedni kupil CBR 600 RR 05/06 letnik, blokirano na 25kW, zdaj pa je ne more registrirati, ker ima izpit do 35kW, ampak ta motor ne spada v to kategorijo, ker je v štartu premočan, ...na okencu, kjer je hotel registrirat, ga ne more, ker računalnik postopka ne spusti čez zaradi tega, ker on nima izpita za tak motor, ...se je še komu kaj takega pripetilo?? :hmm:

Pri meni je bilo podobno. Nisem imel izpita za 125cc, zato je moral oče podpisat nek list, kateri se meni osebno ni zdel nič posebnega, saj sem vseposvod videl samo še Husqvarno, ki je čakala v garaži ( je pa pač bilo takrat tako, da sem bil še mladoleten in mogoče se s tem upravna enota izogne odgovornosti za kasnejše posledice in gre ta odgovornost na starše ), zato se niti ne spomnem, kaj je gor pisalo. (mislim pa, da nekaj v stilu, da dokler ne opravim izpita se nimam kaj vozit )

Lahko pa jo registrira na kakšnega družinskega člana, ki ima izpit za neomejeno. Samo je tukaj potem še fora o lastniški odgovornosti...karkol bo on naredu, bo najebu tist, na katerega je registran motor...če pa bo on rekel, da je vozil, bo po drugi strani pa kaznovan za vožnjo brez izpita. Sicer pa...saj ti je znan postopek, če ima v homologaciji pod izvorno moč 25kW nimajo KAJ težit. Če težijo, jim prinesi homologacijo, naj kličejo v LJ in rešijo zadevo.

Pri meni so nehali veljat vsi izpiti ( so mi jih uzeli? ) pa so poklicali v LJ, češ da je neka težava in so mi jih dali nazaj. :) Mogoče pa so mi jih res vzeli :)

So tako nizko padli, da bodo sedaj še s tem zajebavali? :headbang::wallbash:

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je pred nekaj tedni kupil CBR 600 RR 05/06 letnik, blokirano na 25kW, zdaj pa je ne more registrirati, ker ima izpit do 35kW, ampak ta motor ne spada v to kategorijo, ker je v štartu premočan, ...na okencu, kjer je hotel registrirat, ga ne more, ker računalnik postopka ne spusti čez zaradi tega, ker on nima izpita za tak motor, ...se je še komu kaj takega pripetilo?? :hmm:

To so naši politiki pogruntal nedolg nazaj in pač nemorš registrirat motorja, avta ali kergakol vozila, če nimaš izpita za to vozilo

Pr nas slišm, da majo največ problemov z registracijo traktorjev, ker marsikdo nima izpita in morjo tako registrirat na nekoga, ki izpit ma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je kaka nova fora, da moraš imet izpit za registracijo? Moj motor je bil letos marca registriran na drugega družinskega člana, ki nima izpita pa je šlo normalno skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je pred nekaj tedni kupil CBR 600 RR 05/06 letnik, blokirano na 25kW, zdaj pa je ne more registrirati, ker ima izpit do 35kW, ampak ta motor ne spada v to kategorijo, ker je v štartu premočan, ...na okencu, kjer je hotel registrirat, ga ne more, ker računalnik postopka ne spusti čez zaradi tega, ker on nima izpita za tak motor, ...se je še komu kaj takega pripetilo?? :hmm:

Hja odvisno če je cbrka že kupljena z blokado nova nima kaj težit, če pa je bila naknadno zablokirana jo pa ne bo mogu vozit.

To je kaka nova fora, da moraš imet izpit za registracijo? Moj motor je bil letos marca registriran na drugega družinskega člana, ki nima izpita pa je šlo normalno skozi.

Marca še.. S 1.7 je pa drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kdo zainteresiran za suzukija gsr 600 25kw me lahko kontaktira.. ima pa elektronsko blokado, serijsko in tako je izvorna moč motorja 25kw tako da se da čist legalno vozit...biggrin.gif brez te blokade pa ima motor normalno moč 72kw. več glede tega na PM. wink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo za kakšnega novejšega cestaka 600cc z izvorno močjo 25kW v prometni? R6, CBR600, ZX-6R, GSX600R,..? Pa da se prodaja?

Lahko kar sanjaš. Na tem forumu sta bila mogoče 2-3 takšna...2× GSX-R 600 k6 ( eden od mene, eden od aleša), R1 07 od ehm ( ni prej mel Tomosa 125 ? ) in pa ena črna Yamaha R6 07 ?

Moj GSX-R je v kosih, aless ga je prodal, R1 ne vem kje je, ravnotako tudi R6 :)

Rajši kupi kaj, kar boš lahko vozil pa se treniraj dve leti, šele potem na polno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo iz izkušenj pove če policaji težijo za motorje, ki imajo 37kw/50konjičkov in ti seveda imaš A2 izpit???

Vem, da po zakonu ne smeš imet več kot 35kw....a je treba tudi za 2kw zablokirat motor? :wallbash:

Popravljeno . Popravil Lolyx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdaj pa ti meni iz izkušenj povej....stojiš točno 35m od roba prepada, a boš padel v prepad če boš naredil 37m proti robu?

Joj, očitno bo treba, blokado nataknit na motor, pa ne bo treba menjat motor čez 2 leti. -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi ga kdo najde ((takega cestaka-25/35kW)) dobi za pivo, dva :yea1:

tešku da ga boš najdu ;)

če iščeš u tej smeri raj nabav motor za progo ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi ga kdo najde ((takega cestaka-25/35kW)) dobi za pivo, dva :yea1:

Uvoz iz tujine poskus :) Kupi dol homologiranega na 25kW in potem pri homologaciji bojo pod izvorno moč napisali 25kW ali pa pač 35. :) Tako je bilo pri vseh teh, ki sem jih gor naštel.!

Sicer pa...tudi 35kW motor ni napak. :) Kaj si pa do sedaj vozil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, vozte takšne motorje za kakršne imate izpit! Men je blo žov, ker sm izzivov usodo... Če pa že morte, pa sam ne hodt u Tržič, bo šel motor hitro v zaseg. Pa tut en kup policajev tole bere, tolk da ne mislit "da nič ne vejo".

Sam kašne 5 mescov več od nas rabijo, da zakapirajo nove zakone :P Mal počasni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo za kakšnega novejšega cestaka 600cc z izvorno močjo 25kW v prometni? R6, CBR600, ZX-6R, GSX600R,..? Pa da se prodaja?

Izvorna moč je podana samo v homologaciji. Jest mam u prometni 25kw :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zej pa ne zastopim čist...če imaš motor blokiran na 35kw ima lahko v originalu samo 70kw moč ali ima lahko več?

Zablokiraš lahko motor na 35kw, kateri ima max 70kw.

Če ima 71kw se lahko slikaš. :photo:

No lahko ga zablokiraš na 25kw(če je to še možno), ampak ga lahko voziš z neomejenim izpitom. A2 je neuporaben. :slap:

Če sem kej falil, naj me kdo popravi. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zej pa ne zastopim čist...če imaš motor blokiran na 35kw ima lahko v originalu samo 70kw moč ali ima lahko več?

Preberi par strani nazaj pa ti bo jasno. Blokirana moč ne sme presegati 2× izvorne moči. Se pravi, če blokiraš na 25kW ne sme imeti v originalu več kot 50kW, če blokiraš na 35kW ne sme imeti v originalu več kot 70kW in če blokiraš na 5kW ne sme imetu v originalu več kot 10kW :) Samo po mojem, tudi če ima motor recimo 70kW in ga blokiraš na 25kW ti ne bi smeli nič, ker je enako, ali je blokiran na 25 ali 35, izpit imaš še zmeraj in še zmeraj imaš izpit do 35kW in po tej moči bi se morala štet blokada, se pravi po mojem bi lahko blokiral VSE motorje, ki NIMAJO več kot 70kW, samo pač...ker so nerodno spisali zakon, če se kdo zapiči bi znala bit pizdarija.

Zablokiraš lahko motor na 35kw, kateri ima max 70kw.

Če ima 71kw se lahko slikaš. :photo:

No lahko ga zablokiraš na 25kw(če je to še možno), ampak ga lahko voziš z neomejenim izpitom. A2 je neuporaben. :slap:

Če sem kej falil, naj me kdo popravi. ;)

Prej dobiš blokado za 25kW, kot za 35 xD

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej dobiš blokado za 25kW, kot za 35 xD

Ne pride v poštev, ker bom delal izpit za 35kw(A2)....če bi dal na 25kw, nebi mogel registrirat motorja(vrjetno).

Sploh pa zakaj nebi imel 35kw....verjetno je mal bolj odprt in se bo lepše peljal.

Bom že 2 leti potrpel do neomejenega, pol pa samo blokado dol. :evilgrin: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha hvala ni mi blo jasno ker so eni sprašvali za r6 ki ima 93kw :D

To naj bi bil star zakon, kateri ni imel omejitev(2x največji kw)....samo da si ga zablokiral na 25kw in je bil mir.

Sam tej motorji so zdej zelo iskani, zaradi registracije. :grim

In moraš imet neomejeno, da ga lahko sploh registriraš. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ne pride v poštev, ker bom delal izpit za 35kw(A2)....če bi dal na 25kw, nebi mogel registrirat motorja(vrjetno).

Sploh pa zakaj nebi imel 35kw....verjetno je mal bolj odprt in se bo lepše peljal.

Bom že 2 leti potrpel do neomejenega, pol pa samo blokado dol. :evilgrin: :naughty:

yap, motiš se :) jaz sem kupila motor ki ima 58 kw in ni bil registriran. Registrirat sem ga dala pa po 1.7. ko sem naredila izpit za A2. In sem dala kao motor blokirat na 35kw (baje da pa te blokade sploh ni bilo, nevem, tako so mi potem rekli) in so mi rahlo zaj**** pa so mi ga blokiral na 25kw. In ker naj bi bila ta fora da motor ne sme presegat enkratno moč blokad se pravi teoretično ne ustreza pogojem. Ampak čez registracijo sem ga spravila, pa tudi kasneje sem vprašala policaja kako bo zdaj na cesti, pač, kakšne kazni bi lahko dobila zaradi tega in vse in mi je lepo povedal da je važno samo, da motor ni močnejši v originalu 70 kw in da je pod blokado :) Lahko pa igraš malo na srečo in imaš lahko močnejši motor kot 70 kw samo da je blokiran, ker če je blokiran ti v prometni piše ne izvorna moč motorja ampak ko je že blokiran ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!